SRBI:))

Locked
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#26 Re: SRBI:))

Post by hamza_sa »

ettakoto wrote:
saale wrote:Zašto Srbi imaju otpore prema zapadu i naginju Rusiji, A 99% istih radi ima želju da živi ili ima fameliju na zapadu, državama koje su u NATO savezu?
Prosto je. Zapadnjaci su ih izdali, neki bi rekli i iskoristili. Mislim na 1SR i 2SR. Srbi su odigrali više nego značajnu ulogu u toj savezničkoj borbi protiv okupatora, a zauzvrat su dobili oduzimanje dijela teritorija + bombardovanje. A objektivno, Sloveni su, tako da i sa te strane donekle je logično da budu istočno okrenuti. I treća naravno pravoslavlje.

Ne treba zanemariti taj segment religije... Isto je i sa Bošnjacima i Hrvatima...
Hahahahahahaha. Cuj zauzvrat dobili oduzimanje teritorije + bombardovanje.

Ja koliko se sjecam, to im se desilo zbog silnih zlocina koje su cinili u kontinuitetu od 1991. pa do 1999. godine.

Jos jedan mit o izdaji Srba od strane saveznika.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#27 Re: SRBI:))

Post by saale »

hamza_sa wrote:
ettakoto wrote:
saale wrote:Zašto Srbi imaju otpore prema zapadu i naginju Rusiji, A 99% istih radi ima želju da živi ili ima fameliju na zapadu, državama koje su u NATO savezu?
Prosto je. Zapadnjaci su ih izdali, neki bi rekli i iskoristili. Mislim na 1SR i 2SR. Srbi su odigrali više nego značajnu ulogu u toj savezničkoj borbi protiv okupatora, a zauzvrat su dobili oduzimanje dijela teritorija + bombardovanje. A objektivno, Sloveni su, tako da i sa te strane donekle je logično da budu istočno okrenuti. I treća naravno pravoslavlje.

Ne treba zanemariti taj segment religije... Isto je i sa Bošnjacima i Hrvatima...
aLI i Bošnjaci i Hrcvati Zapad vide kao nešto gdje pripadaju, Hrvatska u EU I NATO, Bošnjaci naravno to isto žele znaci EU I NATO, kao i sve zemlje okruženja osim SRBA! Koji kao žele u EU ALI NE ŽELE U NATO :P ok bombardovali ih ali svi znamo znamo zasto :D I dolazimo do moje poente ako je Srbima u interesu mir i stabilnost kao što govori Aleksandar Vučić, zašto ne bi kao i sve zemlje u okruženju ušao u NATO
I KRAJ CARE MOJ NEMA VIŠE RATOVA BELAJA i svi živimo fino bez straha :)
Hendrix
Posts: 4111
Joined: 27/02/2004 00:00

#28 Re: SRBI:))

Post by Hendrix »

Ja ovih par likova i kolega iz Srbije sto znam ,Ok ljudi i kao kolege ali...kad oni krenu pricati o golgotama bombardovanja NATOa pa to ispada Staljingrad kao djecija prica, ono halo ba...kome pricas o tome. Citav rat u Bosni ne postoji u njihovoj memoriji, samo NATO zlocini i velika zavjera Zapada da ih sjebe. Sve ostalo je mala maca.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#29 Re: SRBI:))

Post by seln »

Bodkin wrote:Pravo cudno da ne vole zapad koji ih je bombardovao i uzeo dio drzave.
Ali zato kad odemo na temu o terorizmu, dizanje u zrak se opravdava upravo ovim stvarima. Nije to licemjerno ni sekunde ja mislim :izet:
A zasto oih ono, kojekude, bombardovase?
'nako, jedno jutro se probudio Clinton, pocesao po jajima i upitao zenu "Hilly, sta cemo danas raditi", a ona se protezuci odgovorila "bomardujmo Srbe"?
I nisu li Srbi takodje taj "oteti" dio zemlje i sami oteli u ratu, nekih 80 godina prije toga?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#30 Re: SRBI:))

Post by seln »

Seawolf wrote: Taj sadržaj se ne razlikuje puno i podsjeća na sadržaj pamfleta kojima su 30-ih godina prošlog vijeka, propagandisti vladajuće stranke u Njemačkoj pripremali teren za holokaust
Srbi bre Jevreji...
ups, moraju se obrezivati. :shock:
Salonski Kriticar
Posts: 227
Joined: 01/07/2010 16:49

#31 Re: SRBI:))

