Sta bi ste vi uradili......

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#26 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Gojeni H »

tranquil wrote:
Gojeni H wrote:
insomnia78 wrote:Ima li jos ko osim muslimana da se raznese u masi civila?
Naravno da ima, kakvo je to pitanje?

Od anarhista do Tamila (LTTE).
Zanimljivo je da LTTE ne djeluju više od kako su vojno poraženi i vođa im je ubijen, i tome je skoro decenija. S druge strane, kada zapad pokuša vojno da se obračuna sa teroristima, direktno sa svojom vojskom ili indirektno naoružavajući kurdske snage ili iračku vladu, prebacuje mu se da vojnim uplitanjem stvara teroriste. Kako je onda vojno djelovanje zaustavilo LTTE, a ne dalo im snagu?
Skroz druga ideologija, mada ni prica o Tamilima nije gotova. Problemi nisu rijeseni.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#27 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Towelie »

:D
Image
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#28 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by tranquil »

Gojeni H wrote:
tranquil wrote:
Gojeni H wrote:Naravno da ima, kakvo je to pitanje?

Od anarhista do Tamila (LTTE).
Zanimljivo je da LTTE ne djeluju više od kako su vojno poraženi i vođa im je ubijen, i tome je skoro decenija. S druge strane, kada zapad pokuša vojno da se obračuna sa teroristima, direktno sa svojom vojskom ili indirektno naoružavajući kurdske snage ili iračku vladu, prebacuje mu se da vojnim uplitanjem stvara teroriste. Kako je onda vojno djelovanje zaustavilo LTTE, a ne dalo im snagu?
Skroz druga ideologija, mada ni prica o Tamilima nije gotova. Problemi nisu rijeseni.
Nepravde i problema uvijek ima, ali LTTE više ne postoji kao i njihovi samoubilački napadi, kao rezultat vojnog djelovanja.

To da je skroz druga ideologija, to se slažem, naravno da je teže iskorijeniti ubilačko žrtvovanje u onoj ideologiji u kojoj postoji obećanje o boljem životu nakon ovog i gdje je ovaj samo "priprema" i "test".
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#29 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by vazi »

Znam da nije tema ali me boli: eksplozija u Kabulu, najmanje 64 poginulih i oko 300 povrijedjenih :(

Jucer il prekljuce bijase nesto slicno u egiptu :(

Sta reci, koju posluku porati ...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#30 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by insomnia78 »

Gojeni H wrote:
insomnia78 wrote:Ima li jos ko osim muslimana da se raznese u masi civila?
Naravno da ima, kakvo je to pitanje?

Od anarhista do Tamila (LTTE).
Podsjeti me kad se zadnji anarhista ili tigar raznio u masi civila?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#31 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by insomnia78 »

arzuhal wrote:
Towelie wrote:
insomnia78 wrote:Kako ce se grliti sa zenama :shock:
S merakom. :D

Kad je za vise dobro, haram brzo postane halal. :P
između zagrljaja i raznošenja boNbom, ja bih izabrao zagrljaje, ne znam đe vi živite...
Zar ne kaze hadis da je bolje sebi zabiti vruc ekser u celo nego se rukovati sa zenom :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#32 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Gojeni H »

insomnia78 wrote:
Gojeni H wrote:
insomnia78 wrote:Ima li jos ko osim muslimana da se raznese u masi civila?
Naravno da ima, kakvo je to pitanje?

Od anarhista do Tamila (LTTE).
Podsjeti me kad se zadnji anarhista ili tigar raznio u masi civila?
Tigrovi sve do zauzimanja tamilske teritorije na istoku Sri Lanke, 2009. valjda.
Anarhisti ne u skorije vrijeme. PKK je bila prilicno aktivna sa vise od polovine bombasa samoubica zenskog roda.

Tvoje pitanje je bilo da li ima jos neko osim muslimana da se raznosi(o) medju civilima. Odgovor je ima i bilo je.

Zna se zasto si ti postavio takvo pitanje, da se ne pravimo blesavi. Dobio si odgovor.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by insomnia78 »

vazi wrote:Znam da nije tema ali me boli: eksplozija u Kabulu, najmanje 64 poginulih i oko 300 povrijedjenih :(

Jucer il prekljuce bijase nesto slicno u egiptu :(

Sta reci, koju posluku porati ...
Anarhisti ili tamilski tigrovi?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by insomnia78 »

Gojeni H wrote: Tigrovi sve do zauzimanja tamilske teritorije na istoku Sri Lanke, 2009. valjda.
Anarhisti ne u skorije vrijeme. PKK je bila prilicno aktivna sa vise od polovine bombasa samoubica zenskog roda.

