Srbija i Crna Gora usvojile novu himnu i zastavu

User avatar
pekarce
Posts: 263
Joined: 07/07/2004 14:15
Location: Buljin stream

#1 Srbija i Crna Gora usvojile novu himnu i zastavu

Post by pekarce »

Konachno ! Kako ih nije bilo stid pojavljivati se na medjunarodnoj sceni sa "Hej, Slaveni", himne koja je obiljezavala ideju ujedinjenja Juznih Slavena, a cijem su rasparcavanju oni upravo najvise i doprinjeli. :x :x :x .

Nova im je "Boze pravde", bezbeli su nostalgicni za monarhijom, njenim braniteljima (chitaj chetnicima). A zastava, klasika...

Image
User avatar
pekarce
Posts: 263
Joined: 07/07/2004 14:15
Location: Buljin stream

#2

Post by pekarce »

Umalo da zaboravim. Nema vise sramocenja i blacenja te iste zastave i himne od strane srpskih branitelja bivse nam drzave sto jedini htjedose ostati u istoj. Kako su se samo usudili !!! :x :x :x :x :x :x :x :x :x
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#3

Post by winetou »

Bas simpaticna zastava. Nesto kao i ljiljani, mislim nije kao one dosadne trobojke sto sve zemlje imaju.
kijametdedo
Posts: 284
Joined: 25/10/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by kijametdedo »

a ova crna boja je nekako najsladja. jos samo fali "s verom u boga i ostala sranja"...

bolje jedan deklarisan cetnik, nego deset latentnih i dva prosvercana kroz carinu... :D
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#5

Post by BECHO »

Eto sad imaju monarha koji nezna ni pricat 'nebeskim' jezikom:

Politika" piše da se u avionu kojim je u Atinu otputovala olimpijska ekipa SCG dogodio neprijatan incident. Uzrok incidenta bio je, prema pisanju lista, princ Aleksandar Karadjordjevic, koji je po ulasku u avion, u kojem se vec nalazio predsednik Olimpijskog komiteta Srbije i Crne Gore Dragan Kicanovic, ušao u I klasu i upitao ko je Dragan Kicanovic. Poznati košarkaš je, kako prenosi "Politika", ustao i predstavio se princu. Karadjordjevic je tada rekao: "Fuck you". "Zateceni Kicanovic je posle krace pauze uzvratio istom merom, ali na srpskom,
s cime je duel i završen", piše "Politika". List nezvanicno saznaje da je povod za takav nastup Aleksandra Karadjordjevica neuspeo pokušaj njegove kancelarije da za Olimpijske igre u Atini od Olimpijskog komiteta dobije akreditacije u rangu koji pripada šefovima država, u ovom slucaju mesto predsednika SCG Svetozara Marovica. (B92, Politika)

:D
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#6

Post by grbavica70 »

Samo sirite dezinformacije, kao i uvijek.

Niti grb izgleda tako kao sto je objavilo to "pekarce", niti ima ista obiljezja. Da se i malo razumijete u heraldiku, vidjeli biste Kraljevstvo Crne Gore u tom grbu, dok je Grb Srbije ( ne SiCG) grb Kraljevine Srbije iz 1882-e godine sa krunom Nemanjica, koja nema crnu podlogu nego crvenu, a himna je "Boze Pravde", koju je, doduse, napisao Slovenac...Bilo je krajnje vrijeme da se ona komunisticka himna zamjeni jednom Srpskom, kao sto je to i ucinila Skupstina Republike Srpske pa za drzavnu himnu izbrala bas tu : "Boze pravde"...Sada Republika Srbija ima i ime i prezime i nasi olimpijci, prvaci svijeta i evrope vise nece morati pjevati neke nebuloze, davno prevazidjene i neskladne u vremenu u kojem zivimo...