Post by Salonski Kriticar »

hamza_sa wrote:
ettakoto wrote:
saale wrote:Zašto Srbi imaju otpore prema zapadu i naginju Rusiji, A 99% istih radi ima želju da živi ili ima fameliju na zapadu, državama koje su u NATO savezu?
Zasto Bosnjaci imaju otpore prema Zapadu i naginju Turskoj, a 99% istih ima zelju da zivi, ili ima familiju, na Zapadu?
Seawolf
Posts: 7727
Joined: 14/06/2012 22:59

#32 Re: SRBI:))

Post by Seawolf »

seln wrote:
Seawolf wrote: Taj sadržaj se ne razlikuje puno i podsjeća na sadržaj pamfleta kojima su 30-ih godina prošlog vijeka, propagandisti vladajuće stranke u Njemačkoj pripremali teren za holokaust
Srbi bre Jevreji...
ups, moraju se obrezivati. :shock:
Bilo bi u redu da si citirao i ostatak tog paragrafa što ga napisah.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#33 Re: SRBI:))

Post by seln »

Salonski Kriticar wrote: Zasto Bosnjaci imaju otpore prema Zapadu i naginju Turskoj, a 99% istih ima zelju da zivi, ili ima familiju, na Zapadu?
Ovo je bas izvuceno iz guzice.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#34 Re: SRBI:))

Post by seln »

Seawolf wrote:
seln wrote:
Seawolf wrote: Taj sadržaj se ne razlikuje puno i podsjeća na sadržaj pamfleta kojima su 30-ih godina prošlog vijeka, propagandisti vladajuće stranke u Njemačkoj pripremali teren za holokaust
Srbi bre Jevreji...
ups, moraju se obrezivati. :shock:
Bilo bi u redu da si citirao i ostatak tog paragrafa što ga napisah.
Biva, da vidimo kako si obektivan?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#35 Re: SRBI:))

Post by Kikibombona »

Gojeni H wrote:Mislim da su Japanci daleko komplikovaniji. Ako se pozivas na sintoizam - da, ali su ogroman uticaj na drustvo imali i zen-budizam, japanska verzija Taoizma, konfucijanizam, itd.
Za Jevreje si u pravu.

Za Hrvate se ne moze reci, jer Hrvati, bez obzira na asimilatorsko-fasisticku aromu, ipak imaju donekle otvorena vrata za druge religije. Sjecas li se Kresimira Cosica i njegovog tek pronadjenog mormonizma po povratku u SFRJ?

Sto se Bosnjaka tice, bez obzira na identifikaciju sa islamskom kulturom i tradicijom, sama pripadnost narodu nije uslovljena pripadnosti islamu.
Ako je vjerovati Wikipediji, barem 10% onih koji se vide u bosnjackom kulturolosko-nacionalnom bicu nisu muslimani, a prema sad vec davnom istrazivanju samo 8% Bosnjaka redovno praktikuje islam.

Kod Srba je takvo nesto nemoguce, jer su srpstvo i pravoslavlje neodvojivi.
Mit o Kosovskom boju je podrzala, ako ne i incirala Srpska pravolsavna crkva.
Taj mit koristi krscanska vjerovanja koja pretace u nacionalni mit. Koja bi krscanska crkva dala cak i crtice onoga cime je obavila lik Isusa Krista, nekome drugom ljudskom bicu? - Pa, srpska (SPC).

Milos Obilic je srpski Isus Krist. On se zrtvovao za srpski rod, doklegod taj rod postoji, ali i samo za taj rod. A, da bi se u ovako nesto vjerovalo, moras biti pravoslavne vjere, i to iskljucivo srpske pravoslavne vjere, jer je zaboga jedno neodvojivo od drugog.

Zasto sama prica o izdaji? Svi drugi su izdali Srbe, samo su Srbi svoji.

A Rusa sto se tice, to je kmetovski mentalitet. Nista drugaciji od hrvatskog Danke Dojcland ili Bakirove Ode Sultanu Erdoganu. Polugmizavci, bez kicme i ponosa.

Srbi su ljudi koji su otisli u tacku sa zlocinima i primitivnoscu. To je cinjenica. Naravno da imaju mnogo ljudi koji su normalni, ali imaju kulturolosku indoktrinaciju u svim sferama drustva, koju je sada nemoguce iskorijeniti.
Iako je to negdje u pet deka, Bosnjaci su religiozniji od Srba. Ako pogledamo malde, recimo ljude do 30 godina, moze se slabodno reci da su Bosnjaci religiozniji. Islamski post je tezi od pravoslavnog, pa opet imamo slucaj da mladi muslimani poste cesce od Srba. Prije sam cesto isao u BG i SU, uglavnom poslom. Skoro niko od mladih ne posti. U crkvu ne ide skoro niko.

