Sta je sa srbima iz Gorazda?

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#51 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by idealnaM »

Nije istina...mozda da si pozornije procitao moj prvi post, znao bi o cemu pricam. :razz:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#52 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by idealnaM »

Hrast wrote:
idealnaM wrote:Sigurna sam da ni u Auatriji nije bajno..pa mozda da se pozabavis nekim problemom koji ti je pred nosom...
:D BiH nije jedinstvena i sumnjam da ce u skoro vrijeme to biti..Ljudi se satraše da naprave nešto od ništa..ali ne ide..opstrukcije od strane velikih bosnjaka , srba i hrvata..nas sitnu boraniju nikad niko nije nista pitao, i tako ce i ostati.Radi se naime,o jednoj nakaradnoj tvorevini od drzave, kojoj je perspektiva po svim pokazateljima jako losa. ..sumnjam da imas vremena dok si na odmoru propratiti malo i desavanja na nasoj politickoj sceni...
Ja ti na toj temi koju pominjes objasnih sta je herojstvo i uspjeh Gz-a, a ti opet huđumio, pa sve Jovo na novo.
Budući da postajes plaho duhovit,preporucujem podforum "humor", jer čini se ovdje imas jako malo raspolozene publike.
:oops:
Naravno da nije jedinstvena, ali podjela ne vodi nicemu.

1. Time bi se upravo posrali (bukvalno) na leseve onih koji su pali da bi ta drzava ostala cjelovita i nezavisna. A meni podbacujes bas to..!

2. Stvaranjem male islamske dzamahirije na 33 % teritorija BiH - i to geografski ispresjecane, ne bismo nista postigli. Napravili bi malu Palestinu na periferiji EU iz koje bi svako iole normalan bjezo tako da bi vlast na kraju krajeva preuzeli suludi islamisti tipa islambosna.com
Pravo pitanje je kako ujediniti nesto, sto je odavno podjeljeno u glavama ljudi?Jeli znas ti uopce zbog cega su vođeni ratovi u BiH, Hrvatskoj,Kosovu?
Islamske džemahirije... :mrgreen: ova ti je jako dobra...Znas li ti zasto se vodi pedesetogodisnji rat u Palestini?Znas li sta je islamizacija?Znaš li da je BiH sekularna država?Odkud ti ova 33procenta? :D Kolko ima bosnjaka-muslimana u BiH?
Tvoje razmisljanje je jako zaostalo...pripada jednom drugom vremenu, koje je na svu srecu iza nas.To sto si ti bio Titin pionir i sto si se stidio, kao sto se i danas stidis toga sto ti je skraćena ćuna..to je tvoj problem.Islam u Bosni postoji stoljecima,muslimani su uvijek bili vecinski narod i gajila se tolerancija i suživot, i nisu se kovali planovi za Veliku Dzemahiriju...već planovi za Veliku Srbiju..
Bosnjaci su dobili ravnopravan status sa ostalim narodima,tek poslije zadnjeg rata, do tad su se izjasnjavali kako je ko stigao..govorili su SH jezik.Stoljecima se radilo na brisanju naseg identiteta..
Druga je stvar sto smo se nekako iskopeljali i prezivjeli sve te nedace..i sad se uglavnom dozvali pameti..
Imas jedan vic kojeg je birvaktile prepricavao prof.E.Durmišević..veli nema više finih mehkih muslimana...oni su poklani u ratu..prijeratni Muhamed sad je Muhammed.. :mrgreen:
Ako ti se ne sviđa..promjeni malo..pa ljetuj negdje drugo.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#53 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Hrast »

idealnaM wrote:
Hrast wrote:
idealnaM wrote:Sigurna sam da ni u Auatriji nije bajno..pa mozda da se pozabavis nekim problemom koji ti je pred nosom...
:D BiH nije jedinstvena i sumnjam da ce u skoro vrijeme to biti..Ljudi se satraše da naprave nešto od ništa..ali ne ide..opstrukcije od strane velikih bosnjaka , srba i hrvata..nas sitnu boraniju nikad niko nije nista pitao, i tako ce i ostati.Radi se naime,o jednoj nakaradnoj tvorevini od drzave, kojoj je perspektiva po svim pokazateljima jako losa. ..sumnjam da imas vremena dok si na odmoru propratiti malo i desavanja na nasoj politickoj sceni...
Ja ti na toj temi koju pominjes objasnih sta je herojstvo i uspjeh Gz-a, a ti opet huđumio, pa sve Jovo na novo.
Budući da postajes plaho duhovit,preporucujem podforum "humor", jer čini se ovdje imas jako malo raspolozene publike.
:oops:
Naravno da nije jedinstvena, ali podjela ne vodi nicemu.

1. Time bi se upravo posrali (bukvalno) na leseve onih koji su pali da bi ta drzava ostala cjelovita i nezavisna. A meni podbacujes bas to..!

