Sta je sa srbima iz Gorazda?

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#76 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

Znali neko odprilike koji procenat muslimana zivi danas u Gorazdu koji su ziveli tu pre rata?
werwr
Posts: 19
Joined: 12/05/2010 18:17

#77 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by werwr »

Baustekana wrote:Znali neko odprilike koji procenat muslimana zivi danas u Gorazdu koji su ziveli tu pre rata?
ja znam da u samom gradu je mali procenat od 2-5 %,veci sigurno nije...prije rata je to bio dosta veci broj
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#78 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

werwr wrote:
Baustekana wrote:Znali neko odprilike koji procenat muslimana zivi danas u Gorazdu koji su ziveli tu pre rata?
ja znam da u samom gradu je mali procenat od 2-5 %,veci sigurno nije...prije rata je to bio dosta veci broj
Nisam mislio na koliki broj srba, mislim koliko starosedilaca muslimana ima od rata koji su ostali u Gorazdu?
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#79 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by zmaj56 »

Baustekana wrote:
Nisam mislio na koliki broj srba, mislim koliko starosedilaca muslimana ima od rata koji su ostali u Gorazdu?

- "starosedilaca muslimana" nema bas mnogo zahvaljujuci pazljivim susedima. Prvo onim koji su tu ziveli, a onda i onim drugim, koji su dolazili iz Uzica, Cacka, Cajnica , Arilja, Pozege...da ih "brane" od "starosedilaca". Verovatno nisi bas previse razocaran zbog toga, al tesimo se... Sve se vraca sve se placa...
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#80 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

Hvala za info.
zmaj56 wrote:
Baustekana wrote:
Nisam mislio na koliki broj srba, mislim koliko starosedilaca muslimana ima od rata koji su ostali u Gorazdu?

- "starosedilaca muslimana" nema bas mnogo zahvaljujuci pazljivim susedima. Prvo onim koji su tu ziveli, a onda i onim drugim, koji su dolazili iz Uzica, Cacka, Cajnica , Arilja, Pozege...da ih "brane" od "starosedilaca". Verovatno nisi bas previse razocaran zbog toga, al tesimo se... Sve se vraca sve se placa...
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#82 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by sLLayer »

sharwoodforest wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100516066

R.I.P. Vladimir Nedimović
bio je extra covjek :sad: :sad: :sad:
vrhbosna
Posts: 338
Joined: 13/04/2010 14:11

#83 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by vrhbosna »

Baustekana wrote:
BarbaDue wrote:Kako glasi naziv ove teme!?

Sta je sa srbima iz Gorazda?

Prema tome, vratite se temi, problemima gorazdanskih, srba ako ih ima ako ne super...!
Tema je inace zamisljena i otvorena za sva pitanja oko ne/povratka gorazdanskih srba u Gorazde.

Naravno da vas dalje nebi opominjao nemojte pretjerivati i nemojte vrijeđati jedni druge!

Hvala i ugodno forumanje!
Zasto cemo vam bre mi srbi iz Gorazda u Gorazdu? Meni se vise dopadaju oni iz podhranjena sto vole rezati drva u liftovima. :run: hehe
:lol: to su oni što kažu da imaju tri vrste voda u stanu.Hladnu,toplu i onu sitnu :lol: :lol:
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#84 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

Inace zanima me imali puno mrznje u Gorazdu prema nama srbima od vas muslimana? Ja sam u Gorazdu bio mozda samo jednom pa neznam. Nekako mi je nezgodno ici u grad. Problem je sto sam bio sa nekom prijateljicom i omladina iz kafica je tako buljila u nas kao da smo goli totalno u gradu. Onda kad prodjes preko mosta gornjeg, oni iz hotela i lokala isto tako cudno gledaju.

Jos nisam ovako do sada opazio. :?
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#85 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by nokia6170 »

Baustekana wrote:Inace zanima me imali puno mrznje u Gorazdu prema nama srbima od vas muslimana? Ja sam u Gorazdu bio mozda samo jednom pa neznam. Nekako mi je nezgodno ici u grad. Problem je sto sam bio sa nekom prijateljicom i omladina iz kafica je tako buljila u nas kao da smo goli totalno u gradu. Onda kad prodjes preko mosta gornjeg, oni iz hotela i lokala isto tako cudno gledaju.