I kod Hrvata slicno. Rekao bih, sto se tice religioznosti, idu Bosnjaci, Hrvati, pa Srbi.

O tome je cak govorio Muamer Zukorlic na srpskoj televiziji. Rekao je da pravoslavlje umire a da je islam veoma ziva religija. Govorio je o tome kako mladi Srbi nisu religiozni, kako su crkve prazne. S druge strane, dzamije u Pazaru su pune mladih.

Ne mozes ne primjetiti da se islam polako vraca u srca Bosnjaka. Za to je dokaz mjesec ramazan. Gotovo niko ne pije alkohol. I ovi sto piju, skrivaju se da ih neko ne vidi. U tamnim kesama unose pive u kucu. :D Ne bi im niko nista rekao da ih vidi sa pivom, ali se iz nekog razloga skrivaju. Jucer me jaran nagovorio da na zabacenom mjestu popijemo po pivu, kao da dop uzima krije se. Stvarno nevjerovatno. I taj trend je primjetan tek par godina unazad. Isto tako, veliki broj mladih posti. Od tog broja, dosta ce ih udariti po pivama nakon ramazana. Cudno skroz, za posebne teme.

Srbi kreirali bolesnu mitomaniju. Kosovski boj i Otomani. Uloga zrtve. Ne znam kako ce se iz toga iscupati. Tom narodu je potreban reformator koji ce razjebati te mitove. Sa takvim nacinom razmisljanja napredak je nemoguc.

I Bosnjaci se trude, kao da su ucenici Srba, kreirati mitove. I Bosnjaci igraju na ulogu zrtve. Svakodnevno se prica o Srebrenici, izrabljuje se maksimalno. Onda imamo mitomanije poput ' deset genocida'. Onda porijeklo, mitomansko jacanje identiteteta, groznicava borba da se napravi otklon od krscanske proslosti. Vezivanje za Turke i islam.

Balkanski narodi, narocito Srbi, Hrvati i Bosnjaci, su bolesni. Sve je to u pet deka. Isti jebeni narod. Svaki narod velica sebe a spusta druga dva. A kada neutralno sagledas, isto njesra, samo malo razlicito.
Salonski Kriticar
Posts: 227
Joined: 01/07/2010 16:49

#36 Re: SRBI:))

Post by Salonski Kriticar »

seln wrote:
Salonski Kriticar wrote: Zasto Bosnjaci imaju otpore prema Zapadu i naginju Turskoj, a 99% istih ima zelju da zivi, ili ima familiju, na Zapadu?
Ovo je bas izvuceno iz guzice.
Analogija bas ima smisla. I jedni i drugi gledaju gledaju na istok, a svoje guze bi smjestili na zapad. Hrvati su se bar uskladili pa i gledaju i hodaju na istu stranu.

Naravno, i kod jednih i kod drugih i kod trecih je vjeroispovijest bila kljucna u razvoju afiniteta.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#37 Re: SRBI:))

Post by Kikibombona »

apsidejzi wrote:Zato sto nikada nisu pronasli identitet van pravoslavlja pa su poistovjetili religiju i naciju. Rusiju takodjer vide kao pravoslavnu drzavu i to je to. Zbog identeta naginju Rusiji a zbog stomaka Zapadu. Kad guzici zagusti zaboravi se nakratko na identitet, a kad se dodje sebi i stane na noge onda se trazi visi smisao i pocne se razmisljati o identitetu.

Identitet izgradjen na pogresnim temeljima je razlog nelogicnosti.
A kako onda ne gaje narocitu ljubav prema Rumunima, Bugarima i drugim pravoslavcima?

Cak im ni Grci nisu dragi.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#38 Re: SRBI:))

Post by baxul »

Kikibombona wrote:
apsidejzi wrote:Zato sto nikada nisu pronasli identitet van pravoslavlja pa su poistovjetili religiju i naciju. Rusiju takodjer vide kao pravoslavnu drzavu i to je to. Zbog identeta naginju Rusiji a zbog stomaka Zapadu. Kad guzici zagusti zaboravi se nakratko na identitet, a kad se dodje sebi i stane na noge onda se trazi visi smisao i pocne se razmisljati o identitetu.

