Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

preludezalude
Posts: 5687
Joined: 07/03/2012 00:09

#46601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

Naslovnica wrote: 25/04/2024 21:54
preludezalude wrote: 25/04/2024 21:46 Ja ne govorim o djeci koja voze biciklo vec o odraslim ljudima. Dijete trckara trotoarom, bacuka se tamo-vamo...sto je sasvim normalno. I naidje biciklista i zakaci dijete. Sta da mu uradim? Jel dijete krivo sto hoda trotoarom i bacuka se ili je mozda biciklista kriv sto vozi trotoarom?
Rekao si da je biciklu mjesto na cesti.
Prije će ti dijete na biciklu udariti tvoje dijete na trotoaru nego odrasli biciklista. Šta da mu uradiš?
Kriv si ti što ne držiš dijete za ruku i ne kontrolišeš ga, a ne dijete na biciklu.
Trotoar nije park.
Niti je biciklisticka staza.
Jbg sad...po tebi na trotoaru ima vise prava odrasli na biciklu nego malo dijete sto trckara.
Last edited by preludezalude on 26/04/2024 00:40, edited 1 time in total.
preludezalude
Posts: 5687
Joined: 07/03/2012 00:09

#46602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

kakaljin wrote: 25/04/2024 23:26
preludezalude wrote: 25/04/2024 21:46 Ja ne govorim o djeci koja voze biciklo vec o odraslim ljudima. Dijete trckara trotoarom, bacuka se tamo-vamo...sto je sasvim normalno. I naidje biciklista i zakaci dijete. Sta da mu uradim? Jel dijete krivo sto hoda trotoarom i bacuka se ili je mozda biciklista kriv sto vozi trotoarom?
Trotoarom dijete treba da se vodi za ruku da ne bi izletilo na cestu pod auto.
Dijete nije lopta pa da izleti na cestu niti je sedmogodisnjak vojnik i da ne mrda lijevo desno. Pa i ja sam kad hodam ne marsiram ravno ko vojnik. Nekad lijevo nekad desno, izlog ovdje, trafika ondje.
User avatar
Ateista
Posts: 46643
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Na biciklisti je da pazi kada vozi trotoarom i prilagodi se pjesacima, brzinu prilagodi guzvi, velicini trotoara i slicno, ako nema biciklisticke staze. Prioritet svakako treba dati pjesacima, nije na pjesaku obaveza da se skloni vec na biciklisti da nadje siguran prolaz, ali ne smije biti zabranjeno voziti trotoarom gdje nema staze.
Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
noviclan
Posts: 11102
Joined: 31/10/2013 06:48

#46604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Ateista wrote: 26/04/2024 07:01 Na biciklisti je da pazi kada vozi trotoarom i prilagodi se pjesacima, brzinu prilagodi guzvi, velicini trotoara i slicno, ako nema biciklisticke staze. Prioritet svakako treba dati pjesacima, nije na pjesaku obaveza da se skloni vec na biciklisti da nadje siguran prolaz, ali ne smije biti zabranjeno voziti trotoarom gdje nema staze.
Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
:thumbup: nema mi nista gore kada nazovi biciklista proleti pored ruke niti zvonceta niti hej oprostite moze prolaz... pa jevo bih mu familiju da me zakaci
User avatar
Romeo 80
Posts: 4389
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#46605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

noviclan wrote: 26/04/2024 07:37
Ateista wrote: 26/04/2024 07:01 Na biciklisti je da pazi kada vozi trotoarom i prilagodi se pjesacima, brzinu prilagodi guzvi, velicini trotoara i slicno, ako nema biciklisticke staze. Prioritet svakako treba dati pjesacima, nije na pjesaku obaveza da se skloni vec na biciklisti da nadje siguran prolaz, ali ne smije biti zabranjeno voziti trotoarom gdje nema staze.
Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
:thumbup: nema mi nista gore kada nazovi biciklista proleti pored ruke niti zvonceta niti hej oprostite moze prolaz... pa jevo bih mu familiju da me zakaci

I ja isto svakom debilu koji hoda biciklistickom stazom, pored trotoara koji je duplo siri.
Naslovnica
Posts: 28018
Joined: 20/03/2013 15:38

