Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1401 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

Throttle wrote: 19/12/2023 11:20
c0de wrote: 19/12/2023 10:10 Vozate li se ovih dana :D
Suzuki jučer na cesti bio 2 sata :lol:
Danas oblačno al možda se baci krug :-D
zdruzdjo wrote: 19/12/2023 21:59
c0de wrote: 19/12/2023 10:10 Vozate li se ovih dana :D
Zadnja tura bacena onog "proljece 13-og u decembru"
Sad svaki dan tugaljivo me motor gleda kad udjem u garazu i sjednem u auto, i u retrovizoru ga gledam kako ostaje iza mene.
Ja sam uspio ugrabiti voznju 18., i nadao sam se da ce se jucer smog rascistiti do podne, ali nista... :D

Image
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#1402 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by deda_jr »

c0de wrote: 19/12/2023 10:10 Vozate li se ovih dana :D
Taksijem do MHS klinike na terapiju za leđa :D Moglo bi se reći na kondicionim pripremama za sljedeću sezonu :run:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1403 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

c0de wrote: 20/12/2023 12:12
Ja sam uspio ugrabiti voznju 18., i nadao sam se da ce se jucer smog rascistiti do podne, ali nista... :D

Image
Nakon ovog smoga treba barem dan-dva da malo prigrije samo da se digne iznad 5c stepeni da se koliko toliko osusi cesta.
Opasno jer je cesta masna od magle plus stalno je vlazna i nije se bas zajeee.
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1404 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

zdruzdjo wrote: 20/12/2023 17:40
c0de wrote: 20/12/2023 12:12
Ja sam uspio ugrabiti voznju 18., i nadao sam se da ce se jucer smog rascistiti do podne, ali nista... :D

Image
Nakon ovog smoga treba barem dan-dva da malo prigrije samo da se digne iznad 5c stepeni da se koliko toliko osusi cesta.
Opasno jer je cesta masna od magle plus stalno je vlazna i nije se bas zajeee.
Ma ja za vikend planiram da ga spremim za zimski san :D
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1405 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

c0de wrote: 20/12/2023 21:07
Ma ja za vikend planiram da ga spremim za zimski san :D
Ma necu ga spremati ono full.
I prosle godine sam tako.
Akumulator je bio u kuci jer je ipak puno da stoji na previse hladnom.
Jednom do dva puta sedmicno sam ga palio da odradi 10-ak minuta. Malo zaturiram, ali ne previsoko.
Ukoliko je bilo iznad 5 stepeni a suho, znao sam obletiti krug dva-tri kilometra samo da malo se zavrti sve u njemu.
Tako da kad je u martu otoplilo, sav je bio fit.
Pregledao gume, kocinice, ulje, svjecice i zajahao full spreman. Zimu sam maksimalno iskoristio za skupljanje opreme.
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1406 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

zdruzdjo wrote: 20/12/2023 23:03
c0de wrote: 20/12/2023 21:07
Ma ja za vikend planiram da ga spremim za zimski san :D
Ma necu ga spremati ono full.
I prosle godine sam tako.
Akumulator je bio u kuci jer je ipak puno da stoji na previse hladnom.
Jednom do dva puta sedmicno sam ga palio da odradi 10-ak minuta. Malo zaturiram, ali ne previsoko.
Ukoliko je bilo iznad 5 stepeni a suho, znao sam obletiti krug dva-tri kilometra samo da malo se zavrti sve u njemu.
Tako da kad je u martu otoplilo, sav je bio fit.
Pregledao gume, kocinice, ulje, svjecice i zajahao full spreman. Zimu sam maksimalno iskoristio za skupljanje opreme.
Kazu da nije bas dobro paliti na tih 10ak minuta ako neces vozati, izmedju ostalog pocne se stvarati kondenz na elementima poput auspuha, a u tih 10ak minuta
taj kondenz ne stigne kompletno ispariti... Bilo bi dobro kad vec vadis akumulator uzeti onaj smart punjac i nakacit ga na njega u trickle charge modu (ja sam uzeo neki manji Einhell za 80ak maraka ako se dobro sjecam). :)