Tvoje pitanje je bilo da li ima jos neko osim muslimana da se raznosi(o) medju civilima. Odgovor je ima i bilo je.

Zna se zasto si ti postavio takvo pitanje, da se ne pravimo blesavi. Dobio si odgovor.
Ne, to nije bilo moje pitanje.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#35 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Gojeni H »

tranquil wrote: Nepravde i problema uvijek ima, ali LTTE više ne postoji kao i njihovi samoubilački napadi, kao rezultat vojnog djelovanja.

To da je skroz druga ideologija, to se slažem, naravno da je teže iskorijeniti ubilačko žrtvovanje u onoj ideologiji u kojoj postoji obećanje o boljem životu nakon ovog i gdje je ovaj samo "priprema" i "test".
Pogresno. Mnogo je lakse rijesiti situaciju kada je vezana za jedno geografsko podrucje.
Tamili su u svoje vrijeme imali vise samoubilackih napada nego bilo koja druga organizacija na planeti.
Na vrhuncu svoje moci imali su svoje kopnene, mornaricke, cak i zracne snage.
Neki od njihovih napada se izucavaju i kopiraju.
Mornaricki napadi u kojima bombasi samoubice koriste skutere za probijanje mornarickog osiguranja u lukama su primjer ratovanja malih, brojcano i tehnoloski inferiornih grupa protiv regularne vojske.
Mr. Gunaratna said the attack on the American destroyer Cole by Al Qaeda in 2000 had been almost identical to a Tiger attack on a Sri Lankan naval ship in 1991. The head of the Sea Tigers, Soosai, who organized suicide attacks on boats, oil tankers and the like, boasted in a recent BBC interview that the Cole attack had been copied from the Tigers.


http://www.nytimes.com/2003/01/14/world ... lanka.html

Napadi koji se sada desavaju nisu vezani za jedno geografsko podrucje. ID ne vidi nista kontroverzno u tome da njihov operativac kamionom pregazi na desetine civila, u akciji bez ikakvog vidljivog cilja ili efekta. To ID cini krvolocnijom, ne opasnijom ... od LTTE npr.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#36 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Gojeni H »

insomnia78 wrote:
Gojeni H wrote: Tigrovi sve do zauzimanja tamilske teritorije na istoku Sri Lanke, 2009. valjda.
Anarhisti ne u skorije vrijeme. PKK je bila prilicno aktivna sa vise od polovine bombasa samoubica zenskog roda.

Tvoje pitanje je bilo da li ima jos neko osim muslimana da se raznosi(o) medju civilima. Odgovor je ima i bilo je.

Zna se zasto si ti postavio takvo pitanje, da se ne pravimo blesavi. Dobio si odgovor.
Ne, to nije bilo moje pitanje.
Naravno da jeste. Kao sto rekoh, ne pravimo se blesavi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#37 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by insomnia78 »

Jah. Ja ti opet kazem. Navedi datum zadnjeg samoubilackog napada koji nije pocinjen od strane "muslimana"
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#38 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by tranquil »

Gojeni H wrote:
tranquil wrote: Nepravde i problema uvijek ima, ali LTTE više ne postoji kao i njihovi samoubilački napadi, kao rezultat vojnog djelovanja.

To da je skroz druga ideologija, to se slažem, naravno da je teže iskorijeniti ubilačko žrtvovanje u onoj ideologiji u kojoj postoji obećanje o boljem životu nakon ovog i gdje je ovaj samo "priprema" i "test".
Pogresno. Mnogo je lakse rijesiti situaciju kada je vezana za jedno geografsko podrucje.
Tamili su u svoje vrijeme imali vise samoubilackih napada nego bilo koja druga organizacija na planeti.
Na vrhuncu svoje moci imali su svoje kopnene, mornaricke, cak i zracne snage.
Neki od njihovih napada se izucavaju i kopiraju.
Mornaricki napadi u kojima bombasi samoubice koriste skutere za probijanje mornarickog osiguranja u lukama su primjer ratovanja malih, brojcano i tehnoloski inferiornih grupa protiv regularne vojske.
Mr. Gunaratna said the attack on the American destroyer Cole by Al Qaeda in 2000 had been almost identical to a Tiger attack on a Sri Lankan naval ship in 1991. The head of the Sea Tigers, Soosai, who organized suicide attacks on boats, oil tankers and the like, boasted in a recent BBC interview that the Cole attack had been copied from the Tigers.