Jos nisam ovako do sada opazio. :?
Jel ti to namjerno ili slucajno mrsko umjesto musliman reci Bosnjak?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#86 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by sharwoodforest »

hm, gledali vas kao da ste goli....hm, mora da ste rastafarijanci ili ste prilicno prezgodni ili preruzni za ovu carsiju...a da ste prepoznatiljivi po nacionalnosti, e to nisam sigurna da je bas realno...ono po prepoznatljivoj fizionomiji i sl.
bez sale, mora da ste bili k'o angelina i brad :D :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63382
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#87 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by BarbaDue »

Baustekana wrote:Inace zanima me imali puno mrznje u Gorazdu prema nama srbima od vas muslimana? Ja sam u Gorazdu bio mozda samo jednom pa neznam. Nekako mi je nezgodno ici u grad. Problem je sto sam bio sa nekom prijateljicom i omladina iz kafica je tako buljila u nas kao da smo goli totalno u gradu. Onda kad prodjes preko mosta gornjeg, oni iz hotela i lokala isto tako cudno gledaju.

Jos nisam ovako do sada opazio. :?
Pa ako si bio samo jednom nisi puno puta mogao ni opaziti, a ako mislis da te je raja prepoznala, onda ti vjerovatno na celu pise ili ti iz ociju viri.

A sto se tice toga ima li mrznje prema srbima u Goraždu, pa vidi sve ti je to individualno. Ja na primjer ne obracam paznju na to, ne interesuje me ko je srbin i ako jeste neka ga, samo neka se ponasa u skladu sa normama koje vrijede u nasoj carsiji.
Evo na primjer neki dan dolazi srbin sa djevojkom ili prijateljicom u kafanu (slucajno znam da je srbin, mozda si to bas ti bio) kada je usao tada sam ga primjetio nakon toga za 10 sekundi sam zaboravio da je ikako i postojao. Hocu da ti kazem da vi nama niste nesto aman zanimljivi, pogotovo ove mlađe generacije pa da vas sad mi zagledamo nesta. Jedini od vas koji bi meni licno smetali jesu oni koji su na bilo koji nacin nanijeli stetu bosancu ili bosnjackom narodu a da ja to znam.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#88 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by HAVANA »

Baustekana wrote:Inace zanima me imali puno mrznje u Gorazdu prema nama srbima od vas muslimana? Ja sam u Gorazdu bio mozda samo jednom pa neznam. Nekako mi je nezgodno ici u grad. Problem je sto sam bio sa nekom prijateljicom i omladina iz kafica je tako buljila u nas kao da smo goli totalno u gradu. Onda kad prodjes preko mosta gornjeg, oni iz hotela i lokala isto tako cudno gledaju.

Jos nisam ovako do sada opazio. :?


:shock: Haj stavi sliku živ bio :lol:
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#89 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

Hvala za info. Inace otisao sam vani vec dosta godina dok se nije ni pucalo. Ja sam kompletan outsider i slabo krozim na Balkan je ja ne volim balkan. Drago mi je da ima takvi ljudi meni nepravi razliku jer ne zivim dole niti idem dole.

Nokia, meni nije problem reci Bosnjak nego mi vas pamtimo kao muslimani, niti mrzim nekoga. Ja sam upravo zahvalan sto mi se potrefilo da dodje do raspada SFRJ i odem u normalnu sredinu. Uostalom tesko je pratititi sve nacije i jezike koje su nastale posle raspada SFRJ. Ja mislim da prosek coja iz moje regije malo zna da se prica HR-SR jezik NA prostorima bivse drzave, da ne pricamo o odtalim jezicima/nacijama.
BarbaDue wrote:
Baustekana wrote:Inace zanima me imali puno mrznje u Gorazdu prema nama srbima od vas muslimana? Ja sam u Gorazdu bio mozda samo jednom pa neznam. Nekako mi je nezgodno ici u grad. Problem je sto sam bio sa nekom prijateljicom i omladina iz kafica je tako buljila u nas kao da smo goli totalno u gradu. Onda kad prodjes preko mosta gornjeg, oni iz hotela i lokala isto tako cudno gledaju.

Jos nisam ovako do sada opazio. :?
Pa ako si bio samo jednom nisi puno puta mogao ni opaziti, a ako mislis da te je raja prepoznala, onda ti vjerovatno na celu pise ili ti iz ociju viri.

