Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Brdar
Posts: 280
Joined: 10/01/2012 20:02

#1 Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brdar »

/
Last edited by Brdar on 08/10/2012 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#2 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vukojebina »

jah..fakat zna bit zanimljivo kad frajer "nauci" kako se otvara novi topic..neka neka, napredujes..masala...
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#3 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bpsang »

Kad upali lijevi zmigavac a ulazi desno u traku pa primjer uključuje se sa benzinske pumpe,
KOJI Kretenizam i neznanje.
Brdar
Posts: 280
Joined: 10/01/2012 20:02

#4 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Brdar »

/
Last edited by Brdar on 08/10/2012 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#5 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by žulijan asanž »

nepotrebno trubljenje i žmigavac (upali žmigavac kad je već skrenuo ili upali žmigavac tri skretanja prije svog skretanja :roll: :roll: :roll: )

to me najviše nervira. toliko da bih mogao odležat dotičnog. al suzdržim se uvijek, zato zagrizem volan i zabijem nokte u instrument tablu. :D
silver testelone
Posts: 365
Joined: 25/01/2012 13:38

#6 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by silver testelone »

mene nervira, što često viđam kod golf 2 i 3 vozača, izbace žmigavac, a ja iza kontam vidi levata nije izbacio a skreće... a tek kad mu se na metar približim, vidim da je izbacio, samo je toliko u crno ofarbo iz nekog razloga svjetla, da se jedva vidi da li je izbacio žmigavac, zakočio il šta već... razlog ne vjerujem da je i njemu poznat :D

a što se tiče uključenja s benzinske recimo na put, tu često i sam imam dilemu, kad npr. ne izlazim na put pod 90 stepeni, nego stojim bočno... ako želim u desnu traku i izbacim desni žmigavac, često me drugi vozači "ne shvate ozbiljno", kontaju ja se tek isključio s puta pa mi žmigavac izbačen valjda, a ako izbacim lijevi, meni nema toliko logike, al me shvate ozbiljnije :D a i instruktor mi je govorio kolko se sjećam podavno da izbacujem žmigavac onaj u koju stranu okrećem volan :S
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#7 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Mlad i Nevin »

Rade li šta moderatori? Koliko ovaj troll treba otvoriti tema da se to sankcioniše? :?
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#8 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by chelo »

@silver testelone
@bpsang

Valjda je vrijednije da te neko, ko nailazi tom istom trakom uoci s tim lijevim zmigavcem kojeg imas i na blatobranu, retrovizoru itd, nego desni koji vide radnik pumpe i onaj iza tebe, koji ceka ko i ti. Valjda dajes zmigavac na onoj strani na koju se uvaljujes.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#9 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bpsang »

chelo wrote:@silver testelone
@bpsang

Valjda je vrijednije da te neko, ko nailazi tom istom trakom uoci s tim lijevim zmigavcem kojeg imas i na blatobranu, retrovizoru itd, nego desni koji vide radnik pumpe i onaj iza tebe, koji ceka ko i ti. Valjda dajes zmigavac na onoj strani na koju se uvaljujes.
Čekaj malo ...hočes reči da kad izlazis iz benzinske pumpe dajes lijevi zmigavac, kome ga daješ onima koji ti dolaze da lijeve strane ... uključujes se u saobracaj i bez obzira dajes desni zmigavac,a tvoje je da čekaš da se uvalis a drugo je kad hočes odmah u lijevo postepeno , prelazis iz trake u traku a ne siječes naglo.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#10 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by chelo »

bpsang wrote:
chelo wrote:@silver testelone
@bpsang

Valjda je vrijednije da te neko, ko nailazi tom istom trakom uoci s tim lijevim zmigavcem kojeg imas i na blatobranu, retrovizoru itd, nego desni koji vide radnik pumpe i onaj iza tebe, koji ceka ko i ti. Valjda dajes zmigavac na onoj strani na koju se uvaljujes.
Čekaj malo ...hočes reči da kad izlazis iz benzinske pumpe dajes lijevi zmigavac, kome ga daješ onima koji ti dolaze da lijeve strane ... uključujes se u saobracaj i bez obzira dajes desni zmigavac,a tvoje je da čekaš da se uvalis a drugo je kad hočes odmah u lijevo postepeno , prelazis iz trake u traku a ne siječes naglo.
:D Pa kome ti das desni?
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by daxon »

