Šta se događa u/s BiH?

Šta se događa s BiH? Šta smjera međunarodna zajednica?

Haos - stranci nisu svjesni šta se događa i još se nisu aktivirali, a kod nas svako lupa po svojemu
10
12%
Planirani raspad - dogovorena je disolucija i stranci je otvoreno lože i potkusuruju
28
34%
Planirano čišćenje - stranci simuliraju disoluciju da bi počistili vladajuću garnituru i uveli funkcionalniji sistem od dejtonskog
9
11%
Samo još jedna politička kriza - sve će se nekako raspetljati i onda nastaviti kako je i bilo do Sudnjega dana
35
43%
 
Total votes: 82

plavi_E
Posts: 6630
Joined: 18/10/2021 19:47

#51 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by plavi_E »

Jos je u Dejtonu dogovoreno da je buducnost BiH u Belgijskom modelu. Znaci dva entiteta dva naroda i jedna manjina ali za to Hrvatska bez entiteta u granicama koje se nisu mogle ni sanjati. Svak nesto dobijo i nesto izgubio.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#52 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

plavi_E wrote: 02/01/2022 22:11 Treceg ste se odrekli u Dejtonu za sva vremena da bi dobili etnicki cistu Hrvatsku u granicama koje nikad niste mogli ni sanjati u zadnjih 1000 godina.
Građanske ste se odrekli.......ja i?
Rekoh ti repliku nikad_vise pod kojim uvjetima može građanska na cijeloj teritoriji BiH.
To i međ.zajednica sve više forsira
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#53 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

plavi_E wrote: 02/01/2022 22:14 Jos je u Dejtonu dogovoreno da je buducnost BiH u Belgijskom modelu. Znaci dva entiteta dva naroda i jedna manjina ali za to Hrvatska bez entiteta u granicama koje se nisu mogle ni sanjati. Svak nesto dobijo i nesto izgubio.
Gdje to piše?

Kako manjina može biti većina na više od pola teritorija FBiH?

To što vam serviraju kvazimediji, pa zar ne vidite koliko je krhko sve u (F)BiH?
Brojčana prednost nikom ništa ne garantira,učite iz ne tako daleke povijesti.
User avatar
sehohari
Posts: 8589
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#54 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by sehohari »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 22:17
plavi_E wrote: 02/01/2022 22:14 Jos je u Dejtonu dogovoreno da je buducnost BiH u Belgijskom modelu. Znaci dva entiteta dva naroda i jedna manjina ali za to Hrvatska bez entiteta u granicama koje se nisu mogle ni sanjati. Svak nesto dobijo i nesto izgubio.
Gdje to piše?

Kako manjina može biti većina na više od pola teritorija FBiH?

To što vam serviraju kvazimediji, pa zar ne vidite koliko je krhko sve u (F)BiH?
Brojčana prednost nikom ništa ne garantira,učite iz ne tako daleke povijesti.
A sta ste to vi unijeli? Stolac, Jajce, Kupres?

Da se pola stanovnistva Kiseljaka sutra nalazi u nekoj HB tvorevini?

Proglasenje bilo kakvog oblika treceg entiteta bi automatski znacio rat. Bas po automatizmu.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#55 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

A sta ste to vi unijeli? Stolac, Jajce?
FBiH je nastala preustrojem RBiH savezom dva većinska teritorija ( HVO &ARBiH).
Ovo sam spomenuo sa aspekta građanske države, da je po meni održiva u smislu dvije izborne jedinice ili dva entiteta u FBiH,većine gdje su Hrvati i druge gdje su Bošnjaci.

Da li se to uklapa u MZ ,jeste ali ako je za to suglasan i Bošnjački narod..opet se vraćamo na mogućnost dogovora kako da se riješi kriza.
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#56 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by Ricken »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 22:44
A sta ste to vi unijeli? Stolac, Jajce?
FBiH je nastala preustrojem RBiH savezom dva većinska teritorija ( HVO &ARBiH).
Ovo sam spomenuo sa aspekta građanske države, da je po meni održiva u smislu dvije izborne jedinice ili dva entiteta u FBiH,većine gdje su Hrvati i druge gdje su Bošnjaci.