2. Stvaranjem male islamske dzamahirije na 33 % teritorija BiH - i to geografski ispresjecane, ne bismo nista postigli. Napravili bi malu Palestinu na periferiji EU iz koje bi svako iole normalan bjezo tako da bi vlast na kraju krajeva preuzeli suludi islamisti tipa islambosna.com
Pravo pitanje je kako ujediniti nesto, sto je odavno podjeljeno u glavama ljudi?Jeli znas ti uopce zbog cega su vođeni ratovi u BiH, Hrvatskoj,Kosovu?
Islamske džemahirije... :mrgreen: ova ti je jako dobra...Znas li ti zasto se vodi pedesetogodisnji rat u Palestini?Znas li sta je islamizacija?Znaš li da je BiH sekularna država?Odkud ti ova 33procenta? :D Kolko ima bosnjaka-muslimana u BiH?

Tvoje razmisljanje je jako zaostalo...pripada jednom drugom vremenu, koje je na svu srecu iza nas.To sto si ti bio Titin pionir i sto si se stidio, kao sto se i danas stidis toga sto ti je skraćena ćuna..to je tvoj problem.Islam u Bosni postoji stoljecima,muslimani su uvijek bili vecinski narod i gajila se tolerancija i suživot, i nisu se kovali planovi za Veliku Dzemahiriju...već planovi za Veliku Srbiju..
Bosnjaci su dobili ravnopravan status sa ostalim narodima,tek poslije zadnjeg rata, do tad su se izjasnjavali kako je ko stigao..govorili su SH jezik.Stoljecima se radilo na brisanju naseg identiteta..
Druga je stvar sto smo se nekako iskopeljali i prezivjeli sve te nedace..i sad se uglavnom dozvali pameti..
Imas jedan vic kojeg je birvaktile prepricavao prof.E.Durmišević..veli nema više finih mehkih muslimana...oni su poklani u ratu..prijeratni Muhamed sad je Muhammed.. :mrgreen:
Ako ti se ne sviđa..promjeni malo..pa ljetuj negdje drugo.
fuj, kakva pseudopatriotska bljuvotina..fakat da covjek povrati..
Pravo pitanje je kako ujediniti nesto, sto je odavno podjeljeno u glavama ljudi?Jeli znas ti uopce zbog cega su vođeni ratovi u BiH, Hrvatskoj,Kosovu?
Bosna je A nezavisna B cjelovita a to sto tebi smeta da Srbi u Hrvati uopste u njoj zive je samo dokaz tvog fasizma. Kad te citam fakat se i ne cudim da Srbi nece s nama. A nece ni Hrvati. Prema tome, sta hoces? Da dijelis ono sto je krvlju sacuvano, jel? Da li je tebi jasno da smo mi dobili samo oko tridesetak posto zbog toga sto su SRbi i Hrvati u Daytonu primorani da ostanu u zajednickoj drzavi? Nije, da jeste nebi trazila podjelu ko da si kakav cetnik..
Islamske džemahirije... :mrgreen: ova ti je jako dobra...Znas li ti zasto se vodi pedesetogodisnji rat u Palestini?Znas li sta je islamizacija?Znaš li da je BiH sekularna država?Odkud ti ova 33procenta? :D Kolko ima bosnjaka-muslimana u BiH?
Nije vazno koliko nas ima nego na koliko teritorije zivimo i koliko teritorije kontrolisemo - a to ti je oko tridesetak posto. Ako ne vjerujes onda promoli malo nosic iz Gorazda i odi u Focu, Cajnice, Visegrad, Rogaticu ili Pale pa im objasni da nas ima DVA MILIONA BOLAN.. :D LAko je srati iz enklave...
Tvoje razmisljanje je jako zaostalo...pripada jednom drugom vremenu, koje je na svu srecu iza nas.To sto si ti bio Titin pionir i sto si se stidio, kao sto se i danas stidis toga sto ti je skraćena ćuna..t
Bio sam Titov pionir ko i tvoji starci...i sta sad? A sto se "skracene" cune tice (cu skracene, vidi se da nikad kurca ocima vidjela nisi, da jesi znala bi da osunecena kita nije "skracena"..ali eto, nek ti bude..ito), hahaha, vjerovala ili ne to mi je jedan od glavnih aduta u rukavu ..svabice naprosto O B O Z A V A J U ...pecurke ;)
Islam u Bosni postoji stoljecima

De ne jebi! Ozbiljno??! Iiiiih :shock: :shock: :shock:

Nisam znao, ali eto napisah 166 stranica magistarskog rada o sirenju islama u Bosni tokom kraja 15., 16. i 17. vijeka.. :-D
muslimani su uvijek bili vecinski narod i gajila se tolerancija i suživot
Reko hodzica Ceric, jel? :D

Nemas ti dijete pojma..znas kako je izgledala tolerancija u osmansko doba? Hoces li zaista da ti objasnim? Najozbiljnije..
i nisu se kovali planovi za Veliku Dzemahiriju...već planovi za Veliku Srbiju.
Nisu, bar do 93.

