Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#11726 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

Tomahawk11 wrote:Jok, piše se samo pošteni narod. Ako i nema prekršaja, izmisliti šta. Da ne bude da je džabe zaustavljao.
Kabadahije ne dirati, nek gaze sve.
ja nisam nikad vidjela da zaustavlja, a pogotovo kažnjava nekoga sa malo bjesnijim autom ..

onaj sa peticama i dalje se parkira i zagradjuje pošten svijet na Ciglanama
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#11727 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bit101 »

Danas neki papak sa skutercicem kod katedrale vozi, turira ga, a skuter ocito nesto nije dobar jer se bas bas preglasno cuje, mislim da se je kroz citav grad culo koliko je to trestalo. Hodam sa prijateljem tuda i pricamo, jedva sam samog sebe cuo koliki su to decibeli bili. :-) :-) :-)
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#11728 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

Naslovnica wrote:
Logovan wrote:
liaar wrote: Života mi, čovjek sa strane da gleda mislio bi da su nam radari na -20 namješteni, pa ono uspori, samo još da izađu gurat auta ispred radara, ko bob sanke :run:
:mrgreen: :lol: :lol:
Mnogo ih tako radi i ispred ležećih policajaca.
Stane, ubaci u prvu, lagano pređe prednjim točkovima, onda malo gasa, pa opet kočenje, pa prelazak zadnjim točkovima. Po mogućnosti preći ležećeg ukoso, nikako odjednom s oba točka.
Retardi.
Šta je sa nama sa torzijom nazad, ja baš polako prelazim preko ležećih, lakše mi tako nego davat 300 KM na reparaciju kad preletim :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11729 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

arslanica wrote:
Tomahawk11 wrote:Jok, piše se samo pošteni narod. Ako i nema prekršaja, izmisliti šta. Da ne bude da je džabe zaustavljao.
Kabadahije ne dirati, nek gaze sve.
ja nisam nikad vidjela da zaustavlja, a pogotovo kažnjava nekoga sa malo bjesnijim autom ..

onaj sa peticama i dalje se parkira i zagradjuje pošten svijet na Ciglanama
E jesam ja vidio neki dan kako podrska MUP-a KS,kombi i njihcetvorica, nako zahebani sa beretkama, sarene uniforme, u Kolodvorskoj tamburaju lika u nekom bijesom autu i to su ispred njega na prosirenju (skretanje za Bingo) parkirani u kontra pravcu.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#11730 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kafanski_covjek »

Mene je strah ovakvih situacija kod pjesaka, kad krene a ne pogleda kako treba

User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#11731 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

tempuser wrote:
arslanica wrote:
Tomahawk11 wrote:Jok, piše se samo pošteni narod. Ako i nema prekršaja, izmisliti šta. Da ne bude da je džabe zaustavljao.
Kabadahije ne dirati, nek gaze sve.
ja nisam nikad vidjela da zaustavlja, a pogotovo kažnjava nekoga sa malo bjesnijim autom ..

onaj sa peticama i dalje se parkira i zagradjuje pošten svijet na Ciglanama
E jesam ja vidio neki dan kako podrska MUP-a KS,kombi i njihcetvorica, nako zahebani sa beretkama, sarene uniforme, u Kolodvorskoj tamburaju lika u nekom bijesom autu i to su ispred njega na prosirenju (skretanje za Bingo) parkirani u kontra pravcu.
mene su ti maskirani jedno tri, četiri puta u zadnjih 20ak dana zaustavili ... i, valjda, kad vide žeMsko za volanom, samo pitaju "jel sve u redu gospodjo" :D
imaju oni često to običaj ... valjda gOnjaju te "velike i nedodirljive" ... ko će im ga znati
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#11732 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by adodbr »

Ja mislim da ti zaustavljaju samo dobra auta jer desilo se 4,5 puta da mene puste iza mene odma zaustave
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#11733 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

adodbr wrote:Ja mislim da ti zaustavljaju samo dobra auta jer desilo se 4,5 puta da mene puste iza mene odma zaustave
ali ja ne vozim ni dobro ni skupo auto :lol: :lol: :lol:
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#11734 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by adodbr »

arslanica wrote:
adodbr wrote:Ja mislim da ti zaustavljaju samo dobra auta jer desilo se 4,5 puta da mene puste iza mene odma zaustave
ali ja ne vozim ni dobro ni skupo auto :lol: :lol: :lol:
Ne znam onda hahahah mozda ja imam naocale pa kontaju ma stipu coru hahahahah
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#11735 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bit101 »

kafanski_covjek wrote:Mene je strah ovakvih situacija kod pjesaka, kad krene a ne pogleda kako treba

