Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#46351 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

canvra888 wrote: 24/02/2024 13:00 Nedavanje žmigavaca je papanluk, ali je i ovo lane splittanje sa videa po ZOBS-u prekršajno kod nas.
Pa da jeste. Slazem se.
Moj lane splitt je samo kad je kolona. Nisam od onih koji se provlace izmedju auta pri jacoj brzini dok se vozi. Ako pogledas na videu, vidjeti ces da jedva 10-15 vozim.
Kad sam postao street legalan(vozacka za A) ja sam bio malo zategnut po tom pitanju. Prvi put me zaustavi policajac sa motorom. Ja sav uredan i po pravilima. Pitam ga bas za to.
Kaze lik ovako:
po zakonu je nedozvoljeno. Ali, ja vozim motor i privatno i isto to radim. Nece te kaze policajac nikad zaustaviti za to kod nas osim ako nije kreten ili da si ti bas bezobrazan i divljas i ugrozavas i sebe i druge. Osim toga em sjedis u punoj opremi na suncu u koloni, em i ti sam pravis kolonu, em si ko meta da te spuca i nabije neko s ledja ko ne pazi i nabije te na drugo auto. Nemoj biti idiot i nece te niko.
To je bio prvi i zadnji put do sada da me policija zaustavila na motoru.
Uglavnom sunjajuci po net-u naletim da je upravo sa zmigavcem bas to najcesci nacin kada motoristi nadrljaju sa autom, a da je iskljucena ekstremna brzina ili neki direktan sudar zbog necega. Znaci cekanje na semaforu plus nedavanje zmigavca.
Tako da cu ja radije rizikovati da naleti policajac kreten i kazni me, nego da me "zguza" spuca i nabije na drugo auto neka hamša koja je trenutak prije pucila usne i slikavala se za instagram stori dok vozi auto u koloni i nije vidjela da ja uredno stojim i cekam u koloni. Ovako se provucem i gledam da imam "escape route" ukoliko vidim na retrovizoru da mi neko fura zguza i prijeti mi da me nabije dok stojim.
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#46352 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

zdruzdjo wrote: 24/02/2024 14:32
canvra888 wrote: 24/02/2024 13:00 Nedavanje žmigavaca je papanluk, ali je i ovo lane splittanje sa videa po ZOBS-u prekršajno kod nas.
Pa da jeste. Slazem se.
Moj lane splitt je samo kad je kolona. Nisam od onih koji se provlace izmedju auta pri jacoj brzini dok se vozi. Ako pogledas na videu, vidjeti ces da jedva 10-15 vozim.
Kad sam postao street legalan(vozacka za A) ja sam bio malo zategnut po tom pitanju. Prvi put me zaustavi policajac sa motorom. Ja sav uredan i po pravilima. Pitam ga bas za to.
Kaze lik ovako:
po zakonu je nedozvoljeno. Ali, ja vozim motor i privatno i isto to radim. Nece te kaze policajac nikad zaustaviti za to kod nas osim ako nije kreten ili da si ti bas bezobrazan i divljas i ugrozavas i sebe i druge. Osim toga em sjedis u punoj opremi na suncu u koloni, em i ti sam pravis kolonu, em si ko meta da te spuca i nabije neko s ledja ko ne pazi i nabije te na drugo auto. Nemoj biti idiot i nece te niko.
To je bio prvi i zadnji put do sada da me policija zaustavila na motoru.
Uglavnom sunjajuci po net-u naletim da je upravo sa zmigavcem bas to najcesci nacin kada motoristi nadrljaju sa autom, a da je iskljucena ekstremna brzina ili neki direktan sudar zbog necega. Znaci cekanje na semaforu plus nedavanje zmigavca.
Tako da cu ja radije rizikovati da naleti policajac kreten i kazni me, nego da me "zguza" spuca i nabije na drugo auto neka hamša koja je trenutak prije pucila usne i slikavala se za instagram stori dok vozi auto u koloni i nije vidjela da ja uredno stojim i cekam u koloni. Ovako se provucem i gledam da imam "escape route" ukoliko vidim na retrovizoru da mi neko fura zguza i prijeti mi da me nabije dok stojim.
Ma što se mene lično tiče, nek se lane splitta na semaforskim kolonama i brzinama do 20-ak na sat, sve dok se ispali odmah na zeleno na semaforu nakon crvenog i sve dok se neko drugi ne usporava/ugrožava, na bilo koji način. Ja lično uvijek pustim, draže je i meni da me prođe, nego da stalno virkam u retrovizor da se ne desi nesreća slučajno.

