Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1226 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tito_i_Partija »

seln wrote:
Tito_i_Partija wrote:
seln wrote:Na njoj je da procijeni.... nije to toliko zbog udarca. Veci je razlog ako je trpao 'ta 'trane.
Ako je sigurna da ju je prevario, ili ako je on priznao... onda je to kardinalni razlog za razvod, daleko veci od udarca.
Kako za koga, care moj. Meni je i jedno i drugo dovoljno jak razlog za razvod.
Upravo tako, kako za koga. Ima onih kojima je i rijec dovoljan razlog za razvod.
Takvima je najbolje da se vjencaju sami sa sobom.
A ima opet i onih koji prezivljavaju torture, pa ostaju u braku. Sve u svemu, nije u redu da ti ili ja odredjujemo sta je kome "najbolje".

A konstatacija da mi koji ne trpimo nasilje uzimamo sebe k'o sablon za ostale je potpuno netacna. Ne znam odakle ti to.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1227 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

Tomahawk11 wrote:
supercali wrote: A ne postoji mogucnost da sam zivio sa djevojkom mozda?
Ne znam, reci mi, jesi li?
Jesam
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1228 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Ommadawn »

Melbourne_Australia wrote:Iz iskustva okoline vidim da zene poslije razvoda prolupaju....To krene teretane, to plasticna hirurgija i silno trosenje love na garderobu....Slikanje na FB 24 sata dnevno i one hoce da pokazu kako im nikad nije bilo bolje....Muskarci nista ne rade od ovih stvari, samo cujes od jednom da je nasao drugu i da je sretan :D :D
Ne rade kurac. To teretana, to nova odjeca, to slike sa derneka, pijanki i putovanja. I cim skontaju kakav dobar komad, daj da se slikaju sa njom i objave na sto vise socijalnih mreza.

Razvod ti je ispocetka da te ima na svim mjestima, da se pokazes kako ti je svejedno, kako si eto napokon sretan/sretna, kako mozes sve odjednom sam. A u biti kada padne noc i sam legnes u krevet ili se probudis pored nekog ko ti je posluzio za samo sex skontas da si zapravo sam i da te izjeda iznutra da bi urlao od placa. Jednostavno svaki covjek/zena moraju proci kroz neke procese nakon razvoda da bi kasnije ponovo mogli dalje s nekim novim.

Ako su u igri djeca - tu treba gledati da si sto bolji roditelj djeci i da nikada, ama bas nikada, ogovoras pred njima drugog roditelja.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1229 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote:

Kako stavri stoje , ti si tvrdoglav.

Plasis nezenje sa brakom.

Samo je razlika brak sa djecom, tu treba vise strpljenja i pomoci muza Jer balkanci ne rade o djeci :lol:

Mislim da neke zene doslovno shvate taj brakovni papir , pa malo malo-razvest cu se :stasreko:
Otkud je plasenje kad kazes nesto sto je realnost :?
I sta je tu tvrdoglavost? Nije isto veza i brak, ali nikako.
Ne znam za djecu, to jos nisam kompetentan da pricam.
A da zene znaju potezati razvod u svadji - itekako.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1230 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

supercali wrote:
Tomahawk11 wrote:
supercali wrote: A ne postoji mogucnost da sam zivio sa djevojkom mozda?
Ne znam, reci mi, jesi li?
Jesam
I, kako bi? Koliko je trajalo?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1231 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