Ne mora pjesak u ovakvoj situaciji da gleda, trebas da gledas ti, da otvoris cetvere oci. Pjesak cim je stupio na pjesacki, pa cak i prije ako vidis da ima namjeru da stupi na prelaz (a u ovom slucaju jest jer vidimo da hoda ispred Golfa 2), ima prednost prolaza i duzan si da ga propustis.
Zlatno pravilo je usporiti u blizini pjesackog prelaza, osim ako bas vidis da oko njega nema nikoga. Nikad ne znas kad ce ti neko iskociti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11736 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

kafanski_covjek wrote:Mene je strah ovakvih situacija kod pjesaka, kad krene a ne pogleda kako treba

Pjesak ima apsolutnu prednost i nema sta da gleda, ustvari ima, da ga ne satari neki debil koji misli suprotno.
Sto su ti ozbiljna drzava i crte na cesti! :lol: 3 x gledo dok nisam skonto da je ovo ulica prema Aneksu, a 25 god zivio 200m odatle. :-)
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#11737 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

neki dan sam pisala o tome ... džaba meni što ja stanem pješaku, ja u desnoj traci, a onaj u lijevoj neće da čeka
zigson
Posts: 3037
Joined: 04/04/2015 22:17

#11738 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

tempuser wrote:
arslanica wrote:
Tomahawk11 wrote:Jok, piše se samo pošteni narod. Ako i nema prekršaja, izmisliti šta. Da ne bude da je džabe zaustavljao.
Kabadahije ne dirati, nek gaze sve.
ja nisam nikad vidjela da zaustavlja, a pogotovo kažnjava nekoga sa malo bjesnijim autom ..

onaj sa peticama i dalje se parkira i zagradjuje pošten svijet na Ciglanama
E jesam ja vidio neki dan kako podrska MUP-a KS,kombi i njihcetvorica, nako zahebani sa beretkama, sarene uniforme, u Kolodvorskoj tamburaju lika u nekom bijesom autu i to su ispred njega na prosirenju (skretanje za Bingo) parkirani u kontra pravcu.
Nije to podrska, to je specijalna mup ks
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#11739 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

imaju oni skroz u crnom ... ovi što su mene zadnjih par puta zaustavljali su bili u maskiranim ... pojma nemam koji su, samo znam da pričaju našim jezikom :D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#11740 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kafanski_covjek »

tempuser wrote:...ustvari ima, da ga ne satari neki debil koji misli suprotno.
to je poenta, zato pogledas jos jednom u oba smjera bez obzira na sve (sto ovdje nije slucaj) te dovodis sebe a i ovo dijete u opasnost
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11741 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

bit101 wrote:
Ne mora pjesak u ovakvoj situaciji da gleda, trebas da gledas ti, da otvoris cetvere oci. Pjesak cim je stupio na pjesacki, pa cak i prije ako vidis da ima namjeru da stupi na prelaz (a u ovom slucaju jest jer vidimo da hoda ispred Golfa 2), ima prednost prolaza i duzan si da ga propustis.
Zlatno pravilo je usporiti u blizini pjesackog prelaza, osim ako bas vidis da oko njega nema nikoga. Nikad ne znas kad ce ti neko iskociti.
Juce ko tete razapete ona pjesacki fino stanem pusti raju koja je izasla iz trole da predje, sve normala kad se nekakav debil ufatio sVirene i ne popusta, matere mi doslo mi da izadjem da mu spucam samarcinu
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#11742 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

kafanski_covjek wrote:Mene je strah ovakvih situacija kod pjesaka, kad krene a ne pogleda kako treba

Ovdje je najmanje pjesak kriv
Ovdje jedino moze biti kriv ovaj s kamerom jer je ovaj pored vec stao da predje pjesak
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#11743 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

liaar wrote:
Naslovnica wrote:
Logovan wrote:[quote="liaar"
:mrgreen: :lol: :lol:
Mnogo ih tako radi i ispred ležećih policajaca.
Stane, ubaci u prvu, lagano pređe prednjim točkovima, onda malo gasa, pa opet kočenje, pa prelazak zadnjim točkovima. Po mogućnosti preći ležećeg ukoso, nikako odjednom s oba točka.
Retardi.
Šta je sa nama sa torzijom nazad, ja baš polako prelazim preko ležećih, lakše mi tako nego davat 300 KM na reparaciju kad preletim :D
Ja i ne znam šta imam naprijed, ali lagano usporim i najnormalnije pređem preko ležećeg, a ne kao da prelazim preko minskog polja. Niko ti ne kaže da preletiš, ali ih je bruka koji prelaze baš onako kako sam opisao. Niđe veze ba.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11744 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