Sto se tice toga ko je imao pravo da je pjeva a ko ne, trebali biste znati da je Kralj Karadjordjevic osnovao prvu Jugoslaviju i da je ujedinjenje juznih Slovena bila njegova ideja, dakle Srpska ideja, i ako neko imao pravo da je pjeva to smo bili mi, a ne vi, jer etnicki vi i niste sa Juga, nego sa Istoka, iz male Azije.
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#7

Post by morti »

Sto se tice toga ko je imao pravo da je pjeva a ko ne, trebali biste znati da je Kralj Karadjordjevic osnovao prvu Jugoslaviju i da je ujedinjenje juznih Slovena bila njegova ideja, dakle Srpska ideja, i ako neko imao pravo da je pjeva to smo bili mi, a ne vi, jer etnicki vi i niste sa Juga, nego sa Istoka, iz male Azije.

:lol:

kako god ti kažeš :D
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#8

Post by grbavica70 »

Ne, pardon...bili ste tu kada su na Balkan slijetjeli prvi Marsovci i mnogo prije dolaska Rimljana...a mi Srbi smo deportovani pravo sa Antarktika i od vas preuzeli Pravoslavnu vjeru a vi od nas Islam. Kada su dosli Turci u 14 vijeku, preuzeli su katolicanstvo i uveli na toplu vodu i struju...

Ovako ce da bude vasa istorija jos malo...ako vec i nije.
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#9

Post by winetou »

Boze pravde je kopija AU himne :D
Melodija i tekst su identicni samo prevedeno sa njemackog :D
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#10

Post by morti »

grbavica70 wrote:Ne, pardon...bili ste tu kada su na Balkan slijetjeli prvi Marsovci i mnogo prije dolaska Rimljana...a mi Srbi smo deportovani pravo sa Antarktika i od vas preuzeli Pravoslavnu vjeru a vi od nas Islam. Kada su dosli Turci u 14 vijeku, preuzeli su katolicanstvo i uveli na toplu vodu i struju...

Ovako ce da bude vasa istorija jos malo...ako vec i nije.
ne mogu više :lol: majke mi... :lol: :lol: :lol:
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#11

Post by winetou »

A evo i link http://land.heim.at/yellowstone/230064/ ... story.html
Jednom davno sam na jednom forumu naisao da je Boze pravde ista kao ova austrijska pa poslusajte. Nisam Boze pravde cuo odavno ali melodija mi je nekako ista ili mozda ne :D
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#12

Post by grbavica70 »

To sto si postavio je "dojclan, dojclan uberales" a na "Boze pravde" ni ne podsjeca, a kamoli da je to...

Upali TV Republike Srpske, odslusaj ili najavu ili odjavu programa, pa ces cuti "Boze pravde"...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#13

Post by pitt »

Pravda je u Haagu :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#14

Post by pitt »

Teba otvority temu "Hall Of Fame" i kandidovati autore bisera :D
Last edited by pitt on 19/08/2004 19:15, edited 1 time in total.
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#15

Post by bosniaque »

grbavica malo se pravis grbav!
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#16

Post by Shoba »

crna gora ce da se prije ili kasnije odcijepi...kao i svi ostali....onda je na redu kosovo...pa vojvodina...(sandzak mogu zadrzati :lol: )

Slijedeca himna je himna BEOGRADSKOG PASALUKA :lol: :lol:
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#17 Re: Srbija i Crna Gora usvojile novu himnu i zastavu

Post by grbavica70 »

[quote="pekarce"]Konachno ! Kako ih nije bilo stid pojavljivati se na medjunarodnoj sceni sa "Hej, Slaveni", himne koja je obiljezavala ideju ujedinjenja Juznih Slavena, a cijem su rasparcavanju oni upravo najvise i doprinjeli. :x :x :x .

Nova im je "Boze pravde", bezbeli su nostalgicni za monarhijom, njenim braniteljima (chitaj chetnicima). A zastava, klasika...

