Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post Reply
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#2151 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

Druga polovina 1994.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2152 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by bach »

napali ljude na spavanju...kako herojski...

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-ahmici ... /150416001
muflon1977
Posts: 131
Joined: 23/12/2011 11:10

#2153 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by muflon1977 »

Mogli smo nismo...koji kurac svirate ovde,ako nemate kojekakvog dokaza,ili slika.
Zasto?zbog cega itd? moze proci sad neka prica da su se snicle krkale u najgorem tijeku rata,neka municija bla bla bla.
Neki Iranski avioni majko mila da smo dotle dosli,da se B.Luka mogla uzeti tek tako,koliko bi majki zaplakalo boga pitaj......
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#2154 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

Muflone :D
Mlad si pa neke stvari ne znaš ili se ne sjećaš.Iranski avioni su slijetali na visočki i aerodrom u Dubravama samo to nije bilo intenzivno.Par aviona je sletilo,dostavilo MTS a čak je i mene na liniji zapao iranski RPG sa minama na kojima je pisalo Dervish II.Dobili smo i njihove ručne bombe.Zelene. :D Međutim,sve je to tanko.Više je oružja dovukao američki brod 1996 u Ploče nego svi letovi i kamioni od 1992 - 1995.
muflon1977
Posts: 131
Joined: 23/12/2011 11:10

#2155 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by muflon1977 »

Znam sta zelis reci...ono doslo u Ploce Rvati uzeli pola...citam te kao bukvar :lol: :lol:

No znam da su slijetali na vis i dovozeno na vis,i tada su neke rakete trebale za Harmiju,no Susak ih uzeo sebi radi prijetnji Beogradu na paradi 95-e
Znas da je islo dalje svako svoga pomozi pa dokle bi islo aj boze znaj.Nekako mi se cini po tvojim postovima da si bio na svim ratistima
respekt!!!Pravi si strateg za vojna pitanja.
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#2156 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Tomi110 »

muflon1977 wrote:Znam sta zelis reci...ono doslo u Ploce Rvati uzeli pola...citam te kao bukvar :lol: :lol:

No znam da su slijetali na vis i dovozeno na vis,i tada su neke rakete trebale za Harmiju,no Susak ih uzeo sebi radi prijetnji Beogradu na paradi 95-e
Znas da je islo dalje svako svoga pomozi pa dokle bi islo aj boze znaj.Nekako mi se cini po tvojim postovima da si bio na svim ratistima
respekt!!!Pravi si strateg za vojna pitanja.
Kakve rakete?Vis?Za Armiju BiH?Pojavile se na paradi? Da se ti nisi prenio malo na S-300 zemlja-zrak rakete,koje je Zvonko Zubak nabavio za HV ali koje nisu imale radara, tako da su se samo koristile na paradi na Jarunu pred Oluju da zaplaše Srbe.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#2157 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

muflon1977 wrote:Znam sta zelis reci...ono doslo u Ploce Rvati uzeli pola...citam te kao bukvar :lol: :lol:

No znam da su slijetali na vis i dovozeno na vis,i tada su neke rakete trebale za Harmiju,no Susak ih uzeo sebi radi prijetnji Beogradu na paradi 95-e
Znas da je islo dalje svako svoga pomozi pa dokle bi islo aj boze znaj.Nekako mi se cini po tvojim postovima da si bio na svim ratistima
respekt!!!Pravi si strateg za vojna pitanja.
Pametnom je i išaret dosta...

U luku Ploče je 1996 uplovio američki transportni brod koji je donio vojnu pomoć vojsci Federacije.Pa su se nešto zajebavali oko iranaca tako da su odužili istovar tehnike.Uglavnom,došlo je skoro 50 000 pušaka M16,helikopteri,stotinjak tenkova i transportera.Ima negdje tačno pobrojano šta je došlo ali mi mrsko tražiti.To da su avioni slijetali na Vis je također tačno ali si fulio rat.U II svjetskom ratu su saveznici i partizani napravili aerodrom na Visu na koji su slijetali transportni avioni koji su vozili pomoć i ranjenike.U ovom zadnjem ratu -otadžbinsko-oslobodilačko-odbrambenom...na Vis su slijetali helikopteri HV u slučaju da nekog stanovnika otoka ujede zmija ili ima srčani udar da ga voze za Split.

Što se tiče strategije i ratišta,tu ti mogu biti predavač po svim pitanjima jer je očigledno da što se tiče teme nisi zadovoljio ni predškolski stepen usvajanja gradiva.
sedan
Posts: 194
Joined: 26/02/2015 10:55

#2158 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by sedan »

Tomi110 wrote:
muflon1977 wrote:Znam sta zelis reci...ono doslo u Ploce Rvati uzeli pola...citam te kao bukvar :lol: :lol:

No znam da su slijetali na vis i dovozeno na vis,i tada su neke rakete trebale za Harmiju,no Susak ih uzeo sebi radi prijetnji Beogradu na paradi 95-e
Znas da je islo dalje svako svoga pomozi pa dokle bi islo aj boze znaj.Nekako mi se cini po tvojim postovima da si bio na svim ratistima
respekt!!!Pravi si strateg za vojna pitanja.
Kakve rakete?Vis?Za Armiju BiH?Pojavile se na paradi? Da se ti nisi prenio malo na S-300 zemlja-zrak rakete,koje je Zvonko Zubak nabavio za HV ali koje nisu imale radara, tako da su se samo koristile na paradi na Jarunu pred Oluju da zaplaše Srbe.