Tomahawk11 wrote:
supercali wrote:
Tomahawk11 wrote: Ne znam, reci mi, jesi li?
Jesam
I, kako bi? Koliko je trajalo?
Pa trajalo je pofino mozda nekih 4-5 mjeseci
Razisli smo se jer sam vidio da nije to to ne zbog svadja nego nije to ono sto sam mislio da jeste
Nije bilo velikih svadja a kamoli udaranja i sve to smo rjesavali pricom
Ajmo sjesti pa sta je problem ko je pogrijesio moze li se ispraviti ne moze kako se moze mozemo li tolerisati to ne mozemo mozemo li to izbjegavati ako se ne moze ispraviti i sl
I naravno da nismo savrseni ni ja ni partnerka bilo koja al valjda mora postojati nesto prije braka da vidis jel ti ona odgovara ili ne ili ti njoj
Ako neces da pricom rjesavas sto smo zajedno?
Ja u biti ni sa jednom djevojkom nisam ostao u svadji poslije raskida i sve osim jedne su u kontaktu sa mnom
I sa njom nisam u svadji
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1232 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

supercali wrote: Pa trajalo je pofino mozda nekih 4-5 mjeseci
Razisli smo se jer sam vidio da nije to to ne zbog svadja nego nije to ono sto sam mislio da jeste
Nije bilo velikih svadja a kamoli udaranja i sve to smo rjesavali pricom
Ajmo sjesti pa sta je problem ko je pogrijesio moze li se ispraviti ne moze kako se moze mozemo li tolerisati to ne mozemo mozemo li to izbjegavati ako se ne moze ispraviti i sl
I naravno da nismo savrseni ni ja ni partnerka bilo koja al valjda mora postojati nesto prije braka da vidis jel ti ona odgovara ili ne ili ti njoj
Ako neces da pricom rjesavas sto smo zajedno?
Ja u biti ni sa jednom djevojkom nisam ostao u svadji poslije raskida i sve osim jedne su u kontaktu sa mnom
I sa njom nisam u svadji
U braku se ne mozes tako razici. Ima svoje posljedice.
Pa razvedu se ljudi, pa nisu u svadji, ostanu u dobrim odnosima.
Naravno, mora postojati, samo sto neke stvari kod partnerice (a isto tako i ona kod tebe) spozna nakon nekog perioda.
U pocetku je strast, euforija, poslije dolazi citav zivot, svakodnevnica, a mnogi ne mogu s tim adekvatno da se izbore.
Onda izduvni ventil nije utakmica sa jaranima, partija bilijara, voznja bicikla ili sta vec, nego bracna zajednica.
Nemoj strogo shvatati ja, ti, ovo govorim uopsteno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1233 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by seln »

Tito_i_Partija wrote:
seln wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Kako za koga, care moj. Meni je i jedno i drugo dovoljno jak razlog za razvod.
Upravo tako, kako za koga. Ima onih kojima je i rijec dovoljan razlog za razvod.
Takvima je najbolje da se vjencaju sami sa sobom.
A ima opet i onih koji prezivljavaju torture, pa ostaju u braku. Sve u svemu, nije u redu da ti ili ja odredjujemo sta je kome "najbolje".

A konstatacija da mi koji ne trpimo nasilje uzimamo sebe k'o sablon za ostale je potpuno netacna. Ne znam odakle ti to.
Ne "vi", nego neki. Da ti opisem situaciju iz blize okoline:
imam rodjaka koji je kao mlad muz bas bio onako mehanicki (stalno u mejhani)... dodje kuci pijan, naravno dosadan kao sto pijan covjek moze biti.
Nije bio nasilan, nije psovao, ali naporan. Zena mu to gleda i bezbeli joj nakrivo.
Helem, imala mu zena "prijateljicu" (za zene cesto najveci dusman). Dodje joj prijateljica jednom na kafu kad je rodjo bio odsutan i pocne ders... te kako ona to ne bi trpjela, pa kako je rodjo ovakav, te kako je onakav, kako bi se ona trebala razvesti...
zena se srecom desila glupa i zaostala, po kratkom postupku se razvede od prijateljice. Proslo par godina, rodji dosadile i mejhane i kafane, s posla pravo kuci, vikendom zajedno sa zenom kod prijatelja ili oni njima i to je to.
Proslo jos par godina, stan u vlasnistvu, kuca u old country, djeca odrasla, oformili svoje porodice... rodjo i hanuma kao dva goluba, volj' shopping, volj' odmor...
a bivsa haverica razvedena i s kurca na kurac, ali i to sve manje kako stari. Vjencana sama sa sobom.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1234 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