Nego ja kažem da u slučaju nesreće, a motorista lane splittao, sigurno da bi se uzelo u obzir pri utvrđivanju odgovornosti. Džaba šta policajac kaže, tad se ide na slovo zakona, a policajci nekad znaju i pogriješiti pri procjeni.
kakaljin
Posts: 11654
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46353 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

zdruzdjo wrote: 24/02/2024 11:44
kakaljin wrote: 24/02/2024 10:26
Sto mene nikada policija nije zaustavila a prolazim pored njih iz trake gdje je samo skretanje a ne dajem tada zmigavac, vec ga dajem samo kada se prostrajavam ili traka ima vise pravaca.

Zasto se onda istim tim nacinom razmisljanja ne vode kada usporavaju saobracaj i voze drasticno ispod ogranicenja i ne razmisljaju da li negdje na trotoarau stoji isti taj policajac.
Postavljas previse pitanja na koja ne postoji normalan racionalan odgovor. Takvi se nose tim rezonima u svojim mikrokosmosima od mozga.
Na ovim stranicama smo bezbroj puta razglabali o stvarima koje iole civilizovanom insanu ne mogu uci u glavu. Evo slazemo se da ne postoji niti jedan razuman razlog koji ce i 1% opravdati nedavanje istog. A opet smo svjedoci svaki dan bezbroj puta da se to ne radi. Cak i u situacijama kada je to isto veoma opasno. Evo kao sto @r_faruk gore rece, takav cin motoristu veoma izgledno moze da posalje u bolnicu ili na groblje. Proslo ljeto mi se nebrojeno puta desilo da neko samo skrene u mene dok vozim motor pored njega ili.hocu da prodjem pored njega. Naravno bez zmigavca. Jos sam ja tako nasadjen da uvijek ali bas uvijek pazim da ne vozim pored nekoga dok sam mu u mrtvom uglu. Radi svoje guzice. Ali dzaba. Tako ti kreten skrene, ti instinktivno da pobjegnes da te ne udari fiknes u trotoar ili u nekoga i onda ko zna.
Ima par mjeseci sam isao sa ilidze. Vozim preko nadvoznjaka i spustam se prema semaforu. U krajnjoj lijevoj sam traci koja ide pravo. Pali se zeleno kako prilazim i nastavljam voziti bez kocenja nekih 50-60. Na pola raskrsnice lik iz srednje trake nicim izazvan(naravno bez zmigavca) samo skrenu u mene.
Podjem da ga izbjegnam i opalim po kocinici , ali sa strane bilo jos ostataka sljunka od posipanja..abs, struganje.... Opalim u rub ivicnjaka prema.tramvajskoj i zaustavim se na 20 cm od pjesaka koji je cekao na crvenom Covjek pooooblijedio. Ja bez daha. Naravno "bez-zmigavaclija" samo nastavio dalje. Rezultat bubreg na gumi, godina dana zivota uzeta meni i pjesaku. Razlog? Zmigavac + glupan.
Motoristi i ja, kada je sezona motora kada se krecem trakom uvijek sam vise uz desni rub trake kada vidim motoristu, cak nekada u zavisnosti od sitacije ako je motorista iza mene dam mu doznanja lijevi pa desnim zmigavcem sa koje ce me strane obici i vidim i ja odem na suprotnu gdje on krene i uvijek mi mahne kao pozdrav i zahvala. Isto tako kada stojim u traci gdje nema biciklisticke trake i vidim romobiliste i bicikliste uvijek stanem na semaforu uz lijevi rub trake da oni mogu lakse proci pored mene sa desne strane. Nadam se da pravilno radim jer do sda uvijek vecina mi mahne i pozdravi me sto sam to uradio. Ali me strasno nervira od strane motorista kada me na semaforu obidje i mene i jos dosta auta i stane prvi na semaforu i kada se upali zeleno svjetlo on puzevom brzinom ubrzava i usporava i mene i kolonu iza, pa zasto je onda obilazio kolonu ako nece biti brzi na startu od auta i razviti dozvoljenu brzinu sto prije.
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#46354 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by avijon »