Da li se to uklapa u MZ ,jeste ali ako je za to suglasan i Bošnjački narod..opet se vraćamo na mogućnost dogovora kako da se riješi kriza.
Pa nisu saglasni, kao ni ustavom jednakopravni ostali. Treba očigledno novi prijedlog.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#57 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by nikad_vise »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 22:15
plavi_E wrote: 02/01/2022 22:11 Treceg ste se odrekli u Dejtonu za sva vremena da bi dobili etnicki cistu Hrvatsku u granicama koje nikad niste mogli ni sanjati u zadnjih 1000 godina.
Građanske ste se odrekli.......ja i?
Rekoh ti repliku nikad_vise pod kojim uvjetima može građanska na cijeloj teritoriji BiH.
To i međ.zajednica sve više forsira
Ma ja nisam za gradjansku drzavu,niti za dijeljenje na entitete.
Nekako sam sa mrcvarenjem u ovih 20 godina navikao na sve ovo pa bi najradije volio da potraje ovakvo stanje jos bar nekih 30/40 godina.
Nisam ljubitelj promjena,samo u rahat patnju vjerujem :D :thumbup: :bih:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#58 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by nikad_vise »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 22:44
A sta ste to vi unijeli? Stolac, Jajce?
FBiH je nastala preustrojem RBiH savezom dva većinska teritorija ( HVO &ARBiH).
Ovo sam spomenuo sa aspekta građanske države, da je po meni održiva u smislu dvije izborne jedinice ili dva entiteta u FBiH,većine gdje su Hrvati i druge gdje su Bošnjaci.

Da li se to uklapa u MZ ,jeste ali ako je za to suglasan i Bošnjački narod..opet se vraćamo na mogućnost dogovora kako da se riješi kriza.
Bosnjaci jednostavno ne mogu dozvoliti da Hercegovacki Hrvati vrse diskriminaciju nad Hrvatima Tuzle,Sarajeva,Bihaca,Zenice i ostalih gradova jer bi u tom slucaju glas Hrvata iz tih gradova bio nebitan u izboru za clana predsjednistva.Bosnjaci moraju stati u zastitu Hrvata sjeverno od Hercegovine.
:mrgreen:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#59 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

nikad_vise wrote: 02/01/2022 23:04
ako te pitaju wrote: 02/01/2022 22:15

Građanske ste se odrekli.......ja i?
Rekoh ti repliku nikad_vise pod kojim uvjetima može građanska na cijeloj teritoriji BiH.
To i međ.zajednica sve više forsira
Ma ja nisam za gradjansku drzavu,niti za dijeljenje na entitete.
Nekako sam sa mrcvarenjem u ovih 20 godina navikao na sve ovo pa bi najradije volio da potraje ovakvo stanje jos bar nekih 30/40 godina.
Nisam ljubitelj promjena,samo u rahat patnju vjerujem :D :thumbup: :bih:
Pa i to je legitimno.
Kao što je legitimno da RS traži izlazak iz "rahat patnje".
Imaju zakone,policiju,zastave,parlament ... još samo priznanje.

Uostalom,zašto bi RS ,sa takvim skoro državnim sustavom,bila dio "rahat patnja".
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#60 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by nikad_vise »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 23:09
nikad_vise wrote: 02/01/2022 23:04

Ma ja nisam za gradjansku drzavu,niti za dijeljenje na entitete.
Nekako sam sa mrcvarenjem u ovih 20 godina navikao na sve ovo pa bi najradije volio da potraje ovakvo stanje jos bar nekih 30/40 godina.
Nisam ljubitelj promjena,samo u rahat patnju vjerujem :D :thumbup: :bih:
Pa i to je legitimno.
Kao što je legitimno da RS traži izlazak iz "rahat patnje".
Imaju zakone,policiju,zastave,parlament ... još samo priznanje.

Uostalom,zašto bi RS ,sa takvim skoro državnim sustavom,bila dio "rahat patnja".
Zato sto im volja Bosnjaka ali i medjunarodne zajednice sprijecava ocjepljenje.Zato sto je neko pametan razmisljao i u Dejtonu da Brcko kao poveznicu dva dijela RS/a izdvoji iz entiteta i stavi pod Americku superviziju,a jos su usput u Distriktu Bosnjaci vecina.
Legitimno je na RS trazi izlazak iz rahat patnje,kao sto je legitimno da i vi dobijete treci entitet koji toliko sanjate.
Al et nit oni mogu izaci iz BiH,nit vi mozete dobit treci entitet :?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#61 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

@nikad_vise meni taj 3.entitet ništa ne znači,al sam siguran,ako bošnjačka politika bude javna kao što je tvoje mišljenje,da je treći entitet neminovan,bez obzira što ga i ja smatram suvišnim

Pa i ova tema govori o drugačijim stavovima MZ.
Pola mladih želi napustiti BIH.ako je to cijena neke građanske države, mogu samo pitati,što će vam takva politika ??
User avatar
moa
Posts: 3637
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#62 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by moa »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 23:23 @nikad_vise meni taj 3.entitet ništa ne znači,al sam siguran,ako bošnjačka politika bude javna kao što je tvoje mišljenje,da je treći entitet neminovan,bez obzira što ga i ja smatram suvišnim

Pa i ova tema govori o drugačijim stavovima MZ.
Pola mladih želi napustiti BIH.ako je to cijena neke građanske države, mogu samo pitati,što će vam takva politika ??

