Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#11301 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

No comment. Kraj policije jos prolazi.
Ljuljaju se elementi, samo gledam kad ce pasti

User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#11302 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MOSALJOZE »

Kad mi se približi na 5-10m na autoputu :-) Meni fakat nije jasno šta je u glavama tih ljudi.Kad se prestiže na magstrali onda ok,ne možeš drugačije prestići,a da je sigurnije,ali na autoputu :-)
Onda debili koji sijeku traku na autoputu.Najgore je kad ne poznaje svoje auto,konta da će se prevenuti kojk qrac ne znam,ali da sijeku to svakako.
Poslije onih naplatnih u Ilijašu je pravac,krenem obići kamion,kad iza mene kia nekih 500m sigurno udaljena blica li blica,ko svi debili niko ga ne primjeti pa mora blicati.
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11303 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by holowey »

dgL_ wrote:One autobuse deffm treba maci sa stanice kod Doma Armije... Ono je lakrdija... 20 puta u danu ujebu saobracaj zbog debila koji parkiraju onde kod banke.. Samo ce 2 minute...ako se ne moze rijesiti to sa takvim klocevima onda brate izmjesti autobusku na sutjesku i rijesi problem... U zadniih 7 dana 4-5 puta sam cekao ko debil u koloni jer buss ne moze da skrene...
upravu si, to je do autobusa, nije to zbog kretena koji parkiraju u zabrani... oni neka nastave sa parkiranjem u zabrani a autobuse cemo izmjestiti... :-)
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#11304 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

Nervira me kada upalis zmigavac za promjenu trake i papak koji je bio u toj traci pocne ubrzavati da te ne pusti da se prestrojis.

Naravno, tada po gasu pa uletis pa nek udara s ledja ako zeli.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#11305 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Pitar sa Kariba »

holowey wrote:
dgL_ wrote:One autobuse deffm treba maci sa stanice kod Doma Armije... Ono je lakrdija... 20 puta u danu ujebu saobracaj zbog debila koji parkiraju onde kod banke.. Samo ce 2 minute...ako se ne moze rijesiti to sa takvim klocevima onda brate izmjesti autobusku na sutjesku i rijesi problem... U zadniih 7 dana 4-5 puta sam cekao ko debil u koloni jer buss ne moze da skrene...
upravu si, to je do autobusa, nije to zbog kretena koji parkiraju u zabrani... oni neka nastave sa parkiranjem u zabrani a autobuse cemo izmjestiti... :-)
Ma to je ništa kad se Komercijala parkira iza Vijećnice. Dva GRAS-ova i Centrin autobusa, pa moraš na šine izaći sa pola auta ako ćeš u Brodac. A onda ugledaš četvrti autobus na šinama. :shock: Ludilo jbt. Dok nekoga tramvaj ne presjeće na pola neće se proći one prakse.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#11306 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dgL_ »

holowey wrote:
dgL_ wrote:One autobuse deffm treba maci sa stanice kod Doma Armije... Ono je lakrdija... 20 puta u danu ujebu saobracaj zbog debila koji parkiraju onde kod banke.. Samo ce 2 minute...ako se ne moze rijesiti to sa takvim klocevima onda brate izmjesti autobusku na sutjesku i rijesi problem... U zadniih 7 dana 4-5 puta sam cekao ko debil u koloni jer buss ne moze da skrene...
upravu si, to je do autobusa, nije to zbog kretena koji parkiraju u zabrani... oni neka nastave sa parkiranjem u zabrani a autobuse cemo izmjestiti... :-)
Ne moze autobus ondje skrenut normalno cak i kad nema parkiranih auta... Al eto bar skrene a ako onde ima auto debil napravi guzvu i ne moze se ni od bivse estrade ni od hotela europe... Prestrasno i cekas da se ppapak smiluje da dodje pomaci vozilo.. Ako se ne moze regulisati parking tih papaka onda brate izmjesti autobuse odande... Onde im svakako nije mjesto
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#11307 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

I znači zbog papaka treba skroz remetiti javni gradski prevoz? Haha pa to nema veze sa zdravim razumom, onu ulicu treba zatvoriti skroz za saobraćaj!
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#11308 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dgL_ »

BadBoy wrote:I znači zbog papaka treba skroz remetiti javni gradski prevoz? Haha pa to nema veze sa zdravim razumom, onu ulicu treba zatvoriti skroz za saobraćaj!
Ako ne mozes obezbjediti da autobus zbog istih tih papaka ne moze skrenuti 20 puta u danu i napravi svaki put guzvu koja vremenaki traje 20-30 min (citaj dok se kuronja ne sjeti da se njemu svira i da se nesto desava) onda treba... Jednom su cekali pauka 45 minuta... Guzva bila do obale kulina bana i kod estrade i ovamo kod muzeja za skretanje ka hotelu Europi...

