Sretan vam 1. maj, dan robova !

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1 Sretan vam 1. maj, dan robova !

Post by Alfons Kauders »

Posto je Tuzla poznata proleterska carsija, grad bijelih i crnih rudara, hemicara, elektroenergeticara, solara, muzicara, jebivjetara, ugostitelja, dilera, kriminalaca i drugih koji se iz dana u dan trude da nam zivot ucine boljim (tj. podnosljivijim), red je da prvo svojim tuzlacima i pogotovo tuzlankama cestitam ovaj veliki crveni praznik. Crven radi socijalizma i prolivene krvi, kako radnika, tako i zivotinja koje ce sutra zavrsit u probavnom traktu tih istih napacenih radnika.

Uostalom fali nam tema, pa da poguram. :roll:

Rado bih se javio sutra, al imam posla, valja nabit opaku zvijer na kolac, pa namazat na nju so nasu tuzlansku, pa je vrtit par sati, pa posut koji tuzlak po njoj (a bezbeli i po sebi)...

Lijepo se provedite ljudi ! :D :wink:

Pita janje drugo janje: "A jel ti vjerujes u zivot poslije 1. maja ?"
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#2

Post by Soul_Sista »

Proleteru sretan i tebi 1. maj! :D


8)
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#3

Post by JBT »

Svim radnim ljudima BiH i dijaspore sretan 1. maj.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#4

Post by Prenj »

Sretan 1. maj svim razjedinjenim proleterima BiH!!!!
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#5

Post by rei »

uzivajte i odmarajte :-D
stanibal
Posts: 94
Joined: 25/09/2004 16:05
Location: Istambul
Contact:

#6

Post by stanibal »

Da,i od mene!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#7

Post by Alfons Kauders »

Vec je pocelo odbrojavanje, ko za Novu, jos 15 sati do janjke. :D

Da mi je neki smiley koji okrece razanj i drzi teretnu pivu u ruci... :roll:
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#8

Post by sunday_morning »

dobro si rekao, dan robova...

zao mi je sto ovaj praznik cestitamo samo polovini BH stanovnista jer skoro 50% je na birou...a oni koji i imaju posao ne smiju se zaliti, jer pobogu, budi sretan sto radis, pardon, hamalis...

sutra recimo rade sve privatne trgovine, supermarketi kapitalisticki odvratni termin ''lanci'' evo recimo mercator..citav dan trube na razglas: sutra rade od pola 8!!!! inace rade od pola 9 tj. 9....mislim, ponedjeljak je normalno radni dan i niko se ne smije niti usuditi da pita... NERADNI kao termin ne postoji u njihovom poslovnom vokabularu...PRAZNIK, NOVA GODINA, MAJ, BAJRAM, BOZIC...

*bem mu ako ne odem u srijedu odmah u inspekciju rada i sve im po spisku!! to je robovlasnicki sistem..to su djubrad..gledam one cure na kasi, ispranih faca, blijede...pa imaju i oni svoje porodice i jebenu potrebu da se odmore...tito dragi djesi sada!
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#9

Post by fukara_tz »

Sretno i od mene i dobar provod
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#10

Post by JBT »

"tito dragi djesi sada"


-Reci.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#11

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:dobro si rekao, dan robova...

zao mi je sto ovaj praznik cestitamo samo polovini BH stanovnista jer skoro 50% je na birou...a oni koji i imaju posao ne smiju se zaliti, jer pobogu, budi sretan sto radis, pardon, hamalis...

sutra recimo rade sve privatne trgovine, supermarketi kapitalisticki odvratni termin ''lanci'' evo recimo mercator..citav dan trube na razglas: sutra rade od pola 8!!!! inace rade od pola 9 tj. 9....mislim, ponedjeljak je normalno radni dan i niko se ne smije niti usuditi da pita... NERADNI kao termin ne postoji u njihovom poslovnom vokabularu...PRAZNIK, NOVA GODINA, MAJ, BAJRAM, BOZIC...

*bem mu ako ne odem u srijedu odmah u inspekciju rada i sve im po spisku!! to je robovlasnicki sistem..to su djubrad..gledam one cure na kasi, ispranih faca, blijede...pa imaju i oni svoje porodice i jebenu potrebu da se odmore...tito dragi djesi sada!
Sta ces, ko kam je kriv sto smo glupi, pa nas poklopi i jebe ko stigne, jos je Mercator mila majka, kakav je recimo "nas" Bingo... Zaboli strance i nase novopecene feudalce za radnike, kad uvijek mogu naci nekog novog jadnika koji ce za par stoja rintat ko magarac po cijeli dan - jer mora - valja nahranit potomstvo i bracne drugove. :-?