Samo to ne dokazuje da od ovih tridesetak posto nebi postala dzamahirija. Uostalom jedan od razloga zasto stranci odravaju BiH na zivotu. A ti pomislila oni u Bosni radi cevapa... :(
Bosnjaci su dobili ravnopravan status sa ostalim narodima,tek poslije zadnjeg rata, do tad su se izjasnjavali kako je ko stigao..govorili su SH jezik.Stoljecima se radilo na brisanju naseg identiteta..
Nista vise ne mrzim nego kad mi polupismene osobe pokusavaju da objasne "nas identitet"..Ali hajd pokusaj, allaha ti dragog, sta je nas identitet? Koje su njegove glavne okosnice? Reci mi nesto o nacionalnom osjecaju kod Bosnjaka, od kad i zasto..! Moljam te..sestro.
Druga je stvar sto smo se nekako iskopeljali i prezivjeli sve te nedace..i sad se uglavnom dozvali pameti..
Tolko smo pametni da iz godine u godinu biramo iste lopove iz SDA..a zemlja stagnira..Gorazde sve manje i manje (demografski), a nekad bilo najrazvijenija opstina Gornjeg podrinja..da da..vidis..u Titino vrijeme.
Ako ti se ne sviđa..promjeni malo..pa ljetuj negdje drugo.
A jeli, sad bi, uz Srbe i Hrvate, jos da se otarasis i ideoloski nepodobnih Bosnjaka..? Ali nece moci..dolazicu svakog ljeta jer Bosnu i taj kraj sigurno vise volim nego ti i hodzica ti nepismeni od kojeg si naucila svo to smece kojim zasipas i mene i ovaj forum..
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#54 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by idealnaM »

Bosna je A nezavisna B cjelovita a to sto tebi smeta da Srbi u Hrvati uopste u njoj zive je samo dokaz tvog fasizma. Kad te citam fakat se i ne cudim da Srbi nece s nama. A nece ni Hrvati. Prema tome, sta hoces? Da dijelis ono sto je krvlju sacuvano, jel? Da li je tebi jasno da smo mi dobili samo oko tridesetak posto zbog toga sto su SRbi i Hrvati u Daytonu primorani da ostanu u zajednickoj drzavi? Nije, da jeste nebi trazila podjelu ko da si kakav cetnik
..

Opala..sad sam i fašista..nije tačno... :roll: Čovječe,nisi upućen, u BiH postoje pojave tipa dvije skole pod istim krovom,jedan dio drzave uopce ne priznaje tu istu drzavu, premijer tog istog djela navija za reprezentaciju BiH samo kad ova igra protiv Turske... i ti mi govoris o ujedinjenju...ja nemam nista protiv toga..ali to trenutno NE POSTOJI!Buduci da ne zivis tu ,ne mozes to ni primjetiti u svakodnevnom zivotu.Ja ne djelim Bosnu, ona je PODJELJENA davno.

Nije vazno koliko nas ima nego na koliko teritorije zivimo i koliko teritorije kontrolisemo - a to ti je oko tridesetak posto. Ako ne vjerujes onda promoli malo nosic iz Gorazda i odi u Focu, Cajnice, Visegrad, Rogaticu ili Pale pa im objasni da nas ima DVA MILIONA BOLAN.. :D LAko je srati iz enklave...
Ko to MI? :D
De ne jebi! Ozbiljno??! Iiiiih :shock: :shock: :shock:

Nisam znao, ali eto napisah 166 stranica magistarskog rada o sirenju islama u Bosni tokom kraja 15., 16. i 17. vijeka.. :-D
Vao...ja zadivljena...da da...halalite čika magistre...nisam vas prepoznala, budući da ste zbog vaseg znanja tacnije ne znanje odavali drugaciji dojam.
Nista vise ne mrzim nego kad mi polupismene osobe pokusavaju da objasne "nas identitet"..Ali hajd pokusaj, allaha ti dragog, sta je nas identitet? Koje su njegove glavne okosnice? Reci mi nesto o nacionalnom osjecaju kod Bosnjaka, od kad i zasto..! Moljam te..sestro.
Zašto?Nisi bio u večernjoj kad se radila ova lekcija?
Tolko smo pametni da iz godine u godinu biramo iste lopove iz SDA..a zemlja stagnira..Gorazde sve manje i manje (demografski), a nekad bilo najrazvijenija opstina Gornjeg podrinja..da da..vidis..u Titino vrijeme.
Glasaš u BiH, a nisi više njen državljanin...?Hm...kako si to uspio?Koliko nam je poznato, jedan od uvijeta sticanja austrijskog drzavljanstva je odricanje od drzavljanstva BiH.
Takodjer, jos jedan netacan podatak.Čelnik naše općine je iz SZBiH.

