Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1276 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote::-)
Nije rijetkost , da se nakon duzeg zabavljanja i stupanja u bark desi -brodolom. Ne znam sta je u pitanju, ali ocito da brak neko dtugacije dozivi.

Nije ni rijetkost da se bas 'akrep' usreci , za razliku od dama koje imaju sta pokazati .
Zavisi ko sta trazi u suprotnoj strani.
A postavljas pitanje pravim li razliku izmedju veze i braka? :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1277 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by moonca »

Tomahawk11 wrote:
moonca wrote::-)
Nije rijetkost , da se nakon duzeg zabavljanja i stupanja u bark desi -brodolom. Ne znam sta je u pitanju, ali ocito da brak neko dtugacije dozivi.

Nije ni rijetkost da se bas 'akrep' usreci , za razliku od dama koje imaju sta pokazati .
Zavisi ko sta trazi u suprotnoj strani.
A postavljas pitanje pravim li razliku izmedju veze i braka? :mrgreen:
Odnos izmedju para bi trebao biti isti-paznja , razumjevanje, pomoc jedno drugom- sa brakom nebi trebala da dodje -agresija.
Uglavno kako sam te shvatila , -ti opravdavas samar u braku jer je to kao 'specijalna veza, gdje je sve moguce jer je 'brak',koji donosi strasno breme za -glavu familje.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1278 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by HAVANA »

Ima tako zena za koje me uopste ne cudi da fasuju degenek.Onih sto me podsjecaju na kokos ili macku.Jal kokodace po citav dan ,jal je hinjoguz ko macka,nahrani me,pomazi kad mi je ceif i jebi svoju mater.Ostalo vrijeme ce frktat,lizat se i spavat.Isto ko i frajera debila kojem je odlika muskosti da nekog jebe,maltretira i bije.Ja za 20 godina braka nisam dosao u situaciju da je osamarim a i da dodje do toga momentalno bi se piso na ovoj temi.Koji ces mi kurac,nisam se zenio da se udaramo.Jesam je jednom gadjo daljinskim ,al to nije strasno ko samar. :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1279 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by HAVANA »

A poslije razvoda.Ih,ne bi znao dje cu prije. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1280 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by spreca »

HAVANA wrote:Ima tako zena za koje me uopste ne cudi da fasuju degenek.Onih sto me podsjecaju na kokos ili macku.Jal kokodace po citav dan ,jal je hinjoguz ko macka,nahrani me,pomazi kad mi je ceif i jebi svoju mater.Ostalo vrijeme ce frktat,lizat se i spavat.Isto ko i frajera debila kojem je odlika muskosti da nekog jebe,maltretira i bije.Ja za 20 godina braka nisam dosao u situaciju da je osamarim a i da dodje do toga momentalno bi se piso na ovoj temi.Koji ces mi kurac,nisam se zenio da se udaramo.Jesam je jednom gadjo daljinskim ,al to nije strasno ko samar. :D
Nisi imo cakije pri sebi :oops: :lol: :lol: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1281 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by HAVANA »

Jebo cakiju.Neg sjebo daljinski.Jedva drugi naso da pase.Vise sam zbog toga rondo. :twisted: A ona sve vice...hos se ti gadjat. :P
User avatar
lijek-za-sve
Posts: 1381
Joined: 27/05/2011 21:56

#1282 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by lijek-za-sve »

Ako vas zena pobjedjuje u tenisu,promjenite sport
Ako vas zena pobjedjuje u boksu ,promjenite zenu

Muhamed A
:D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1283 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote:
Odnos izmedju para bi trebao biti isti-paznja , razumjevanje, pomoc jedno drugom- sa brakom nebi trebala da dodje -agresija.
Uglavno kako sam te shvatila , -ti opravdavas samar u braku jer je to kao 'specijalna veza, gdje je sve moguce jer je 'brak',koji donosi strasno breme za -glavu familje.
Naglasak na bold ;-)
Ne bi trebalo, naravno. Ne nuzno. Ne samo agresija nego puno toga ostalog. Zato i treba da prodje neko vrijeme da ljudi kliknu. Da provedu vrijeme pod istim krovom, podijele i lose i dobro.
Ne opravdavam ja samar. Ja to nigdje nisam napisao. Ja samo kazem da ako se desi, ne mora nuzno biti razlog za razvod.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1284 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by spreca »

Tomahawk11 wrote: Naglasak na bold ;-)
Ne bi trebalo, naravno. Ne nuzno. Ne samo agresija nego puno toga ostalog. Zato i treba da prodje neko vrijeme da ljudi kliknu. Da provedu vrijeme pod istim krovom, podijele i lose i dobro.
Ne opravdavam ja samar. Ja to nigdje nisam napisao. Ja samo kazem da ako se desi, ne mora nuzno biti razlog za razvod.
Ja to nikad ne radim...ali zato kad je shutnem ko Mradona :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1285 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

spreca wrote: Ja to nikad ne radim...ali zato kad je shutnem ko Mradona :lol: :lol:
Eto te ko onaj iz Rules of engagement...i on kad prodje noc je sutne ujutro iz kreveta :lol: :lol: :D
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1286 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zforumas »