evo psuje covjeku jer stoji u svojoj traci ometa njega u kršenju propisa :lol: kaze ne krsim puno samo malo po svojoj procjeni :lol:
motoristi kao i obicno, napinju se negdje, provlace a izasli da kruziraju i opuste se (njihove rijeci) :lol: ali ustvari izasli da lijece komplekse, ne bil nesta isprovocirali
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#46355 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

canvra888 wrote: 24/02/2024 15:01
Nego ja kažem da u slučaju nesreće, a motorista lane splittao, sigurno da bi se uzelo u obzir pri utvrđivanju odgovornosti...............
Pa to je jasno ko dan. Lane split je stvar rizika i ako se desi belaj sam si kriv. Zakonski. Ima nekih zemalja koje u tom slucaju krive i onoga ko je motoristi presjekao lane splitting. Po mom debiluk jer se motorista cesto pojavi u treptaju oka. Nebrojeno videa na YT gdje najebu motoristi koji to rade zujeci izmedju auta ko pcele. nikad mi nije zao ama bas ni jednog. Sam pao - sam se ubio, ko te jebe.

avijon wrote: 24/02/2024 19:09 evo psuje covjeku jer stoji u svojoj traci ometa njega u kršenju propisa :lol: kaze ne krsim puno samo malo po svojoj procjeni :lol:
motoristi kao i obicno, napinju se negdje, provlace a izasli da kruziraju i opuste se (njihove rijeci) :lol: ali ustvari izasli da lijece komplekse, ne bil nesta isprovocirali
Kako je samo lijepo obrnuti pricu u stranu gdje ti odgovara ne bi li poentirao nesto. jel de? ;-) ;-)
Da si pogledao kako treba, vidio bi da bas ne stoji u svojoj traci. Nego je vidjevsi mene namjerno se pomjerio maksimalno uz zutu traku da bi me namjerno izblokirao. Ona prica: ja ovdje stojim u koloni a ti hoces prije mene, e neces. tako da bi mogli malo sire opricati o nekim kompleksima. Nisam nista isprovocirao niti sam zelio. Znam likova na dva tocka koji onako u prolazu malo sakom zavrnu retrovizor za ovo. ja ne. Krompleksas ostaje kompleksas, sta ces.
to je isto kao i ovo sto sam satiricno napisao kad neko da zmigavac da se prestroji a kompleksas namjerno ubrza, kao "ti ces prije mene"?
Voznja 40 krajnjom lijevom trakom sa opravdanjem "sta je, vozim po ogranicenju", dok veselo blokira nekoga ko hoce/moze/zeli da vozi 50-60 pa i da prekrsi zakon pa nabere na 70.
I jos more slicnih stvari o kojima ovdje raspravljamo.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#46356 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

zdruzdjo wrote: 24/02/2024 19:45
canvra888 wrote: 24/02/2024 15:01
Nego ja kažem da u slučaju nesreće, a motorista lane splittao, sigurno da bi se uzelo u obzir pri utvrđivanju odgovornosti...............
Pa to je jasno ko dan. Lane split je stvar rizika i ako se desi belaj sam si kriv. Zakonski. Ima nekih zemalja koje u tom slucaju krive i onoga ko je motoristi presjekao lane splitting. Po mom debiluk jer se motorista cesto pojavi u treptaju oka. Nebrojeno videa na YT gdje najebu motoristi koji to rade zujeci izmedju auta ko pcele. nikad mi nije zao ama bas ni jednog. Sam pao - sam se ubio, ko te jebe.