#46606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Evo jutros debil biciklista jebe vozače vozeći kolovozom, a pored biciklistička staza (Želimira Vidovića Kelija).
noviclan
Posts: 11102
Joined: 31/10/2013 06:48

#46607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Naslovnica wrote: 26/04/2024 08:36 Evo jutros debil biciklista jebe vozače vozeći kolovozom, a pored biciklistička staza (Želimira Vidovića Kelija).
Ma sramota e tu treba policija da radi i naravno sve ostalo, citam negdje kaznili romobilasa sto nije pregurao romobil preko zebre a nije se upitao policajac da nikoga nije ugrozio i da nije bilo moguce ostvariti ikakav kontakt sa pjesakom
AdzijaFace
Posts: 189
Joined: 13/06/2021 12:42

#46608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by AdzijaFace »

canvra888 wrote: 25/04/2024 15:22 Pa zar ne rade isto to i motoristi :D

Ako te ničim nije omeo, nije ni problem. Veći je problem sve ostalo što rade na tim romobilima. Počevši od nepoznavanja saobraćajnih propisa, nedavanja signalizacije sa skretanje, itd. itd.
Nikada me motorista nije pretekao izmedju dvije trake, gdje se odvija saobracaj i u lijevoj i u desnoj. Ovaj debil je to uradio.
dorkcic
Posts: 754
Joined: 19/12/2008 20:26

#46609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dorkcic »

Romeo 80 wrote: 26/04/2024 08:29
noviclan wrote: 26/04/2024 07:37 :thumbup: nema mi nista gore kada nazovi biciklista proleti pored ruke niti zvonceta niti hej oprostite moze prolaz... pa jevo bih mu familiju da me zakaci

I ja isto svakom debilu koji hoda biciklistickom stazom, pored trotoara koji je duplo siri.
Al fakat, il je to neznanje ili bolikur*c, al gomila ljudi se ponaša ko da im je prostrt crveni tepih pa isključivo tuda hodaju
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 403
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#46610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by rahmetli dedo »

ponašanje u prometu tačno preslikava naše društvo: 64,23% su ljudi na autopilotu, kojima neko mora da sipa Heminevrin u vodu, nesposobni za bilo kakvo logičko zaključivanje, kritičko razmišljanje i racionalno postupanje, funkcionalno nepismeni. Voze u prosjeku 14km/h. Dalje, 27,11% su umišljeni eksperti volana, a zapravo krajnje nekompetentni, nadobudni, a zapravo jako smotani. Oni voze 143km/h osim pred kamerama gdje voze 30 manje od ograničenja. I oni su nesposobni za bilo kakvo logičko zaključivanje, kritičko razmišljanje i racionalno postupanje, funkcionalno nepismeni. Bahatih, ima 11,4%, a normalnih, bojim se, manje od 2%.
User avatar
escobar__
Posts: 8891
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#46611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

Ateista wrote: 26/04/2024 07:01 Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
:lol:

Jako su korektni. :D

Bicikl se vozi ili biciklističkom stazom ili - ako je nema - cestom.

To što se vama ne sviđa i što bi vi zakon prilagođavali sebi je drugi par rukava - na ruku vam svakako ide i bolikurac-policija koja je isključivo fokusirana da prati prekršaje vozača PMV, ostali učesnici u saobraćaju za njih ne postoje.
User avatar
Ateista
Posts: 46643
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

escobar__ wrote: 27/04/2024 06:47
Ateista wrote: 26/04/2024 07:01 Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
:lol:

Jako su korektni. :D

Bicikl se vozi ili biciklističkom stazom ili - ako je nema - cestom.

To što se vama ne sviđa i što bi vi zakon prilagođavali sebi je drugi par rukava - na ruku vam svakako ide i bolikurac-policija koja je isključivo fokusirana da prati prekršaje vozača PMV, ostali učesnici u saobraćaju za njih ne postoje.
Pogledaj crnu hroniku pa uporedi nesrece u kojima su ucestvovali biciklisti, romobilisti, pjesaci, motorna vozila, sve ce biti jasno.
Nego, ti bi meni preporucio da sa djetetom od 5 godina vozim cestom?
User avatar
escobar__
Posts: 8891
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#46613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

Statistički je PMV puno više u odnosu na bicikliste, romobiliste i sl., pa je samim tim i mogućnost nesreće veća.