Identitet izgradjen na pogresnim temeljima je razlog nelogicnosti.
A kako onda ne gaje narocitu ljubav prema Rumunima, Bugarima i drugim pravoslavcima?

Cak im ni Grci nisu dragi.
bugari, rumuni i grci koriste novi kalendar a srrrrbi i rusi julijanski :D
Seawolf
Posts: 7727
Joined: 14/06/2012 22:59

#39 Re: SRBI:))

Post by Seawolf »

seln wrote:
Seawolf wrote: Bilo bi u redu da si citirao i ostatak tog paragrafa što ga napisah.
Biva, da vidimo kako si obektivan?
Ne zbog moje objektivnosti, nego da neko ne bi pomislio kako si zlonamjeran.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40 Re: SRBI:))

Post by seln »

Seawolf wrote:
seln wrote:
Seawolf wrote: Bilo bi u redu da si citirao i ostatak tog paragrafa što ga napisah.
Biva, da vidimo kako si obektivan?
Ne zbog moje objektivnosti, nego da neko ne bi pomislio kako si zlonamjeran.
Sta je tebi bolan? Napises da je post Gojenog ravan pripremi za holokaust i ocekujes da te neko uzme za ozbiljno?
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#41 Re: SRBI:))

Post by saale »

TA ISTA TURSKA JE OMOGUCILA SRBIMA DA IZVOZE MESO BEZ CARINA I PODIGLA NA NOGE STOCARE RS,nESTO MI NIJE POZNATO DA SU RUSI UKINULI CARINE NA VOCE POVRCE I TAKO OLAKSALI TIM ISTIKM SRBIMA

JEBALA VAM RUSIJA MATER :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#42 Re: SRBI:))

Post by arzuhal »

Hendrix wrote:Ja ovih par likova i kolega iz Srbije sto znam ,Ok ljudi i kao kolege ali...kad oni krenu pricati o golgotama bombardovanja NATOa pa to ispada Staljingrad kao djecija prica, ono halo ba...kome pricas o tome. Citav rat u Bosni ne postoji u njihovoj memoriji, samo NATO zlocini i velika zavjera Zapada da ih sjebe. Sve ostalo je mala maca.
Najstrašnija stvar koju mo'š kazat nekom (baška prekodrinskom) Srbinu je:

Ja bih više volio da nas je NATO bombardovao, lijepo i civilizovano, najavivši uredno gdje će i kada udarati, nego srbočetnička zločinačka žgadija koja je rokala po civilima idaninoć s ciljem samo što većih masakara civila...

Načisto ostanu osupnuti takvom strašnom izjavom...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8265
Joined: 25/05/2013 23:49

#43 Re: SRBI:))

Post by apsidejzi »

Kikibombona wrote:
apsidejzi wrote:Zato sto nikada nisu pronasli identitet van pravoslavlja pa su poistovjetili religiju i naciju. Rusiju takodjer vide kao pravoslavnu drzavu i to je to. Zbog identeta naginju Rusiji a zbog stomaka Zapadu. Kad guzici zagusti zaboravi se nakratko na identitet, a kad se dodje sebi i stane na noge onda se trazi visi smisao i pocne se razmisljati o identitetu.

Identitet izgradjen na pogresnim temeljima je razlog nelogicnosti.
A kako onda ne gaje narocitu ljubav prema Rumunima, Bugarima i drugim pravoslavcima?

Cak im ni Grci nisu dragi.
Ako nekom kazes da si dobar s grcima il rumunima uvaliceti se ljudi od smjeha. Moras nac starijeg brata da bi bio mangup. Rusija ima ime i ako gradis identitet oko tog logicno ces traziti najboljeg u oblasti. Grci ne mogu parirati Kipru. Za ruse se zna.

U principu glupost. Ja ne vjerujem u grupni identitet i ne smatram se pripadnikom bilo koje grupe. Mogu se identificirati sa nekim osobinama al ne vidim potrebu da budem predan.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#44 Re: SRBI:))

Post by TheMule »

Vec sam piso o ovome. Srbi su pleme, nisu moderna nacija. Pleme.

Pravoslavci koji su im se pridruzili iz okolnih regija i zemalja su morali prihvatiti njihov mentalitet, i sva njihova ponasanja se ogledaju u tome. Jedini koji su se uspjeli spasiti su oni koji zive u multietnickoj regiji, ili u regiji u kojoj dominiraju ili Hrvati ili Bosnjaci.

