Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#826 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by fidoremilienko »

Melbourne_Australia wrote: Izvini , ali ja sam vise seljaka i papaka vidio po dijaspori nego u BIH......To odgovorno tvrdim!!!
Nisam ja dzabe krleta pitao
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#827 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by hrle1976 »

Melbourne_Australia wrote::lol: :thumbup: Ja mislim da bi on i gore kad bi otisao :lol: poceo da prica protiv Njemacke...Ja licno nikad nisam nista lose rekao protiv Australije...I dalje tvrdim da je to naj zemlja na svijetu za zivjeti...Samo nije za moj stil zivota...Meni je najb u Sarajevu a obisao sam planetu...Ali ne znaci to da je svakoj osobi tako..
U dojclandiji da samo znate nema kHoride i ovog :D :D
[/quote]
Kako nema krle.

Nisi li bio na tefericu u Hannoveru prosle godine?[/quote]

Izvini , ali ja sam vise seljaka i papaka vidio po dijaspori nego u BIH......To odgovorno tvrdim!!![/quote]

Nisam nista lose htjeo reci vezan o za teferice. To je dio BiH kulture i tu nema nista lose. Za koride nisam jer nisam da se zivotinje zavadjaju.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#829 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mirsek »

sunceKOtepsija wrote:
Stavio sam sluse na glavu samo da cujem kako "zavija" svajcarski seljak.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#830 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by meteorit135531 »

fidoremilienko wrote:
meteorit135531 wrote:
fidoremilienko wrote:Ima li ko da zaposli meteora da ga ne citamo vise ovdje
Meteor ne zeli da Bosnu vise vidi na mapi. Za meteora je Bosna je jedna egzoticna zemlja koja u njemu budi neke negativne vibracije. Garant sam nezadovoljni turista kojeg su odzeparili u tramvaju. Ili sam generalno sit nekih stvari kao sto su nepotizam, "ko ti je to zavrsio", "imas li koga gore da ti to pogura", "mrskih komsija", "cudnih pogleda", "sarajevske zlatne mladezi", "dzume", "hidzaba po institucijama", "hvala vam sto ste javili na biro, knjizicu i licnu, molicu", "kume, imas cigaru" i sl gluposti.

Prijatelju, ja sam zvanicno Svabo, iako jos zvanicno pruzam svoje korake po Bosni i Hercegovini. Ali to je samo iz krajnje nuzde, pokusavam da sto manje hodam po Bosni. Ne zelim da se krecem puno.
Sta ti znaci zvanicno svabo? Dobio si pasos Njemacke?

Care moj, sa toliko negativne energije nigdje ti nece biti dobro. Sa sobom ces ponijeti sve probleme koje sad imas i u Njemacku.


Ako budes realan, javi nam se nakon pola godine/godinu i iskreno napisi svoje iskustvo.
Nisam , moras 8 godina u kontinuitetu zivjeti na teritoriji SR Njemacke, da bi imao osnova da se uhvatis procedure u cilju dobijanja drzavljanstva. Dzaba, postoji ljudi koji su rodjeni gore, pa opet ne mogu dobiti drzavljanstvo. Jbg, njemacki zakon je sada takav. Ne mozemo ga mijenjati.

Ali idem sa zeljom i kvalifikacijama da perem svapske guzice. za uhar je. :D nikad nisam mislio da ce mi trebati odradjen pripravnicki staz , i polozen strucni ispit. Vise mi vrijedi moja medicinska skola , nego faks. :D ko bi rek'o cuda da se dese? :izet:
Samo u Frankfurtu je sad potrebno preko 3000 radnika raznih medicinskih profila, i to samo sam gledao na jednom njemackom portalu za zaposljavanje.
Posla k'o u prici. :izet: koji ce mi vrag kolega hrle da mi sredjuje pos'o kad ga mogu dobiti iz udobnosti svog dnevnog boravka? :)
Svabe sve rjesavaju preko skypa, telefonskog poziva i interneta. Nije vam to Bosna, gdje se mora traziti dajdza Hrle u opstini da sredi za malog pos'o na ovjeri na salteru broj 8 u Starom Gradu! :roll:

Halo , bolan o cemu pricamo ovdje? Ja sam Svabo jer sam zivio gore, pa sam nam dali uslov ili Amerika ili hajmo nazad u Bosnu. Jbg, otjerase nas prije toliko godina..
ali moglo se ostati , samo da su neki ljudi malo pametnije razmisljali i vagali neke stvari..
K'o bi rekao da ce Bosna postati vaki kurac 98 na 99 godinu kad je pao onaj veliki snijeg?
Ljudi su mislili da cemo se dici kao Njemacka 60 -tih godina pa su slijepo vjerovali u Alijine kasike i jos slijepo vjeruju u 100 hiljada radnih mjesta i slicne izdrkotine ovih glavnih uloga u svijetu politike :-) :-)