A jeli, sad bi, uz Srbe i Hrvate, jos da se otarasis i ideoloski nepodobnih Bosnjaka..? Ali nece moci..dolazicu svakog ljeta jer Bosnu i taj kraj sigurno vise volim nego ti i hodzica ti nepismeni od kojeg si naucila svo to smece kojim zasipas i mene i ovaj forum..
:D sa Srbima i Hrvatima nemam problem, niti sa Bošnjacima...sa balijama, ustašama i četnicima imam, itekako.Oni su podjelili BiH i djele je konstantno.
Ali, helenejse...na stanu šalu, šegu komiku.
Ti imas jedan puno veci problem, sa kojim se nikako ne miris.Ustvari ti si kivan na vlastiti narod, odnosno na ono sto je ostalo od njega.Ljubav izmedju tebe i tvoje domovine je tvoja stvar..i pokazujes je na vrlo cudan nacin.Umene mi u mejtefu bi se reklo"truhli licemjerni patriotizam"
E da...nisi vrijedan niti jedne napisane riječi, ali da nebi pomislio da si me preplašio svojim uvredama i psovkama moradoh odgovriti. :mrgreen: Ovo je svakako, moj zadnji post na ovu temu i u raspravi sa tobom.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#55 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by felipe kajetano »


:?
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#56 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by burekodsira »

e jesi naso koga ces prikazati, rouz se vec davno ispostavio kao guzni haver chetama
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#57 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by felipe kajetano »

burekodsira wrote:e jesi naso koga ces prikazati, rouz se vec davno ispostavio kao guzni haver chetama
Pa ne gadjas onda bombama svoga guznog haVera jbg...
User avatar
karanana
Posts: 47480
Joined: 26/02/2004 00:00

#58 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by karanana »

jebo majku kad skontas ko su sve bili komandanti unprofora rose, mckenzie, morillon, koga jos fulam? da ih je mladic birao, ne bi ih bolje izabrao.

haha, radio amater nije ni bio u gorazdu. tipicno tv beogradski i one voditeljice babe sa velikim naocalama koja je izvijestila i o lavovima u pionirskoj.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#59 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by felipe kajetano »

karanana wrote:jebo majku kad skontas ko su sve bili komandanti unprofora rose, mckenzie, morillon, koga jos fulam? da ih je mladic birao, ne bi ih bolje izabrao.

haha, radio amater nije ni bio u gorazdu. tipicno tv beogradski i one voditeljice babe sa velikim naocalama koja je izvijestila i o lavovima u pionirskoj.
Po cemu su to Srbi bili miljenici komadanata Unprofora?Stvarno ne kontam :?
User avatar
karanana
Posts: 47480
Joined: 26/02/2004 00:00

#60 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by karanana »

u pravu si. mckenziju su omiljenije bile muslimanke, jelde?!

neslana sala, ali zar ne znamo da je mckenzi bio a i dalje je na platnoj listi lobija srpske dijaspore sjeverne amerike. francuz ko francuz, za njega ne trebam nista ni objasnjavati. a i englez ko englez.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#61 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by felipe kajetano »

karanana wrote:u pravu si. mckenziju su omiljenije bile muslimanke, jelde?!

neslana sala, ali zar ne znamo da je mckenzi bio a i dalje je na platnoj listi lobija srpske dijaspore sjeverne amerike. francuz ko francuz, za njega ne trebam nista ni objasnjavati. a i englez ko englez.
A @karanana se takodje pravi malo Englez :)
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#62 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Hrast »

idealnaM wrote:
Bosna je A nezavisna B cjelovita a to sto tebi smeta da Srbi u Hrvati uopste u njoj zive je samo dokaz tvog fasizma. Kad te citam fakat se i ne cudim da Srbi nece s nama. A nece ni Hrvati. Prema tome, sta hoces? Da dijelis ono sto je krvlju sacuvano, jel? Da li je tebi jasno da smo mi dobili samo oko tridesetak posto zbog toga sto su SRbi i Hrvati u Daytonu primorani da ostanu u zajednickoj drzavi? Nije, da jeste nebi trazila podjelu ko da si kakav cetnik
..

Opala..sad sam i fašista..nije tačno... :roll: Čovječe,nisi upućen, u BiH postoje pojave tipa dvije skole pod istim krovom,jedan dio drzave uopce ne priznaje tu istu drzavu, premijer tog istog djela navija za reprezentaciju BiH samo kad ova igra protiv Turske... i ti mi govoris o ujedinjenju...ja nemam nista protiv toga..ali to trenutno NE POSTOJI!Buduci da ne zivis tu ,ne mozes to ni primjetiti u svakodnevnom zivotu.Ja ne djelim Bosnu, ona je PODJELJENA davno.