Politika gradjanskw drzave tjera mlade hahah promasio si fudbal sto bi se reklo. Kriminal, korupcija, nepptizam, nepravda to tjera mlade.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#63 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

moa wrote: 02/01/2022 23:26
ako te pitaju wrote: 02/01/2022 23:23 @nikad_vise meni taj 3.entitet ništa ne znači,al sam siguran,ako bošnjačka politika bude javna kao što je tvoje mišljenje,da je treći entitet neminovan,bez obzira što ga i ja smatram suvišnim

Pa i ova tema govori o drugačijim stavovima MZ.
Pola mladih želi napustiti BIH.ako je to cijena neke građanske države, mogu samo pitati,što će vam takva politika ??

Politika gradjanskw drzave tjera mlade hahah promasio si fudbal sto bi se reklo. Kriminal, korupcija, nepptizam, nepravda to tjera mlade.
Upravo tako što si naveo.
Ja znam da niti jedan mladić iz BiH nije otišao zato što nema 3.entiteta ili što nema građanske države.
Bakir,Čović,Milorad,Željko..................trebaju otići.
Održava ih strah od građanske/odcjepljenja/trećeg entiteta
ibizza
Posts: 4599
Joined: 05/06/2008 00:46

#64 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ibizza »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 23:30
moa wrote: 02/01/2022 23:26
Politika gradjanskw drzave tjera mlade hahah promasio si fudbal sto bi se reklo. Kriminal, korupcija, nepptizam, nepravda to tjera mlade.
Upravo tako što si naveo.
Ja znam da niti jedan mladić iz BiH nije otišao zato što nema 3.entiteta ili što nema građanske države.
Bakir,Čović,Milorad,Željko..................trebaju otići.
Održava ih strah od građanske/odcjepljenja/trećeg entiteta
Problem je ideologija, a ne Milorad, Dragan...
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#65 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by nikad_vise »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 23:23 @nikad_vise meni taj 3.entitet ništa ne znači,al sam siguran,ako bošnjačka politika bude javna kao što je tvoje mišljenje,da je treći entitet neminovan,bez obzira što ga i ja smatram suvišnim

Pa i ova tema govori o drugačijim stavovima MZ.
Pola mladih želi napustiti BIH.ako je to cijena neke građanske države, mogu samo pitati,što će vam takva politika ??
Moje misljenje je moje privatno misljenje.Moje misljenje je na osnovu historijskog iskustva sa Srbima i Hrvatima,i vjerujem da dosta Bosnjaka slicno razmislja.Sa dugogodisnjim planom podjele BiH,Hrvatska i Srpska politika nikad nece raditi na racun ove drzave i ja sam toga svjestan.Nece se Srbi i Hrvati probudit i reci,svi smo ljudi hajmo izabrat najbolje.Oni ce uvijek raditi na rusenju ove drzave dok god imaju politicke i ekonomske moci.Onog momenta kad jedan od korpusa oslabi,to je jedan neprijatelj manje.I nema potrebe da ti argumentujem svoje misljenje kad sam to sto puta uradio do sada,i dokazao da kontinuitet te politike seze od prije haman pa 100 godina.

S druge strane imas ljude koji su istinski za gradjansku drzavu i vjeruju da ce jednog dana Hrvati i Srbi prihvatiti ovu drzavu i da ce svi biti jednaki i ravnopravni.

S trece strane imas ljude koji pod plastom ravnopravnosti pokusavaju Bosnjacima prodati muda pod bubrege nebi li dobili svoju etnicku jedinicu i nastavili sa onim sto danas RS sprovodi prema Bosnjacima.To je ta tajna politika Hrvata ali i Srba ali eto ti nisi iskren haman kao ja,pa to jos uvijek nastojis da prodajes ovdje na forumu pod plastom Hrvatske ravnopravnosti.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#66 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

@nikad_vise ja nemam ništa protiv toga što si napisao, ali to treba javno reći,i reći da to je ta politika kojoj teže Bošnjaci. Mi smatramo da su Hrvati i Srbi naši neprijatelji ( većina njih) i želimo da vladamo (F)BiH i da se pitamo.kakva ravnopravnost,kakva konstitutivnost.

