Šta da radim u Banjaluci?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#201 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

Za ovo opisano... Mislim da je "Stara Ada" ono što tražiš.

Ako je baš za guzovaču onda izaberi "Vrbas", tu su porcije nenormalne.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#202 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

Ostadoh dužan za Integru...

Što se Integre tiče, to je mjesto gdje se skuplja tajkunadija i raja povezana sa Vladom RS i javnim preduzećima, nafurani službenici, sponze i sponzori. U vlasništvu je S. Stankovića koji je dobro poznato ime - vlasnik firme Integral inženjering, onaj što ga je na GP Gradiška uhvatilo sa pola miliona u torbi, lik koji je paravan za sve Dodikove poslove. Što se hrane tiče... Pa onako, ima dobrih egzotičnih recepata, nekih lososa i tako tih stvari, dobra je i ponuda vina ali je ambijent čista nula, nouveau riche kičeraj. Jedino što je dobro je dobar pogled jer je na vrhu 15-spratnice ali to šljaka jedino ljeti kad se može sjediti na terasi, iz samog restorana se ne vidi ništa. Ustvari... Kad malo prokontam, nije ni pogled nešto - šta'š gledat', samo panoramu grada i prigradska naselja. Svaki restoran uz Vrbas pruža bar nešto na čemu možeš oči odmoriti, zelenilo rijeke...

U svakom slučaju, ako su ti prijatelji/partneri pripitomljeni seljaci koje može impresionirati providni lift do 15-tog sprata i par jela koja prvi put vide (tipa marakuja kao prilog uz bijelo meso) u ambijentu "stilski nameštaj Đorđević u novogradnja-zidovima sa tursko-kineskim kičerajem od ukrasa" onda sa "Integrom" ne možeš promašiti.

:)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#203 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

Ridjobrki wrote:Za ovo opisano... Mislim da je "Stara Ada" ono što tražiš.

Ako je baš za guzovaču onda izaberi "Vrbas", tu su porcije nenormalne.
:thumbup: Ada
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#204 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

mO k3 wrote:
Ridjobrki wrote:Za ovo opisano... Mislim da je "Stara Ada" ono što tražiš.

Ako je baš za guzovaču onda izaberi "Vrbas", tu su porcije nenormalne.
:thumbup: Ada
:thumbup: Ada ali zavisi kada :D

U Adi je ambijent dobar, naročito ljeti kad je otvorena bašta uz Vrbas koja je haman kao mali ZOO-vrt. I hrana je jako dobra, cijene nisu niske ali su prihvatljive. S druge strane, tamo su česte svadbe i svakakve druge manifestacije tipa promocija akademskih titula pa ni kriv ni dužan upadneš među svatove ili tako to... I muzika ima ispran repertoar ali to nekom ko ide tamo prvi put nije problem. :D

Zato je najbolje ako zakazuješ nešto u Adi najprije nazvati i provjeriti ima li kakvih zbivanja u planiranom terminu, nekad je i zakupljen unaprijed - prošlog petka pjevala Brena, bio neki kao poluotvoreni party sa upadom po cijeni od 200 KM. Tako mi bar rekoše...
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#205 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Krizzia »

Stara Ada onda :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#206 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

Drago mi je ako sam pomogao.

Želio bih, kad smo već kod ovog, preporučiti jedan fin restorančić/longe bar koji je nedavno otvorio moj prijatelj. Ime lokala je HARFA a nalazi se u Novoj Varoši na ćošku nove Malbašićeve zgrade koji gleda u leđa Medicinskoj elektronici.

Lokal je mali i moderan (nije na etno-fazon) najbolji je za male intimne poslovne kafe i ručkove (2-8 ljudi ili do nekih 15-20 ljudi uz najavu da se izbjegne gužva), hrana je stvarno jako dobra, ukusna, lijepo aranžirana i poslužena (velik izbor jela bez svinjetine, što je velikom dijelu foruma bitno), služe se i promovišu između ostalih i dobra vina iz proizvodnje banjalučke biskupije, muzika je pristojna i prikladna lounge baru i pošto je riječ o manjem biznisu gazda je uvijek dostupan i sve se sa njim može dogovoriti tako da je briga o gostu stvarno prisutna. Meni to npr puno znači jer volim kad dođem negdje drugi put da već znam šta me čeka i da znam ljude koji će me dočekati i tako to što mi fali u većim restoranima gdje ti nisi čovjek nego stol taj i taj. :)

Najtoplije preporučujem i garantujem svima za Harfu.