Šut' ba'..pa ne znaš da je zloćinaćki HV zajedno sa HVO uzimao pola oružja što je išlo za Harmiju

A da je prošo cijeli konvoj preko ustaške teriotorije lahko bi mi uzeli Vitez i Busovaću..ba''
muflon1977
Posts: 131
Joined: 23/12/2011 11:10

#2159 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by muflon1977 »

Uh sad vam Hameri cifuti,sad vam salju pomoc,pa ko bi vama ugodio.
Dok vam valja dobar je kad nemoze hebiga ..ono sa zastavama mislim da Srbi imaju pravo.
Nisam fulio sto se tice Visa zasto su slijetali na Vis dobro se zna,a i to je sto je napisano u novinama,sam nisam viddio
uzeti ste sve mogli ali hebes ga nije se dalo nekako...valjda se cekalo na taj brod :) :)
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#2160 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by seldzuk »

Ahmići, 16.4.1993. - da se ne zaboravi, da se ne ponovi
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#2161 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Tomi110 »

muflon1977 wrote:Uh sad vam Hameri cifuti,sad vam salju pomoc,pa ko bi vama ugodio.
Dok vam valja dobar je kad nemoze hebiga ..ono sa zastavama mislim da Srbi imaju pravo.
Nisam fulio sto se tice Visa zasto su slijetali na Vis dobro se zna,a i to je sto je napisano u novinama,sam nisam viddio
uzeti ste sve mogli ali hebes ga nije se dalo nekako...valjda se cekalo na taj brod :) :)

Je li misliš na ovaj aerodrom na Visu
Image

hahahaha ako su ovdje slijetali, jadna im majka ti nisu nikad više uzletili...
@muflon pričaš pizdarije
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#2162 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

Tomi,
U flašu od litar ne možeš nagurati cisternu vode.Mora preljevati.To se desilo i ovom našem strategu,mnogo informacija a mala zapremina mozga. Preljeva na sve strane. :lol: Dobro nas nije počeo ubjeđivati da je istureno komandno mjesto Armije bilo na Visu odakle je Alija naređivao...
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#2163 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Tomi110 »

PM72 wrote:Tomi,
U flašu od litar ne možeš nagurati cisternu vode.Mora preljevati.To se desilo i ovom našem strategu,mnogo informacija a mala zapremina mozga. Preljeva na sve strane. :lol: Dobro nas nije počeo ubjeđivati da je istureno komandno mjesto Armije bilo na Visu odakle je Alija naređivao...
Ma to se on prenio na ovaj aerodrom
Image

a ovo je taj aerodrom izbliza
Image

evo vidiš ima čak avion na njemu hahahaha
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2164 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by exliberal-ex »

Misli covjek na aerodrome Brac preko kojeg se svercovalo na pocetku, navodno je CIA koristila taj isti za neke sumnjive letove

prenjelo djecu nemote se cudit
muflon1977
Posts: 131
Joined: 23/12/2011 11:10

#2165 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by muflon1977 »

seldzuk wrote:Ahmići, 16.4.1993. - da se ne zaboravi, da se ne ponovi

Imas li stogod od Trusine ili Krizanceva sela,tamo se oni pobili radi medje
jadni ste vi i cemerni...tudjom mukom zbrajate poene...
A ti sto pises PM72 jadan si ti i tvoji komentari nekazem da si glup,ali si silan koliko i tvoja Harmija
zato su vam mezari puni jadni ljudi nego jesi platio racun za internet ili si iz kakve kasabe digod tefteris :P :P :P :P
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#2166 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by PM72 »

Kad neko sebi da nick - muflon ili divlja ovca,šta tumačiti s njim? Jedno je sigurno,budala,trolova i krivog drveća nikad neće nestati...
muflon1977
Posts: 131
Joined: 23/12/2011 11:10

#2167 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by muflon1977 »