Neki dan sam kupio stabilizator za benzin, kad sam ga prvi put trazio na pumpama gledali me kao da sam pao s Marsa :lol: U autodijelovima isto prvi put culi za njega, ali su ga narucili od dobavljaca. Bocica dodje oko 22KM, dovoljna za 50 litara benzina, a ima super jednostavno doziranje:

https://www.liqui-moly.com/en/motorbike ... .html#3041
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1407 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

c0de wrote: 21/12/2023 10:10

Kazu da nije bas dobro paliti na tih 10ak minuta ako neces vozati, izmedju ostalog pocne se stvarati kondenz na elementima poput auspuha, a u tih 10ak minuta
taj kondenz ne stigne kompletno ispariti... Bilo bi dobro kad vec vadis akumulator uzeti onaj smart punjac i nakacit ga na njega u trickle charge modu (ja sam uzeo neki manji Einhell za 80ak maraka ako se dobro sjecam). :)

Neki dan sam kupio stabilizator za benzin, kad sam ga prvi put trazio na pumpama gledali me kao da sam pao s Marsa :lol: U autodijelovima isto prvi put culi za njega, ali su ga narucili od dobavljaca. Bocica dodje oko 22KM, dovoljna za 50 litara benzina, a ima super jednostavno doziranje:

https://www.liqui-moly.com/en/motorbike ... .html#3041

Znam za to i da, u pravu si, ali djelimicno...
To nije dobro za motore sa vodenim hladjenjem jer tim motorima treba daleko duze od tih 10-ak min da se ugrije zbog tecnosti koja stalno cirkulise u sistemu.
Moj ima zracno hladjenje i ukoliko stoji u mjestu i radi, brzo se i ugrije. Vjeruj za 5 minuta vec se mozes oprziti na auspuh. Naucio sam to na tezi nacin :lol: Tako da za tih 10-ak minuta bude baaaas vruc.
Gdje si uzeo stabilizator?
Za smart punjac znam i kanim se. Mislim da cu ga vjerovatno uzeti za ovu zimu.
Ne treba neki ultra jak jer su akumulatori za motor maleni.
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1408 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

zdruzdjo wrote: 21/12/2023 12:24
c0de wrote: 21/12/2023 10:10

Kazu da nije bas dobro paliti na tih 10ak minuta ako neces vozati, izmedju ostalog pocne se stvarati kondenz na elementima poput auspuha, a u tih 10ak minuta
taj kondenz ne stigne kompletno ispariti... Bilo bi dobro kad vec vadis akumulator uzeti onaj smart punjac i nakacit ga na njega u trickle charge modu (ja sam uzeo neki manji Einhell za 80ak maraka ako se dobro sjecam). :)

Neki dan sam kupio stabilizator za benzin, kad sam ga prvi put trazio na pumpama gledali me kao da sam pao s Marsa :lol: U autodijelovima isto prvi put culi za njega, ali su ga narucili od dobavljaca. Bocica dodje oko 22KM, dovoljna za 50 litara benzina, a ima super jednostavno doziranje:

https://www.liqui-moly.com/en/motorbike ... .html#3041

Znam za to i da, u pravu si, ali djelimicno...
To nije dobro za motore sa vodenim hladjenjem jer tim motorima treba daleko duze od tih 10-ak min da se ugrije zbog tecnosti koja stalno cirkulise u sistemu.
Moj ima zracno hladjenje i ukoliko stoji u mjestu i radi, brzo se i ugrije. Vjeruj za 5 minuta vec se mozes oprziti na auspuh. Naucio sam to na tezi nacin :lol: Tako da za tih 10-ak minuta bude baaaas vruc.
Gdje si uzeo stabilizator?
Za smart punjac znam i kanim se. Mislim da cu ga vjerovatno uzeti za ovu zimu.
Ne treba neki ultra jak jer su akumulatori za motor maleni.
Bas tako, a stabilizator sam narucio u "Zgodic auto dijelovi", stiglo za 3-4 dana :)
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1409 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

Ne postoji hladno vrijeme
Postoji samo loša oprema....

Dobar dan.