Ukoliko na izlazu, prilikom napuštanja benzinske pumpe postoji saobraćajna traka za uključivanje, odnosno, ubrzavanje, kao što je to na Benzinskim pumpama koje se nalaze na autoputu, tada se prilikom uključivanja na put daje lijevi žmigavac, ukoliko takve trake nema, tada se daje desni, odnosno, lijevi žmigavac ako je cesta dvosmjerna i želimo ići lijevo.
Iako ima neke logike i ovo što @chelo kaže, naročito kod uključenja na jednosmjerni put, npr. uključenje sa stupske petlje na "glavnu džadu" prema gradu, ili izlaz sa pumpi koje se nalaze uz "glavnu džadu" međutim, nema uporišta u pravilima i propisima.
User avatar
Dugi nožni nokti
Posts: 453
Joined: 24/03/2012 17:46
Location: Ne zna ni Google

#12 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dugi nožni nokti »

To što voze bolje mašine od moje. :D
User avatar
topcam
Posts: 5062
Joined: 08/07/2007 12:49

#13 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by topcam »

Ne nerviraju me "papci" koji gotovo da parkiraju u gepeku, koliko duple teme

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =4&t=17354
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#14 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by chelo »

daxon wrote:Ukoliko na izlazu, prilikom napuštanja benzinske pumpe postoji saobraćajna traka za uključivanje, odnosno, ubrzavanje, kao što je to na Benzinskim pumpama koje se nalaze na autoputu, tada se prilikom uključivanja na put daje lijevi žmigavac, ukoliko takve trake nema, tada se daje desni, odnosno, lijevi žmigavac ako je cesta dvosmjerna i želimo ići lijevo.
Iako ima neke logike i ovo što @chelo kaže, naročito kod uključenja na jednosmjerni put, npr. uključenje sa stupske petlje na "glavnu džadu" prema gradu, ili izlaz sa pumpi koje se nalaze uz "glavnu džadu" međutim, nema uporišta u pravilima i propisima.
Dzaba ti pravilo, ti se opet na tim pumpama uljevas u tu traku a ne skreces pod pravim uglom, isto ko da si u prikljucnoj. Nije to rasrksnica pa da onaj sto nailazi odozgo ima neki znak prava prvenstva, nego on on drzi na gasu ne obaziruci se na tebe, a ti kao dao desni zmigavac :D Kome?
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

chelo wrote:
daxon wrote:Ukoliko na izlazu, prilikom napuštanja benzinske pumpe postoji saobraćajna traka za uključivanje, odnosno, ubrzavanje, kao što je to na Benzinskim pumpama koje se nalaze na autoputu, tada se prilikom uključivanja na put daje lijevi žmigavac, ukoliko takve trake nema, tada se daje desni, odnosno, lijevi žmigavac ako je cesta dvosmjerna i želimo ići lijevo.
Iako ima neke logike i ovo što @chelo kaže, naročito kod uključenja na jednosmjerni put, npr. uključenje sa stupske petlje na "glavnu džadu" prema gradu, ili izlaz sa pumpi koje se nalaze uz "glavnu džadu" međutim, nema uporišta u pravilima i propisima.
Dzaba ti pravilo, ti se opet na tim pumpama uljevas u tu traku a ne skreces pod pravim uglom, isto ko da si u prikljucnoj. Nije to rasrksnica pa da onaj sto nailazi odozgo ima neki znak prava prvenstva, nego on on drzi na gasu ne obaziruci se na tebe, a ti kao dao desni zmigavac :D Kome?
Koliko ja shvatam, to je razlika izmedju ukrstanja puteva i trake za ubrzanje.
Makar rasksnica bila pod ostrim uglom da imas utisak da si u traci za ubrzanje, to nije traka za ubrzanje nego ulica i ti se ne prestrojavas da dajes lijevi zmigavac nego skreces desno i zato dajes desni zmigavac.
Treba gledati i ovom logikom, ako je to raskrsnica onda imas mogucnost i skretanja lijevo (ako nije zabranjeno) i zato ako das lijei zmigavac eko moze misliti da skreces lijevo.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#16 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by chelo »

