Sta najbolje udaje zenu?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#1 Sta najbolje udaje zenu?

Post by motorna_pila »

Nesto razmisljam, ali ne znam da li cete se sloziti sa mnom.

Da li su porijeklo, bogatstvo, ljepota i moral kategorije koje najbolje prodaju zenu i na sta muskarci najvise obracaju paznju prilikom odabira osobe s kojom ce prozivjeti zivot?

Na sta to mi najvise obracamo paznju kad biramo osobu s kojom treba zivjeti 24/7, buditi se svako jutro, trpiti tersluke i nestasluke itd...

Znaci, kad cujem price kaze neko:

Eh onaj tip je bio dobra prilika, ona se dobro udala, on ima firmu, kucu, stan i sl... :-)

Zar poenta zajednickog zivota nije da se u braku sve stice zajedno, da kad sklapate brak, zivite kao jedno bice? :-?

I u dobru i zlu.

U kojoj mjeri zene razmisljaju na nacin i koje kategorije uzimaju u obzir kad razmisljaju o toliko krupnom koraku kao sto je udaja za muskarca?

Koje kvalitete mora muskarac posjedovati da biste se udale za njega?

Hipoteticki gledano, neko moze biti magistar, VSS i skupljati staz na birou, nemati posla, zivjeti sa roditeljima... Da li bi on bio dobra prilika? Nesto sumnjam da bi. :izet: :run:

Nego da se vratimo na temu.

Ja, kao vjecni pesimista, na zene gledam kao na interesna bica, bica koja gledaju da se ugrade i da se sto bolje prodaju.

One kada razmisljaju o toliko krupnom koraku kao sto je zakljucivanje braka, namjerno kazem zakljucivanje, jer fakticki muskarac i zena potpisuju kupo - prodajni ugovor gdje se jasno definise da zena, sa svim svojim kvalitetama, nudi sebe, svoju vaginu, kulinarske vjestine i svoje vrijeme za muskarcevo ljubavno gnijezdo, za komfor, eventualno auto, vikendicu i sl.

Sto muskarac vise ima, vise u njenim ocima vrijedi, zar ne? Ne moze biti nikako obrnuto, zar ne? :D

Dok zena moze u brak samo donijeti kesu gaca, ipak ljudi pristaju tako da je kupe i dovedu kuci.. Iako po pravilu ona nema neku vrijednost, zar ne? :D

Ono sto zelim da pitam je:

Kako se najbolje prodajete, odnosno sta nudite na trzistu, koje kvalitete i koje kvalitete trazite od muskaraca da bi razmisljale o braku s njim?
Last edited by motorna_pila on 08/06/2014 15:04, edited 3 times in total.
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#2 Re: Sta udaje zenu?

Post by motorna_pila »

Htio bih jos da pitam, da li bi ijedna od vas zena pristala da zivi u prikolici? Nako, zanima me. :D
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#3 Re: Sta udaje zenu?

Post by Queen_of_hearts »

Posljednji put kad sam provjeravala,zenu je udavo potpis u opstini (vlastorucni )
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#4 Re: Sta udaje zenu?

Post by Picajzla »

Ako je dijasporka udaju je "papiri" :D

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#5 Re: Sta udaje zenu?

Post by motorna_pila »

Picajzla wrote:Ako je dijasporka udaju je "papiri" :D

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#6 Re: Sta udaje zenu?

Post by Šveđanin »

Kad si mlad onda i nije toliko bitno i generalno nema velikog klasnog razdvajanja. Važno da se ženske vrte, ima zabave, žurki, pića, putovanja šta god koga zabavlja dodati. A poslije je već drugačije, isplivavaju na površinu neke druge stvari koje se traže od suprotnog pola.

Kad uđeš u "godine za ženidbu" onda ne pridaješ važnost samo izgledu, već i karakteru te osobe.. da li bi se mogao zamisliti sa njom za 20 godina, kakva bi bila kao buduća majka i sl. Isto tako žene tada više teže osobinama koje kazuju da je muškarac sposoban, da se zna izboriti za sebe, da zna obezbjediti porodicu, logično da će i onda doprinijeti, al kod većine kultura je muškarac još uvijek stub. Istina je da u tom posljednjem koraku dosta muškaraca ispada iz igre. Opravdano ili neopravdano ali je tako.

Nije to ništa čudno sve je to prirodno. Sistem ponude i potražnje.. koliko nudiš a koliko tražiš, a koliko vrijediš, ma svako nađe svog para.
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#7 Re: Sta udaje zenu?

Post by motorna_pila »

Šveđanin wrote:Kad si mlad onda i nije toliko bitno i generalno nema velikog klasnog razdvajanja. Važno da se ženske vrte, ima zabave, žurki, pića, putovanja šta god koga zabavlja dodati. A poslije je već drugačije, isplivavaju na površinu neke druge stvari koje se traže od suprotnog pola.