Ma upravu si,samo ta tvoja inacica neodgovara onom oruzju kojim se kitis,vise na nesto drugo :-D :-D :-D
Moj nick aha znas divim se zivotinji onoj koja opstaje u surovim uvjetima aaa tvoj dragane moj cim se ti dicis,nikom onim sto ti braca
po Siriji prase, :lol: :lol: samo bi nes ratovao nes osvajao,,aj sad ozbiljno da predjemo na stvar.Imam kolegu iz Kaknja pitam ga isto ono malo
o ratu itd..ma nis se neslaze prica sa ovim tvojim pricama.Imam Sandzakliju koji je iz Sarajeva dosao,on mi malo sanjka lijevo-desno mi ovo ono
ali kaze da se i nije moglo sta napraviti.Lolo moja zato pisem da neznam komu vjerovati..i za kraj neka malo i kriva drveca :bih: :bih:
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2168 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by bach »

muflon1977 wrote:Ma upravu si,samo ta tvoja inacica neodgovara onom oruzju kojim se kitis,vise na nesto drugo :-D :-D :-D
Moj nick aha znas divim se zivotinji onoj koja opstaje u surovim uvjetima aaa tvoj dragane moj cim se ti dicis,nikom onim sto ti braca
po Siriji prase, :lol: :lol: samo bi nes ratovao nes osvajao,,aj sad ozbiljno da predjemo na stvar.Imam kolegu iz Kaknja pitam ga isto ono malo
o ratu itd..ma nis se neslaze prica sa ovim tvojim pricama.Imam Sandzakliju koji je iz Sarajeva dosao,on mi malo sanjka lijevo-desno mi ovo ono
ali kaze da se i nije moglo sta napraviti.Lolo moja zato pisem da neznam komu vjerovati..i za kraj neka malo i kriva drveca :bih: :bih:
Dečko, nisi relevantan za priču...

prošetaj...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2169 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» muflon1977


:-)
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2171 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by bach »

Image
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#2172 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 15:13, edited 1 time in total.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2173 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by bach »

Nekad rat bio, nikada se ne ponovio...Vidi samo sastava...

VITEZ – VELEŽ

Gradski stadion u Vitezu, 17.00 sati

VITEZ: Škorić, Alić, Jurić, Livaja, Šantić, Vidović, Jusufbašić, Barišić, Branković, Kapetan, Basara.

VELEŽ: Bobić, Barišić, Mahinić, Zvonić, Pejić , Nikolić, Demić, Blagojević, Hebibović, Hadžić, M.Ćemalović

Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici: Dalibor Hrstić (Ljubuški) i Zlatan Bećirević (Mramor)
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#2174 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by sarajevo999999 »

Sto se Bugojna tice, samo budala (HVO) je smio pokusati da ga zauzme iznutra. Razlog je jasan-muslimani nisu imali gdje drugo ici. 10 000 samo Donjevakufljana je zivjelo u Bugojnu+ostali gradovi+Bugojno. Moral Armije nije mogao biti veci, pa zamisli vode se ulicne borbe a tvoja zena, dijete i komplet familija u zgradi koju gledas. Dodaj tome borbeno iskustvo sa srbima i epilog je jasan.
Supacki su Hrvati odigrali to, dotad jedva se sa srbima izlazilo na kraj. Garantujem zivotom, da je Bugojno palo na kraju bi zavrsilo kod srba i imali bi trostruku Srebrenicu.
Za opstanak muslimana na podrucju Srednje Bosne kljucne su bile ove borbe u gradu sa Hrvatima. Sa srbima je lakse, rov ti rov mi i rokaj. Sa ljigama nikad ne znas na cemu si.
Danas su Hrvati nebitan faktor u Bugojnu, Donji Vakuf sav Bosnjacki, Gornji Vakuf pola pola. Dobro je kako je moglo biti.
P. S. Borbe za Bugojno spadaju u zonu odgovornosti 7.Korpusa, ima li tema?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2175 Re: Srednja Bosna(sukob sa HVO)

Post by stakasa »

sarajevo999999 wrote:Sto se Bugojna tice, samo budala (HVO) je smio pokusati da ga zauzme iznutra. Razlog je jasan-muslimani nisu imali gdje drugo ici. 10 000 samo Donjevakufljana je zivjelo u Bugojnu+ostali gradovi+Bugojno. Moral Armije nije mogao biti veci, pa zamisli vode se ulicne borbe a tvoja zena, dijete i komplet familija u zgradi koju gledas. Dodaj tome borbeno iskustvo sa srbima i epilog je jasan.
Supacki su Hrvati odigrali to, dotad jedva se sa srbima izlazilo na kraj. Garantujem zivotom, da je Bugojno palo na kraju bi zavrsilo kod srba i imali bi trostruku Srebrenicu.
Za opstanak muslimana na podrucju Srednje Bosne kljucne su bile ove borbe u gradu sa Hrvatima. Sa srbima je lakse, rov ti rov mi i rokaj. Sa ljigama nikad ne znas na cemu si.
Danas su Hrvati nebitan faktor u Bugojnu, Donji Vakuf sav Bosnjacki, Gornji Vakuf pola pola. Dobro je kako je moglo biti.
P. S. Borbe za Bugojno spadaju u zonu odgovornosti 7.Korpusa, ima li tema?
Ovde je kljuc Gornji Vakuf ja mislim. Da su tu prosli ne bi stali do Zenice
Post Reply