Ja ti govorom za sebe
Prvo ne bi se zenio da je ne upoznam bar donekle
Evo kao ovu sto sam napisao
Nisam lud treci dan reci ajmo se vjencati pa da onda rastavu trazim nakon 5 mjeseci
Al eto vidis i da jeste tako bilo bilo bi rijeseno rijecima a ne udaranjem
O tome je sva prica bez obzira jel bio brak ne bio jel svadja onakva ovakva necu nikad al bas nikad udariti zensko

Ps tomi namjenjen post
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1235 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote:
supercali wrote: Pa trajalo je pofino mozda nekih 4-5 mjeseci
Razisli smo se jer sam vidio da nije to to ne zbog svadja nego nije to ono sto sam mislio da jeste
Nije bilo velikih svadja a kamoli udaranja i sve to smo rjesavali pricom
Ajmo sjesti pa sta je problem ko je pogrijesio moze li se ispraviti ne moze kako se moze mozemo li tolerisati to ne mozemo mozemo li to izbjegavati ako se ne moze ispraviti i sl
I naravno da nismo savrseni ni ja ni partnerka bilo koja al valjda mora postojati nesto prije braka da vidis jel ti ona odgovara ili ne ili ti njoj
Ako neces da pricom rjesavas sto smo zajedno?
Ja u biti ni sa jednom djevojkom nisam ostao u svadji poslije raskida i sve osim jedne su u kontaktu sa mnom
I sa njom nisam u svadji
U braku se ne mozes tako razici. Ima svoje posljedice.
Pa razvedu se ljudi, pa nisu u svadji, ostanu u dobrim odnosima.
Naravno, mora postojati, samo sto neke stvari kod partnerice (a isto tako i ona kod tebe) spozna nakon nekog perioda.
U pocetku je strast, euforija, poslije dolazi citav zivot, svakodnevnica, a mnogi ne mogu s tim adekvatno da se izbore.
Onda izduvni ventil nije utakmica sa jaranima, partija bilijara, voznja bicikla ili sta vec, nego bracna zajednica.
Nemoj strogo shvatati ja, ti, ovo govorim uopsteno.
još uvijek Vas dva :shock: :shock:
Morel vako
Respo nemreš znat nema šemse, doći ćeš ako ništa drugo onda u iskušenje...

Tomo nemreš ni ti znat da hoće...
Mlatite satima praznu slamu.
Samo da respu kažem i ovo, vjeruj mi kad ti kažem da ćeš doći u situaciju, znaš kad ono jedeš čokoladu i ostane one folije od čokolade pa te potrefi na plombiran zub, moraš al moraš instinktivno reagovati........


A da respo 4-5 mjeseci niste ni zagrebali površinu a i jedno i drugo u sigurnosti sad mogu otići od ovoga....... Nije to ni blizu prijatelju.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1236 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

Nisam rekao da je isto al sigurno mogu reci da necu nikad doci ni u iskusenje da udarim ma sta bilo
Mogu glavu dati za ovvo 100000000%
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1237 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by moonca »

Otkud je plasenje kad kazes nesto sto je realnost :?
I sta je tu tvrdoglavost? Nije isto veza i brak, ali nikako.
Ne znam za djecu, to jos nisam kompetentan da pricam.
A da zene znaju potezati razvod u svadji - itekako.
Ti si sebe ubijedio da veza i brak nije isto. Pa i nije . Zivite zajedno , dijelite pristor , stvarcice ..dosta toga--ali bi ste trebali biti isti kao kada ste se zabavljali.

Milsim da jeste malo veci problem, nervoza ,kada se nadju i djecica.

