Sta mislite

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#1 Sta mislite

Post by AhMeT »

Sta mislite koliki je procenat srba koji vide Bosnu kao svoju drzavu i koji zele unitarnu BiH.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#2

Post by horns&drums »

Onoliki koliki je i procenat muslimana koji zele da zive zajedno sa srbima i hrvatima u istoj drzavi.

Onoliki koliki je procenat hrvata koji zele da zive zajedno sa srbima i muslimanima u zajednickoj drzavi


Jako malen, na zalost...
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#3

Post by DonDavudes »

horns&drums wrote:Onoliki koliki je i procenat muslimana koji zele da zive zajedno sa srbima i hrvatima u istoj drzavi.


Jako malen, na zalost...
ne vjerujem. :roll:
mnogo više muslimana je za zajednički suzivot, nego sto ima Srba za BiH. :sad:

al, ko ih jebe, bice bosne, htjeli to oni ili ne :P
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#4

Post by AhMeT »

@Horns

Moje misljenje je da 99.9999999 % muslimana zeli suzivot sa svim narodima u BiH,ja naprimjer nisam cisti musliman,mati mi je pola pola(katolkinja/muslimanka) a njena mati opet,ima i talijanske krvi.Kad bi me vidio rekao bi pa ti nisi bosanac ti si neki talijan covjece,kao sto su mi na hiljade nasih vec rekli.ili kad pricam sa talijanima kazu "stani malo sta si ti,talijan"

ja sam iskreno receno,protiv i republike srpske i protiv federacije.pa to nema nigdje u svijetu.
User avatar
Truba
Posts: 82325
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Sta mislite

Post by Truba »

AhMeT wrote:Sta mislite koliki je procenat srba koji vide Bosnu kao svoju drzavu i koji zele unitarnu BiH.
znaš li ti koji je procenat crnaca u SAD koji žele glasati za crnačkog kandidata bilokoje od dvije partije R ili D
User avatar
Truba
Posts: 82325
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6

Post by Truba »

angela wrote:Ne znam za Srbe i ostale, ali mislim da mogu tvrditi da je makar 90% mjesanaca za takvu Bosnu. Zato oni vjerovatno i smetaju nasim vrlim nacionalistima, jer ruse idilicnu sliku razjedinjenih naroda koji teze "svako u svoj tor".
imaš ti mesa između ušiju ;)
ali sjeti se kto je bio onaj što je skinuo zastavu u velikim neredima u banjaluci kod ferhadije
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#7

Post by AhMeT »

Komi mi pricamo BiH ako nisi skonto.pusti USA i crnce,Izrael i Plestinu,Srbiju i CG i ostale.


jos jednom tema je o BiH......................... :x
User avatar
Truba
Posts: 82325
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8

Post by Truba »

AhMeT wrote:Komi mi pricamo BiH ako nisi skonto.pusti USA i crnce,Izrael i Plestinu,Srbiju i CG i ostale.


jos jednom tema je o BiH......................... :x
pa to ti je odgovor

90% hercegovačkih hrvata nikada nije priznavalo Jugoslaviju
čak i u doba najveće njene snage

ko pita srbe?

BIH je utvrđena u dejtonu i to nikto ne može promijeniti
mogu oni osjećati šta oće
ali su umorni i sve što rade rade iz inata drugim narodima
Njobe
Posts: 2
Joined: 01/04/2004 18:11
Location: Njemacka

#9

Post by Njobe »

Procentualni broj Bosanaca, koji ne vide Bosnu kao svoju drzavu, vidi se djelimicno po rezultatima iz 92, kada je bilo glasanje za neovisnost Bosne.

Kao drugo, Bosna NIJE utvrdjena Dejtonom. Bosna je utvrdjena jos za vrijeme Kulina Bana. Malte ne imamo najstariju drzavu na Balkanu. Prije se spominjemo u historiji nego nasi susjedi. Tako da nema potrebe vise da se istice to utrdjivanje. Nismo juce naselili to podrucje pa da se utvrdjujemo opet, a dovoljno je dokaza koji govore da Bosna postoji kao drzava, u okviru svojih sadasnjih granica.

Definitivno mali broj Srba i Hrvata, pardon bosanskih Srba i Hrvata, zeli da zivi i shvati drzavu Bosnu kao svoju. Vecina njih zive u tom snu tzv. Velike Srbije ili tzv. Velike Hrvatske, kriju svoje zlocince, zive jos u otetim i opljackanim stanovima i kucama. Kada prestanu sa tim svojim ideologijama i nacionalismom, onda cu poceti da vjerujem da zele da zive u jednoj zemlji.

Takodje kad ne bude bilo slijedecih scena po svijetu. Sretnes u, recimo Njemackoj, nekog pa ga pitas odakle je. Prvo krene il je iz Srbije il Hrvatske, pa kad pitas koje mjesto, odgovor je Prijedor, Banjaluka, Mostar, Capljina, Kiseljak....