Nije vazno koliko nas ima nego na koliko teritorije zivimo i koliko teritorije kontrolisemo - a to ti je oko tridesetak posto. Ako ne vjerujes onda promoli malo nosic iz Gorazda i odi u Focu, Cajnice, Visegrad, Rogaticu ili Pale pa im objasni da nas ima DVA MILIONA BOLAN.. :D LAko je srati iz enklave...
Ko to MI? :D
De ne jebi! Ozbiljno??! Iiiiih :shock: :shock: :shock:

Nisam znao, ali eto napisah 166 stranica magistarskog rada o sirenju islama u Bosni tokom kraja 15., 16. i 17. vijeka.. :-D
Vao...ja zadivljena...da da...halalite čika magistre...nisam vas prepoznala, budući da ste zbog vaseg znanja tacnije ne znanje odavali drugaciji dojam.
Nista vise ne mrzim nego kad mi polupismene osobe pokusavaju da objasne "nas identitet"..Ali hajd pokusaj, allaha ti dragog, sta je nas identitet? Koje su njegove glavne okosnice? Reci mi nesto o nacionalnom osjecaju kod Bosnjaka, od kad i zasto..! Moljam te..sestro.
Zašto?Nisi bio u večernjoj kad se radila ova lekcija?
Tolko smo pametni da iz godine u godinu biramo iste lopove iz SDA..a zemlja stagnira..Gorazde sve manje i manje (demografski), a nekad bilo najrazvijenija opstina Gornjeg podrinja..da da..vidis..u Titino vrijeme.
Glasaš u BiH, a nisi više njen državljanin...?Hm...kako si to uspio?Koliko nam je poznato, jedan od uvijeta sticanja austrijskog drzavljanstva je odricanje od drzavljanstva BiH.
Takodjer, jos jedan netacan podatak.Čelnik naše općine je iz SZBiH.

A jeli, sad bi, uz Srbe i Hrvate, jos da se otarasis i ideoloski nepodobnih Bosnjaka..? Ali nece moci..dolazicu svakog ljeta jer Bosnu i taj kraj sigurno vise volim nego ti i hodzica ti nepismeni od kojeg si naucila svo to smece kojim zasipas i mene i ovaj forum..
:D sa Srbima i Hrvatima nemam problem, niti sa Bošnjacima...sa balijama, ustašama i četnicima imam, itekako.Oni su podjelili BiH i djele je konstantno.
Ali, helenejse...na stanu šalu, šegu komiku.
Ti imas jedan puno veci problem, sa kojim se nikako ne miris.Ustvari ti si kivan na vlastiti narod, odnosno na ono sto je ostalo od njega.Ljubav izmedju tebe i tvoje domovine je tvoja stvar..i pokazujes je na vrlo cudan nacin.Umene mi u mejtefu bi se reklo"truhli licemjerni patriotizam"
E da...nisi vrijedan niti jedne napisane riječi, ali da nebi pomislio da si me preplašio svojim uvredama i psovkama moradoh odgovriti. :mrgreen: Ovo je svakako, moj zadnji post na ovu temu i u raspravi sa tobom.
Opala..sad sam i fašista..nije tačno... :roll: Čovječe,nisi upućen, u BiH postoje pojave tipa dvije skole pod istim krovom,jedan dio drzave uopce ne priznaje tu istu drzavu, premijer tog istog djela navija za reprezentaciju BiH samo kad ova igra protiv Turske... i ti mi govoris o ujedinjenju...ja nemam nista protiv toga..ali to trenutno NE POSTOJI!Buduci da ne zivis tu ,ne mozes to ni primjetiti u svakodnevnom zivotu.Ja ne djelim Bosnu, ona je PODJELJENA davno.
Dobro, eto posto smo se podobro "pocastili" (ti si prva pocela) mogli bi smo pokusati da vodimo kolko tolko konstruktivan dijalog. Prestacu sa uvredama prvi.

Bosna nije podijeljena, ocuvano je ono najvaznije, a to je suverenitet nad cijelokupnom teritorijom...nezavisnost. Van Zapadnog Balkana niko ne zna za RS - niti to koga interesuje, zna se za Bosnu i to je to. Srbi i Hrvati (bosanski) ce u buducnosti, naravno ako ne pobijede struje kojima je u interesu podjela BiH na vjersko-plemenske torove, biti primorani da transformisu odredjena nacela, tj. poglede kada se radi o vlastitom identitetu jer BiH dugorocno ostaje Bosnjacima. Potrebno je vremena. Pogledaj samo sta se od Daytona do danas uradilo. Naravno, bilo je dosta koraka unazad, npr. nepreuzimanjem reformskog paketa od pretprosle godine (kada se radilo o novom ustavu) ali to zahvaljujemo dobrim dijelom Harisu Silajdzicu. Ipak BiH danas ima vojsku, granicnu sluzbu, valutu, zajednicke tablice, vratilo se i ponesto izbjeglica, itd..Svega toga nebi bilo da je BiH podijeljena na tri dijela, kao sto ti to zelis.