Ateista wrote:
chelo wrote:
daxon wrote:Ukoliko na izlazu, prilikom napuštanja benzinske pumpe postoji saobraćajna traka za uključivanje, odnosno, ubrzavanje, kao što je to na Benzinskim pumpama koje se nalaze na autoputu, tada se prilikom uključivanja na put daje lijevi žmigavac, ukoliko takve trake nema, tada se daje desni, odnosno, lijevi žmigavac ako je cesta dvosmjerna i želimo ići lijevo.
Iako ima neke logike i ovo što @chelo kaže, naročito kod uključenja na jednosmjerni put, npr. uključenje sa stupske petlje na "glavnu džadu" prema gradu, ili izlaz sa pumpi koje se nalaze uz "glavnu džadu" međutim, nema uporišta u pravilima i propisima.
Dzaba ti pravilo, ti se opet na tim pumpama uljevas u tu traku a ne skreces pod pravim uglom, isto ko da si u prikljucnoj. Nije to rasrksnica pa da onaj sto nailazi odozgo ima neki znak prava prvenstva, nego on on drzi na gasu ne obaziruci se na tebe, a ti kao dao desni zmigavac :D Kome?
Koliko ja shvatam, to je razlika izmedju ukrstanja puteva i trake za ubrzanje.
Makar rasksnica bila pod ostrim uglom da imas utisak da si u traci za ubrzanje, to nije traka za ubrzanje nego ulica i ti se ne prestrojavas da dajes lijevi zmigavac nego skreces desno i zato dajes desni zmigavac.
Treba gledati i ovom logikom, ako je to raskrsnica onda imas mogucnost i skretanja lijevo (ako nije zabranjeno) i zato ako das lijei zmigavac eko moze misliti da skreces lijevo.
Pa buraz kome dajes taj desni zmigavac?
Jel se zmigavci daju zbog bontona ili uocljivosti u saobracaju?
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#17 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by krompir i riza »

kad na semaforu sviraju čim i naslute da će se upaliti žuto ..ko bi još zeleno čekao pa da krene :roll:
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#18 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

chelo wrote:
Ateista wrote:
chelo wrote:
Dzaba ti pravilo, ti se opet na tim pumpama uljevas u tu traku a ne skreces pod pravim uglom, isto ko da si u prikljucnoj. Nije to rasrksnica pa da onaj sto nailazi odozgo ima neki znak prava prvenstva, nego on on drzi na gasu ne obaziruci se na tebe, a ti kao dao desni zmigavac :D Kome?
Koliko ja shvatam, to je razlika izmedju ukrstanja puteva i trake za ubrzanje.
Makar rasksnica bila pod ostrim uglom da imas utisak da si u traci za ubrzanje, to nije traka za ubrzanje nego ulica i ti se ne prestrojavas da dajes lijevi zmigavac nego skreces desno i zato dajes desni zmigavac.
Treba gledati i ovom logikom, ako je to raskrsnica onda imas mogucnost i skretanja lijevo (ako nije zabranjeno) i zato ako das lijei zmigavac eko moze misliti da skreces lijevo.
Pa buraz kome dajes taj desni zmigavac?
Jel se zmigavci daju zbog bontona ili uocljivosti u saobracaju?
Pa sad, zavisi, nekad je zmigavac vidljiv a nekad nije. Po meni, ako je ostar ugao pod kojim se ulice ukrstaju lakse ce se vidjeti bar onaj zadnji zmigavac nego ako je raskrsnica pod pravim uglom, tako da ima dosta situacija u kojima zmigavci nisu vidljivi. Medjutim, kako god, treba ih davati ispravno jer nekog mozes zbuniti i pokazati pogresnu namjeru time, neko ce misliti da skreces lijevo a ne desno ako das pogresan zmigavac.
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#19 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Kad smo kod zmigavaca, ili kako se to popularno danas zove "pokazivaca pravca" :lol: , mene pravo nervira nekoristenje istih prilikom skretanja, prestrojavanja i slicno, takvim uvijek sviram.