Saobraćaj nije šta ti, ja ili neko treći nekome preporučuje - postoje propisi za takve stvari, a trenutni su takvi da je tebi s biciklom mjesto na cesti ako nema staze.
User avatar
Ateista
Posts: 46643
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

escobar__ wrote: 27/04/2024 07:07 Statistički je PMV puno više u odnosu na bicikliste, romobiliste i sl., pa je samim tim i mogućnost nesreće veća.

Saobraćaj nije šta ti, ja ili neko treći nekome preporučuje - postoje propisi za takve stvari, a trenutni su takvi da je tebi s biciklom mjesto na cesti ako nema staze.
Jeste vise, ali uporedi u odnosu na broj svaki od njih i opet ces vidjeti statisticki koliko je kojih nesreca.

Poserem se na onoga ko je donio takav zakon da djeca trebaju voziti cestom. Ne samo djeca, tamo nije mjesto ni odraslima, ovo sa djecom je samo grub primjer idiotizma.
User avatar
escobar__
Posts: 8891
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#46615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

Da se znate normalno ponašat i poštovat druge učesnike u saobraćaju vjerovatno nikome i ne bi bilo problem da se vozite trotoarom ili kuda već ali ne, vi biste najradije da se vama sve prilagodi i da pješaci u Miljacku skaču kada naiđu dva-tri biciklista kako bi vama prolaz bio čist.

Kako rekoh iznad, jedan od većih problema konkretno biciklista je jebena bahatost i nadobudnost i totalno ignorisanje svih mogućih propisa.
User avatar
Ateista
Posts: 46643
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

escobar__ wrote: 27/04/2024 07:57 Da se znate normalno ponašat i poštovat druge učesnike u saobraćaju vjerovatno nikome i ne bi bilo problem da se vozite trotoarom ili kuda već ali ne, vi biste najradije da se vama sve prilagodi i da pješaci u Miljacku skaču kada naiđu dva-tri biciklista kako bi vama prolaz bio čist.

Kako rekoh iznad, jedan od većih problema konkretno biciklista je jebena bahatost i nadobudnost i totalno ignorisanje svih mogućih propisa.
To si ti ocito pomijesao sa romobilistima, a niko nista ne trazi, svaki normalan biciklista ako nema stazu postuje pjesake i ne ocekuje da mu se sklanjaju vec se snalazi da prodje. I medju biciklistima ima naravno bahatih kao i kod svih ucesnika, ali u prosjeku puno manje i sami problemi su manji.
User avatar
Ateista
Posts: 46643
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Vec sam pisao, treba samo uporediti koliko su bicikli opasni za pjesake a koliko motorna vozila za bicikliste, sve ce biti jasno.
BadBoy
Posts: 8115
Joined: 01/11/2005 21:55

#46618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

noviclan wrote: 26/04/2024 07:37
Ateista wrote: 26/04/2024 07:01 Na biciklisti je da pazi kada vozi trotoarom i prilagodi se pjesacima, brzinu prilagodi guzvi, velicini trotoara i slicno, ako nema biciklisticke staze. Prioritet svakako treba dati pjesacima, nije na pjesaku obaveza da se skloni vec na biciklisti da nadje siguran prolaz, ali ne smije biti zabranjeno voziti trotoarom gdje nema staze.
Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
:thumbup: nema mi nista gore kada nazovi biciklista proleti pored ruke niti zvonceta niti hej oprostite moze prolaz... pa jevo bih mu familiju da me zakaci
Jest al se debili bune kad mu malo zazvoniš čisto da zna sa koje strane mu dolaziš
NediM17
Posts: 21744
Joined: 05/11/2009 11:49

#46619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ateista wrote: 27/04/2024 07:00
escobar__ wrote: 27/04/2024 06:47
Ateista wrote: 26/04/2024 07:01 Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
:lol:

Jako su korektni. :D

Bicikl se vozi ili biciklističkom stazom ili - ako je nema - cestom.