http://www.nytimes.com/2003/01/14/world ... lanka.html
Naravno. Ali teritorija, ali ovo ali ono. Poenta je nema ih više. I niko se nije bunio kada su ih tamanili prije deceniju.
Gojeni H wrote:Napadi koji se sada desavaju nisu vezani za jedno geografsko podrucje. ID ne vidi nista kontroverzno u tome da njihov operativac kamionom pregazi na desetine civila, u akciji bez ikakvog vidljivog cilja ili efekta. To ID cini krvolocnijom, ne opasnijom ... od LTTE npr.
Jedan samoubilčki napad, mada ne IS nego njihovih ideoloških blizanaca AlQaide je odnijeo više žrtava nego što su se tamili trudili decenijama.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#39 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Gojeni H »

insomnia78 wrote:Jah. Ja ti opet kazem. Navedi datum zadnjeg samoubilackog napada koji nije pocinjen od strane "muslimana"
Sta pokusavas reci/dokazati?
Da samoubilacke bombaske operacije u zadnjih nekoliko godina izvode skoro iskljucivo islamisticke grupe? - Tacno.
Sta to treba da dokaze?
Ovih grupa uopste nije bilo do prije dvije decenije. Jedne grupe rade, odlaze. Druga ideologija se radja, drugacije frustracije se ispoljavaju, teroristicke grupe sa drugacijim ciljevima ili metodama operacija se radjaju ...

Fakat ne znam sta pokusavas da kazes?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#40 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Gojeni H »

tranquil wrote:
Naravno. Ali teritorija, ali ovo ali ono. Poenta je nema ih više. I niko se nije bunio kada su ih tamanili prije deceniju.
Ovo je mozda tvoja poenta.
Moja poenta je bila da ideologija zasnovana na kultu licnosti nije dugog vijeka.
Ideologija LTTE je bila primarno marksisticka, barem su njihovi ideolozi tako tvrdili.
Iako je tamilsko stanovnistvo religiozno i kulturoloski hinduisticko, LTTE je svoje Crne tigrove zakopavao, a ne spaljivao.
Citavi mauzoleji su izgradjivani u njihovu cast.

Ali ... ideologija LTTE je u sustini bila kult licnosti Velupillai Prabhakaran-a.
Onog trenutka kada je Prabhakaran ubijen LTTE je i zvanicno i prakticno prestao postojati.

https://en.wikipedia.org/wiki/Velupillai_Prabhakaran

Sejid Kutb je umro u rukama egipatskih vlasti, Osama bin Laden odavno spava sa ribama, a i Bin Baz u u Saudiji je pod zemljom.
Ali, kao sto vidimo, napadi se i dalje nastavljaju. Sta je problem?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#41 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by mali jomu »

Gojeni H wrote: ......... Sta je problem?
Krimosi, droga i sve sto u to spada....... u manjim i vecim obimima.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#42 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by tranquil »

Gojeni H wrote:
tranquil wrote:
Naravno. Ali teritorija, ali ovo ali ono. Poenta je nema ih više. I niko se nije bunio kada su ih tamanili prije deceniju.
Ovo je mozda tvoja poenta.
Moja poenta je bila da ideologija zasnovana na kultu licnosti nije dugog vijeka.
Ideologija LTTE je bila primarno marksisticka, barem su njihovi ideolozi tako tvrdili.
Iako je tamilsko stanovnistvo religiozno i kulturoloski hinduisticko, LTTE je svoje Crne tigrove zakopavao, a ne spaljivao.
Citavi mauzoleji su izgradjivani u njihovu cast.

Ali ... ideologija LTTE je u sustini bila kult licnosti Velupillai Prabhakaran-a.
Onog trenutka kada je Prabhakaran ubijen LTTE je i zvanicno i prakticno prestao postojati.

https://en.wikipedia.org/wiki/Velupillai_Prabhakaran

Sejid Kutb je umro u rukama egipatskih vlasti, Osama bin Laden odavno spava sa ribama, a i Bin Baz u u Saudiji je pod zemljom.
Ali, kao sto vidimo, napadi se i dalje nastavljaju. Sta je problem?
Sve se slažem, uključujući i ovo što impliciraš da ideologija iza ovih novih napada nije zasnovana na kultu ličnosti Osame i ostalih, i gdje stvari postaju nezgodne kada se počnu postavljati pitanja "šta je problem", i kada se počne pričati o opciji vojnog rješenja.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#43 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Gojeni H »

mali jomu wrote:
Gojeni H wrote: ......... Sta je problem?
Krimosi, droga i sve sto u to spada....... u manjim i vecim obimima.
Samo se djelimicno slazem.