Ja ih ne mogu ni uzeti za ozbiljno, ne opbracam previse paznje na njihove marifetluke
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45 Re: SRBI:))

Post by Kikibombona »

arzuhal wrote:
Hendrix wrote:Ja ovih par likova i kolega iz Srbije sto znam ,Ok ljudi i kao kolege ali...kad oni krenu pricati o golgotama bombardovanja NATOa pa to ispada Staljingrad kao djecija prica, ono halo ba...kome pricas o tome. Citav rat u Bosni ne postoji u njihovoj memoriji, samo NATO zlocini i velika zavjera Zapada da ih sjebe. Sve ostalo je mala maca.
Najstrašnija stvar koju mo'š kazat nekom (baška prekodrinskom) Srbinu je:

Ja bih više volio da nas je NATO bombardovao, lijepo i civilizovano, najavivši uredno gdje će i kada udarati, nego srbočetnička zločinačka žgadija koja je rokala po civilima idaninoć s ciljem samo što većih masakara civila...

Načisto ostanu osupnuti takvom strašnom izjavom...
A dobro, ko te god udari, mrzak ti je. Nebitno da li te udario sto puta ili jedanput. I Bosnjacima su mrski Hrvati radi zlocina koje su napravili, iako su napravili dosta manje nego Srbi. Srebrenica je euporedivo veci i gori zlocin od Ahmica, ali i Ahmici jako bole.

Tako isto sa Srbima i NATO-om. I nije njima NATO mrzak samo radi tih bombi. Radi toga cak najmanje. Mrzak im je jer je uzeo dio Srbiji. Mrzak im je jer je kumovao porazu Srbije u Hrvatskoj i dijelom u Bosni. Mrzak je jer nakon rata zazima neprijateljski stav prema Srbiji, zajedno sa Amerikom i EU.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#46 Re: SRBI:))

Post by Maraschino »

Od Srba je gora samo EU i NATO sto ih uopste tretiraju kao sagovornika.
Hoces sa Rusima, izvoli(kako kazu 75% stanovnistva je za to).
Ides na ignore.

Te iste clanice koje su bombardovale Srbiju ulozile su u Srbiju sto nece Rusija za 100 godina.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47 Re: SRBI:))

Post by Chmoljo »

Kikibombona wrote:Mrzak je jer nakon rata zazima neprijateljski stav prema Srbiji, zajedno sa Amerikom i EU.
što li Bože...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#48 Re: SRBI:))

Post by Kikibombona »

Chmoljo wrote:
Kikibombona wrote:Mrzak je jer nakon rata zazima neprijateljski stav prema Srbiji, zajedno sa Amerikom i EU.
što li Bože...
Zato sto su bili kurceviti i arogantni, zato sto su umjesto saradnje sa zapadom birali konfrontaciju.

Amerika i prijatelji ne prastaju lako. Radi politike Milosevica siroti Djindjic, Tadic i sada Vucic se moraju ulizivati. I proci ce jos dosta vremena prije nego ih zapad prihvati kao partnera.

Uspjeli su zajebati tradicionalno dobre odnose sa Britancima i Francuzima. Milosevic ih je upropastio.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#49 Re: SRBI:))

Post by Bodkin »

Tomahawk11 wrote:
Bodkin wrote:Pravo cudno da ne vole zapad koji ih je bombardovao i uzeo dio drzave.
Ali zato kad odemo na temu o terorizmu, dizanje u zrak se opravdava upravo ovim stvarima. Nije to licemjerno ni sekunde ja mislim :izet:
Razumijem da iz tog razloga Srbi ne vole zapad.
Ovo su pitanja gdje je tesko biti objektivan, tj. neutralan, ali eto da si, recimo, Englez, Spanac, a znas historijat desavanja u tom periodu, da li je i koliko to bombardovanje bilo opravdano?
Ma to je nebitno. Uvodni post je cudjenje kako to da srbi vole rusiju, a ne zapad.
Spanca ili engleza boli kurko ali generalno je srbija trebala biti kaznjena za sranja devedesetih. To se i desilo
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#50 Re: SRBI:))

Post by Fudo387 »

saale wrote:Zašto Srbi imaju otpore prema zapadu i naginju Rusiji, A 99% istih radi ima želju da živi ili ima fameliju na zapadu, državama koje su u NATO savezu?
Zato sto su licemjeri, i manje vise, pojma nemaju sta ce sa sobom.
Propala zemlja, generacije sjebanih, slabo ce sta pametno doci od njih.
Belaj, glupost, krkanluk...
Locked