Ali tvoj stav da treba nekada -silU upotrijebiti ako joj je ili njumu ne moze dokazati je pogresno
Jesi li ti ikada udario zensku osobu- djevojku/ ZENU?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1238 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by mad_max_ba »

supercali wrote:Nisam rekao da je isto al sigurno mogu reci da necu nikad doci ni u iskusenje da udarim ma sta bilo
Mogu glavu dati za ovvo 100000000%
haj dobro, kad je tako
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1239 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by mad_max_ba »

moonca wrote:
Otkud je plasenje kad kazes nesto sto je realnost :?
I sta je tu tvrdoglavost? Nije isto veza i brak, ali nikako.
Ne znam za djecu, to jos nisam kompetentan da pricam.
A da zene znaju potezati razvod u svadji - itekako.
Ti si sebe ubijedio da veza i brak nije isto. Pa i nije . Zivite zajedno , dijelite pristor , stvarcice ..dosta toga--ali bi ste trebali biti isti kao kada ste se zabavljali.

Milsim da jeste malo veci problem, nervoza ,kada se nadju i djecica.

Ali tvoj stav da treba nekada -silU upotrijebiti ako joj je ili njumu ne moze dokazati je pogresno
Jesi li ti ikada udario zensku osobu- djevojku/ ZENU?
Jesam ja kada sam imao 12 godina sestru, opalila me tokom od kaiša po glavi iznenada i bez objave, krv me zalila(a jest se bila i pohasila uvijek sam ja fasivao zbog nje) nije joj više nikad naumpalo ni da me poprijeko pogleda.....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1240 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

supercali wrote:Ja ti govorom za sebe
Prvo ne bi se zenio da je ne upoznam bar donekle
Evo kao ovu sto sam napisao
Nisam lud treci dan reci ajmo se vjencati pa da onda rastavu trazim nakon 5 mjeseci
Al eto vidis i da jeste tako bilo bilo bi rijeseno rijecima a ne udaranjem
O tome je sva prica bez obzira jel bio brak ne bio jel svadja onakva ovakva necu nikad al bas nikad udariti zensko
Nisi ti mene razumio od pocetka.
Nisam ja pristalica nasilja, naprotiv.
Samo sam krenuo od toga da se desavaju i takve stvari i da partner(ica) predje preko toga.
Naravno, kad su slucajevi premlacivanja, to je vec ozbiljna stvar i to ne bi trebao niko preci preko toga.
Huja je cudna stvar. Rekoh ti i ranije, covjek u huji ubije covjeka. Oca, brata, kasnije se kaje, ali kasno.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1241 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

mad_max_ba wrote:.

Tomo nemreš ni ti znat da hoće...
Mlatite satima praznu slamu.


Ja ni ne tvrdim da zna da hoce....samo kaze da ne moze biti siguran.
Naravno da mlatimo praznu slamu, jer covjek nece da popusti, a nije u pravu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1242 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by moonca »

Jesam ja kada sam imao 12 godina sestru, opalila me tokom od kaiša po glavi iznenada i bez objave, krv me zalila(a jest se bila i pohasila uvijek sam ja fasivao zbog nje) nije joj više nikad naumpalo ni da me poprijeko pogleda.
Da se zakljuciti da si je propustio kroz sake.

Ne znam da li si u pravi bio, jer i ja ne odobravam takve postupke sa njene strane ali je sigurna sam naucila lekciju.

I od tebe se moze ocekivati da ces i zenu , pokoji put. :-)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1243 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote:
mad_max_ba wrote:.

Tomo nemreš ni ti znat da hoće...
Mlatite satima praznu slamu.


Ja ni ne tvrdim da zna da hoce....samo kaze da ne moze biti siguran.
Naravno da mlatimo praznu slamu, jer covjek nece da popusti, a nije u pravu.
ma slažem se ja sa tobom, ali ispadamo i ja i ti kao da smo nekada mlatnuli šamarčine ženama.