Izmedju ostalog, nisi ni jednom objasnila kako ti sebi zamisljas tu podjelu. Poznato ti je valjda da Bosnjaci ne zive na teritorijalno kompaktnoj teritoriji i da bi u slucaju podjele kad tad imala i nezavisnu zapadnu Bosnu. Ne znas ti koliko se od Bosnjaka u Gorazdu npr. razlikuju ljudi iz Cazinske krajine. Nije ti poznato da se i 93. vecina ljudi tamo premisljala da li da se prikljuce Abdicu ili ne - sto je u tadasnjim okolnostima sasvim razumljivo. E sad zamisli malo da ti ljudi, kojima je Sarajevo ionako maltene na drugoj planeti, moraju da pokazu pasose granicarima nezavisne RS kada zele u Sarajevo..mislim..

To sto ti, sestrice, zelis, ne razlikuje se u biti od onog na cemu su radili Karadzic, Boban i drugi..

Ko to MI? :D
Mi, Bosnjaci..onaj ogranak bivseg "bosanskog naroda" koji se zahvaljujuci islamizaciji odvojio od krscana i koji zbog toga snosi isto tako dio "krivice" (ne mislim na krivicu u klasicnom smislu rijeci - niti mi danas imamo sta s dogadjajima od prije petsto godina, niti se tada radilo ista planski) za danasnju bosansku podijeljenost kao i hrvatski i srpski nacionalni pokreti 19. vijeka.

Zato "Mi" ... zahvaljujuci bosanskoj realnosti, tj. nacionalizaciji po vjerskim savovima, "mi", potomci bosanskih muslimana, smo danas nacionalni kolektiv zvan Bosnjaci.
Vao...ja zadivljena...da da...halalite čika magistre...nisam vas prepoznala, budući da ste zbog vaseg znanja tacnije ne znanje odavali drugaciji dojam.
Hvala. Ali ..ono..uprkos tome,nisam snob vec naprotiv, sasvim kul tip. Da me znas znala bi. :)
Zašto?Nisi bio u večernjoj kad se radila ova lekcija?
Ovo je vec klasicno izbjegavanje odgovora. Vazila si o nasem identitetu, ugrozenosti, itd., a ja te zamolio da mi kazes pokoju o stvaranju naseg identiteta, njegovim glavnim okosnicama, itd..Moze li? Fakat me interesuje sta o tome imas da kazes. Dosad si mlatila samo prazne fraze i floskule.
Glasaš u BiH, a nisi više njen državljanin...?Hm...kako si to uspio?Koliko nam je poznato, jedan od uvijeta sticanja austrijskog drzavljanstva je odricanje od drzavljanstva BiH.
Takodjer, jos jedan netacan podatak.Čelnik naše općine je iz SZBiH.
A SZBiH kao nije "nacionalna opcija"?

Ne glasam u BiH. Odakle ti to? Glaso sam do 2002.
:D sa Srbima i Hrvatima nemam problem, niti sa Bošnjacima...sa balijama, ustašama i četnicima imam, itekako.Oni su podjelili BiH i djele je konstantno.
Pa i ti se zalazes za podjelu? Hoces li da te citiram? Jeli uopste znas sta si napisala stranicu dvije unazad? U koju kategoriju onda ta tebe svrstam?
Ti imas jedan puno veci problem, sa kojim se nikako ne miris.Ustvari ti si kivan na vlastiti narod, odnosno na ono sto je ostalo od njega.Ljubav izmedju tebe i tvoje domovine je tvoja stvar..i pokazujes je na vrlo cudan nacin.Umene mi u mejtefu bi se reklo"truhli licemjerni patriotizam"
To sto ti nazivas kivnost nije nista drugo no konstruktivna kritika. U Hrvatskoj, pa djelimicno cak i u Srbiji, se mnogo toga mijenja. Imas razne NGO-s, pa cak i partije, koje se otvoreno zalazu za razracunavanje sa vlastitim nacionalnim mitovima, lazima, i slicno, samo kod nas gotovo nista da se ne desava. Vrijeme je...krajnje. Ako ne budemo u stanju da se pozitivno suocimo i sa vlastitim greskama, jer ni nase maslo nije za ramazana (daleko od toga), propascemo..ostacemo na margini, historijskom smetlistu, na kojem smo i do sad bili. Ko ne prihvata kritiku nije sposoban za promjenu, sasvim jednostavno. Eto, mene ovdje nazivase cak i Srbinom, indirektno, barem. Ne da mi smeta, ali eto.

Zato se zalazem, sto ne znaci da sam "kivan" na vlastiti narod.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#63 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Hrast »

karanana wrote:u pravu si. mckenziju su omiljenije bile muslimanke, jelde?!

neslana sala, ali zar ne znamo da je mckenzi bio a i dalje je na platnoj listi lobija srpske dijaspore sjeverne amerike. francuz ko francuz, za njega ne trebam nista ni objasnjavati. a i englez ko englez.
Pa nije ni svaki Englez ili Francuz isti. Ona novinarka sto je prva pisala o logorima oko Prijedora je isto tako bila iz Engleske. A i Chiraq jedini nakon pada Srebrenice htjede da je Francuzi oslobode - nije dao Clinton.

