Sta uraditi da pojacam wi fi signal ?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1 Sta uraditi da pojacam wi fi signal ?

Post by skafiskafsnjak »

Trenutno sam u takvoj situaciji da ne mogu net prikljuciti (tehnicki nemoguce) pa placam sa komsijom po pola njegov i dao mi sifru.

E sad, da li postoji nacin da pojacam signal? Vidio sam da imam 2 opcije, wlan adapter ili wlan pojacivac.
Ovo prvo meni ide u laptop, a ovo drugo pretpostavljam on negdje mora.

Da li je neko ovo pokusavao? Da bezveze ne kupujem ako ne funkcionise.
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Sta uraditi da pojacam wi fi signal ?

Post by Qler »

Ja u stanu imam pored telemach rputera jos dva svoja mikrotik koji služe kao repeater i, u principu spojeni su preko wifi na telemach router i svaki šalje svoj wifi ssid, nisam htio istim jer me to znalo zezati, a u glavnom služe da tv-i imaju dobar signal.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3 Re: Sta uraditi da pojacam wi fi signal ?

Post by skafiskafsnjak »

Qler wrote: 04/04/2020 21:51 Ja u stanu imam pored telemach rputera jos dva svoja mikrotik koji služe kao repeater i, u principu spojeni su preko wifi na telemach router i svaki šalje svoj wifi ssid, nisam htio istim jer me to znalo zezati, a u glavnom služe da tv-i imaju dobar signal.
Ahm pomislio sam na to . Ali to nema smisla ako repeater stavim 2m od glavnog rutera ? da li je kojim slucajem signal repeatera bolji od signala rutera ?

Idealno bi bilo stavit negdje na sredinu , gdje jos ima dobrog signala, pa da dalje meni ide...ali ne moze . Mogu jedino repeater u istu sobu sa ruterom, a ne znam ima li to smisla
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#4 Re: Sta uraditi da pojacam wi fi signal ?

Post by Guadalajara »

skafiskafsnjak wrote: 04/04/2020 23:15
Qler wrote: 04/04/2020 21:51 Ja u stanu imam pored telemach rputera jos dva svoja mikrotik koji služe kao repeater i, u principu spojeni su preko wifi na telemach router i svaki šalje svoj wifi ssid, nisam htio istim jer me to znalo zezati, a u glavnom služe da tv-i imaju dobar signal.
Ahm pomislio sam na to . Ali to nema smisla ako repeater stavim 2m od glavnog rutera ? da li je kojim slucajem signal repeatera bolji od signala rutera ?

Idealno bi bilo stavit negdje na sredinu , gdje jos ima dobrog signala, pa da dalje meni ide...ali ne moze . Mogu jedino repeater u istu sobu sa ruterom, a ne znam ima li to smisla
ima :-D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5 Re: Sta uraditi da pojacam wi fi signal ?

Post by CPT »

skafiskafsnjak wrote: 04/04/2020 11:06 Trenutno sam u takvoj situaciji da ne mogu net prikljuciti (tehnicki nemoguce) pa placam sa komsijom po pola njegov i dao mi sifru.

E sad, da li postoji nacin da pojacam signal? Vidio sam da imam 2 opcije, wlan adapter ili wlan pojacivac.
Ovo prvo meni ide u laptop, a ovo drugo pretpostavljam on negdje mora.

Da li je neko ovo pokusavao? Da bezveze ne kupujem ako ne funkcionise.
Mozes koristiti oboje... Wlan extender izmedju tebe i komsije, wlan adapter na prozor i onda USB kablom do tvog racunara... Za pocek bi pokusao sa boljim routerom kod komsije.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6 Re: Sta uraditi da pojacam wi fi signal ?

Post by shalla »

Kod mene router stoji u dnevnoj sobi koja je nasuprot bašte (živim u kući) i onda sam u sobu koja je najbliže bašti instalirao extender koji mi pokriva baštu sa full signalom. Udaljenost između soba je cca 4m tako da mislim da ti je extender sasvim ok rješenje. Ja kupio u Imtecu neki Dlink, 50ak KM...
Post Reply