Sta vam je bolan, vi ste ograjsali! Bosna je umrla drzava koja postoji samo na papiru, u Sarajevu zivi 100 porodica koje vedre i oblace i koji se pitaju kad nam navece treba pustiti vode, jer jbg nekad mi se dese pa mi se prisere u 2 navecer jer imam problem sa probavom, pa onda refleksno se istresem u solju, i podignem cesmu kad iz nje veselo iskoci:

"Nista. Ovdje nema nicega." :D I tako ostanem sa svjeze razasutim govnetom na rukama , jer nema magicne sarajevske vode kojom bih mogao oprati ruke i svoj veseli juzni otvor kroz koji struji sarajevski truli zrak.

I jbg, onda se sjetim da sam na birou i onda opalim pisati po forumu dok cekam da mi se sredi dokumentacija .i taj prokleti pripravnicki koji je uslov za dolazak u Njemacku i odlazak iz zaostale Bosne gdje ni kurve nisu rahat. :bih:
Nema para za kurve. Kad nema para , nema ni zivota.
Kurve u Njemackoj su sretne , cak placaju i porez. :thumbup:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#831 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by fidoremilienko »

Boli te tuki. Sad ce i cuna bolje da radi.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#832 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by meteorit135531 »

Ja generalno mrzim Bosnu samo zbog ovog sindroma.. hocu zena da zaposli sina, uzburno zapali svoju motanu cigaru, nasmijesi se krezavim zubima kafi koju je srkutala, i otuzno rece:

"eh da imam ikog dole da zaposlim njega u mikrokreditnoj organizaciji" :roll:

Znaci, obicni salterdzija koji ce motati papire za 500 KM. :-)

Eto , dokle seze razmisljanje bosanskog covjeka pecinske pameti..

E to se zove stanje svijesti. Jbg, necu da budem dio takvog sistema. :run:

Hocu crnog AUDIJA A8 3.0 TDI, da bahato bacim kljuceve na sto , da pocnem pricati nesto na tecnom njemackom sto mi ne bi bio problem :-D , da pridjem najelitnijoj sarajevskoj sponzi sa sisama 36 DOUBLE D's , i da se ona upeca na moje ulakirano auto, na moj BIBIC kako vole zvati odmilja :sad: , i da joj onda mogu krv piti na slamku jer sam je izvuk'o iz bijede.. sise su tu manje - vise zbog ukrasa, da raja pjeni kad me vidi kako vozim ovakkvu trebu i posjedujem je kao ukras na suvozacevom mjestu..

Jbg, znam reci ce te kompleksi su cudo, mada nije istina. Ja hocu da budem tipicni dijasporac koji je otisao iz intelektualne bijede i dosao je 20 dana na ljeto da moze da se kurci i da vam nabija komplekse gdje je god to moguce.

Takav je otprilike plan. Pun mi je kofer ovih pokvarenih i podlih ljudi od kojih ne znas sta mozes ocekivati. :run:
Last edited by meteorit135531 on 21/08/2017 17:11, edited 1 time in total.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#833 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by fidoremilienko »

Ti si kralju slucaj za jagomira :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#834 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

meteorit135531 wrote:Ja generalno mrzim Bosnu samo zbog ovog sindroma.. hocu zena da zaposli sina, uzburno zapali svoju motanu cigaru, nasmijesi se krezavim zubima kafi koju je srkutala, i otuzno rece:

"eh da imam ikog dole da zaposlim njega u mikrokreditnoj organizaciji" :roll:

Znaci, obicni salterdzija koji ce motati papire za 500 KM. :-)

Eto , dokle seze razmisljanje bosanskog covjeka pecinske pameti..

E to se zove stanje svijesti. Jbg, necu da budem dio takvog sistema. :run:

Hocu crnog AUDIJA A8 3.0 TDI, da bahato bacim kljuceve na sto , da pocnem pricati nesto na tecnom njemackom sto mi ne bi bio problem :-D , da pridjem najelitnijoj sarajevskoj sponzi sa sisama 36 DOUBLE D's , i da se ona upeca na moje ulakirano auto, na moj BIBIC kako vole zvati odmilja :sad: , i da joj onda mogu krv piti na slamku jer sam je izvuk'o iz bijede.. sise su tu manje - vise zbog ukrasa, da raja pjeni kad me vidi kako vozim ovakkvu trebu i posjedujem je kao ukras na suvozacevom mjestu..