A McKenzi jeste smece. I to ne samo zbog njegovog primanja "poklona" od strane Mladiceve soldateske..poklona u formi ljudskog roblja..
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#64 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by sodom »

hrast ima skraćenu ćunu :lol: :D
što ti ga spusti jarane 8-)
User avatar
sfrj
Posts: 21
Joined: 29/01/2010 16:27
Location: nedodjija

#65 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by sfrj »

Nemogu da citam sve postove na ovu temu muka me hvata. Ali zelim reci da je Gorazde bilo prije rata jeda od naj ljepsih gradova u BiH ako ne i najljepsi bilo je preljepo u njega dolaziti. znam da je omladina iz okolni gradova(kasaba) dolazila u Gorazde da izlazi. Ali sad je skroz nesto sasvim drugo to vise nije ono Gorazde u njemu vise nezive prijeratni gorazdani ili su se i oni promjenili i utopili sa seljadiom koja je sad vecina u Gorazdu. Steta za tako jedan preljepi grad da propada. Pozdrav svim prijeratnim Gorazdanima bilo je ljepo posjecivati taj grad i boraviti u njemu!
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#66 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by idealnaM »

sfrj wrote:Nemogu da citam sve postove na ovu temu muka me hvata. Ali zelim reci da je Gorazde bilo prije rata jeda od naj ljepsih gradova u BiH ako ne i najljepsi bilo je preljepo u njega dolaziti. znam da je omladina iz okolni gradova(kasaba) dolazila u Gorazde da izlazi. Ali sad je skroz nesto sasvim drugo to vise nije ono Gorazde u njemu vise nezive prijeratni gorazdani ili su se i oni promjenili i utopili sa seljadiom koja je sad vecina u Gorazdu. Steta za tako jedan preljepi grad da propada. Pozdrav svim prijeratnim Gorazdanima bilo je ljepo posjecivati taj grad i boraviti u njemu!
Ljepota se ne može jesti :roll:
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#67 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by zmaj56 »

sfrj wrote:Nemogu da citam sve postove na ovu temu muka me hvata. Ali zelim reci da je Gorazde bilo prije rata jeda od naj ljepsih gradova u BiH ako ne i najljepsi bilo je preljepo u njega dolaziti. znam da je omladina iz okolni gradova(kasaba) dolazila u Gorazde da izlazi. Ali sad je skroz nesto sasvim drugo to vise nije ono Gorazde u njemu vise nezive prijeratni gorazdani ili su se i oni promjenili i utopili sa seljadiom koja je sad vecina u Gorazdu. Steta za tako jedan preljepi grad da propada. Pozdrav svim prijeratnim Gorazdanima bilo je ljepo posjecivati taj grad i boraviti u njemu!

:lol: :lol: :lol: :lol: Jah....sta ces...sve se mijenja.
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#68 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by sarajevsko_pivo »

Anabela Djogani je u Beogradu :lol: :bih:
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#69 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by felipe kajetano »

sarajevsko_pivo wrote:Anabela Djogani je u Beogradu :lol: :bih:
:lol:
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#70 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by felipe kajetano »

Jel rukometni trener Milanko Savcic Ćito jos u Gorazdu?Ako neko zna..onako usput :D
Last edited by felipe kajetano on 07/02/2010 00:05, edited 1 time in total.
SoulSeeker
Posts: 933
Joined: 12/01/2010 20:24

#71 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by SoulSeeker »

digital wrote:Kada li ce muslimani Bosanci shvatiti da Srbi pravoslavci ne zele zivjeti sa muslimanima?
Što se mene tiče možete živjeti i u Mauritaniji, meni je svejedno, ali sve dok ste u BiH njen ste dio.

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Hmmmmm... ove male se ne vide se dobro...

Image
eddina wrote:para, para, para! :-D :-D :-D
Definitivno jako dobar odgovor. :)

Btw. neko je gore napisao da su "Bošnjaci tolerantan narod". Ma neb` ja nešto rekao da je to isitina.
SoulSeeker
Posts: 933
Joined: 12/01/2010 20:24

#72 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by SoulSeeker »

sayonara wrote:Drugo, ko god je spreman nekoga nazvati poturicom, treba primiti i informaciju da je potomak stocarskog plemena sa Karpata, koje se postepeno naseljavalo na prostoru danasnje BiH ganjajuci ovce i da u njegovim venama tece vise turske krvi (posljedica prve bracne noci) nego kod svih Bosnjaka skupa.
:)

Meni je i samo povezivanje Bošnjaka sa "poturicama" toliko blesavo da na njega uopšte i ne reagujem jer mi je jasno da u takvim slučajevima pred sobom imam totalno nepismene osobe kojima se slabo šta da pojasniti.

- Istina je da je islam došao sa Turcima, ali kolijevka islama nije Turska nego Saudijska Arabija zbog čega bi "poturice" trebale biti "po_arabice" ili nešto slično u tom konktekstu. Čak ni "po_arabica" nije ispravan naziv jer islam kao vjera ni u kom segmentu nije vezan za naciju i rasu, zbog čega Kinezi islamske vjeroispovjesti nisu Turci ili Arapi nego Kinezi muslimani.