Kad uđeš u "godine za ženidbu" onda ne pridaješ važnost samo izgledu, već i karakteru te osobe.. da li bi se mogao zamisliti sa njom za 20 godina, kakva bi bila kao buduća majka i sl. Isto tako žene tada više teže osobinama koje kazuju da je muškarac sposoban, da se zna izboriti za sebe, da zna obezbjediti porodicu, logično da će i onda doprinijeti, al kod većine kultura je muškarac još uvijek stub. Istina je da u tom posljednjem koraku dosta muškaraca ispada iz igre. Opravdano ili neopravdano ali je tako.

Nije to ništa čudno sve je to prirodno. Sistem ponude i potražnje.. koliko nudiš a koliko tražiš, a koliko vrijediš, ma svako nađe svog para.
U mojoj generaciji pola ovih muskih, svi se ozenili, neki po dvoje djece imaju. A ja nisam toliko star. :oops:

Opet, po tvom postu ispada da zene sebi same biraju koga ce za brak. Mislim one su te koje dolaze u drugu kucu.
Znaci one vagaju da li da se udaju... A udati se moze samo, po njenom sudu, u dobru kucu.

A sta bi to za nju prestavljala DOBRA KUCA?

Jos nisam cuo da je zena zaprosila muskarca, mada na danasnjem vaktu, ne bi me ni to cudilo.

A sto mislis da zena ne bi obezbjedjivala svoju porodicu, zasto to treba biti samo muski posao? :skoljka:
Last edited by motorna_pila on 07/06/2014 23:38, edited 2 times in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#8 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by dječak sa šibicama »

Ako zna cetiri jufke odjednom razvijati, udace se gdje pozeli.
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#9 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by motorna_pila »

dječak sa šibicama wrote:Ako zna cetiri jufke odjednom razvijati, udace se gdje pozeli.
:grin:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#10 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by motorna_pila »

Izgleda da ova tema nikog ne zanima. :roll:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by insomnia78 »

Pa sta ce one vecina ih nisu udate
Kako da znaju sta udaje zenu
Najjace ti je ovo sa prikolicom
Koja bi zena pri zdravom razumu pristala zivjeti u kokuzluku?9


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#12 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by MJAU - da »

Ja ti mogu reći šta su moji kriteriji bili da bi odlučila to je to:
1. Mora raditi, nema izležavanja
2. Mora uživati u putovanjima, tj. biti avanturista (nema znači odmora u obliku izležavanja na plaži)
3. Ne smije biti opterećen religijom
4. Mora biti samostalan, znati bar jaje ispeći
5. Družiti se s rodbinom (osim brata, sestre) u normalnim "količinama"
6. Svake godine mora željeti posjetiti novu destinaciju
7. Mora voljeti prirodu i životinje
8. Ne smije biti opterećen produženjem vrste, jer to meni nije svrha života
9. Treba da ga živo zaboli... šta moja rodbina misli o njemu, a pogotovo šira okolina o nama
10. Mora me voljeti takvu kakva jesam


Zaboli m živo iz kakve je kuće.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by JThomas »

padaće to s godinama, dok ne dođe do "kakav da je, moj je" :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#14 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by dječak sa šibicama »

MJAU - da wrote:Ja ti mogu reći šta su moji kriteriji bili da bi odlučila to je to:
1. Mora raditi, nema izležavanja
2. Mora uživati u putovanjima, tj. biti avanturista (nema znači odmora u obliku izležavanja na plaži)
3. Ne smije biti opterećen religijom
4. Mora biti samostalan, znati bar jaje ispeći
5. Družiti se s rodbinom (osim brata, sestre) u normalnim "količinama"
6. Svake godine mora željeti posjetiti novu destinaciju
7. Mora voljeti prirodu i životinje
8. Ne smije biti opterećen produženjem vrste, jer to meni nije svrha života
9. Treba da ga živo zaboli... šta moja rodbina misli o njemu, a pogotovo šira okolina o nama
10. Mora me voljeti takvu kakva jesam


Zaboli m živo iz kakve je kuće.
Ja citao do prvog "Mora".... nesh se ti leba najesti od pevanja
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#15 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by crnoplavo »

insomnia78 wrote:Pa sta ce one vecina ih nisu udate
Kako da znaju sta udaje zenu
Najjace ti je ovo sa prikolicom
Koja bi zena pri zdravom razumu pristala zivjeti u kokuzluku?9
a ljubav, a onda zejedno da rade grade (kamen po kamen palaca)?
drugo sto cesto cujem da je vazno da je ambiciozan (valjda moze bit ambiciozan i u prikolici?) drugo da je sposoban (nije valjda da se pod "sposoban" podrazumjeva da je vec potpuno obezbijeden (poslovno, stambeno) :shock: a sta pod ambiciozan?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#16 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by ladyblue18 »

motorna_pila wrote:Izgleda da ova tema nikog ne zanima. :roll:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Cudi me sto. Nije da tema nije bila 100 puta od RD pa do LJS, i nije da ti nisi zapoceo pricu sa gle cuda predrasudama koje su 100 puta ispricane na forumu.
insomnia78 wrote: Koja bi zena pri zdravom razumu pristala zivjeti u kokuzluku?9
Ona koja voli svog muskarca, sa kojim zivi, ima djecu i porodicu i koja je valjda uz tog muskarca i u dobru i u zlu.
Jel treba da ti nacrtam?
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#17 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by MJAU - da »

