Šta vas najviše nervira kod pješaka

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1 Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by MOSALJOZE »

Postoji tema:"Šta vas najviše nervira kod vozača",eh da vidimo šta to nas vozače nervira kod pješaka.Ja znam da razne budale sjedaju za volan,ali i pješaka ima svakakvih.Meni je "omiljeno",kad počne prelaziti na pola ceste,digne glavu,i šta je/ga briga.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#2 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by relax11 »

Nervira me pljuvanje i ono neko njihovo "razmahivanje", kao i glasan smijeh!
davorb
Posts: 15
Joined: 16/02/2011 09:49

#3 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by davorb »

Neodgovornost, bahatost, nepaznja...
Dok sam nisam kupio automobil, mozda sam se i ja tako ponasao, ne znam, ali siguran sam da se sada kada idem pjeske i prelazim bilo koju cestu ponasam totalno drugacije.
Smeta mi kada se otvori bocno zeleno svjetlo za skretanje (npr, sa vecine transvezala) pjesacima je crveno, al djaba svi navale na predju cestu, a kada im zatrubis, je..u ti sve po spisku.
Ja sam vec poceo rondati da ako ja prodjem kao vozac kroz crveno placam kaznu i ostajem bez vozacke, onda treba pjesacima pored kazne uzeti licnu kartnu na nekih 15-tak dana i ograniciti im hodanje, isto kao i nama voznju.
Zalosno je da se svi ti pjesaci koji su bahati u Sarajevu, kada odu bilo gdje vani strogo pridrzavaju propisa. Nedavno sam prolazio kroz 15-tak manjih sredina u nasoj zemlji i odusevio se kako ljudi sinhronizovano funkcionisu, kako imaju postovanje jedni prema drugima, i vozaci prema pjesacima i pjesaci prema vozacima.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#4 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by sorcerer »

meni smeta kad ko muhe bez glave izlijecu ispred autobusa koji stoji na prosirenju ,desilo mi se par puta tako da samo iskoci na cestu.mada sam uvijek pripremljen na te situacije i uvijek usporim pored autobusa ali nije nimalo ugodno kad tako iskoci neko....
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#5 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by AS_sa »

Sto stoje na ivici trotoara i samo cekam momenat kad ce neki u masi izletiti na cestu, pogotovo na Stupu dok nisu poceli radovi :roll:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#6 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by manekenka u penziji »

Večeras je jedan pjesacio na suženoj cesti na Stupu. imaš jedva dvije trake u koje se jedva ubacis, kad smotas s mosta, i lik našao da korzira jednom od njih.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by MOSALJOZE »

Na Skenderiji kad izadju iz šestice,i samo čekaš onog ispred sebe koji će zakočiti da prodju.A faktički ništa ne dobiju.Mogu komotno produžiti na pješački prema Alipašinoj ili se spustiti dole na onaj prema Domu mladih,svakako poslije skreću auta,i upaliće im se zeleno
shandrprcSA
Posts: 9785
Joined: 23/02/2013 08:16

#8 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by shandrprcSA »

kad razvuce na pjesackom, ko da je crveni tepih :oops:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#9 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by MOSALJOZE »

shandrprcSA wrote:kad razvuce na pjesackom, ko da je crveni tepih :oops:
Ko manekenka :roll:





:lol: :lol:
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#10 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by enkoo83 »

Kad zimi kada je cesta prekrivena snijegom i ledom prelazi ulicu u fazonu ja sam pjesak moras stati a ne konta levat da je cesta snijegom i ledom okovana

Sent from my ST21i using Tapatalk
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by muha_sa »

kad u trenerci hoda titovom i gega se. :D
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#12 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by arman1 »

Kad kraj ceste šeta lijepe noge u minici, a meni se žuri pa ni pogled ne mogu baciti.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#13 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by AdnanSA »

Samo prelazak na crveno i kada nabiju onaj kura. u uši i opale sredinom sokaka.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#14 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by Mlad i Nevin »

Ima l' išta gore od toga kad budeš kulturan i staneš mu na zebru a on se vuče kao prebijena mačketina...pa tad mi dođe da ga pregazim.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#15 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by kockica_kockica »

nerviraju me pjesaci koji:
- ne postuju svjetlosnu signalizaciju - prelazak na crveno pri tome jos i ne gleda hoce li ga auto zgaziti kao da je cijeli svijet duzan trpiti njen/njegov prelazak na crveno
- nemaju osjecaj da hodanje cestom nocu u tamnoj odjeci znaci riskiranje svog zivota iako imaju trotoar
- nemaju obicaj ici na zebru vec prelaze najprometnijim ulicama mimo zebre pri tomegrupno se uhvate ispod ruke i/ili zastane ispred tebe kao kamikaza da te odmjeri i prolamata rukama sto psujem zasto prelazi tu ako ima zebru i semafor koji je za njega/nju/njima zatvoren
- hodaju preko zebre ko da im je 6 tona betona na ledjima
- kad ih pustis da predju stanu ispred auta da te pogledaju i komentarisu (kad cujem psovku a pustim pjesaka dodje mi da samoj sebi odsjecem i ruke i noge)
- ne gledaju ima li auta a prelaze cestu
- provlace se izmedju auta da bi presli cestu na Stupu, odnosno hodaju onom trakom koja je svakako mnogo manja nego druge
- iskacu ispred/iza autobusa ne gledajuci ima li auta
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#16 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by 530i »