To treba reći jasno i MZ a ne glumatati sa Komšićem,koristiti jadne Židove i Rome kako bi se došlo do nekog cilja.

Ja vjerujem da je dosta Hrvata a naročito Srba pročitalo tu licemjernost, a pi tvoju štetu svaki dan sve više iz MZ to i vidi.

Al treba biti otvoren i reći to je naša politika.
Al upravo zbog takve politike,ja recimo smatram da ima smisla konstitutivnost i ravnopravnost,jer ne zaboravi (F)BiH nije samo tvoja.... Valjda se i "moji" nešto pitaju?

Zašto onda čudi što MZ nema ujednačen stav oko BiH?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#67 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by nikad_vise »

ako te pitaju wrote: 03/01/2022 00:00 @nikad_vise ja nemam ništa protiv toga što si napisao, ali to treba javno reći,i reći da to je ta politika kojoj teže Bošnjaci. Mi smatramo da su Hrvati i Srbi naši neprijatelji ( većina njih) i želimo da vladamo (F)BiH i da se pitamo.kakva ravnopravnost,kakva konstitutivnost.

To treba reći jasno i MZ a ne glumatati sa Komšićem,koristiti jadne Židove i Rome kako bi se došlo do nekog cilja.

Ja vjerujem da je dosta Hrvata a naročito Srba pročitalo tu licemjernost, a pi tvoju štetu svaki dan sve više iz MZ to i vidi.

Al treba biti otvoren i reći to je naša politika.
Al upravo zbog takve politike,ja recimo smatram da ima smisla konstitutivnost i ravnopravnost,jer ne zaboravi (F)BiH nije samo tvoja.... Valjda se i "moji" nešto pitaju?

Zašto onda čudi što MZ nema ujednačen stav oko BiH?
Ja tebe ne kontam nikako.Ko tacno treba reci?
Pa nije moje licno misljenje Bosnjacka politika :D
Sto se tice Hrvata i Srba,uopste nemam dileme da ste neprijatelji BiH prije svega,ali i Bosnjaka kao naroda.Prvenstveno BiH,jer vam Bosnjaci vjerovatno nebi ni smetali na nekih 15 posto teritorije koliko bi im ostavili dok bi vi otkinuli dijelove koje smatrate da trebate uzeti.

Al et nesto vam se neda nikako.Probali Cvetkovic/Macek pa se izjalovilo,probali Tudjamn i Milosevic,al na kraju opet osta jedinstvena,suverena i nedjeljiva a sad pokusavaju Dodik/Covic al haman opet mrka kapa :D
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#68 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

@nikad_vise tvoja spila ide tipa : BiH=Bošnjaci,Hrvati i Srbi su neprijatelji.

Ja mislim da BiH nije=Bošnjaci i svi drugi koji misle malo Bopnjaci.

Mislim da da BiH nije=Hrvati.

Što se tiče povijesti BiH ona je zadnjih 150 godina dosta....dosta, turbolentna a i danas je.

Jedinstvena,suverena,nedjeljiva????
Podijeljna na RS i FBiH,stranci iznad zakona?
Iskreno,BiH nije ništa drugo nego protektorat,a da stranci odu,ne znam što bi bilo


Ja bih volio da je suverena,nedjeljiva,jedinstvena, i da je u EU.
Al nažalost,daleko smo od toga
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#69 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by Buli6 »

Ovi Bošnjaci su baš dobar eksperiment.

Čudo što im sve možeš ubaciti u mozak

Zalud prijeti ponor pakla zalud vatra groma
Bosna_ponosna
Posts: 270
Joined: 19/10/2012 15:13

#70 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by Bosna_ponosna »

nikad_vise wrote: 02/01/2022 22:04
ako te pitaju wrote: 02/01/2022 21:57

Točno,zbog manjkavosti Dejtona,zloupotrebe istog,potreban je novi dogovor.
Znali su i stranci da je Dejton samo spriječio rat,ali i da se radi o "luđačkoj"košulji.
Drago mi je da se konacno mozemo sloziti oko nekih stvari.I ja licno smatram da je potreban novi dogovor.
Realnost na terenu i odnos snaga nije kao 90ih,i mislim da bi po novom dogovoru Hrvatima trebalo dati vlasti onoliko koliko ih je danas na terenu.
Ocito da sa Dejtonom nisu zadovoljni ni Hrvati ni Bosnjaci,stoga je promjena nuzna.
Slažem se da bi Hrvati i Bošnjaci trebali relaksirati odnose, ali da bi i jedni i drugi bili zadovoljni, potrebno im je malo više prostora, političkog i teritorijalnog, što znači da bi u dogovor trebalo uključiti i trećeg aktera (RS).