:)
sopran
Posts: 70
Joined: 09/05/2005 00:46

#207 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by sopran »

Posjetite restoran Mala stanica (ne znam da li ga je neko vec spomenuo), zaista je lijep ambijent, vrhunska usluga i klopa. Slano mozete dobro jesti gotovo na svakom cosku, ali za sladokusce je nenadmasan njihov cokoladni souffle (lava-kolac) :thumbup:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#208 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

Mala stanica je restoran sa vjerovatno najboljom hranom u BL. Imaju dvije poslovne jedinice, jedna je na ćošku kraj nove zgrade vlade (bivša picerija Aragosta) a druga je u Mercatoru. U prvoj je bolji ambijent a u drugoj su manje šanse da ti obrok pokvari pogled na nekog od ministara Vlade RS ili, kao meni jednom, Emira Kusturicu. :lol: Bez zeze, prva ima stvarno super ambijent ali preko dana su česte delegacije ove ili one, obezbjeđenje, napucanost a naveče su tu gospoda fancy sponzori sa pratećom klijentelom. Ali, kad malo prokontaš... tako je svugdje u našem društvu ako je mjesto iole bolje.

Mala Stanica No. 2 je, s druge strane, restoran u tržnom centru i više je za svratiti na piće ili ručak sa još jednom osobom. Gužva je a stolovi su mali tako da je već problem ručati ako su, recimo, 4 osobe u pitanju a i usluga je na nižem nivou nego u prvoj.

Hrana stvarno jeste odlična, cijene su vjerovatno najviše u BL ali to ide sa takvim lokalom i takvom hranom. Izbor hrane bez svinjetine nije baš neki ali se ima šta probrati. Moja preporuka je pikantna tjestenina Siciliana, sa puretinom i sušenim paradajzom. Inače, tjestenina je domaća iz njihove proizvodnje i sjajna je! Taj souffle ili lava-cake isto nije loš mada ono... lava ko lava, kad uspije dobar je, ne valja jedino onaj koji se raspadne. :D :D :D Doduše, ja nisam ljubitelj tog kolača pa se malo zezam.

Btw, vlasnik ovih Malih stanica takođe drži i Mac Tire pub u centru kojeg se mora posjetiti. Ambijent je predobar, totalno u onom originalnom irskom duhu, prostran i dobro prozračen prostor, svirke su uvijek dobre, izbor piva i hrane više nego čestit, raja je uglavnom 25+ i nema mladih metalika... I od svih fancy piva koje toče nijedno nije bolje od točenog tamnog Nikšićkog, obavezno probati. :wink:
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#209 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Krizzia »

Ma vec smo se odlucili za Staru Adu. Ali vjerojatno svratimo na suffle :grin: Nazalost memamo bas previse vremena.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7424
Joined: 16/01/2007 23:38

#210 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Ridjobrki wrote:Drago mi je ako sam pomogao.

Želio bih, kad smo već kod ovog, preporučiti jedan fin restorančić/longe bar koji je nedavno otvorio moj prijatelj. Ime lokala je HARFA a nalazi se u Novoj Varoši na ćošku nove Malbašićeve zgrade koji gleda u leđa Medicinskoj elektronici.
E, novi gazda...nisam dugo išla, nekad su tamo bile mljaaaaaaaaaaaaac palačinke. :)
Dok je bila gazdarica. Pa je onda nešto zapelo s poreskom, a onda su mi nekako ispali iz vida, nisam jedno vrijeme išla.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7424
Joined: 16/01/2007 23:38

#211 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Ridjobrki wrote:
Btw, vlasnik ovih Malih stanica takođe drži i Mac Tire pub u centru kojeg se mora posjetiti.
I Čarapka i Kazamat...bizMismen. :D

Meni je super bila pica (ne volim je u picerijama tipa fast-fooda, pa je zato jako rijetko jedem vani) u Harizmi II (ili kako se to već zove, Druga priča ili Leonardo....kad god odem drugo ime) u hotelu Palas.

Nekad mi klopa nije bila nimalo loša u Marčelu, na početku Parkića, kod prolaza za nekadašnje kino Kozara.
I ono nešto novo kad se krene prema Masteru, Philippe dine&wine. Ja samo pila kafu, raja se nešto oduševljavala klopom.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#212 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

Heeeeej, vidi nju!!! :-D Živa, zdrava? :)

Jeste, Harfa opet radi i palačinke su super i nema kakvih nema, ne'am pojma ko ono sve izmisli... :-)


A za ovog lika znam da je počeo sa Čarapkom i tim aksesoarima pa razvio biznis. Po meni bi mu trebalo dati počasni doktorat na Ekonomskom fakultetu jer lik, iako je... recimo ne baš sofisticiran sam po sebi razvio dobar posao i drži nivo. Znam kako je dovlačio dizajnera iz Irske za Mac Tire i kako nema kompromisa kad je kvalitet u pitanju, svaka mu čast. Nisam znao da drži i Kazamat, nekako me to ime odbija uvijek. :lol:

Palas se sad zove Leonardo i valjda mu je to sad konačno ime, bilo je nekih čestih preuzimanja, sad ga navodno uzeo neki lik iz Portugala. Haj' ga znaj... Nisam ni znao da imaju pizzu tamo, za mene postoje samo dva mjesta gdje se jede pizza: Marcello i Perla.