Sta bi? Razvedose li se? Da nije mlada trudna pa prolongiran razvod? Vratil' mu samar? Mlada pristala ma menage a trois?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1287 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

zforumas wrote:Sta bi? Razvedose li se? Da nije mlada trudna pa prolongiran razvod? Vratil' mu samar? Mlada pristala ma menage a trois?
Jarane, pusti to....danas nova runda sa respom :lol: :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1288 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zforumas »

Tomahawk11 wrote:
zforumas wrote:Sta bi? Razvedose li se? Da nije mlada trudna pa prolongiran razvod? Vratil' mu samar? Mlada pristala ma menage a trois?
Jarane, pusti to....danas nova runda sa respom :lol: :lol:
Sa'ce Respo, samo da zavrsi sa meditacijom i kafu s prijateljicom :izet:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1289 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by seln »

HAVANA wrote:A poslije razvoda.Ih,ne bi znao dje cu prije. :D
Volj' staracki, volj' klub penzionera... :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1290 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by seln »

zforumas wrote:
Tomahawk11 wrote:
zforumas wrote:Sta bi? Razvedose li se? Da nije mlada trudna pa prolongiran razvod? Vratil' mu samar? Mlada pristala ma menage a trois?
Jarane, pusti to....danas nova runda sa respom :lol: :lol:
Sa'ce Respo, samo da zavrsi sa meditacijom i kafu s prijateljicom :izet:
Ma meni se cini da respo navija za razvod da bi se on omrsio :D
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1291 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zforumas »

Nije respo taki :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1292 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

Sta rekoste? :mrgreen:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1293 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zforumas »

supercali wrote:Sta rekoste? :mrgreen:
Oni misle da ti bi, a ja im rekoh da ti ne bi :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1294 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

zforumas wrote:
supercali wrote:Sta rekoste? :mrgreen:
Oni misle da ti bi, a ja im rekoh da ti ne bi :mrgreen:
Ja sam hetero
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1295 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zforumas »

supercali wrote:
zforumas wrote:
supercali wrote:Sta rekoste? :mrgreen:
Oni misle da ti bi, a ja im rekoh da ti ne bi :mrgreen:
Ja sam hetero
Znaci da ipak bi :lol:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1296 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Euridika »

Eh, šta ima novo danas? :D
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1297 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by al_akhisari »

HAVANA wrote:Ima tako zena za koje me uopste ne cudi da fasuju degenek.Onih sto me podsjecaju na kokos ili macku.Jal kokodace po citav dan ,jal je hinjoguz ko macka,nahrani me,pomazi kad mi je ceif i jebi svoju mater.Ostalo vrijeme ce frktat,lizat se i spavat.Isto ko i frajera debila kojem je odlika muskosti da nekog jebe,maltretira i bije.Ja za 20 godina braka nisam dosao u situaciju da je osamarim a i da dodje do toga momentalno bi se piso na ovoj temi.Koji ces mi kurac,nisam se zenio da se udaramo.Jesam je jednom gadjo daljinskim ,al to nije strasno ko samar. :D
...slažem se da svakakvih ljudi (muških i ženskih ima) :-)

...inače mislim da smo mi društvo sa sasvim solidnom dozom tolerancije na nasilje, svake vrste; ima primjera gdje je sasvim normalno da ljudi/ prijatelji jedan drugom redovno psuju majku, porodica u kojima je normalna reakcija na grešku biti prozvan glupanom, budalom, neznalicom, gdje je šamar, kaiš normalna, da ne kažem svakodnevna stvar; ono što je zanimljivo, a tiče se priče nakon šamara, šake, i sličnog je to da je prvo pitanje koje bude upućeno onom ko je "dobio", "šta si mu uradio/ rekao"; otprilike se razmišlja na način da je sasvim u redu onog ko ti rekao nešto loše, bio dosadan, naporan,...zveknuti; na netu se vrtila sličica u vezi batina koje je dobila žena zbog toga što nije napravila ručak mužu, i ispod se nižu komentari i osude, sve do onog koji kaže "zar je ručak nebitan"; tema ove priče/ nasilje, još jednom potcrtava važnost emocija u životu čovjeka; u ovom slučaju i vezano za nasilje, strašno bitna je ljutnja, odnosno kontrola iste; pošto ljudi s ovog komada planete, važe za temperamentne tipove, kontrola iste nam nije uvijek na željenom nivou; kad se već rapisah, poznam par koji je prošao nešto što je neko već ranije pomenuo, tiče se nasilja među njima prije braka; naime, još dok se bili u vezi, par puta se "desilo" da je muškarac šamarima rješavao probleme u komunikaciji; brzo nakon opisanog stupili su u brak i već 10-tak godina žive zajedno; čini se sada bez šaka i šamara; nekom je normalno preći i preko takvih stvari
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1298 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by seln »