A s obzirom da oni ni od čega što su dobili u Dejtonu neće odustati (ni od jedne fotelje, jednog pedlja, jednog slova koje im ide u korist, osim ako ih se prisili, naravno), ostaje pitanje kako izbalansirati ovaj suludi tronožac.
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#71 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by Ricken »

ako te pitaju wrote: 02/01/2022 23:09
nikad_vise wrote: 02/01/2022 23:04

Ma ja nisam za gradjansku drzavu,niti za dijeljenje na entitete.
Nekako sam sa mrcvarenjem u ovih 20 godina navikao na sve ovo pa bi najradije volio da potraje ovakvo stanje jos bar nekih 30/40 godina.
Nisam ljubitelj promjena,samo u rahat patnju vjerujem :D :thumbup: :bih:
Pa i to je legitimno.
Kao što je legitimno da RS traži izlazak iz "rahat patnje".
Imaju zakone,policiju,zastave,parlament ... još samo priznanje.

Uostalom,zašto bi RS ,sa takvim skoro državnim sustavom,bila dio "rahat patnja".
Pojam legitmno obično ima neko uporište u nekome okviru, nije to stvar osobne percpcije, pa moram pitati šta je uporište legitimnom izlasku iz rahat patnje?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#72 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by ako te pitaju »

@Ricken pa zašto bi netko bio prisiljen da se uništava u " rahat patnji "?
MZ nema ideju kako riješiti BiH krizu.
RS-u mislim da čak najviše odgovara ovakva "pat" pozicija , a i najviše im odgovara loši odnosi Bošnjaka i Hrvata u FBiH.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#73 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by Login77777 »

Problem je nastao onog momenta kada je i B strana pocela igrati po pravilima koje igra S i H strana. Jer do sada je bila navika da alijin mali sve da sto treba. E sad kad alijin mali nema dovoljno ruku da isporuci ono sto zele S i H e onda je nastao belaj.
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#74 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by Ricken »

ako te pitaju wrote: 03/01/2022 12:06 @Ricken pa zašto bi netko bio prisiljen da se uništava u " rahat patnji "?
MZ nema ideju kako riješiti BiH krizu.
RS-u mislim da čak najviše odgovara ovakva "pat" pozicija , a i najviše im odgovara loši odnosi Bošnjaka i Hrvata u FBiH.
Možda zato što je odgovoran za tu rahat patnju?
Možda zato što je odgovoran za kreiranja okruženja koje je dovelo do rahat patnje?
Možda zato što smatraju da je stanje rahat patnje, stanje koje će im omogućiti da dođu do svojih ciljeva, na uštrb drugih?

Ali to opet nije odgovor na moje pitanje o okviru koji nekome daje legitimtet za napuštanje rahat patnje?

MZ ima ozbiljan problem, što pod internim desničarskim pritiscima kao najlakšim vide rješenje koje je u sukobu sa presudama njihovih visokih sudskih institucija, a s druge strane, smatraju da trenutno nije politički moment za neka druga rješenja. Tako da je status quo i kupovina vremena, nešto što je na fonu MZ interesa, dok se ne podijele nove političke karte u europi.

Što se tiče RS, kao entitetu ovo im uopšte ne odgovara, jer je užasno za ekonomiju entiteta.
SNSDu možda odgovara, jer im krči put pred nove izbore u namjeri da zadrže vlast. Ali SNSD nije entitet, nego politički subjekt kji djeluj unutar entiteta, pa ne znam koliko mogu biti građani sretni.

Ova zadnja teza je prilično naivna. Isto kao da kažeš da dobri odnosi Srba i Bošnjaka jedino štete Hrvatima. Odnsi političkih aktivista nisu odnosi među narodima i običnim građanima. Moraš prestati poistovjećivati politički najeksponiranije ličnosti sa narodima i građanima, i početi posmatrati isključivo efikasnost institucija, jer za nas građane samo su one relevantne.
User avatar
madner
Posts: 56810
Joined: 09/08/2004 16:35

#75 Re: Šta se događa u/s BiH?

Post by madner »

Nista se ne desava, SDA sa HDZom i SNSDom pokusava sebi zabetonirati narednih 20 godina.
Post Reply