To što se vama ne sviđa i što bi vi zakon prilagođavali sebi je drugi par rukava - na ruku vam svakako ide i bolikurac-policija koja je isključivo fokusirana da prati prekršaje vozača PMV, ostali učesnici u saobraćaju za njih ne postoje.
Pogledaj crnu hroniku pa uporedi nesrece u kojima su ucestvovali biciklisti, romobilisti, pjesaci, motorna vozila, sve ce biti jasno.
Nego, ti bi meni preporucio da sa djetetom od 5 godina vozim cestom?
Biciklom na javnom putu smije upravljati lice koje je navršilo 12 godina...
User avatar
Ateista
Posts: 46643
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

NediM17 wrote: 27/04/2024 09:15
Ateista wrote: 27/04/2024 07:00
escobar__ wrote: 27/04/2024 06:47

:lol:

Jako su korektni. :D

Bicikl se vozi ili biciklističkom stazom ili - ako je nema - cestom.

To što se vama ne sviđa i što bi vi zakon prilagođavali sebi je drugi par rukava - na ruku vam svakako ide i bolikurac-policija koja je isključivo fokusirana da prati prekršaje vozača PMV, ostali učesnici u saobraćaju za njih ne postoje.
Pogledaj crnu hroniku pa uporedi nesrece u kojima su ucestvovali biciklisti, romobilisti, pjesaci, motorna vozila, sve ce biti jasno.
Nego, ti bi meni preporucio da sa djetetom od 5 godina vozim cestom?
Biciklom na javnom putu smije upravljati lice koje je navršilo 12 godina...
Nista, onda mozemo pricati o idiotima koji misle da djeca ne smiju voziti bicikl do 12-te godine, zasto onda postoje mali bicikli za djecu, balas bicikl za skroz male i slicno ako djeca trebaju poceti da uce tek od 12-te godine?
Ili ako djeca smiju trotoarom, ja treba da vozim cestom a on paralelno pored trotoarom? :-)
noviclan
Posts: 11102
Joined: 31/10/2013 06:48

#46621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Spoiler
Show
BadBoy wrote: 27/04/2024 09:05
noviclan wrote: 26/04/2024 07:37
Ateista wrote: 26/04/2024 07:01 Na biciklisti je da pazi kada vozi trotoarom i prilagodi se pjesacima, brzinu prilagodi guzvi, velicini trotoara i slicno, ako nema biciklisticke staze. Prioritet svakako treba dati pjesacima, nije na pjesaku obaveza da se skloni vec na biciklisti da nadje siguran prolaz, ali ne smije biti zabranjeno voziti trotoarom gdje nema staze.
Opet kazem, incidenti sa biciklistima su jako rijetki jer se isti vecinom korektno ponasaju u saobracaju, za razliku od romobilista.
:thumbup: nema mi nista gore kada nazovi biciklista proleti pored ruke niti zvonceta niti hej oprostite moze prolaz... pa jevo bih mu familiju da me zakaci
Jest al se debili bune kad mu malo zazvoniš čisto da zna sa koje strane mu dolaziš
Ma jbg neka se bude ako zazvone kao neki sto daju zmigavac i skrenu, na nekih deset dvadeset metara opalis sirenu a ne npr da ga prepadnes
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10737
Joined: 10/03/2022 22:16

#46622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Može li mi neko blizak MUP ZDK ili ako nekog poznaje iz istog objasniti zašto se Zeka Komercu u Zenici, onda ovom što kopa u Papratnici i Almyu u Vranduku toleriše skretanje lijevo preko duple pune pored znaka zabrane i to na M17 na sva tri mjesta gdje je 80km/h ograničenje?!

Image

Jebo ga hljeb bogov treba neko poginuti jel?
User avatar
mk ultra
Posts: 19618
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Pa gore su ginuli na skretanju kod žutog mostića

I onda naravno radar naredni dan :skoljka:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13444
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

brzina je kriva :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10737
Joined: 10/03/2022 22:16

#46625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Pa dobro, da idemo 20 km/h vjerovatno bi sve bilo OK, moglo bi se skretati gdje hoćeš.

Samo onda M17 treba preimenovati u kakav lokalni kozji put
Post Reply