Image
Image
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#1410 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Throttle »

Hrabar si :D
Doduse, lokalno se moze vozikat, mada je cesta klizava, bar u Zenici, u ponedeljak sam par puta klizao zadnjim tockom a nije gas pretjerano odvrnut bio
Iducu sedmicu sam na godisnjem pa mozda i bude vozikanja ako ostane suho vrijeme, makar po gradu

Image
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1411 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

zdruzdjo wrote: 21/12/2023 13:37 Ne postoji hladno vrijeme
Postoji samo loša oprema....

Dobar dan.

Image
Image
Tako je :D
Throttle wrote: 21/12/2023 13:49 Hrabar si :D
Doduse, lokalno se moze vozikat, mada je cesta klizava, bar u Zenici, u ponedeljak sam par puta klizao zadnjim tockom a nije gas pretjerano odvrnut bio
Iducu sedmicu sam na godisnjem pa mozda i bude vozikanja ako ostane suho vrijeme, makar po gradu

Image
Super izgleda motor :D Zadigao ti vjetar malo reg.oznake :lol: :lol: :lol: :lol:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1412 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

Throttle wrote: 21/12/2023 13:49 Hrabar si :D
Doduse, lokalno se moze vozikat, mada je cesta klizava, bar u Zenici, u ponedeljak sam par puta klizao zadnjim tockom a nije gas pretjerano odvrnut bio
Iducu sedmicu sam na godisnjem pa mozda i bude vozikanja ako ostane suho vrijeme, makar po gradu
Meni je nekako donja mentalna granica 5 stepeni i da je suho. Sve ispod toga, jok. Iako imam jaknu i pantole da mogu i na nuli, ali necu.
Naravno ne zavrcem gas bas iz razloga masne ceste.
Ali i to se vozam cisto radi gore spomenutog. Da malo zagrije se, uzmucka rezervoar, promulja ulje i to.
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#1413 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Throttle »

c0de wrote: 21/12/2023 15:06 Super izgleda motor :D Zadigao ti vjetar malo reg.oznake :lol: :lol: :lol: :lol:
Hvala hvala :D
A tablica zaglavljena u ovom polozaju, ne mogu joj nista :lol:
Neko prije mene je pravio neki nosac da se moze zadignut, malo zavrnes gas i preko ogranicenja si a vozacka mi treba non-stop :D
zdruzdjo wrote: 21/12/2023 15:51 Meni je nekako donja mentalna granica 5 stepeni i da je suho. Sve ispod toga, jok. Iako imam jaknu i pantole da mogu i na nuli, ali necu.
Naravno ne zavrcem gas bas iz razloga masne ceste.
Ali i to se vozam cisto radi gore spomenutog. Da malo zagrije se, uzmucka rezervoar, promulja ulje i to.
Pa jest, pogotovo sto je cesta hladna i klizava. Kod mene jakna drzi super, ne puse, cak sam skinuo zimsku podstavu, hlace jos nisam nabavio, nemam vremena ni da odem probat a neki dan sam kupio TCX Blaze duboke patike pa ne puse po stopalima :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1414 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by DaysleepeR »

c0de wrote: 21/12/2023 10:10
zdruzdjo wrote: 20/12/2023 23:03
c0de wrote: 20/12/2023 21:07
Ma ja za vikend planiram da ga spremim za zimski san :D
Ma necu ga spremati ono full.
I prosle godine sam tako.
Akumulator je bio u kuci jer je ipak puno da stoji na previse hladnom.
Jednom do dva puta sedmicno sam ga palio da odradi 10-ak minuta. Malo zaturiram, ali ne previsoko.
Ukoliko je bilo iznad 5 stepeni a suho, znao sam obletiti krug dva-tri kilometra samo da malo se zavrti sve u njemu.
Tako da kad je u martu otoplilo, sav je bio fit.
Pregledao gume, kocinice, ulje, svjecice i zajahao full spreman. Zimu sam maksimalno iskoristio za skupljanje opreme.
Kazu da nije bas dobro paliti na tih 10ak minuta ako neces vozati, izmedju ostalog pocne se stvarati kondenz na elementima poput auspuha, a u tih 10ak minuta
taj kondenz ne stigne kompletno ispariti... Bilo bi dobro kad vec vadis akumulator uzeti onaj smart punjac i nakacit ga na njega u trickle charge modu (ja sam uzeo neki manji Einhell za 80ak maraka ako se dobro sjecam). :)