Dalje me nervira kada onaj koga preticem namjerno ubrzava, i slicne gluposti.
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#20 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Jay Gatsby »

Najviše me nervira mlitavost u vožnji.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#21 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by chelo »

Ateista wrote: Pa sad, zavisi, nekad je zmigavac vidljiv a nekad nije. Po meni, ako je ostar ugao pod kojim se ulice ukrstaju lakse ce se vidjeti bar onaj zadnji zmigavac nego ako je raskrsnica pod pravim uglom, tako da ima dosta situacija u kojima zmigavci nisu vidljivi. Medjutim, kako god, treba ih davati ispravno jer nekog mozes zbuniti i pokazati pogresnu namjeru time, neko ce misliti da skreces lijevo a ne desno ako das pogresan zmigavac.
:D Druze sta ti znaci taj desni zmigavac na EP na Cvili? Nisi mi odgovorio. Kome govoris da skreces desno?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#22 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

Ateista wrote:Kad smo kod zmigavaca, ili kako se to popularno danas zove "pokazivaca pravca" :lol: , mene pravo nervira nekoristenje istih prilikom skretanja, prestrojavanja i slicno, takvim uvijek sviram.

Dalje me nervira kada onaj koga preticem namjerno ubrzava, i slicne gluposti.
thats my favorite :D hahaha Mislim da svako ne voli kad mu je neko na ledjima, jos sa dugim svjetlima, pri brzini 120-130
I ja uvijek sviram kad neko ne daje zmigavac, a uz to se jos ubacuje pola metra ispred mene, moram da usporimd a bi on usao ispred.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#23 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by O'zone »

Regionalna cesta- voziš 70 Km/h pretiče te neko nabrijano njemačko vozilo tipa Audi 80 godište 86-90 ili Golf 2, Jetta, Passat svi u generaciju. Prođe pored tebe kontaš umire neko u autu, ubaci se ispred tebe zakoči i skrene u dvorište kuće bez ikakve signalizacije tipa žimigavaca (kočiona svetla večinom zatamnjena) ti zakočiš lola izlazi u dvorištu iz auta sasvim lagano u svojoj omiljenoj plavo bijeloj NAJke trenerKi lagano listići kladionica oFo-ono :roll:
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#24 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by demetra22 »

krompir i riza wrote:kad na semaforu sviraju čim i naslute da će se upaliti žuto ..ko bi još zeleno čekao pa da krene :roll:
:lol:

Sarajevo.
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#25 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

chelo wrote:
Ateista wrote: Pa sad, zavisi, nekad je zmigavac vidljiv a nekad nije. Po meni, ako je ostar ugao pod kojim se ulice ukrstaju lakse ce se vidjeti bar onaj zadnji zmigavac nego ako je raskrsnica pod pravim uglom, tako da ima dosta situacija u kojima zmigavci nisu vidljivi. Medjutim, kako god, treba ih davati ispravno jer nekog mozes zbuniti i pokazati pogresnu namjeru time, neko ce misliti da skreces lijevo a ne desno ako das pogresan zmigavac.
:D Druze sta ti znaci taj desni zmigavac na EP na Cvili? Nisi mi odgovorio. Kome govoris da skreces desno?
Na toj konkretno ne znaci nista (ako mislimo na istu pumpu) jer se ukljucujes u jednosmjernu i ne mozes nigdje drugo skrenuti. Opet, da neko da lijevi zmigavac (ako zanemarimo to da cu pretpostaviti da se zeznuo), mogu pomisliti - "gdje ce ovaj lijevo koji kurac kad je jednosmjerna ulica". :D

Tako da nekad zmigavac stvarno ne znaci nista ako se ne vidi, ali opet to ne znaci da treba dati pogresan samo zato sto se taj vidi.
Post Reply