Euridika wrote:Eh, šta ima novo danas? :D
Nema jos nikakvih habera sta i kako je mlada odlucila...

sad ozbiljno: u principu, tesko je biti objektivan u ovakvim stvarima. Svi mi kroz svoje postove proturamo bar djelomicno subjektivna misljenja, tu dolazi do izrazaja nasa licnost, odgoj, obrazovanje, iskustva... dakle, potpuno objektivnog odgovora nema.
Inace smo se udaljili od teme. Tema nije "treba li se razvesti respova haverica", vec "sta poslije razvoda".
Ne diskutiramo razloge, vec posljedice.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1299 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Euridika »

seln wrote:
Euridika wrote:Eh, šta ima novo danas? :D
Nema jos nikakvih habera sta i kako je mlada odlucila...

sad ozbiljno: u principu, tesko je biti objektivan u ovakvim stvarima. Svi mi kroz svoje postove proturamo bar djelomicno subjektivna misljenja, tu dolazi do izrazaja nasa licnost, odgoj, obrazovanje, iskustva... dakle, potpuno objektivnog odgovora nema.
Inace smo se udaljili od teme. Tema nije "treba li se razvesti respova haverica", vec "sta poslije razvoda".
Ne diskutiramo razloge, vec posljedice.
Da, potpuno se slažem. Ali odgovor treba da nam daju ovi što su se razveli.
Moj neki stav, naravno teoretski, je da se čovjek poslije razvoda treba posvetiti sebi i porodici, u smislu da se psihički stabilizuje poslije svega i da organizuje svoj porodični život i brigu o djeci kao samohrani roditelj. Treba tu barem 6 mjeseci da prođe. A onda kad makar malo sebi dođe, da napravi analizu svega pozitivnog i negativnog u braku i da to bude osnova za traženje nekog budućeg partnera (ako se taj ikad pojavi). Nisam za one opcije da ljudi počnu ludovati nakon razvoda, ne izlaze iz kafane i skaču od partnera do partnera. Ne treba se ni zatvoriti u kuću, treba povremeno i izaći, ali ne pretjerivati, jer realno nisi psihički dobar nakon razvoda (da odmah uletiš u novu vezu).
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1300 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Euridika »

al_akhisari wrote:
HAVANA wrote:Ima tako zena za koje me uopste ne cudi da fasuju degenek.Onih sto me podsjecaju na kokos ili macku.Jal kokodace po citav dan ,jal je hinjoguz ko macka,nahrani me,pomazi kad mi je ceif i jebi svoju mater.Ostalo vrijeme ce frktat,lizat se i spavat.Isto ko i frajera debila kojem je odlika muskosti da nekog jebe,maltretira i bije.Ja za 20 godina braka nisam dosao u situaciju da je osamarim a i da dodje do toga momentalno bi se piso na ovoj temi.Koji ces mi kurac,nisam se zenio da se udaramo.Jesam je jednom gadjo daljinskim ,al to nije strasno ko samar. :D
...slažem se da svakakvih ljudi (muških i ženskih ima) :-)

...inače mislim da smo mi društvo sa sasvim solidnom dozom tolerancije na nasilje, svake vrste; ima primjera gdje je sasvim normalno da ljudi/ prijatelji jedan drugom redovno psuju majku, porodica u kojima je normalna reakcija na grešku biti prozvan glupanom, budalom, neznalicom, gdje je šamar, kaiš normalna, da ne kažem svakodnevna stvar; ono što je zanimljivo, a tiče se priče nakon šamara, šake, i sličnog je to da je prvo pitanje koje bude upućeno onom ko je "dobio", "šta si mu uradio/ rekao"; otprilike se razmišlja na način da je sasvim u redu onog ko ti rekao nešto loše, bio dosadan, naporan,...zveknuti; na netu se vrtila sličica u vezi batina koje je dobila žena zbog toga što nije napravila ručak mužu, i ispod se nižu komentari i osude, sve do onog koji kaže "zar je ručak nebitan"; tema ove priče/ nasilje, još jednom potcrtava važnost emocija u životu čovjeka; u ovom slučaju i vezano za nasilje, strašno bitna je ljutnja, odnosno kontrola iste; pošto ljudi s ovog komada planete, važe za temperamentne tipove, kontrola iste nam nije uvijek na željenom nivou; kad se već rapisah, poznam par koji je prošao nešto što je neko već ranije pomenuo, tiče se nasilja među njima prije braka; naime, još dok se bili u vezi, par puta se "desilo" da je muškarac šamarima rješavao probleme u komunikaciji; brzo nakon opisanog stupili su u brak i već 10-tak godina žive zajedno; čini se sada bez šaka i šamara; nekom je normalno preći i preko takvih stvari
Slažem se s ovim. Volim našu temperamentnost, ali zaista nemamo kontrole (generalno). I psujemo sve živo i neživo, skloni smo razmišljati da su povremeni šamari korisni za odnos muškarca i žene, a prigovaranje smatramo neprihvatljivim, čak i kad je utemeljeno. Majstori smo dvostrukih standarda. :(
Post Reply