Moram probusit jos jednu rupicu na kaisu, prisjelo mi janje... :D
tratto.23
Posts: 31
Joined: 09/03/2005 15:43

#12

Post by tratto.23 »

ma najbolje je sto mi totalni NERADNICI slavimo taj 1. maj. To jadan narod ima samo jedan dan u godini pa da janje okrene, trebamo mi sebi napravit vise vakvih praznika, ionako smo samo za praznovanje.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#13

Post by pape »

sunday_morning wrote:dobro si rekao, dan robova...

*bem mu ako ne odem u srijedu odmah u inspekciju rada i sve im po spisku!! to je robovlasnicki sistem..to su djubrad..gledam one cure na kasi, ispranih faca, blijede...pa imaju i oni svoje porodice i jebenu potrebu da se odmore...tito dragi djesi sada!
:roll: Ma, .... `ko diro, .... `ko diro?
:) Nije valj`o Tito, .... ha!?
Mucho trabajo, ..... poco dinero!?!?
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#14

Post by sunday_morning »

JBT wrote:"tito dragi djesi sada"

-Reci.
pa molim te dragi Tito, baci jednu krmacu na vladu i inspekciju rada! plizzz
(u pozdadini nek svira Edo Maajka ''dole vlada, hebo vladu'' :D :D )
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#15

Post by sunday_morning »

pape wrote:
sunday_morning wrote:dobro si rekao, dan robova...

*bem mu ako ne odem u srijedu odmah u inspekciju rada i sve im po spisku!! to je robovlasnicki sistem..to su djubrad..gledam one cure na kasi, ispranih faca, blijede...pa imaju i oni svoje porodice i jebenu potrebu da se odmore...tito dragi djesi sada!
:roll: Ma, .... `ko diro, .... `ko diro?
:) Nije valj`o Tito, .... ha!?
Mucho trabajo, ..... poco dinero!?!?
tito je valjo, nisam ja nista rekla i ja sam njegov pionir eee :D da nisi sta pape pomijesaO ?? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#16

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:
pape wrote:
sunday_morning wrote:dobro si rekao, dan robova...

*bem mu ako ne odem u srijedu odmah u inspekciju rada i sve im po spisku!! to je robovlasnicki sistem..to su djubrad..gledam one cure na kasi, ispranih faca, blijede...pa imaju i oni svoje porodice i jebenu potrebu da se odmore...tito dragi djesi sada!
:roll: Ma, .... `ko diro, .... `ko diro?
:) Nije valj`o Tito, .... ha!?
Mucho trabajo, ..... poco dinero!?!?
tito je valjo, nisam ja nista rekla i ja sam njegov pionir eee :D da nisi sta pape pomijesaO ?? :D
Sunday u sindikaaaaat ! :wink: :)

Hajmo napravit neki strajk... Doduse prvo bi trebalo nesto da pocne raditi da bi se prekinuo rad... :-)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#17

Post by pitt »

Alfons Kauders wrote:
sunday_morning wrote:
pape wrote: :roll: Ma, .... `ko diro, .... `ko diro?
:) Nije valj`o Tito, .... ha!?
Mucho trabajo, ..... poco dinero!?!?
tito je valjo, nisam ja nista rekla i ja sam njegov pionir eee :D da nisi sta pape pomijesaO ?? :D
Sunday u sindikaaaaat ! :wink: :)

Hajmo napravit neki strajk... Doduse prvo bi trebalo nesto da pocne raditi da bi se prekinuo rad... :-)
Radi SUnday....ona ti je oficijalni tester za kafe. Ide od kafica do kafica i ispija kafe i ocjenjuje :D:D very demanding job :D:D:D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#18

Post by pape »

sunday_morning wrote:
pape wrote:
sunday_morning wrote:dobro si rekao, dan robova...

*bem mu ako ne odem u srijedu odmah u inspekciju rada i sve im po spisku!! to je robovlasnicki sistem..to su djubrad..gledam one cure na kasi, ispranih faca, blijede...pa imaju i oni svoje porodice i jebenu potrebu da se odmore...tito dragi djesi sada!
:roll: Ma, .... `ko diro, .... `ko diro?
:) Nije valj`o Tito, .... ha!?
Mucho trabajo, ..... poco dinero!?!?
tito je valjo, nisam ja nista rekla i ja sam njegov pionir eee :D da nisi sta pape pomijesaO ?? :D
:) Nedeljka, ... nisam nista pomjesao, ... :) ... i ispravno sam shvatio tvoj komentar. Citirao sam te u namjeri da se slozim sa tvojim misljenjem. Narod ne shvata da je dolaskom ove "njihove demokratije" u biti uveden, kako sama kazes, robovlasnicki sistem. To nacionalnim oligarhijama savrseno odgovara. Lagano podgrijavaju opasnost od "onih drugih", a sholde trpaju u svoje dzepove.
Ovako je to sistem velikog nista.
Nema to ni K od kapitalizma. U kapitalizmu je (uglavnom) rijesen sistem nagradjivanja, ..... socijalne sigurnosti, ..... raznoraznih subvencija za one koji su na minimumu i slicno. Ali, eto ..... treba se nadati da ce oni skontati gdje je granica pljacki. Ma, znaju oni to, ..... raja samo laje. Kad se usuti, bit ce im jebeno.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#19