avijon wrote: 24/02/2024 19:09 evo psuje covjeku jer stoji u svojoj traci ometa njega u kršenju propisa :lol: kaze ne krsim puno samo malo po svojoj procjeni :lol:
motoristi kao i obicno, napinju se negdje, provlace a izasli da kruziraju i opuste se (njihove rijeci) :lol: ali ustvari izasli da lijece komplekse, ne bil nesta isprovocirali
Kako je samo lijepo obrnuti pricu u stranu gdje ti odgovara ne bi li poentirao nesto. jel de? ;-) ;-)
Da si pogledao kako treba, vidio bi da bas ne stoji u svojoj traci. Nego je vidjevsi mene namjerno se pomjerio maksimalno uz zutu traku da bi me namjerno izblokirao. Ona prica: ja ovdje stojim u koloni a ti hoces prije mene, e neces. tako da bi mogli malo sire opricati o nekim kompleksima. Nisam nista isprovocirao niti sam zelio. Znam likova na dva tocka koji onako u prolazu malo sakom zavrnu retrovizor za ovo. ja ne. Krompleksas ostaje kompleksas, sta ces.
to je isto kao i ovo sto sam satiricno napisao kad neko da zmigavac da se prestroji a kompleksas namjerno ubrza, kao "ti ces prije mene"?
Voznja 40 krajnjom lijevom trakom sa opravdanjem "sta je, vozim po ogranicenju", dok veselo blokira nekoga ko hoce/moze/zeli da vozi 50-60 pa i da prekrsi zakon pa nabere na 70.
I jos more slicnih stvari o kojima ovdje raspravljamo.
previse amerike i moto vloganja
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#46357 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Ima toga svugdje. Istina, ima dosta kompleksaša i vozača auta koji bez ikakvog razloga dodatno manevrišu da blokiraju, gdje splittanje nikog ne ometa.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#46358 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Večeras debil sa poluraspadnutom golf 5 od hvogošće nije 30 prešao, od hitonja kad se krene uzbrdo ja mu blicnem, kreten stane skroz... Kolona iza njega, ne možeš ga nigdje preteći ili puna ili auta iz suprotnog smijera.. Samo da mu se ovim putem sjetim familije...
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#46359 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Čuj stao skroz, svašta...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#46360 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Ja skroz, stao, počeli iza da sviraju i on ko ono lagano krenu pa uspori, baš kreten...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13310
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46361 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Ti bas neki miran cova, takvi su zreli za batina :wink:

i njega i govno mu porazbijat
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#46362 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#46363 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by topcam »

zdruzdjo wrote: 24/02/2024 14:32
canvra888 wrote: 24/02/2024 13:00 Nedavanje žmigavaca je papanluk, ali je i ovo lane splittanje sa videa po ZOBS-u prekršajno kod nas.
Pa da jeste. Slazem se.
Moj lane splitt je samo kad je kolona. Nisam od onih koji se provlace izmedju auta pri jacoj brzini dok se vozi. Ako pogledas na videu, vidjeti ces da jedva 10-15 vozim.
Kad sam postao street legalan(vozacka za A) ja sam bio malo zategnut po tom pitanju. Prvi put me zaustavi policajac sa motorom. Ja sav uredan i po pravilima. Pitam ga bas za to.
Kaze lik ovako:
po zakonu je nedozvoljeno. Ali, ja vozim motor i privatno i isto to radim. Nece te kaze policajac nikad zaustaviti za to kod nas osim ako nije kreten ili da si ti bas bezobrazan i divljas i ugrozavas i sebe i druge. Osim toga em sjedis u punoj opremi na suncu u koloni, em i ti sam pravis kolonu, em si ko meta da te spuca i nabije neko s ledja ko ne pazi i nabije te na drugo auto. Nemoj biti idiot i nece te niko.
To je bio prvi i zadnji put do sada da me policija zaustavila na motoru.
Uglavnom sunjajuci po net-u naletim da je upravo sa zmigavcem bas to najcesci nacin kada motoristi nadrljaju sa autom, a da je iskljucena ekstremna brzina ili neki direktan sudar zbog necega. Znaci cekanje na semaforu plus nedavanje zmigavca.
Tako da cu ja radije rizikovati da naleti policajac kreten i kazni me, nego da me "zguza" spuca i nabije na drugo auto neka hamša koja je trenutak prije pucila usne i slikavala se za instagram stori dok vozi auto u koloni i nije vidjela da ja uredno stojim i cekam u koloni. Ovako se provucem i gledam da imam "escape route" ukoliko vidim na retrovizoru da mi neko fura zguza i prijeti mi da me nabije dok stojim.
Vidio sam snimak. Cemu to lajanje.
zdruzdjo wrote: 24/02/2024 11:59 Kad vec spominjete



Uvijek ce svaki vozac napraviti mjesta motoristi.