Kad dođe do pješačkog prelaza i ja usporavam da mogu normalno stati ako krene, ali ne, nego stane i gleda...tad bih ja trebao da se maksuz zaustavim i mahnem rukom, kao da Kate Upton je u pitanju....

Ali najgori su mi pješaci koji trenutke predaha traže ugodno naslonjeni na moj auto...ili podmladak kakvog FK "Haustor" koji se takmiči u gađanju auta loptom i slično...
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#17 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by kingofsnake »

To što hodaju :D
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#18 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by zLatk0 »

Van pjesackog prelazi i ne zeli ubrzati, a o ovim starima da ne pricam, utjeha je sto se barem nekad zahvale, ali opet..
Kad naprave sebi "pjesacki" gdje ga nema i gleda me cudno kad dodam gasa, sa kvacilom do kraja, ne bi li potrosio ono malo dzona sto ima ako ubrza - Skenderija i Cobanija prema Vijecnici pravac.

A tek kad zeza hoce li ili nece preci, a vec mu stanem.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#19 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by MOSALJOZE »

Znači zaključak poštujemo pješake,ali se ne bi trebali vući po cesti
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#20 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by condy »

Mlad i Nevin wrote:Ima l' išta gore od toga kad budeš kulturan i staneš mu na zebru a on se vuče kao prebijena mačketina...pa tad mi dođe da ga pregazim.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
I meni :D

najgore kad mu ljepo stanes a on mrcvari ko prekazen konj :)
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#21 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by mayab »

Takodje, mnogi imaju obicaj šetkati se po cesti, iako je tu trotoar, fin , širok, slobodan, ful oprema, i jo se nešto bune kad im svirnem i spomenem familiju!
Pa, _bemu, kako bi oni reagovali da ja fino počnem da vozim auto po trotoaru, pored praznog kolovoza?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#22 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by Industrialyzer »

Meni se frajer bacio pod auto, ja isao mozda 15km/h samo nesto leti, normalno zakocim kad majstor ustaje i pokazuje rukom:"Uredu je, ne brini" :lol:

To mi najvise smeta, kad se tako bacaju :mrgreen:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#23 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by Jack Be Nimble »

Nista me ne nervira kod pjesaka a ni kod biciklista. Ja imam kola sa kojima ih lako mogu ubiti tako da na sebe stavljam odgovornost da uvijek vidim sta se desava.

Ako neko ide sporo preko zebre neka ide, sticicu kad tad gdje trebam stici. Njegovih ekstra 10 sekundi mi nece upropastiti zivot. Uvijek kada skrecem desno na zeleno provjerim ima li pjesaka. Danas ljudi voze i igraju Angry Birds na telefonu pa tako i pjesaci bulje u telefon a ne gledaju kuda hodaju. Izlecu na zebru ko muha bez glave. Mozda je covjek saznao prije 10 minuta da mu je stari umro pa ni sam nezna kuda hoda i zato ja kao vozac uvijek moram biti svjestan svih mogucih nevolja.

Sve dok ih ja ne udarim zbog svoje licne greske dobro je.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#24 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by saga »

530i wrote:Kad dođe do pješačkog prelaza i ja usporavam da mogu normalno stati ako krene, ali ne, nego stane i gleda...tad bih ja trebao da se maksuz zaustavim i mahnem rukom, kao da Kate Upton je u pitanju....
Ta sam :mrgreen:
K'o kad se rijetko desava da neko stane, pa nisam sigurna je l' usporava zbog radi neceg ili da me pusti.
Vise puta mi se desilo tako da krenem kad vidim da uspori, ali dobijem trubljenje i pretpostavaljam 'ebavanje svega. Stoga sto je sigurno sigurno je, cekam da auto stane ili mi barem mahne iz auta da kaze, sigurno je mo's preci :oops:

Mene kod pjesaka nervira kad hodaju cik cak, pa paciklom nikako da ih zaobidjem :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#25 Re: Šta vas najviše nervira kod pješaka

Post by O'zone »

Prelazak zebre na crveno i kad mu/joj sviraneš dobiješ salvu psovki i ono gdje si navalio :roll:

Izlijetanje sa pijace Markale direktno na ulicu.

Svi kontaju ma zakočiće :roll:
Post Reply