Kad se ne bude niko stidio da kaze jasno i glasno, sa ponosom da je Bosanac, domovina BiH!!!
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#10 Re: Sta mislite

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

AhMeT wrote:Sta mislite koliki je procenat srba koji vide Bosnu kao svoju drzavu i koji zele unitarnu BiH.

AhMet-e, mislim da se tvoje pitanje moglo formulisati ovako: Koliki je procenat gradjana Bosanaca ili iz Bosanskohercegovackog Naroda raznih religija koji vide BiH kao svoju jednu i jedinu domovinu? :shock:

Vjerovatno bi odgovor bio da je takvih najvise znaci sigurno najmanje 60 - 70%. :-D


Nemozes ocekivati od Srba i Hrvata koji nose Narodne i Nacionalne identitete nama stranih i susjednih drzava da vole i dozivljavaju BiH kao svoju domovinu jer oni je uvijek vide i dozivljavaju kao Srbiju ili Hrvatsku :oops: :x
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#11

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

angela wrote:Ne znam za Srbe i ostale, ali mislim da mogu tvrditi da je makar 90% mjesanaca za takvu Bosnu. Zato oni vjerovatno i smetaju nasim vrlim nacionalistima, jer ruse idilicnu sliku razjedinjenih naroda koji teze "svako u svoj tor".



Slazem se u potpunosti sa ovim Angelinim komentarom :D
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#12

Post by AhMeT »

pa ja sam i mislio na bosanske srbe i bosanske hrvate.iako si razumio pitanje nemoras odmah u kontra napad... :roll: :roll: :roll: :roll:
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#13

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

:D Ahmete, sta sam pogrijesio ???? :oops:
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#14

Post by AhMeT »

hoces i ti Hepekkk :D :D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#15

Post by Danguba »

Sta mislite koliki je procenat srba koji vide Bosnu kao svoju drzavu i koji zele unitarnu BiH.

odgovor: mali % :-D


a je li Ahmete,sto ne pitas mene, :? ja sam ZA :D :D
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#16

Post by Engram »

horns&drums wrote:Onoliki koliki je i procenat muslimana koji zele da zive zajedno sa srbima i hrvatima u istoj drzavi.

Onoliki koliki je procenat hrvata koji zele da zive zajedno sa srbima i muslimanima u zajednickoj drzavi


Jako malen, na zalost...
glupost...nije moguce uporediti svijest bosnjaka sa svjescu preko 50% bh srba i hrvata...



ali kao sto neko rece vidjelo se 92e...

nema bosne bez njenog multietnicnog karaktera i sve ostalo je vjestacki i nasilu...
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#17

Post by k@me »

Pitam se na osnovu cega to zakljucujes Hornse? :shock:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#18

Post by horns&drums »

k@me wrote:Pitam se na osnovu cega to zakljucujes Hornse? :shock:
Zaboravih na ovu temu


Na osnovu posljednjih izbora kame, a cega drugog?Ne govorim napamet
arnaut
Posts: 65
Joined: 03/04/2004 01:05

#19

Post by arnaut »

koje vi idiotarije ovde pisete, pljujete po Srbima i Hrvatima i onda se pitate sto nece da zive sa vama
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#20

Post by Engram »

horns&drums wrote:
k@me wrote:Pitam se na osnovu cega to zakljucujes Hornse? :shock:
Zaboravih na ovu temu


Na osnovu posljednjih izbora kame, a cega drugog?Ne govorim napamet

:? ... :?
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#21

Post by k@me »

Cekaj malo Hornse. Nisu li bosnjaci jedini narod koji je iskazao zelju za radikalnom promjenom na pretproslim izborima?

S tim tvrdnja pada u vodu.....sama....ne moras je ni gurnuti....
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#22

Post by sekiracija »

SVI SRBI U JEDNOJ DRZAVI :D
8)

:lol: sta je pa zar to nije sto svi zele

:?

naravno samo kolika bi ta drzava bila :shock:


moj prijedlog je da uvedu bescarinsku zonu na svim dodirnim tackama sa srbima 8)

nebi se znalo sta je u cijem :lol: :lol: :lol:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#23

Post by horns&drums »

k@me wrote:Cekaj malo Hornse. Nisu li bosnjaci jedini narod koji je iskazao zelju za radikalnom promjenom na pretproslim izborima?

S tim tvrdnja pada u vodu.....sama....ne moras je ni gurnuti....

Rekoh posljednjim izborima kame, jebali te predprosli.

Ok, ako ces tom logikom onda : Nisu li hrvati glasali na referendumu 1992 i znas li kakva je to radikalna promjena.Odnosno, zamisli da hrvati nisu glasali kako su glasali.
@ke
Posts: 269
Joined: 30/03/2004 22:19

#24

Post by @ke »

sad bi bili u EU, ali jebes to :oops:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#25

Post by horns&drums »

@ke wrote:sad bi bili u EU, ali jebes to :oops:
Ne nego BiH ne bi ni bilo!!!
Post Reply