Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#1501 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

zdruzdjo wrote: 01/05/2024 22:10
Ramzess Veliki wrote: 01/05/2024 21:09 Uzeo sam tekstilno dvodijelno odijelo i zazalio, otisao na tehnicki, sisao sa motora mokar ... sta reko kad bude 35 40 stepeni, istopit cu se ko sladoled.
Zato trazim kozno sve. :thumbup:
Te stvari(teksitil) obavezno traziti sa "ventilacijskim" rajfeslusima, bas zbog toga. Ova jedna kozna jakna koju imam, isto tako ima 4 ta rajfeslusa. Ogromna je razlika kad otvoris te "promahare"(kako ih ja zovem od milja).
Ili kupovati one ljetne samoventilirajuce jakne.
Imaju rupe pa sam ih otvorio i to me spasilo dijelom, problem su hlace, tacnije zona donjeg vesa. Ma mokro ko da sam gace prao. Jedino da cigarom izbusim ventilaciju. :lol:
zdruzdjo
Posts: 5233
Joined: 16/08/2009 00:27

#1502 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

Ramzess Veliki wrote: 02/05/2024 19:37
Imaju rupe pa sam ih otvorio i to me spasilo dijelom, problem su hlace, tacnije zona donjeg vesa. Ma mokro ko da sam gace prao. Jedino da cigarom izbusim ventilaciju. :lol:
Bas bude horor kad se "upari" dole.

Poslao sam ti lokacije, pa skokni i vidi sta imaju.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1503 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by DaysleepeR »

I ja tražim nekakve tole dobre (smršao sam dosta) pa ne bi škodila kakva lokacija u PP.
User avatar
B6Redhell
Posts: 6019
Joined: 25/12/2010 04:56

#1504 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by B6Redhell »

Friska sa jučerašnje jednosatne turneje.
Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#1505 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

i ja sam iskoristio dan ... zdimili do iza Konjica, obisla nas zenska na skuteru. :lol:
Patnja ovi nude motori, ubi preko stoje. Buka nista ne cujem ... sjeo u auto pomislio da mi je neko zamijenio dizel motor sa benzincom. :lol:
Narucio sam touring siber pa da vidim ... ili da ga prodam i uzmem opet sport turera.

... ali je osjecaj intenzivan. :thumbup:
ZuzuTop
Posts: 552
Joined: 02/03/2022 12:44

#1506 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ZuzuTop »

B6Redhell wrote: 17/05/2024 05:54 Friska sa jučerašnje jednosatne turneje.
Image
DoMbar 8)
User avatar
Rugafet
Posts: 4737
Joined: 14/12/2015 17:52

#1507 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Rugafet »

Pitanje za stručnjake. Valja li ovo? Treba mi čisto da kruziram po kraju kao sto je to Cobra radio. Tražim nešto na ovaj fazon, ništa kawasaki i sl. Ako imate kakav prijedlog dobro bi došao. E da teški sam početnik

Image
Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11234
Joined: 10/03/2022 22:16

#1508 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ZoomZoomKiwi »

HD is tih vremena imaju problema s motorima raznoraznih.

Radije uzmi Hondu Fury :mrgreen:

https://www.cycletrader.com/Honda-Fury/ ... C764939203
User avatar
Rugafet
Posts: 4737
Joined: 14/12/2015 17:52

#1509 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Rugafet »

ZoomZoomKiwi wrote: 31/05/2024 13:03 HD is tih vremena imaju problema s motorima raznoraznih.

Radije uzmi Hondu Fury :mrgreen:

https://www.cycletrader.com/Honda-Fury/ ... C764939203
A svidja mi se hondica, da ovako nešto tražim. Hvala, malo ću da istražim

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11234
Joined: 10/03/2022 22:16

#1510 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ZoomZoomKiwi »

Nemjerljivo bolja od HD, pogotovo što se pouzdanosti tiče.