Al mrtav hladan izjaviti da ni u iskušenje neće doći, tu se moja komunikacija na ovu temu završava
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1244 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by moonca »

Zasto se cudis Ima osoba nece osamariti zenu -- moj slucaj . A znam dobro izvuci zivce. :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1245 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote:Zasto se cudis Ima osoba nece osamariti zenu -- moj slucaj . A znam dobro izvuci zivce. :roll:
Nismo ni mi rekli da samaramo zene kad nam izvuku zivce :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1246 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

Tomahawk11 wrote:
supercali wrote:Ja ti govorom za sebe
Prvo ne bi se zenio da je ne upoznam bar donekle
Evo kao ovu sto sam napisao
Nisam lud treci dan reci ajmo se vjencati pa da onda rastavu trazim nakon 5 mjeseci
Al eto vidis i da jeste tako bilo bilo bi rijeseno rijecima a ne udaranjem
O tome je sva prica bez obzira jel bio brak ne bio jel svadja onakva ovakva necu nikad al bas nikad udariti zensko
Nisi ti mene razumio od pocetka.
Nisam ja pristalica nasilja, naprotiv.
Samo sam krenuo od toga da se desavaju i takve stvari i da partner(ica) predje preko toga.
Naravno, kad su slucajevi premlacivanja, to je vec ozbiljna stvar i to ne bi trebao niko preci preko toga.
Huja je cudna stvar. Rekoh ti i ranije, covjek u huji ubije covjeka. Oca, brata, kasnije se kaje, ali kasno.
Al ti mene ne razumijes
Ti pricas o bratu komsiji petom desetom
Nikakav problem da su oni takvi
JA nisam takav i mogu garantovati da u huji zutoj minuti nazovi kako hoces nikad ne bi udario zensko ma sta se desilo
Ja znaci govorim za sebe ne za druge za druge mogu i ja pricati od premlacivanja do drzanja kao kap vode
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1247 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

supercali wrote: Al ti mene ne razumijes
Ti pricas o bratu komsiji petom desetom
Nikakav problem da su oni takvi
JA nisam takav i mogu garantovati da u huji zutoj minuti nazovi kako hoces nikad ne bi udario zensko ma sta se desilo
Ja znaci govorim za sebe ne za druge za druge mogu i ja pricati od premlacivanja do drzanja kao kap vode
Sve super, drago mi je da si takav. Ne volim siledzije.
I dalje ostaje da ne poznajes instituciju braka.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1248 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

Tomahawk11 wrote:
mad_max_ba wrote:.

Tomo nemreš ni ti znat da hoće...
Mlatite satima praznu slamu.


Ja ni ne tvrdim da zna da hoce....samo kaze da ne moze biti siguran.
Naravno da mlatimo praznu slamu, jer covjek nece da popusti, a nije u pravu.
Opet ti ubjedjujes me da nisam u pravu a znam da jesam jer je to moje ponasanje prema zenskoj osobi ma ko ona meni bila ili ne i ma u kojoj situaciji bilo poznanstvo veza ilo brak
Naravno da necu popustiti kad me ubjedjujes u suprotno od onoga sto znam
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1249 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by supercali »

mad_max_ba wrote:
Tomahawk11 wrote:
mad_max_ba wrote:.

Tomo nemreš ni ti znat da hoće...
Mlatite satima praznu slamu.


Ja ni ne tvrdim da zna da hoce....samo kaze da ne moze biti siguran.
Naravno da mlatimo praznu slamu, jer covjek nece da popusti, a nije u pravu.
ma slažem se ja sa tobom, ali ispadamo i ja i ti kao da smo nekada mlatnuli šamarčine ženama.

Al mrtav hladan izjaviti da ni u iskušenje neće doći, tu se moja komunikacija na ovu temu završava
Mrtav hladan siguram zivotom
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1250 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tito_i_Partija »

seln wrote:
Tito_i_Partija wrote:
seln wrote: Upravo tako, kako za koga. Ima onih kojima je i rijec dovoljan razlog za razvod.
Takvima je najbolje da se vjencaju sami sa sobom.
A ima opet i onih koji prezivljavaju torture, pa ostaju u braku. Sve u svemu, nije u redu da ti ili ja odredjujemo sta je kome "najbolje".