Zatvoriti? Da te napomenem onde ima stambenih objekata, imas i garazu za parking, imas pun qrac nekih zavoda pri ministarstvima... Sta bi ti? Da svi oni pjesace ili idu tramvajem? Hehehehe :)) malo prekosutra... Autobusu u onoj onako uskoj ulici od estrade prema zelenih beretki i dalje branilaca sarajeva NIJE MJESTO... Ne moze skrenuti kad nema nikoga... Jedva... Ako je vozac malo ne iskusan za to ili se zezne mora manevrisat... Gazit trotoar... Autobua fino sutjeska i za kosevako i za bare i za ostale linihe koje idu a onde zatvoriti autobusku stanicu
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#11309 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dope_Man »

Kad nema auta skrene ondje bus sasvim normalno. E to sto je stalno parkirano previse auta gdje ne treba je stvar za policiju koja ne kaznjava cim neko baci pogled na parking, a kamoli da stane tu.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#11310 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

dgL_ wrote:
BadBoy wrote:I znači zbog papaka treba skroz remetiti javni gradski prevoz? Haha pa to nema veze sa zdravim razumom, onu ulicu treba zatvoriti skroz za saobraćaj!
Ako ne mozes obezbjediti da autobus zbog istih tih papaka ne moze skrenuti 20 puta u danu i napravi svaki put guzvu koja vremenaki traje 20-30 min (citaj dok se kuronja ne sjeti da se njemu svira i da se nesto desava) onda treba... Jednom su cekali pauka 45 minuta... Guzva bila do obale kulina bana i kod estrade i ovamo kod muzeja za skretanje ka hotelu Europi...

Zatvoriti? Da te napomenem onde ima stambenih objekata, imas i garazu za parking, imas pun qrac nekih zavoda pri ministarstvima... Sta bi ti? Da svi oni pjesace ili idu tramvajem? Hehehehe :)) malo prekosutra... Autobusu u onoj onako uskoj ulici od estrade prema zelenih beretki i dalje branilaca sarajeva NIJE MJESTO... Ne moze skrenuti kad nema nikoga... Jedva... Ako je vozac malo ne iskusan za to ili se zezne mora manevrisat... Gazit trotoar... Autobua fino sutjeska i za kosevako i za bare i za ostale linihe koje idu a onde zatvoriti autobusku stanicu
Tako je. Pješke ili javnim gradskim prevozom. Nema dovoljno prostora za sve stambene objekte, a može se otvoriti samo do Evrope. Ona ulica ionako ni za šta drugo ne služi nego za furanje pred "trebama" sa bijesnim autima.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#11311 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

Najjaci ste.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#11312 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dgL_ »

Dope_Man wrote:Kad nema auta skrene ondje bus sasvim normalno. E to sto je stalno parkirano previse auta gdje ne treba je stvar za policiju koja ne kaznjava cim neko baci pogled na parking, a kamoli da stane tu.
Ma ne radi se o policiji... Dok policija dodje dok napise kaznu ti stojis i cekas ko papak... A on plati sutra 20 KM.. A pauk dok dodje zora svane sutradan...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11313 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Kad se se bus na tom cosku zaglavi stvori se tolika guza s obje strane da pauk nema odakle prici, dakleM easy cvaja i ceraj dalje.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#11314 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ma mislim da rezmiramo. Sarajevo je odavno postalo pretjesno za ovoliki broj automobila. U tu jednacinu jos dodajte nerad policije i slaba kaznena politika za prekrsioce i dobili ste haos.
Vec je odavno vrijeme da se nesto uradi zestoko po pitanju parkinga i saobracajnica u centru i starom gradu. Veliki je broj objekata u gradu koji su sami od sebe opasnost od urusavanja. Opstina da isplati vlasnike i da se na tim mjestima prave parkinzi.
Isto tako mislim da bi se rjesio parking problem kad bi se izmedju bilo koja dva mosta na potezu od skenderije do cumurije napravila platforma i propustila miljacka ispod a gore napraviti parking plato. Jest projekat milenija ali bi se rjesio parking u samom centru i uzem djelu starog grada.
Miljacka je odavno izgubila onu svoju ljepotu i to je sada samo otvorena kanalizacija koja ide kroz grad i smrdi ko tvor.
Ili brate kao u nekim gradovima u engleskoj, cim si presao odredjenu zonu svojim autom citac te ocita i na adresu salje racun. Naravno to ukljucuje rjesen gradski saobracaj ali to je drugi par carapa.
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#11315 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

maoprije idem iz pravca Mojmila prema Aneksu ... ispod bivšeg Mercator-a prema gradu na sporednoj ulici s moje lijeve strane, frajer sa BMWom hoće u moju traku da skrene .. nas, kolonu, dočeka na slijedećem semaforu crveno ...iza sebe čujem jako turiranje ... kad samo najednom ZOOM s moje lijeve strane ... frajer sa tim BMWom protutnja pored nas slijeva :shock: :shock: proleti kroz debelo crveno, vrati se desno i nastavi put :shock: :shock:

a ja ne upalim žmigavac (pokazivač pravca :D ) i odmah me zaustavljaju :roll: :roll:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11316 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