Neki dan sam kupio stabilizator za benzin, kad sam ga prvi put trazio na pumpama gledali me kao da sam pao s Marsa :lol: U autodijelovima isto prvi put culi za njega, ali su ga narucili od dobavljaca. Bocica dodje oko 22KM, dovoljna za 50 litara benzina, a ima super jednostavno doziranje:

https://www.liqui-moly.com/en/motorbike ... .html#3041
I mene su gledali ko budalu.
Gdje si kupio ovo?
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1415 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

DaysleepeR wrote: 22/12/2023 12:40
c0de wrote: 21/12/2023 10:10
zdruzdjo wrote: 20/12/2023 23:03

Ma necu ga spremati ono full.
I prosle godine sam tako.
Akumulator je bio u kuci jer je ipak puno da stoji na previse hladnom.
Jednom do dva puta sedmicno sam ga palio da odradi 10-ak minuta. Malo zaturiram, ali ne previsoko.
Ukoliko je bilo iznad 5 stepeni a suho, znao sam obletiti krug dva-tri kilometra samo da malo se zavrti sve u njemu.
Tako da kad je u martu otoplilo, sav je bio fit.
Pregledao gume, kocinice, ulje, svjecice i zajahao full spreman. Zimu sam maksimalno iskoristio za skupljanje opreme.
Kazu da nije bas dobro paliti na tih 10ak minuta ako neces vozati, izmedju ostalog pocne se stvarati kondenz na elementima poput auspuha, a u tih 10ak minuta
taj kondenz ne stigne kompletno ispariti... Bilo bi dobro kad vec vadis akumulator uzeti onaj smart punjac i nakacit ga na njega u trickle charge modu (ja sam uzeo neki manji Einhell za 80ak maraka ako se dobro sjecam). :)

Neki dan sam kupio stabilizator za benzin, kad sam ga prvi put trazio na pumpama gledali me kao da sam pao s Marsa :lol: U autodijelovima isto prvi put culi za njega, ali su ga narucili od dobavljaca. Bocica dodje oko 22KM, dovoljna za 50 litara benzina, a ima super jednostavno doziranje:

https://www.liqui-moly.com/en/motorbike ... .html#3041
I mene su gledali ko budalu.
Gdje si kupio ovo?
Nemaju na stanju, ali se moze naruciti u "Zgodic auto dijelovi" u Otesu. Stigne im za par dana uglavnom :) Ne znam jesu li porucili vise od jednog kada sam ja uzimao.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1416 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by DaysleepeR »

Hvala
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#1417 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by deda_jr »

Tri dana zaredom se vozi u decembru... Da češće ćujem ono zavrnuto "Ž" mislio bih da sam u Pirtugalu :lol:
Danas odrađena zamjena ulja, filtera i svjećica.. Sutra prekosutra nove gume i čekamo proljeće :kiss:
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1418 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

deda_jr wrote: 27/12/2023 15:04 Tri dana zaredom se vozi u decembru... Da češće ćujem ono zavrnuto "Ž" mislio bih da sam u Pirtugalu :lol:
Danas odrađena zamjena ulja, filtera i svjećica.. Sutra prekosutra nove gume i čekamo proljeće :kiss:
Isto, mislim da sam i ja danas zavrsio sa voznjama u decembru, na proljece ide prvi servis na 1k, nisam siguran da Rafo uopste radi u ovim mjesecima :D
User avatar
konektovan
Posts: 40668
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1420 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by konektovan »

Mashallah,..ja konto sve neki zgoljavko... :lol:
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#1421 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Throttle »

konektovan wrote: 28/12/2023 21:33 Mashallah,..ja konto sve neki zgoljavko... :lol:
Haha, ima me, 100+ vagam :D
Nisam debeo nego mi fali metar visine :lol:
Jel kod tebe tablica E3x na ciletu :D
User avatar
konektovan
Posts: 40668
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1422 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by konektovan »