" a cijem su rasparcavnju oni upravo najvise i doprinjeli".... :D

nesto se ne sjecam ko se otcijepio a ko je ostao u Jugoslaviji....de me podsjeti...
_Sanjin_
Posts: 8
Joined: 20/08/2004 00:45

#18

Post by _Sanjin_ »

grbavica30 vi ste sa svojom ideologijem tako zvane velike srbije odveli bivsu jugu u nestanak , za sebe ste govorili da ste nebeski narod , ali vidis pljesnuste u blato . ostaje vam samo da pjevate onu vasu "anterija i opanci , po tome se znaju srbijanci " hej covjece obucite cipele necete u opancima u evropu :D:D:D
Saraajlija
Posts: 3
Joined: 22/08/2004 03:07

#19

Post by Saraajlija »

Beogradski pasaluk je opet oko trideset puta veci od 27 procenata Bosne na kojima Turci danas zive...Pitam se samo na koliko cete procenata Bosne zivjeti za pedeset godina?Zar svarno mislite da mozete pobjediti?Ni dva miliona otpadnika protiv deset miliona srba...Kolika je kvota na vas?
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#20

Post by Shoba »

Koji turci? ja ne znam ni jednoga......a ni ne znam nikoga ko govori turski u Bosni....pricas nebuloze....saaaaaraaaaajlija.....

idi u tursku,provedi se malo....uzivaj.....bice ti bolje i jeftinije neg u beogradu......a pored toga, mozda skontas koliko mnogo turskih rijeci,obicaja, mentaliteta, genetskih osobina i ostalih stvari prepoznas u sebi samome......zacudices se....ozbiljno......ja bio,vidio.......bez zajebancije....

(pa sva naodna muzika koja drma po Srbiji je iz turske....iver ne pada daleko od klade)
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#21

Post by violentjack »

Saraajlija wrote:Beogradski pasaluk je opet oko trideset puta veci od 27 procenata Bosne na kojima Turci danas zive...Pitam se samo na koliko cete procenata Bosne zivjeti za pedeset godina?Zar svarno mislite da mozete pobjediti?Ni dva miliona otpadnika protiv deset miliona srba...Kolika je kvota na vas?
A ti si mali padao, kad je bio cas geografije..ili previse se zadrzavas na Serbian Cafeu?

Povrsina Hrvatske je 56 592 km2
Bosne 51 129-51 213 km 2
e uze Srbije oko 56 000 km2

Od toga odbij oko 5000 km2 Sandzaka, 2000 km2 Presevske kotline
Timocka Krajina sa svojim Vlaskim stanovnistvom zasluzuje svoj dio oko 3000 km2

Ionako svo Vranje je puno cigana.. a i vecina vas izgleda ciganski Batic, Spiric..itd

Srba ima 10 miliona .ali u bajkama, znaci snovi su lijepi, vi izumirete kao nacija a to ti je buraz rekla

Dr Ljiljana Spasic vodeci demografa Srbije

Prosjecno Srbi kao nacija izgube oko 35 000 ljudi godisnje, znaci racunao sam sav Balkan

Srba na Balkanu ima manje od 8 miliona stanovnika.. to se racuna, a burazeru ako ti racunas neke Srbe koji su preko 100 i par godina otisli u Njemacku,, ili novije doba

Turska ima 780 765 km, znaci sva Srbija je jedan manji Ejalet ili pokrajina Turske

Srba je po zadnjem popisu Srbije uracunate su i izbjeglice iz Hrvatska., Bosne..itd bilo 6.2 miliona

U Makedoniji 35 000 Srba, Bosnjaka 17 000
Slovenija 35 000 Srba, 40 000+ Bosnjaka

Hrvatska 201 000 Srba, 20 000 Bosnjaka

Znaci saberi 6.2 miliona+ 200 00 Crna Gora te 300 000 i manje u Slo-Cro-Mak

Najjaca natalitet u Srbiji ima opcina Presevo koja se proteze na preko 500 km2 95% Albanska
Prirodni prirastaj oreko +1000 za 2000, samo ta opcina
Last edited by violentjack on 22/08/2004 11:21, edited 1 time in total.
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#22

Post by grbavica70 »

_Sanjin_ wrote:grbavica30 vi ste sa svojom ideologijem tako zvane velike srbije odveli bivsu jugu u nestanak , za sebe ste govorili da ste nebeski narod , ali vidis pljesnuste u blato . ostaje vam samo da pjevate onu vasu "anterija i opanci , po tome se znaju srbijanci " hej covjece obucite cipele necete u opancima u evropu :D:D:D
Vi ste sa ideologijom velike Bosne objavili Srbima rat, sto ste i dobili. Ne znam ko je govorio da je nebeski narod niti me se tice a u blato pljusnuli nismo...I gdje su to Srbijanci, ja ne znam ni jednog, a ti ?