Jbg, znam reci ce te kompleksi su cudo, mada nije istina. Ja hocu da budem tipicni dijasporac koji je otisao iz intelektualne bijede i dosao je 20 dana na ljeto da moze da se kurci i da vam nabija komplekse gdje je god to moguce.

Takav je otprilike plan. Pun mi je kofer ovih pokvarenih i podlih ljudi od kojih ne znas sta mozes ocekivati. :run:
:lol: Jesi dobro ti?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#835 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by hrle1976 »

meteorit135531 wrote:Ja generalno mrzim Bosnu samo zbog ovog sindroma.. hocu zena da zaposli sina, uzburno zapali svoju motanu cigaru, nasmijesi se krezavim zubima kafi koju je srkutala, i otuzno rece:

"eh da imam ikog dole da zaposlim njega u mikrokreditnoj organizaciji" :roll:

Znaci, obicni salterdzija koji ce motati papire za 500 KM. :-)

Eto , dokle seze razmisljanje bosanskog covjeka pecinske pameti..

E to se zove stanje svijesti. Jbg, necu da budem dio takvog sistema. :run:

Hocu crnog AUDIJA A8 3.0 TDI, da bahato bacim kljuceve na sto , da pocnem pricati nesto na tecnom njemackom sto mi ne bi bio problem :-D , da pridjem najelitnijoj sarajevskoj sponzi sa sisama 36 DOUBLE D's , i da se ona upeca na moje ulakirano auto, na moj BIBIC kako vole zvati odmilja :sad: , i da joj onda mogu krv piti na slamku jer sam je izvuk'o iz bijede.. sise su tu manje - vise zbog ukrasa, da raja pjeni kad me vidi kako vozim ovakkvu trebu i posjedujem je kao ukras na suvozacevom mjestu..

Jbg, znam reci ce te kompleksi su cudo, mada nije istina. Ja hocu da budem tipicni dijasporac koji je otisao iz intelektualne bijede i dosao je 20 dana na ljeto da moze da se kurci i da vam nabija komplekse gdje je god to moguce.

Takav je otprilike plan. Pun mi je kofer ovih pokvarenih i podlih ljudi od kojih ne znas sta mozes ocekivati. :run:

Jel tebi neki "dijasporac" odslepo djevojku koju opisa u Audiju A8, crne boje? Jer ako nije onda stvarno stvarno si zaboravio jednu stvar. Necu reci da nema takvih kako ih opisa, licno znam jednog i ako nema niti blizu tako mocno auto. Taj isti da izvines zivi u najbjednijoj supi koju mozes zamisliti u Njemackoj. On da nju dovede ona bi dozivila sok, nebi sebi dosla danima. NIje moguce jahati dva konja. Ko hoce da se kurci po BiH moze ali taj nema pebijene pare na zapadu. Koga godinama niste vidili u BiH je zato sto su osvrnuli zivot tamo gdje jesu i rekli adio mio BiH.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#836 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

:lol: Ja se sve vratim pa procitam ponovo,ne mogu da vjerujem.Zajebava se frajer ba,nije valjda ozbiljan? Al bahato ih baci.I ustine je za sisu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#837 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by insomnia78 »

Joj vas. Nije dobar ba lik
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#838 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by fidoremilienko »

HAVANA wrote::lol: Ja se sve vratim pa procitam ponovo,ne mogu da vjerujem.Zajebava se frajer ba,nije valjda ozbiljan? Al bahato ih baci.I ustine je za sisu.
Vidjeces kad dodje u A8 3.0 TDI :D i parkira se ispred Bosne na Ilidzi :izet:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#839 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Bluemore »

zeza se meteo i to dobro
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#840 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB »

meteorit135531 wrote:Ja generalno mrzim Bosnu samo zbog ovog sindroma.. hocu zena da zaposli sina, uzburno zapali svoju motanu cigaru, nasmijesi se krezavim zubima kafi koju je srkutala, i otuzno rece:

"eh da imam ikog dole da zaposlim njega u mikrokreditnoj organizaciji" :roll:

Znaci, obicni salterdzija koji ce motati papire za 500 KM. :-)

Eto , dokle seze razmisljanje bosanskog covjeka pecinske pameti..

E to se zove stanje svijesti. Jbg, necu da budem dio takvog sistema. :run:

Hocu crnog AUDIJA A8 3.0 TDI, da bahato bacim kljuceve na sto , da pocnem pricati nesto na tecnom njemackom sto mi ne bi bio problem :-D , da pridjem najelitnijoj sarajevskoj sponzi sa sisama 36 DOUBLE D's , i da se ona upeca na moje ulakirano auto, na moj BIBIC kako vole zvati odmilja :sad: , i da joj onda mogu krv piti na slamku jer sam je izvuk'o iz bijede.. sise su tu manje - vise zbog ukrasa, da raja pjeni kad me vidi kako vozim ovakkvu trebu i posjedujem je kao ukras na suvozacevom mjestu..