Throttle wrote: 28/12/2023 21:34
konektovan wrote: 28/12/2023 21:33 Mashallah,..ja konto sve neki zgoljavko... :lol:
Haha, ima me, 100+ vagam :D
Nisam debeo nego mi fali metar visine :lol:
Jel kod tebe tablica E3x na ciletu :D
Vjeruj da ne znam.... :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1423 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by zdruzdjo »

c0de wrote: 27/12/2023 16:41
Isto, mislim da sam i ja danas zavrsio sa voznjama u decembru, na proljece ide prvi servis na 1k, nisam siguran da Rafo uopste radi u ovim mjesecima :D

Ma daaaaj ba, jel te sramota da ti neko prvi servis radi? :lol: :lol: :lol:
Hajde malo, zamasti ruke. Jesi li musko ili nisi. Svjecice, ulje, filteri i zavrsis to za cas sam. A i pomaze da se "vežeš emocionalno sa motorom. :-)
Zezam se. Ja sam neko ko voli sam raditi stvari. Ali sve ide do mog ruba znanja. Ono sto ne znam, necu ni da zapocinjem. ili ako nemam alat.

Cuo sam za Rafu. Gdje se lik nalazi?
Trebao bi mi neko da baci inspekciju faznog lanca. To ne znam.


Ovih dana(od bozica na ovamo) po sarajevu haos sa saobracajem. Sa motorom sam ustedio zivaca i vremena ne znam ni sam koliko. A i godi malo protegnuti tockove obzirom da tokom dana bude toplo i moze se.
c0de
Posts: 473
Joined: 27/05/2009 11:28

#1424 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by c0de »

zdruzdjo wrote: 29/12/2023 07:02
c0de wrote: 27/12/2023 16:41
Isto, mislim da sam i ja danas zavrsio sa voznjama u decembru, na proljece ide prvi servis na 1k, nisam siguran da Rafo uopste radi u ovim mjesecima :D

Ma daaaaj ba, jel te sramota da ti neko prvi servis radi? :lol: :lol: :lol:
Hajde malo, zamasti ruke. Jesi li musko ili nisi. Svjecice, ulje, filteri i zavrsis to za cas sam. A i pomaze da se "vežeš emocionalno sa motorom. :-)
Zezam se. Ja sam neko ko voli sam raditi stvari. Ali sve ide do mog ruba znanja. Ono sto ne znam, necu ni da zapocinjem. ili ako nemam alat.

Cuo sam za Rafu. Gdje se lik nalazi?
Trebao bi mi neko da baci inspekciju faznog lanca. To ne znam.


Ovih dana(od bozica na ovamo) po sarajevu haos sa saobracajem. Sa motorom sam ustedio zivaca i vremena ne znam ni sam koliko. A i godi malo protegnuti tockove obzirom da tokom dana bude toplo i moze se.
:lol: :lol: :lol: Vjeruj da bih vrlo rado sve radio sam :D Imam i volju, i alat, i servisni prirucnik za svoj model, ali nemam vremena ni prostora (garaza koju rentam nema ni struju, ni vodu nit se nalazi na finoj lokaciji), tako da mi je lakse platiti covjeku, dok ne kupim kakvu kucu :)

Rafo je ovlasteni diler Yamahe (prodajni salon im je na Stupu, odmah iza Gazprom pumpe, a servis im je blizu Pennya u Nedzaricima https://maps.app.goo.gl/eQ25w9CpF6R6E1Hr9)

I ja sam se bas navozao, i bas su tako bile situacije poput udesa kod Energoinvesta, brza cesta od Otesa skroz zaglavljena, cekao bih 2 sata da sam bio sa autom. Onda valjda kako su praznici, pa je doslo dosta ljudi iz dijaspore / turista, kruzni tok kod Vogoscanske petlje apsolutno zaglavljen, itd... :D Sa motorom, uzivancija.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5914
Joined: 25/12/2010 04:56

#1425 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by B6Redhell »

konektovan wrote: 28/12/2023 21:33 Mashallah,..ja konto sve neki zgoljavko... :lol:
Zato opel onoliko trosi sa 4 osobe :wink: :D.
Šala mala.


Dobar ruksak pravo. :thumbup:


@c0de koji je ovo. MT-05 ?? Dobar. Yam. ih sve pravi da imaju ljut izgled..
Post Reply