- Zbog "prava prve bračne noći" svi Srbi koji muslimane vole oslovljavati "poturicama" mogu se smatrati "Turcima pravoslavne vjeroispovjesti".

- Najveći četnički zločinac Arkan nosi ime (njemu je to nadimak) jednog od turskih kraljeva.

- Ljudi koji se mogu smatrati "poturicama" su izumrli još davno. Radi se o "Turkešima", bivšim Srbima, Hrvatima, i ostalima koji su željeli promjeniti svoju narodnost za jednu drugu - tursku. Zahvaljujući činjenici da su se Turci smatrali "čistijim od ostalih" to im nisu dali zbog čega su ih prijateljski oslovljavali "Turkešima". "Turkeši" nisu nacija, "Turkeši" su turski prijatelji, oni koji su željeli biti Turci.

- Najveći "turski vitezovi" (ako posmatramo prostor i narode nekadašnje Jugoslavije) bili su upravo Srbi. Većina njih je u to vrijeme više voljela Tursku, toliko jako da se ta ljubav ne može porediti ni sa današnjim patriotizmom najvećih srpskih radikala.

- Sam "povratak u veru pradedova" gubi na značaju ako uzmemo u obzir koliko su bogova prije pojave kršćanstva imali stari Slaveni. "Povratak u veru pradedova" znači "povratak u najstariju vjeru otaca", a s obzirom da su Perun, Svetovid, Svarog, Radgost, Trojan, Mokoša i Veles bili stari bogovi Slavena, dosta je upitno u koju se to "veru pradedova" treba vratiti.

- Dosta je upitan i pojam "srbizma" i onoga što se smatra "srpskom državom". "Servi" su svi ljudi koji su živjeli van Rimskog carstva, za Rimljanje su bili građani drugog reda, i ovdje se uopšteno ne govori samo o Srbijancima nego o svim "Servima". Slovenci se na primjer i dan danas smatraju "Aplskim Servima", a koliko je poznato, sa Srbijom i nemaju nekakvih posebnih veza. Projekat Velike Srbije sa ciljem objedinjavanja "svih Serva u jednu državu" na samom startu nema smisla jer "Servima" pripada dosta današnjih naroda koji nemaju ništa zajedničko u kulturi, istoriji, i jeziku. Ideje o "Velikoj Srbiji" su slične situaciji u kojima predsjednik (predsjednici) BiH ovoj zemlji da ime "Balkan", a onda započne osvajačke ratove sa ciljem objedinjavanja "svih balkanskih zemalja".

- Ako su muslimani u BiH "poturice" jer se izjašnjavaju muslimanima, onda su i Hrvati Rimljani a Srbi Bugari.

Mislim da je i ovo dovoljno, ne da mi se dalje ni pisati... :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#73 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by BarbaDue »

Kako glasi naziv ove teme!?

Sta je sa srbima iz Gorazda?

Prema tome, vratite se temi, problemima gorazdanskih, srba ako ih ima ako ne super...!
Tema je inace zamisljena i otvorena za sva pitanja oko ne/povratka gorazdanskih srba u Gorazde.

Naravno da vas dalje nebi opominjao nemojte pretjerivati i nemojte vrijeđati jedni druge!

Hvala i ugodno forumanje!
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#74 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

BarbaDue wrote:Kako glasi naziv ove teme!?

Sta je sa srbima iz Gorazda?

Prema tome, vratite se temi, problemima gorazdanskih, srba ako ih ima ako ne super...!
Tema je inace zamisljena i otvorena za sva pitanja oko ne/povratka gorazdanskih srba u Gorazde.

Naravno da vas dalje nebi opominjao nemojte pretjerivati i nemojte vrijeđati jedni druge!

Hvala i ugodno forumanje!
Zasto cemo vam bre mi srbi iz Gorazda u Gorazdu? Meni se vise dopadaju oni iz podhranjena sto vole rezati drva u liftovima. :run: hehe
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#75 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by zmaj56 »

Dobro kaze Baustekana.
Znam pojedine koji su u gradu bili dobili sve. Primjera radi, braca Jakica, koji nisu bili neki kapaciteti, ali se uvalili u ustanove.Bilo im kao bubregu u loju. Jedan radio u SUP.u, drugi u sudu, bio tuzilac. Mogli dobiti radna mjesta kakva htjeli. I... kad je bilo odlucivati o sudbini grada... gdje odose? Ne vidim ih po gradu? Nasli su valjda bolje. Tako svak i treba. Bilo Muslim, Serb ili bilo ko drugi. Samo oni koji su pucali po gradu...daleko im bila spilja od ovog grada. Nije mi cudo za neke neskolovane, ali ovi gore spomenuti "intelektualci"...
Post Reply