ŠTA JE DUŠA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#326 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by harač »

fatamorgana wrote:Smrt egu!
sloboda ruhu :lol:
bosanka hercegovic
Posts: 228
Joined: 01/03/2013 09:46

#327 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by bosanka hercegovic »

Ruh je iznad slobode.....iznad ljudskih mogucnosti poimanja.....zato o Ruhu covjek nema pravo ni sutiti, a kamo li govoriti
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#328 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

bosanka hercegovic wrote:Ruh je iznad slobode.....iznad ljudskih mogucnosti poimanja.....zato o Ruhu covjek nema pravo ni sutiti, a kamo li govoriti
Misliš vjernik nema to pravo?
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#329 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by alkalna_baterija »

Fato, svega ti u šta već vjeruješ i ne vjeruješ, šta tražiš na ovakvim temama kad ne vjeruješ u Boga? Nema mi smisla da na apsolutno svakoj mogućoj temi se smiješ ljudima u facu i provociraš postovima... Ohani nevjerniče :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#330 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

alkalna_baterija wrote:Fato, svega ti u šta već vjeruješ i ne vjeruješ, šta tražiš na ovakvim temama kad ne vjeruješ u Boga? Nema mi smisla da na apsolutno svakoj mogućoj temi se smiješ ljudima u facu i provociraš postovima... Ohani nevjerniče :D
Jel' se ti ovo meni uTvaraš? ;-)
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#331 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by animals »

alkalna_baterija wrote:Fato, svega ti u šta već vjeruješ i ne vjeruješ, šta tražiš na ovakvim temama kad ne vjeruješ u Boga? Nema mi smisla da na apsolutno svakoj mogućoj temi se smiješ ljudima u facu i provociraš postovima... Ohani nevjerniče :D

Pa mora im neko reci, ali djabe, kad oni misle da ih covjek provocira..
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#332 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by alkalna_baterija »

fatamorgana wrote:
alkalna_baterija wrote:Fato, svega ti u šta već vjeruješ i ne vjeruješ, šta tražiš na ovakvim temama kad ne vjeruješ u Boga? Nema mi smisla da na apsolutno svakoj mogućoj temi se smiješ ljudima u facu i provociraš postovima... Ohani nevjerniče :D
Jel' se ti ovo meni uTvaraš? ;-)
Možda i hoću, kad te okrenem na pravi put. :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#333 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

alkalna_baterija wrote:
fatamorgana wrote:
alkalna_baterija wrote:Fato, svega ti u šta već vjeruješ i ne vjeruješ, šta tražiš na ovakvim temama kad ne vjeruješ u Boga? Nema mi smisla da na apsolutno svakoj mogućoj temi se smiješ ljudima u facu i provociraš postovima... Ohani nevjerniče :D
Jel' se ti ovo meni uTvaraš? ;-)
Možda i hoću, kad te okrenem na pravi put. :D
Evo dok me okrećeš, :kiss:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#334 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by kerima1 »

Covjek ce imati jaako veliku kaznu na sudnjem danu koji se ismijavao vjeri i vjernicima,a svakom ce se suditi po pravdi.Proce ti zivot Fatamorgana u uzaludnoj borbi protiv Islama,islam ce pobijediit sa tobom ili bez tebe :)
lijep savjet od Kerime. :)
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#335 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by animals »

kerima1 wrote:Covjek ce imati jaako veliku kaznu na sudnjem dnau koji se ismijavao vjeri i vjernicima,a svakom ce se suditi po pravdi.Proce ti zivot Fatamorgana u uzaludnoj borbi protiv Islama,islam ce pobijediit sa tobom ili bez tebe :)
lijep savjet od Kerime. :)
A koga ce pobijediti...
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#336 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by kerima1 »

A koga ce pobijediti...
Pobijedit ce,drugim rijecima nece ga se moci unistiti nicim,opstat ce do kraja svijeta.znam da ne pitas ovo,ali necu da ulazim u to sta se sve skupilo na zemlji da unisti islam,jer i sam to znas.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#337 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by animals »

kerima1 wrote:
A koga ce pobijediti...
Pobijedit ce,drugim rijecima nece ga se moci unistiti nicim,opsat ce do kraja svijeta.znam da ne pitas ovo,ali necu da ulazim u to sta se sve skupilo na zemlji da unisti islam,jer i sam to znas.
A sto bi ga neko unistio, ako se sa necim ne slazemo ne moramo to unistiti..svak ima pravo da vjeruje u sta hoce...
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#338 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by kerima1 »

A sto bi ga neko unistio, ako se sa necim ne slazemo ne moramo to unistiti..svak ima pravo da vjeruje u sta hoce...
Ne razmisljaju svi tako kao ti na zalost...promasismo temu.
bosanka hercegovic
Posts: 228
Joined: 01/03/2013 09:46