Bog ti dao bolju pamet i dug zivot
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46364 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Qler wrote: 24/02/2024 22:40 Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
Pa ne isplati

Ako bude kakvog mjesta za preteci, prerekes budalu i toeto
Mada to ih trigeruje :kiss:
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#46365 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bitvin »

Qler wrote: 24/02/2024 22:40 Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
Ne isplati. Puno je budala, ne znaš na kakvu dijagnozu možeš naletiti. Rijetko se desi da neko s razlogom sporije vozi. Znalo mi se desiti da u ljutnji nekoga moram preticati, pa u prolazu vidim da je neka starija osoba za volanom i ekspresno se ohladim. Planem jer mi se x puta desilo da je u pitanju moron koji priča na telefon pa napravio kolonu u sred grada da može svoje da obavi. Ili moronka, svejedno.
sahbazzz
Posts: 332
Joined: 19/07/2020 12:27

#46366 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sahbazzz »

Ma pacijanti su svuda oko nas, kravlje ludilo u ljudima. Vozim iz grada i iskljucujem se na stupskoj petlji na Kurta Schorka, frajer iza mene vozi na pola metra, usao mi u gepek, kontam sad kad se ukljucimo na dvije trake prhnut ce, ali jok i dalje u gepeku, pri tom ja vozim 65kmh pa smanjim na 60, pa na 55 samo da ode frajer. Prebacim se u unutrasnju traku jer cu na obilaznicu kad daje gas, ode vanjskom u kurznom, pa odmah u unutrasnju i na kraju ode i on na obilaznicu.

Na kraju na obilaznici frajer vozi 100kmh, gusla gdje ima svu sirinu svijeta. Nenormalan narod, tacno mi dodje da se zabijam u ljude pa nek ide sve u pm.
zigson
Posts: 3042
Joined: 04/04/2015 22:17

#46367 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Bitvin wrote: 24/02/2024 23:26
Qler wrote: 24/02/2024 22:40 Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
Ne isplati. Puno je budala, ne znaš na kakvu dijagnozu možeš naletiti. Rijetko se desi da neko s razlogom sporije vozi. Znalo mi se desiti da u ljutnji nekoga moram preticati, pa u prolazu vidim da je neka starija osoba za volanom i ekspresno se ohladim. Planem jer mi se x puta desilo da je u pitanju moron koji priča na telefon pa napravio kolonu u sred grada da može svoje da obavi. Ili moronka, svejedno.
Moronka od semafora ispod mosta na ciglanama do semafora kod zetre vozi 27 na sat, jedva stigoh za njom da prodjem na zeleno jer u lijevoj traci stoji kolona koja hoce lijevo, dok sam je obilazio vidim prica na telefon i ima jedno 145 kila volan joj ispod sisa dosao, otac je jebo poluraspali maloumni
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#46368 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bitvin »

Strašno koliko je izašla na površinu nekultura, nepismenost, neodgovornost, nemar, neznanje, bezosjećajnost. Inače i širom svijeta u porastu, a kod nas baš procvalo. To nema ama baš nikakvog osjećaja za život u zajednici.
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#46369 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Qler wrote: 24/02/2024 22:40 Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
Ne isplati. Eto nedavno momka ubi onaj na semaforu. Što kažu i ostali, hajd ti znaj na šta ćeš naletiti...
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#46370 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

mk ultra wrote: 24/02/2024 23:13
Qler wrote: 24/02/2024 22:40 Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
Pa ne isplati

Ako bude kakvog mjesta za preteci, prerekes budalu i toeto
Mada to ih trigeruje :kiss:
Ovakvi kompleksaši obično dadnu gas kad ih kreneš preticati, još posebno ovakav slučaj koji je bio u stanju i da stane skroz iako je kolona iza njeg.

Šta mi se puta desilo na Bradini da se takvi ne žele pomaknuti iz lijeve pa ih moram desnom preticati. Nešta pokušavaju onda dodavat gas i ostale gluposti.
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#46371 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

zigson wrote: 25/02/2024 00:30
Bitvin wrote: 24/02/2024 23:26
Qler wrote: 24/02/2024 22:40 Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
Ne isplati. Puno je budala, ne znaš na kakvu dijagnozu možeš naletiti. Rijetko se desi da neko s razlogom sporije vozi. Znalo mi se desiti da u ljutnji nekoga moram preticati, pa u prolazu vidim da je neka starija osoba za volanom i ekspresno se ohladim. Planem jer mi se x puta desilo da je u pitanju moron koji priča na telefon pa napravio kolonu u sred grada da može svoje da obavi. Ili moronka, svejedno.
Moronka od semafora ispod mosta na ciglanama do semafora kod zetre vozi 27 na sat, jedva stigoh za njom da prodjem na zeleno jer u lijevoj traci stoji kolona koja hoce lijevo, dok sam je obilazio vidim prica na telefon i ima jedno 145 kila volan joj ispod sisa dosao, otac je jebo poluraspali maloumni
I npr. obidjes krmaxu preko pune, onaj te snimi dash kamerom i posalje ministru katici i ti budes papak sto si je "pretekao" preko pune
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46372 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

canvra888 wrote: 25/02/2024 02:23
mk ultra wrote: 24/02/2024 23:13
Qler wrote: 24/02/2024 22:40 Jebi ga, žena, djeca u autu, i iskreno ne znam više ni ja da li se isplati išta pokušavati jer ovo je sve ludo danas...
Pa ne isplati