A sto se tice toga ima li mrznje prema srbima u Goraždu, pa vidi sve ti je to individualno. Ja na primjer ne obracam paznju na to, ne interesuje me ko je srbin i ako jeste neka ga, samo neka se ponasa u skladu sa normama koje vrijede u nasoj carsiji.
Evo na primjer neki dan dolazi srbin sa djevojkom ili prijateljicom u kafanu (slucajno znam da je srbin, mozda si to bas ti bio) kada je usao tada sam ga primjetio nakon toga za 10 sekundi sam zaboravio da je ikako i postojao. Hocu da ti kazem da vi nama niste nesto aman zanimljivi, pogotovo ove mlađe generacije pa da vas sad mi zagledamo nesta. Jedini od vas koji bi meni licno smetali jesu oni koji su na bilo koji nacin nanijeli stetu bosancu ili bosnjackom narodu a da ja to znam.
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#90 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

HAVANA wrote:
Baustekana wrote:Inace zanima me imali puno mrznje u Gorazdu prema nama srbima od vas muslimana? Ja sam u Gorazdu bio mozda samo jednom pa neznam. Nekako mi je nezgodno ici u grad. Problem je sto sam bio sa nekom prijateljicom i omladina iz kafica je tako buljila u nas kao da smo goli totalno u gradu. Onda kad prodjes preko mosta gornjeg, oni iz hotela i lokala isto tako cudno gledaju.

Jos nisam ovako do sada opazio. :?


:shock: Haj stavi sliku živ bio :lol:
Ja licno mislim da je to boljka sa svim manjim gradovima u Bih. Citao sam bas za Visegrad na ovom forumu kako je lokalno stanovnistvo blenulo na neke strance. Ljudi se prepali i otisli. Nebih rekao da Gorazde nije neka posebna prica. To je mali grad, svak svakoga zna, e sad cim se pojavi neki nepoznat, odma blenu u njega kao neko pleme.
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#91 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by zmaj56 »

Baustekana wrote: ... To je mali grad, svak svakoga zna, e sad cim se pojavi neki nepoznat, odma blenu u njega kao neko pleme....
Sve je to tak' normalno... :thumbup: :bih:

Ne znam zasto ti je to neuobicajeno...
Baustekana
Posts: 43
Joined: 10/05/2010 02:08
Location: Maui, hawaii

#92 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by Baustekana »

Za sada ja sam zadovoljan sa ekipom srbima nama i vama. Situacija je dobra kad se recimo poredi sa hrvatima u mostaru.

Mislim tamo se osecaju velike tencije i bas mi je bilo neugodno. Onda kad sretnes hrvate , to bre sve neki kompleksasi. Te mi nesta pocne vikati kako je zapadna strana Mostara kao cistija,naprednija i kao zapad hehehee. Onda propaganda sa onim zenskim autima sto je negde rintao na bausteli da ti kupi. To da se pokaze da je kao visi standard. Joj fukare i bede nevidjenje.

Koga boli kito za ovo ono. u Gorazdu se uziva i niko nikoga nista ne pita. Da ne pricam ako se druzite [pre rata i ako nisi nikoga izgubio u ratu kao moji, boli koga ona stvar.
all star
Posts: 66
Joined: 22/01/2010 10:43

#93 Re: Sta je sa srbima iz Gorazda?

Post by all star »

Baustekana wrote:Inace zanima me imali puno mrznje u Gorazdu prema nama srbima od vas muslimana? Ja sam u Gorazdu bio mozda samo jednom pa neznam. Nekako mi je nezgodno ici u grad. Problem je sto sam bio sa nekom prijateljicom i omladina iz kafica je tako buljila u nas kao da smo goli totalno u gradu. Onda kad prodjes preko mosta gornjeg, oni iz hotela i lokala isto tako cudno gledaju.

Jos nisam ovako do sada opazio. :?
buraz mora da ti je povelik nos,ili si bio umazan nekim uvoznim eurokremom nakon ručka,ili si možda umjesto trebe za ruku vodao frajera...vidiš moraš buraz biti primjeran i ne odstupati od okoline,lijep pozdrav iz Sarajeva :dance:
Post Reply