JThomas wrote:padaće to s godinama, dok ne dođe do "kakav da je, moj je" :D
Prošlo već 10 godina, ovakav je i moj je :thumbup:

A ima na stolu još uvijek i leba i pogače.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by insomnia78 »

ladyblue18 wrote:
motorna_pila wrote:Izgleda da ova tema nikog ne zanima. :roll:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Cudi me sto. Nije da tema nije bila 100 puta od RD pa do LJS, i nije da ti nisi zapoceo pricu sa gle cuda predrasudama koje su 100 puta ispricane na forumu.
insomnia78 wrote: Koja bi zena pri zdravom razumu pristala zivjeti u kokuzluku?9
Ona koja voli svog muskarca, sa kojim zivi, ima djecu i porodicu i koja je valjda uz tog muskarca i u dobru i u zlu.
Jel treba da ti nacrtam?
Ovdje se valjda misli na zivot u prikolici prije djece, porodice isl
Sumnjam da bi se neka uselila u prikolicu


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6744
Joined: 20/02/2013 14:14

#19 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Cherry-Cherry »

Evo ja da se zaljubim u nekog iz prikolice, otišla bih u prikolicu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by insomnia78 »

Jah, samo sto se neces zaljubiti u nekog iz prikolice


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#21 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by JThomas »

jer mu fali "ono nešto"...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by insomnia78 »

Al vidi to je normalno, razumijem, ne osudjujem, podrzavam
Svako normalan gleda da obezbjedi sebe i potomstvo
Al nemojte nam prodavati muda za bubrege


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by insomnia78 »

sherbett wrote:i ja se to ponekad pitam kad vidim tko i kakav je sve u braku..nema tu nekih pravila.
Osnova svega je ljubav. Da prvobitna strast i zaljubljenost preraste u dugotrajniji osjećaj i doživljaj. Odatle izlazi oslonac, potpora, razumjevanje, poštovanje, briga, suosjećanje, utjeha, sigurnost, odanost, privrženost, povjerenje, što svakome od nas treba, nasuprot sebičnosti, nerazumjevanju, lažima i neiskrenosti.
Ono što tražimo je sigurnost u svakom pogledu. Emocionalnom, materijalnom i fizičkom. Gledamo kako se taj muškarac može brinuti o nama i djeci, kao što on gleda koliko osjećaja i topline za njega i potomstvo proizlazi iz žene. Ja mislim, u što sam se uvjerila hiljadu puta, da nee može muškarac biti potpun bez žene.
Ono što je na nama, jest da vam to pokažemo i dokažemo..onda se žena uda :D

Mislim, realno...pitu mu može mama pravit, da uprazni sex može di hoće, kad hoće..može i dijete poneko da napravi usput, može da plati kuharicu i spremačicu..apsolutno sve što bi imao od žene, može da nabavi..ali ima neki faktor koji se ne plaća i ne kupuje, zato kad ga nađeš, otkriješ, možeš da se umiriš i "usidriš"..laže onaj koji kaže da mu je lijepo to što luta..je, super je tto, al čovjek po prirodi teži stepenici više..da se razvija i upotpunjuje, a to je najlijepše i najlakše u dvoje
Ovo


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#24 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Keiko »

Pocetni post je toliko uvrijedljiv (zena donese samo kesu gaca :-) ) da ne vrijedi ni komentarisati. Medjutim, meni tvoj stav ukazujena to da si ili premlad za zenidbu ili se kreces medju zenama koje nisu kandidati za udaju.

Ne postoji nikakva 'prodaja' ni za zenidbu ni za udaju. Bitno je da su dvoje ljudi kompatibilni svjetonazorom, ambicijama, sposobnoscu i da lako mogu naci zajednicki jezik i kompromis. Najbitnije je da jedno drugom omogucavaju odredjenu dozu nezavisnosti od drugog i egoizma dok istovremeno funkcionisu kao par. E sad jel' to ono sto zovu hemijom, ne znam.

Moj muz i ja smo oboje u brak donijeli (pored materijalnog) zrelost, slicne ambicije, interes za iste i slicne stvari. Brak je nekako bio logican slijedeci korak. Niti je on ozenio mene za moje kuhanje (jer i sam kuha), niti sam se ja udala za njegovu kucu i auto (jer sam vec imala i vlastiti stan i nov auto) vec smo jedno u drugom pronasli prijatelja i srodnu dusu.

Da ti sad odgovorim za prikolicu - nebih, jer sam sposobna da sama osiguram vise od prikolice tako da bi u najgorem slucaju on morao doci 'na moje'.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#25 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by safran »

Keiko wrote:
Da ti sad odgovorim za prikolicu - nebih, jer sam sposobna da sama osiguram vise od prikolice tako da bi u najgorem slucaju on morao doci 'na moje'.
:-D :-D :-D :thumbup:
Post Reply