Salvador ima katastrofalno visoku stopu smrtnosti uzrokovanu nasilnim kriminalom, ali se niko ne raznosi u gomili, niti krade kamione da bi gazio narod koji je izasao na bozicnu pijacu.

Ideologija je veliki, ali samo jedan od problema.
Mislim da je veci problem finansiranje.
Svakakve budale je na ovom dunjaluku, ali cak i za najjednostavnije i najsirovije operacije je potrebna organizacija i novac.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#44 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by mali jomu »

Gojeni H wrote:..... je potrebna organizacija i novac.
to ti je to..... teritorij, teritorija, teritorije.... :D
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#45 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by harač »

kreten napaceni; kakvi zagrljaji, najmanje sto je zasluzio jeste koljeno u prepone

ova politicka korektnost je rak rana koja ce zapad unistiti puno prije od bilo kakvih kozo*eba
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#46 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by mali jomu »

harač wrote: kreten napaceni; kakvi zagrljaji, najmanje sto je zasluzio jeste koljeno u prepone

ova politicka korektnost je rak rana koja ce zapad unistiti puno prije od bilo kakvih kozo*eba

Sta bi ovdje uradio.....?

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#47 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by mali jomu »

Sta bi vi uradili.....?


r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#48 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by r_faruk »

nisam siguran da li bih se umijesao kod eksperimenta sa muslimanima iz prostog razloga jer bi i mene napali jer sam islamofob i mjesam se u islamske stvari i odnos izmedju muza i zene, jer on ju je udario otvorenom sakom i nije potekla krv.... a i ima pravo da je vaspita...... njegova zena..... :-) jel tako bilo? jeste!

al sto zveknu ovu otkrivenu, odjeknulo je. muslimanku nije bas opalio na isti nacin, cini mi se da eksperiment nije uradjen u istim uslovima..... :evil:

salu na stranu, ovo sa muslimanima je izuzetno osjetljivo, jer bi se deset ljudi naslo i ubijedilo te da si u krivu sto je branis.....

prema drugu smrletu ovo je sasvim opravdano
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#49 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by Dope_Man »

r_faruk wrote:nisam siguran da li bih se umijesao kod eksperimenta sa muslimanima iz prostog razloga jer bi i mene napali jer sam islamofob i mjesam se u islamske stvari i odnos izmedju muza i zene, jer on ju je udario otvorenom sakom i nije potekla krv.... a i ima pravo da je vaspita...... njegova zena..... :-) jel tako bilo? jeste!

al sto zveknu ovu otkrivenu, odjeknulo je. muslimanku nije bas opalio na isti nacin, cini mi se da eksperiment nije uradjen u istim uslovima..... :evil:

salu na stranu, ovo sa muslimanima je izuzetno osjetljivo, jer bi se deset ljudi naslo i ubijedilo te da si u krivu sto je branis.....

prema drugu smrletu ovo je sasvim opravdano
Upravo.. ''obicnu'' zenu da odbranis ispadas dobar, ali sa muslimanima nikad ne znas na cemu si. Elem ces je ''isprljati'' ako je dotaknes slucajno u svemu tome (slucaj mislim iz prosle godine onaj debil od oca nije dao da spasioci izvuku kcerku iz mora ili tako nesto), ili ce biti da si islamofob nekako, uplices se u njihovu kulturu, ti prljavi sebicni zapadnjak bez trunke morala, ostavi jadne ljude da udaraju zenu na miru :-)

Realno, lakse ne reagovati, nego reagovati kada su konkretno ti ljudi u pitanju.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#50 Re: Sta bi ste vi uradili......

Post by mali jomu »

Jasta vec treba skociti i zaustaviti velikog frajera sto maltretira zenu, bez obzira ko je taj i kako se predstavlja..... :)

narocito muslimanske frajere koji maltretiraju svoje zene..... :)


U Islamu je zabranjeno maltretirat sve, i biljke i zivotinje i kamenice i crve i miseve i zmije i kerove i macke i ptice i leptire i travu i vazduh i kisik i vodu i blato..... a da bude dozvoljeno maltretirat zenu, i to svoju zenu, daj ba.... ne padajte na te bolesnicke fore.

Musliman ne smije nikad maltretirat nikoga i nista :)
Post Reply