hahaha multilink ftw :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#11745 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nivla »

kafanski_covjek wrote:Mene je strah ovakvih situacija kod pjesaka, kad krene a ne pogleda kako treba

sta boli pjesaka neka stvar, ovdje vozac treba paziti, ali jebiga kako objasniti idiotima da pjesak treba stati da ga ne zgazis na pjesackom
inace redovne situacije su ove da kad stanem pjesacima na pjesackom idioti prelete u traku lijevo od mene kako bi prosli, jer im se prosto jebe hoce li koga ubiti
da ima ikakve drzave postavljaca klipa bi trebalo na ponovno polaganje testova i voznje pa ga obarat i za najmanju sitnicu dok ne bude kocio kad vidi pjesaka 300m od pjesackog
s druge strane kod petlje mi je jasno sto ljudi uspore, ja redovno vozim srednjom trakom jer je najmanja vjerovatnoca da ce mi neki debil od pjesaka izletiti pred auto
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#11746 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Nazad je multilink, to znam.
Ko mu j*be mater šta god da je, vozim najnormalnije, niti ga handrim, niti sam paćenik.
Usporiš i pređeš ležećeg i to je to.
Nema potrebe stajati, šaltati u prvu, praviti dramu.
Ha ja!
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#11747 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

supercali wrote:
kafanski_covjek wrote:Mene je strah ovakvih situacija kod pjesaka, kad krene a ne pogleda kako treba

Ovdje je najmanje pjesak kriv
Ovdje jedino moze biti kriv ovaj s kamerom jer je ovaj pored vec stao da predje pjesak
Niko nije kriv ni za šta, šta vam je?
Ovaj s kamerom se prestrojio 200 m prije pješačkog, s namjerom da ide pravo na raskrsnici. Uredno usporio i stao prije pješačkog, propustio pješaka.
Ne kontam u čemu je problem i negodovanje?!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#11748 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Naslovnica wrote:
supercali wrote:
kafanski_covjek wrote:Mene je strah ovakvih situacija kod pjesaka, kad krene a ne pogleda kako treba

Ovdje je najmanje pjesak kriv
Ovdje jedino moze biti kriv ovaj s kamerom jer je ovaj pored vec stao da predje pjesak
Niko nije kriv ni za šta, šta vam je?
Ovaj s kamerom se prestrojio 200 m prije pješačkog, s namjerom da ide pravo na raskrsnici. Uredno usporio i stao prije pješačkog, propustio pješaka.
Ne kontam u čemu je problem i negodovanje?!
Nisam rekao da je kriv za kaznu nego ako bi se sta desilo
Srecom nije
I komentarisem gornjeg sto govori ni da pogleda
Pa pogledao stao mu ovaj i on krenuo da predje
Kamermanu je dovoljan znak sto ovaj stoji da i on se zaustavi
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#11749 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Tomahawk11 wrote:Jok, piše se samo pošteni narod. Ako i nema prekršaja, izmisliti šta. Da ne bude da je džabe zaustavljao.
Kabadahije ne dirati, nek gaze sve.
zaustavi me policija, samo kontrola. daj vozacku i saobracajnu. i jbg odvezem se da izvadim novcanik. zena do mene vezana. kaze policajac nisi vezan a nije ni suvozac. pokazuje zena pojas da je svezana, kaze ali nije vozac. pa reko odvezao se da izvadim novcanik, kaze bio si nevezan i kad si tek stao.
jedva se izvukao.
a ja se vezem kad vozim do pekare 200m da uzmem hljeb.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11750 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

nepass1 wrote:
Tomahawk11 wrote:Jok, piše se samo pošteni narod. Ako i nema prekršaja, izmisliti šta. Da ne bude da je džabe zaustavljao.
Kabadahije ne dirati, nek gaze sve.
zaustavi me policija, samo kontrola. daj vozacku i saobracajnu. i jbg odvezem se da izvadim novcanik. zena do mene vezana. kaze policajac nisi vezan a nije ni suvozac. pokazuje zena pojas da je svezana, kaze ali nije vozac. pa reko odvezao se da izvadim novcanik, kaze bio si nevezan i kad si tek stao.
jedva se izvukao.
a ja se vezem kad vozim do pekare 200m da uzmem hljeb.
Ili traži opremu, imaš li ovo, imaš li ono, nabraja dok ne nađe nešto da nemaš.
Svjetla, ovo, ono....bilo šta...tačno vidiš kad je cilj da napiše neku mandatnu kaznu.
Post Reply