Jbg, znam reci ce te kompleksi su cudo, mada nije istina. Ja hocu da budem tipicni dijasporac koji je otisao iz intelektualne bijede i dosao je 20 dana na ljeto da moze da se kurci i da vam nabija komplekse gdje je god to moguce.

Takav je otprilike plan. Pun mi je kofer ovih pokvarenih i podlih ljudi od kojih ne znas sta mozes ocekivati. :run:
E jebiga, opiso si moj produzeni vikend u BL 8)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#841 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Fudo387 »

Nevjerovatno.
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#842 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB »

Sta je Fudo ti satro nisi zbog ovog otiso u US, mojne nam :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#843 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Fudo387 »

512MB wrote:Sta je Fudo ti satro nisi zbog ovog otiso u US, mojne nam :D
:lol: :lol:

jebe me samo sto audija ne mogu prodjirat' :twisted:
:lol: :lol:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#844 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Last December »

Meteorit je odlučio da vam vadi mast :izet:
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#845 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by VPSA »

Kao da je ono sto je do sad pisao bilo ista pametnije.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#846 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by meteorit135531 »

insomnia78 wrote:Joj vas. Nije dobar ba lik
Koliko god se zavaravali , danas je sve, manje - vise , interes. I ljubav je interes, i prijatelji su tu radi interesa. Pa znalo vam se desavati da vas prijatelji zovu samo kad im nesto treba? :roll:

Ne nazovu ni za Bajram , ni za Bozic, vec zovu i traze vas samo kad im nesto treba. Nemojmo zivjeti u iluziji. Ljubav je opijum za siromasne, ako je religija opijum za narod, kako je rekao Karl Marx.
99% zena koje ovo citaju i koje pisu na forumu iz Svedske , Njemacke, Holandije, Francuske , Belgije su otisle "gore" pomocu svojih spolnih instrumenata.. evo i ovaj nas francuz insomnia78 se "udo" u Francusku, samo sto to on u najvecem ludilu nece priznati, posebno ne na forumu. :izet:

I tako to ide u zivotu. Nikad se nikad nijedna "vrh treba" nije udala za siromaha. Nije se udala za radnika iz komunalnog preduzeca. Nije se udala za rostijdziju.
iUdala se za "papire" i bolji zivot, kad iako je vec isfeminizirana do te mjere da smatra da su muskarci niza bica od nje, u Bosni nikad nije zaradila svoj dinar nit se moze brinuti o sebi, pa je lakse "prodati" picku i otici u dijasporu..

I tako ce to da ide jos dugo dugo vremena ovdje.. Ja ih znam tacno 9, imenom i prezimenom koje su otisle u dijasporu na taj nacin. Znam i dva muskarca.

Nek ljudi pricaju sta zele, zna se kako se kod nas obezbjedjuje bolja buducnost i zasto se bahati ljudi sa najnovijim crnim Audijem A8 3.0 TDI posmatraju kao viza za buducnost.

Ovako kad si na birou u Bosni, nikome nisi zanimljiv. :bih:

Mada, pisem u sarkasticnom stilu kao sto sam radio na svojoj temi koju osvjezavam, ali generalno moze se izvuci neka matrica po kojoj danasnji zivot u Bosni funkcionise.
Ne trebaju mi sise, ni elitna sponza, ali da... Danas novac pokrece svijet, ne kaze Dino Merlin dzaba.. kad dodju teski dani, kad odu svi jarani :thumbup:
Otprilike, to je to.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#847 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by HAVANA »

Fudo387 wrote:
512MB wrote:Sta je Fudo ti satro nisi zbog ovog otiso u US, mojne nam :D
:lol: :lol:

jebe me samo sto audija ne mogu prodjirat' :twisted:
:lol: :lol:
Mozes ba.Prodacu ti ja.Il rentat. :lol:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#848 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by hrle1976 »

Lik ili ozbiljno puca po savovima ili je propali komicar, ono tipa ko zeton propao. Mada mu dajem 5 za opis kurcenja. Ima pravo.
Last edited by hrle1976 on 21/08/2017 17:46, edited 1 time in total.
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#849 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB »

Last December wrote:Meteorit je odlučio da vam vadi mast :izet:
Ne ne, ovo je sada samo kulmiliralo :D covjek ocigledno pati od sindroma takorec "nemam prebijene a i nemogu jebat".
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#850 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by bezVolana »

512MB wrote: Ne ne, ovo je sada samo kulmiliralo :D covjek ocigledno pati od sindroma takorec "nemam prebijene a i nemogu jebat".
:lol:
crnjak
Image
Post Reply