Post by sunday_morning »

pitt wrote:Radi SUnday....ona ti je oficijalni tester za kafe. Ide od kafica do kafica i ispija kafe i ocjenjuje :D:D very demanding job :D:D:D
vidi ovog baksuza :lol: dobro ti znas gdje ja radim! doduse, danas sam uzivala u testiranju kafa i sladoleda i da ti je bilo malo virnut u sydney...puuna basta zahebanata poput tebe :D :D


@ pape - dont vori...prezivjecemo nekako i bRez Tita i njegovih cekova, sindikata, odmaralista i subvencija...prezivjecemo i umrijeti kao mladi leshevi..lakse je nekako kada to prihvatis, pa se svakom danu radujes iznova 8)
Last edited by sunday_morning on 03/05/2005 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#20

Post by pitt »

sunday_morning wrote:
pitt wrote:Radi SUnday....ona ti je oficijalni tester za kafe. Ide od kafica do kafica i ispija kafe i ocjenjuje :D:D very demanding job :D:D:D
vidi ovog baksuza :lol: dobro ti znas gdje ja radim! doduse, danas sam uzivala u testiranju kafa i sladoleda i da ti je bilo malo virnut u sydney...puuna basta zahebanata poput tebe :D :D
Mogu mislit :D:D Neka, neka...doci cu i ja jednom.....da zajebajem :D:D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#21

Post by sunday_morning »

Alfons Kauders wrote:Sunday u sindikaaaaat ! :wink: :)

Hajmo napravit neki strajk... Doduse prvo bi trebalo nesto da pocne raditi da bi se prekinuo rad... :-)
hahaha KUNDERS legenda si - eto, de ti natjeraj da strajkaju recimo oni iz Koksare, kad je peta baterija pocela sa radom skoro nakon decenije pauze...ili natjeraj one iz rudnika soli, boga pitaj kad bi sta stalo, mozda bi slatina i propala kako pricaju (prijateljica radila diplomski i malo ispitivala - ispod je velika jama koja nakon eksploatacije nije skoro nikako zasticena) elem, prodajem stan..hocel ko kupit :D povoljno skroz :D

ili pitaj nekoga iz sinbre, binga i ovih seljackih ''lanaca''...ne smiju trazit dan bolovanja a kamoli da se organizuju u kakav strajk..elem, pitam ja svoju kolegicu koja je svedjanka sta oni tamo rade za 1. maj ..kaze cura, mi to kaoristimo kao priliku za demonstracije :-? .... a mi zadovoljni svojim standardom jos pitamo za utorak...e, kako kaze legenda giga moravac, majke vam ga vase, ne moze tako...samo motika :D
Last edited by sunday_morning on 03/05/2005 18:41, edited 1 time in total.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#22

Post by sunday_morning »

pitt wrote:
sunday_morning wrote:
pitt wrote:Radi SUnday....ona ti je oficijalni tester za kafe. Ide od kafica do kafica i ispija kafe i ocjenjuje :D:D very demanding job :D:D:D
vidi ovog baksuza :lol: dobro ti znas gdje ja radim! doduse, danas sam uzivala u testiranju kafa i sladoleda i da ti je bilo malo virnut u sydney...puuna basta zahebanata poput tebe :D :D
Mogu mislit :D:D Neka, neka...doci cu i ja jednom.....da zajebajem :D:D
bojim se da su zimi sve baste zatvorene..jedino ti preostaje da se pokaZivas u Romi..a tebi kao mrskooo :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#23

Post by pitt »

Ma saekat cu do ljeta sljedeceg. Onda tebe pod ruku i kod Tinje u Holywood :D:D:D Da zarakijamo malo..... :D:D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#24

Post by sunday_morning »

eee neces nedeljku odvuc tamo tako mi mog Undergrounda :lol:
moze Roma, moze sve...samo nemoj to ziv bio :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#25

Post by pitt »

sunday_morning wrote:eee neces nedeljku odvuc tamo tako mi mog Undergrounda :lol:
moze Roma, moze sve...samo nemoj to ziv bio :D
nedjeljka mi ljepse zvuci :D:D Vala kad mogu ja mozes i ti :D:D
Post Reply