A u Evropu sigurno necemo ni mi ni vi, jer ovakve majmune svijet jos nije vidio.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#23

Post by violentjack »

Pitam se samo na koliko cete procenata Bosne zivjeti za pedeset godina?Zar svarno mislite da mozete pobjediti?Ni dva miliona otpadnika protiv deset miliona srba...Kolika je kvota na vas?

Bolje nego vasa kvota..a ako mislis da ti pricam sarene lazi..pogledaj zvanicni zavod za statistiku Srbije!!!!!!!!

Oni su uzasnuti ciframa tamo, znaci ipak pametniji Srbi..ti ne spadas u neku kategOriju?

Hrvatska ce do 2050 godine izgubiti preko 800 000 ljudi, a Srbija oko 1.5 miliona ljudi

Danas Srpsko stanovnistvo je najstarije u Europi, odmah poslije Bugarskog!

Prosjecna starost jednog Srbine je astronomskih 41godinu

Beograd je grad prljavstine, izbjeglica, neimastine i grad gdje penzioneri cine cak preko 30% stanovnistva, ili po podatcima Srpske stampe, osobe preko 60 godina jarane

Stanje se pogorsava, Srbi svake godine gube vise i vise stanovnika, narod stari, nemocnih je sve vise, ide se ka zapadu,, samo ti to ne vidis , jer zalazis previse na SC

To nisu moje rijeci, nego sve je to izvedeno iz vaseg zavoda za statistiku i Srpske stampe

Tih 2 miliona otpadnika, vas je stuklo i ne mora da znaci nista. 2 miliona Bosnjaka..a mozda 3, jer Turcima treba zemlje.. ce vas u svako doba dana pobjediti, kad nasa Armija bih bude naoruzana a i onako goloruki vas mlatimo

Nasuprot Srba tu su Albanci glavni i najjaci Balkanski igraci

Ima ih 6 miliona na Balkanu 3.2 miliona u Albaniji, 500 000+ Makedonija, pa Kosovo oko 2 milja, pa dodaj Srbiju bez Kosova oko 100 000

Srbija je jedina zemlja..koju bi svi susjedi tako slasno podjelili.. dok Bosna ima samo 2 igraca za podjelu..a Hrvatska opcija za podjelu sve vise nestaje..jer se preko 200 000 Bosanskih Hrvata naselilo u Hrvatsku..a Hrvati danas u Bosni su skoro manjina

Dok Srbija kao zemlje ce biti podijeljena, mislim da ce vam ostati Beograd.. ako i to?

Madari 10 miliona...svi vas mrze
Albanci 6 miliona svi vas mrze i dodaj jak natalitet
Hrvati 5 miliona i oni vas ne vole
Bugari njih 6 miliona . kod njiih na mapama stoji da je glavni grad Zapadne Bugarske NIS

Znaci , upitaj se duboko.. ne sklopi oci i zamisli kad bude Srba 6 miliona na Balkanu za 50 godina.. to se desava svaki dan, sat umiru Srbi, nestasica, emigracija..itd
Sta ces ti uraditi?
Nista. plakat ces kao i Hrvatski Srbi, lijecit ces svoje frustracije u porazima koje slavite vec od Marice 1371 do dadasnje Oluje 1995



Turska 1985 56 miliona stanovnika
Turska zadnji census 67 844 903
Turska danas preko 71 miliona
Turska za 20 godina 90+ miliona stanovnika
_Sanjin_
Posts: 8
Joined: 20/08/2004 00:45

#24

Post by _Sanjin_ »

evo covjek je rekao realno kako i jeste , mi vas mlatimo goloruki ba stacete vise :D:D JOOOOOJ !! :P
Post Reply