Marcello i sad ima dobru klopu, pizze su im beton a tjestenina takođe dobra. Preporučio bih puretinu sa domaćim mlincima u zemljanoj posudi, to je fakat predobro. I cijene u Marcellu su vjerovatno najbolje u BL kad je u pitanju omjer lokacija-usluga-kvalitet-cijena. :wink:

Vidim da je Master propao a ne vjerujem da će i taj Phillipe dugo izdržati. Sad je to kao neko fancy mjesto ali ne čini mi se da im je promet na nivou. Ima neke zanimljive hrane ali može se u BL jesti i bolje i više i gotivnije za manje love.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7424
Joined: 16/01/2007 23:38

#213 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Alive&kicking, što i tebi želim. :) Imala male lupinge po BiH, trbuhom za kruhom, sad sam konačno kući, na neodređeno. :)

"Mr Čarapko" je počeo ne tako davno s aparatom za kokice u Parkiću...malo je maglovit taj skok do bizMismena, ali OK, tak'a su vremena. Meni se zamjerio kad je počeo skrnaviti Kastel i zidati betonskim blokovima i igorisati inspekciju, naređenja, upozorenja...ali kad imaš lovu, šta je hrpa nekog starog kamenja složenog u oblik tvrđave, jelte?! :D Za pub svaka čast, volim otići i nazdraviti.

Eto, vidiš, Perle se ne bih sjetila za sto godina. Ali prvo do Harfe da probam te palačinke. :)
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#214 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

Bjez'te, voda mi na usta podje, nisam bio u Vrbasu evo godina ima...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#215 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by vjesticanametli »

evo me frisko otamo :D stvarno je super
a hotel je bio wow.......http://www.hotelkaldera.com :-)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#216 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

vjesticanametli wrote:evo me frisko otamo :D stvarno je super
a hotel je bio wow.......http://www.hotelkaldera.com :-)
Ma nisi ti bila u BL već u Laktašima, centru svemira! :lol:

Jesi vidjela gotive za Predsjednika, neće se delagacije u ćumezu nekom dočekivati. :D Jesi probala wellness u suterenu dole?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7424
Joined: 16/01/2007 23:38

#217 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Taman htjedoh napisati, kod kuma Miće-Kaldere i ne može biti lošije.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#218 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

banjaluka078 wrote:Taman htjedoh napisati, kod kuma Miće-Kaldere i ne može biti lošije.
Koliko čujem, ne cveta cvetje ni u to preduzetje. Bilo je nekih otkaza i nesolventnosti... (mislim na firmu Kaldera, ne na hotel)

Gledam i ovo sa Škrbićem pa kontam kako postaje sve teže biti Kumov kum. :wink:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7424
Joined: 16/01/2007 23:38

#219 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Ma, ništa ovo danas, studenti išli malo do Begeša na izlet, malo predizborno, tetoši ih opozicija...Škrba se garat negdje zagrcnuo od smijeha. A i Kum. Svi će opet lajati na njega i opet glasati za njega. Pa će nam se tako i Kaldera oporaviti. :D
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#220 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Krizzia »

Evo bili sinoc u Staroj Adi. Hvala Ridjobrki na odlicnoj preporuci. I vise smo nego zadovoljni bili.
Sve je odlicno bilo, i hrana i ambijent i usluga. Jeli smo juhu, mjesano meso i salatu. Sa picem za 4 osobe oko 60 km ;)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#221 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

Krizzia wrote:Evo bili sinoc u Staroj Adi. Hvala Ridjobrki na odlicnoj preporuci. I vise smo nego zadovoljni bili.
Sve je odlicno bilo, i hrana i ambijent i usluga. Jeli smo juhu, mjesano meso i salatu. Sa picem za 4 osobe oko 60 km ;)
Nema na čemu, drago mi je da se preporuka pokazala dobrom. :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#222 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by vjesticanametli »

Ridjobrki wrote:
vjesticanametli wrote:evo me frisko otamo :D stvarno je super
a hotel je bio wow.......http://www.hotelkaldera.com :-)
Ma nisi ti bila u BL već u Laktašima, centru svemira! :lol:

Jesi vidjela gotive za Predsjednika, neće se delagacije u ćumezu nekom dočekivati. :D Jesi probala wellness u suterenu dole?
mogu ti reci da sam iz zezancije guglala i nasla taj hotel............ nisam mogla vjerovati :lol:
sve isprobano.........fullllllll servis a mico za stolom do nas na veceri :lol: :lol: :lol: :lol: tabiri sta ce dalje
ali je gotiva definitivno :) od sada u BL samo taj hotel
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#223 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

Otpjevati joj pjesmu... :-D




Image


:bih:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#224 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by sheilak »

već sam pokazala šta mislim :-D , ali predobra je. ;-)

i prelijep glas. :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#225 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by vjesticanametli »

huh proseta sinoc BL i hotel i krevet QQ :-) :-)

kaldera zakazala ovaj put
nije radio welnes
Post Reply