arslanica wrote:maoprije idem iz pravca Mojmila prema Aneksu ... ispod bivšeg Mercator-a prema gradu na sporednoj ulici s moje lijeve strane, frajer sa BMWom hoće u moju traku da skrene .. nas, kolonu, dočeka na slijedećem semaforu crveno ...iza sebe čujem jako turiranje ... kad samo najednom ZOOM s moje lijeve strane ... frajer sa tim BMWom protutnja pored nas slijeva :shock: :shock: proleti kroz debelo crveno, vrati se desno i nastavi put :shock: :shock:

a ja ne upalim žmigavac (pokazivač pravca :D ) i odmah me zaustavljaju :roll: :roll:
shoj tebe
pa ti ne vozis BMW-a :izet:
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#11317 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by arslanica »

beni-bu-man wrote:
arslanica wrote:maoprije ide
m iz pravca Mojmila prema Aneksu ... ispod bivšeg Mercator-a prema gradu na sporednoj ulici s moje lijeve strane, frajer sa BMWom hoće u moju traku da skrene .. nas, kolonu, dočeka na slijedećem semaforu crveno ...iza sebe čujem jako turiranje ... kad samo najednom ZOOM s moje lijeve strane ... frajer sa tim BMWom protutnja pored nas slijeva :shock: :shock: proleti kroz debelo crveno, vrati se desno i nastavi put :shock: :shock:

a ja ne upalim žmigavac (pokazivač pravca :D ) i odmah me zaustavljaju :roll: :roll:
shoj tebe
pa ti ne vozis BMW-a :izet:
jest vala :-) :-) šta sam se i ja našla buniti :mrgreen: kod mene "lepo-i" :oops:
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11318 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

tempuser wrote:
Black swan wrote:otkud toliko mržnje prema dijasporcima :D

zar nas oni ne drže iznad razine mora da ne potonemo

što ste ljubomorni što su se oni izvukli a vi niste :D
Jest da je komentar ironican, ali i za to ima smislen odgovor.
Ono sto iritira je dvolicnost tj da su dijasporci koji se bahate u BiH (cisto da ne generalizujemo) u "svojim" zemljama ljudi koji bespogovorno postuju zakon. Ako ga postujes u nekoj Njemackoj sto ga ne postujes i ovdje?!
OK komentar
kopirat ću ga da imam kad krene negdje rasprava o disjaporcima :D kad me krenu šaketirat nigdje nikog da pomogne :D
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#11319 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dgL_ »

Ma sta te ko ima zafrkavat kad se zna sta su i ko su ti retardirani dijasporci... Cast izuzecima, ne treba generalizovati stvari kao i obicno al vecinom oni nas gledaju ko bijednike i jadnike.. Nije da nisu upravj al eto... Malo postovanja ne skodi...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#11320 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kokuz_sa »

Image

Pocele i komsije mjeriti...ogranicenje 120..
Ovo nama treba na naplatnim
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#11321 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dope_Man »

Jest vala, i pucati kazne svima koji voze vise od 100 na APu.. samo one glupe svabe se ne brinu o tom pa pustili ljudima oduska na autoputu jer ih je Hitler satro gradio za brzu voznju, zato im svaki dan gine stotine ljudi na autoputevima i Hitlerov plan se ostvaruje, na svako 100 metara po jedna ploca dignuta za nekog.. a ne, izvini, to je na nasim putevima.
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11322 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

kokuz_sa wrote:http://www.oldschool-samp.com/slike/ima ... mg1dpd.jpg

Pocele i komsije mjeriti...ogranicenje 120..
Ovo nama treba na naplatnim
Jel prosjecna?
Znam da talijani prate prosjecnu isto
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#11323 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Neko je vec pomenuo ti das zmigavac a on onda ubrzava i svira ti
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#11324 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

Sto ne mogu ovog neoseljakljuka nikako. Vozim danas i vidim nesto se sporo ide, prvo vozio u cetvrtoj 50 pa onda kocim i na kraju sam vozio 25 u drugoj-trecoj kako kad. Kae mi buraz vidi ovo ispred auto citavo vrijeme koci, znaci ja sam cetvrti u koloni a iza hejbet auta. Kad stvarno ova dvojica pretekose i osta ja iza kad vozac stalno koci. I nekako je preteknem i vidim da zenska ima jebeni mobitel u ruci i drka mobitel dok vozi. Citavo jebeno vrijeme koci i dodaje gas!? Jebo sam od do ali posto sam pizda nisam smio nista vise od tog da uradim.

Ali zenska na mobitelu nesta cacka 15 minuta, ja hajvana braco mila. Da udari pjesaka glupaca bilo bi pjesak kriv.



Izvinjavam se na izrazu glupaca da neko ne misli da napadam jer je zensko, da je musko bilo reko bih glupan.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11325 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Neki dan u 19.45, znaci sumrak, stizem kolonu prije Salakovca u pravcu Mostara, na celu kolone C3 koji vozi bukvalno 40, a u krivini ili kad mu naidje auto u susret spusti 25. Negdje u Vrapcicima dodjem na red da ga obidjem, vec je skoro pao mrak, nekakam debil vozi sa pozicionim svjetlima.
Post Reply