A konstatacija da mi koji ne trpimo nasilje uzimamo sebe k'o sablon za ostale je potpuno netacna. Ne znam odakle ti to.
Ne "vi", nego neki. Da ti opisem situaciju iz blize okoline:
imam rodjaka koji je kao mlad muz bas bio onako mehanicki (stalno u mejhani)... dodje kuci pijan, naravno dosadan kao sto pijan covjek moze biti.
Nije bio nasilan, nije psovao, ali naporan. Zena mu to gleda i bezbeli joj nakrivo.
Helem, imala mu zena "prijateljicu" (za zene cesto najveci dusman). Dodje joj prijateljica jednom na kafu kad je rodjo bio odsutan i pocne ders... te kako ona to ne bi trpjela, pa kako je rodjo ovakav, te kako je onakav, kako bi se ona trebala razvesti...
zena se srecom desila glupa i zaostala, po kratkom postupku se razvede od prijateljice. Proslo par godina, rodji dosadile i mejhane i kafane, s posla pravo kuci, vikendom zajedno sa zenom kod prijatelja ili oni njima i to je to.
Proslo jos par godina, stan u vlasnistvu, kuca u old country, djeca odrasla, oformili svoje porodice... rodjo i hanuma kao dva goluba, volj' shopping, volj' odmor...
a bivsa haverica razvedena i s kurca na kurac, ali i to sve manje kako stari. Vjencana sama sa sobom.
Mladi, novopeceni brak je jedan od najvecih izazova u zivotu. Prvi put zivis s nekim konstantno, iz dana u dan, i dijelis sve dobro i lose k'o sto nikad prije nisi. Tek tada se saznaju sve prave mane osobe s kojom zivis, jer se one vise ne mogu sakrit' povremenim izlazcima, kad se oboje predstavljate u najboljem svjetlu (k'o kad se zabavljas, jelte).

U tom novom braku je jako vazan taj period navikavanja, il' sto bi ameri rekli "adjustment period". Treba covjeku jedno vrijeme da se nauci da zivi i slaze s drugom osobom koja moze biti i fundamentalno drugacija od njega. Tu onda nastaje i najvece saznanje sto se tice braka, a to je: kompromis. Mislim da je bez kompromisa, znaci kad je svako tvrdoglav i k'o sivonja uporno gura svoj inat za svaku jebenu sitnicu, brak osudjen na raspad. U tvom primjeru, zena od rodje je smirene glave ostala uz rodju, pa se kasnije i rodjo opametio, dok je prijateljica po svemu sudeci bila jedna od onih koja gura samo svoje (mada ne volim da ovako sudim, jer fakat samo znam o njoj ono sto si mi ti u citatu naveo).

Helem, drago mi je da je se ovako dobro sve za rodju zavrsilo, al' se ne varamo, ima i onih koji se ne opamete, nego postanu gori sa godinama. Znam licno nekoliko parova koji su se razveli: neki zbog alkohola, neki zbog kocke, neki zbog nasilja. Al' isto tako znam dva para, jedan iz moje rodbine a jedan iz zenine, gdje zene prilicno redovno fasuju od muza zbog ovog ili onog razloga. Al' one i pored toga cvrsto stoje uz svoje muzeve i ne daju da se o njima govori ni jedna losa rijec. I ti vidis da od njih nema nista, muzevi ih mentalno dokrajcili, na njima onaj prazan osmijeh koji tako ofirno maskira egzistenciju punu straha i nemira, al' kad spomenes razvod? Ma nema teoretske.
Last edited by Tito_i_Partija on 13/06/2017 16:42, edited 2 times in total.
Post Reply