Ako bude kakvog mjesta za preteci, prerekes budalu i toeto
Mada to ih trigeruje :kiss:
Ovakvi kompleksaši obično dadnu gas kad ih kreneš preticati, još posebno ovakav slučaj koji je bio u stanju i da stane skroz iako je kolona iza njeg.

Šta mi se puta desilo na Bradini da se takvi ne žele pomaknuti iz lijeve pa ih moram desnom preticati. Nešta pokušavaju onda dodavat gas i ostale gluposti.
Nek pokusa, jedino da vozi gt3rs ili sta takvog tipa
Ove sklopcije do 150ks ne mogu nista

Uvijek distanca uvijek zalet, pa sta god da vozim

Samo opet kazem, poslije toga u 95% slucajeva, odjednom sazna da ima gas

Nedavno idem od nove otoke, preko razvaljenog kruznog prema bingu
I ide braćala sa golf V metalik sivi, stedi rupice picke materine, i bukvalno stane pa rupica i tako to.
Ja gas i obiđem lagano
Kaaad eto ga sa desne strane, preko onih rupa uletio je vamo na asfalt barem 60-70 :lol:

Majkemi pola drzave za lečenje tegoba iz djetinjstva
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#46373 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Karikaturist »

Kocijas/motordzija - upitam se ima li razlike..
Leon16v
Posts: 5791
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46374 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Forumaši bi se i sa gt3rs tjerali :D
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#46375 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

zdruzdjo wrote: 24/02/2024 14:32
canvra888 wrote: 24/02/2024 13:00 Nedavanje žmigavaca je papanluk, ali je i ovo lane splittanje sa videa po ZOBS-u prekršajno kod nas.
Pa da jeste. Slazem se.
Moj lane splitt je samo kad je kolona. Nisam od onih koji se provlace izmedju auta pri jacoj brzini dok se vozi. Ako pogledas na videu, vidjeti ces da jedva 10-15 vozim.
Kad sam postao street legalan(vozacka za A) ja sam bio malo zategnut po tom pitanju. Prvi put me zaustavi policajac sa motorom. Ja sav uredan i po pravilima. Pitam ga bas za to.
Kaze lik ovako:
po zakonu je nedozvoljeno. Ali, ja vozim motor i privatno i isto to radim. Nece te kaze policajac nikad zaustaviti za to kod nas osim ako nije kreten ili da si ti bas bezobrazan i divljas i ugrozavas i sebe i druge. Osim toga em sjedis u punoj opremi na suncu u koloni, em i ti sam pravis kolonu, em si ko meta da te spuca i nabije neko s ledja ko ne pazi i nabije te na drugo auto. Nemoj biti idiot i nece te niko.
To je bio prvi i zadnji put do sada da me policija zaustavila na motoru.
Uglavnom sunjajuci po net-u naletim da je upravo sa zmigavcem bas to najcesci nacin kada motoristi nadrljaju sa autom, a da je iskljucena ekstremna brzina ili neki direktan sudar zbog necega. Znaci cekanje na semaforu plus nedavanje zmigavca.
Tako da cu ja radije rizikovati da naleti policajac kreten i kazni me, nego da me "zguza" spuca i nabije na drugo auto neka hamša koja je trenutak prije pucila usne i slikavala se za instagram stori dok vozi auto u koloni i nije vidjela da ja uredno stojim i cekam u koloni. Ovako se provucem i gledam da imam "escape route" ukoliko vidim na retrovizoru da mi neko fura zguza i prijeti mi da me nabije dok stojim.
Ne bih ni ja nagazio na sine da bi motorista prosao. Kad vozim ondje ili sam do trotoara ili do zute linije.
Policajac te zaustavio da vidi motor :D
I standardna prica to radim i ja. Tako i parking po ulici ne kaznjavaju jer i oni parkiraju gdje stignu
Post Reply