Sretno s potragom i uživaj!
zdruzdjo
Posts: 5233
Joined: 16/08/2009 00:27

#1511 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

Rugafet wrote: 31/05/2024 12:59 Pitanje za stručnjake. Valja li ovo? Treba mi čisto da kruziram po kraju kao sto je to Cobra radio. Tražim nešto na ovaj fazon, ništa kawasaki i sl. Ako imate kakav prijedlog dobro bi došao. E da teški sam početnik
Nemam HD. Jeste mi to neka daleka zelja i cilj.
Ali....
Kupovinom HD-a, moras biti spreman da majstorises. Ne kazem da su kvarljivi, jer ne znam. Ali moras imati finu garazu, alata i sklonosti da zaprljas ruke. Naravno i para, jer su djelovi kod nas uzasno skupi za isti.
Meni nije mrsko se zamastiti do kukova. Cak, mogu reci da uzivam u majstorisanju, i zato mi to ne bi tesko palo.
User avatar
Rugafet
Posts: 4737
Joined: 14/12/2015 17:52

#1512 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Rugafet »

zdruzdjo wrote: 31/05/2024 22:38
Rugafet wrote: 31/05/2024 12:59 Pitanje za stručnjake. Valja li ovo? Treba mi čisto da kruziram po kraju kao sto je to Cobra radio. Tražim nešto na ovaj fazon, ništa kawasaki i sl. Ako imate kakav prijedlog dobro bi došao. E da teški sam početnik
Nemam HD. Jeste mi to neka daleka zelja i cilj.
Ali....
Kupovinom HD-a, moras biti spreman da majstorises. Ne kazem da su kvarljivi, jer ne znam. Ali moras imati finu garazu, alata i sklonosti da zaprljas ruke. Naravno i para, jer su djelovi kod nas uzasno skupi za isti.
Meni nije mrsko se zamastiti do kukova. Cak, mogu reci da uzivam u majstorisanju, i zato mi to ne bi tesko palo.
A čuj sad da sam neki stručnjak i nisam, odvrni/zavrni, očisti na tom sam nivou. Imam garažu i nekog alata, mada ako je tako sa HD gledat ću recimo Hondu ovu koju mi je preporučio kiwi. Sto manje sarafanja, bolje za mene. A za dijelove nije mi problem ima toga na svakom cosku
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11234
Joined: 10/03/2022 22:16

#1513 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ZoomZoomKiwi »

Na Hondi ćeš imat samo da ulje zamijeniš ponekad i to je to vjeruj :mrgreen:

I naravno disk pločice i eventualno diskove, ali o tom po tom :-D
User avatar
Rugafet
Posts: 4737
Joined: 14/12/2015 17:52

#1514 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Rugafet »

ZoomZoomKiwi wrote: 31/05/2024 23:28 Na Hondi ćeš imat samo da ulje zamijeniš ponekad i to je to vjeruj :mrgreen:

I naravno disk pločice i eventualno diskove, ali o tom po tom :-D
Znam druže, vozim Civic. Peri deri
zdruzdjo
Posts: 5233
Joined: 16/08/2009 00:27

#1515 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

Rugafet wrote: 31/05/2024 23:26

A čuj sad da sam neki stručnjak i nisam, odvrni/zavrni, očisti na tom sam nivou. Imam garažu i nekog alata, mada ako je tako sa HD gledat ću recimo Hondu ovu koju mi je preporučio kiwi. Sto manje sarafanja, bolje za mene. A za dijelove nije mi problem ima toga na svakom cosku
Gledao sam neke videe na tik-tok oko popravki HD-ova. Uuuuu, sve je to osim "user friendly".
Opet kazem nisam strucan, i nemam HD-a niti sam imao, ali bi se dooobro morao pripremiti kad bih kupio sebi jednoga. Ne bjezim od bilo cega vezano za sarafanja tako da moooozda nekad.
zdruzdjo
Posts: 5233
Joined: 16/08/2009 00:27

#1517 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

Prije par dana konacno kupio komunikaciju.
Ni sam ne znam koliko puta sam sa aliexpresa narucivao sa nekim free shipmentom ili nekim koji se placaju jeftino, pa ne dodje pa mi vrate pare, pa cim posaljem zahtjev za kupovinu i skinu pare onda otkazu jer im se valjda ne isplati slati ovamo....i sve to hajde da ide brzo nego cekas....itd.
Na kraju popizzz i odem i kupim. Dao vise para, ali kostalo neuporedivo manje zivaca. I vremena.
Uglavnom super je za te pare kad vidim stotine maraka za neke brandirane. Radi super. Cuje se odlicno cak i kad prilicno tiho pricas. Preko 130 kad se vozi, slabije se cuje ali tu ja mislim vise dolazi do izrazaja kaciga i njena izolovanost.
Muzika se isto tako dobro cuje. Malkice za moj ukus fali basa ali nista sa cim ne mozes zivjeti. Pozivi za 10.
Pa eto...
Image
Post Reply