#339 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by bosanka hercegovic »

fatamorgana wrote:
bosanka hercegovic wrote:Ruh je iznad slobode.....iznad ljudskih mogucnosti poimanja.....zato o Ruhu covjek nema pravo ni sutiti, a kamo li govoriti
Misliš vjernik nema to pravo?
Kada sam rekla da nema pravo zapravo sam mislila da nema kao bice mentalni domet da dokuci nesto sto je nedokucivo za njega kao stvorenje koje je ograniceno voljom Bezgranicnog.....svejedno je da li se radi o teisti ili ateisti............slikovito receno covjek vidi nebo i pomisli da ga moze dokuciti ako se popne na brdo.....tako je i sa mudrologiziranjem o Ruhu.....covjek samo uzaludno pregrijava mozak tim mislima.....a mozak je vrlo senzibilan organ :wink:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#340 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

Dusa draga, :kiss:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#341 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by shmizlica »

fato, jel opet paraviš .izdarije? :mrgreen:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#342 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote:Covjek ce imati jaako veliku kaznu na sudnjem danu koji se ismijavao vjeri i vjernicima,a svakom ce se suditi po pravdi.Proce ti zivot Fatamorgana u uzaludnoj borbi protiv Islama,islam ce pobijediit sa tobom ili bez tebe :)
lijep savjet od Kerime. :)
Tek sad vidjeh, kerima evo jedan i za tebe, :kiss:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#343 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

shmizlica wrote:fato, jel opet paraviš .izdarije? :mrgreen:

:kiss:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#344 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by kerima1 »

fatamorgana wrote:
kerima1 wrote:Covjek ce imati jaako veliku kaznu na sudnjem danu koji se ismijavao vjeri i vjernicima,a svakom ce se suditi po pravdi.Proce ti zivot Fatamorgana u uzaludnoj borbi protiv Islama,islam ce pobijediit sa tobom ili bez tebe :)
lijep savjet od Kerime. :)
Tek sad vidjeh, kerima evo jedan i za tebe, :kiss:
"Fala Fatamorg.ziv i zdrav bio i nemoj vrijedjati vise islam zamoljen si.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#345 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote:
fatamorgana wrote:
kerima1 wrote:Covjek ce imati jaako veliku kaznu na sudnjem danu koji se ismijavao vjeri i vjernicima,a svakom ce se suditi po pravdi.Proce ti zivot Fatamorgana u uzaludnoj borbi protiv Islama,islam ce pobijediit sa tobom ili bez tebe :)
lijep savjet od Kerime. :)
Tek sad vidjeh, kerima evo jedan i za tebe, :kiss:
"Fala Fatamorg.ziv i zdrav bio i nemoj vrijedjati vise islam zamoljen si.
Ja ne vrijeđam Islam nego se ti nalaziš uvrijeđena kad neko iznese mišljenje drukčije od tvog - osobina mnogih vjernika na ovom forumu .... vi bi izgleda samo da vam se ide uz dlaku ali ovo je otvoren, demokratski forum, :)

E sad, da li bih ja trebao biti uvrijeđen što si me nazvala šejtanovim slugom? A šta su onda one hodže koje si kritikovala da naplaćuju skupo dženaze? Cije su oni sluge?
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#346 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

Osim toga ako sam ti ja potreban da bi ojačala svoju vjeru onda ti je slaba sestro ta tvoja vjera ....
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#347 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by kerima1 »

E sad, da li bih ja trebao biti uvrijeđen što si me nazvala šejtanovim slugom? A šta su onda one hodže koje si kritikovala da naplaćuju skupo dženaze? Cije su oni sluge?
Mislim da si se bio uvrijedio za "sejtanov sluga"a moje namjere kad sam ti onda rekla citiram se:ne budi sejtanov sluga"nisu bile lose,nego savjet.
Za hodze koji svoje zvanje koriste samo za novac isto mislim da sluze sejtanu jos vise time sto zloupotrebljavaju vjeru.
Osim toga ako sam ti ja potreban da bi ojačala svoju vjeru onda ti je slaba sestro ta tvoja vjera ....
U pravu si,samo nisam mislila da bi jos jedan od nas nesto mogao poboljsati,kao sto sam rekla vec prije islam ce pobijediit i bez tebe ili sa tobom.
Eto rijesili smo sa "sejtanski sluga" nemoj me sad po temama prozivati vise :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#348 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote: Eto rijesili smo sa "sejtanski sluga" nemoj me sad po temama prozivati vise :D
Možda ćeš jednog dana shvatiti da si sama sebe prozvala ....
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#349 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by pussysmoke »

Kerima možeš li mi objasniti šta znači to da će islam pobijediti? Koga? Zašto? U čemu? I kada?
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#350 Re: ŠTA JE DUŠA

Post by Zokipfc »

pussysmoke wrote:Kerima možeš li mi objasniti šta znači to da će islam pobijediti? Koga? Zašto? U čemu? I kada?

pobjedit ce, al samo ako boga da

insallah :D
Post Reply