Špura u SA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#76 Re: Špura u SA

Post by dinao »

Savjetovali su me da prvo pogledam kod majstora, u pravu si, lupkanje nema veze sa spurom..
Ali ipak cu uraditi i spuru nakon sto majstor zavrsi svoje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#77 Re: Špura u SA

Post by ElDzidziIbnDzo »

alkishar wrote:Ja sam radio špuru i kod makbele i kod ferhatovica. Momak u makbelu je se fakat potrudio da sve parametre dovede u zeleno. Ovaj u ferhatovicu kao da mu je bilo mrsko. Navodno u ferhatovicu je bio neki momak koji je to radio baš za 10.
Ista situacija sa mnom.Prvo sam pokusao da uradim špuru kod nekog lika prema Kuli,ist.Sarajevo.Kaže frajer ja ti ovo ne znam uraditi trebaš grijati sponu/krajnicu šta je već rek'o da bih ti ja ovo podesio idi negdje drugo.Ja odem kod Ferhatovića,frajer ima najsavremeniju opremu što jest jest,ali onome što radi baš vidiš da radi preko volje.Ja trebam sutra na put od 3500 kilometara ići,uradio mi tarabu.Za ove u Makbelu što rade,nemaju najsavremeniju opremu ali gledao sam da se fakat trude.
Tako da ti izaberi gdje ćeš.I trebaš da znaš da su Delta i Ferhatović najskuplji.

Kod Ferhatovića dok je radio njegov zet trudio se momak da uradi kako treba i znao je fakat svoj posao.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#78 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

ElDzidziIbnDzo wrote:
Kod Ferhatovića dok je radio njegov zet trudio se momak da uradi kako treba i znao je fakat svoj posao.
aldin :thumbup:
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#79 Re: Špura u SA

Post by Sa_u_srcu »

dinao wrote:Pri brzini vecoj od 50 km/h, u krivini, lijevoj ili desnoj, cuje mi se neko lupkanje. Kao da dolazi iz guma, prije mjesec sam stavio nove. Da li da uradim spuru ili da prvo idem kod majstora?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Felge su ti pogresno zavrnute... :thumbup: Skini obje gume...prednje i to prekontrolisi...to je kod mene problem bio..
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#80 Re: Špura u SA

Post by dinao »

Sa_u_srcu wrote:
dinao wrote:Pri brzini vecoj od 50 km/h, u krivini, lijevoj ili desnoj, cuje mi se neko lupkanje. Kao da dolazi iz guma, prije mjesec sam stavio nove. Da li da uradim spuru ili da prvo idem kod majstora?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Felge su ti pogresno zavrnute... :thumbup: Skini obje gume...prednje i to prekontrolisi...to je kod mene problem bio..
Hvala na savjetu, moguce da je to. Kupio 4 gume kod onih na Kobiljoj Glavi. I prije kada mijenjam zimske za ljetne i obratno lose su balansirali, pa moram to ponavljat. Tako da je stvarno moguce da su opet nesto isfuserili.
Moram promijeniti vulkanizera :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#81 Re: Špura u SA

Post by Sa_u_srcu »

Meni su tako, pistoljem zavrnuli i saraf otisao u stranu...kada ga pokusavas skinuti izgleda stegnuto a ustvari je krivo zavrnut...skini sve cetiri felge, pogotovo prednje...i nek ti prekontrolisu navoje...i vidjet ces da je to toga...
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#82 Re: Špura u SA

Post by dinao »

Uradio špuru, ponovo balansirao, zamjenio prednje i zadnje tockove, provjerio sve kod majstora, i nikako da skontam odakle dolazi lupkanje u vožnji krivinama. :/


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#83 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

jesi li pregledao homokineticke zglobove?da nije neki ostao bez masti? neki dan slican kvar na jednom autu,neko stavio nove manzetne a suh zglob......
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#84 Re: Špura u SA

Post by romeomoraprezivjeti »

Moze li biti stabilizator??? Nekad imao slican problem

poslano s moga sonija ze
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#85 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

stabilizator lupka stalno na rupama i neravninama...
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#86 Re: Špura u SA

Post by mahalas505 »

bitanga_sa_otesa wrote:jesi li pregledao homokineticke zglobove?da nije neki ostao bez masti? neki dan slican kvar na jednom autu,neko stavio nove manzetne a suh zglob......
Moze biti ovo gore, prijatelj je nedavno imao ovaj kvar, s tim da je zglob bio otisao zbog dotrajalosti, gdje su simptomi bili najizraceniji kod motanja. A moze mozda biti i nosac alternatora .
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#87 Re: Špura u SA

Post by dinao »

Hvala puno na savjetima. Provjerit cu i to. I svakako javim. :)
Inace mi jaran odrzava auta vec godinama, vrhunski majstor. Ali je na edukaciji u Nj. Dolazi sljedece sedmice, i nadam se da ce otkriti sta je. Reci cu mu da provjeri i kineticke zglobove i stabilizatore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#88 Re: Špura u SA

Post by dinao »

Problem s lupkanjem sam imao radi potrosenih lezajeva na prednjim tockovima. Nakon sto sam to rijesio, uradio sam spuru u Delti. Moram reci da su dobri u svom poslu i nije im bilo mrsko otvoriti radnju kad sam im dosao na kraj radnog vremena.
Al'din
Posts: 1118
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#89 Re: Špura u SA

Post by Al'din »

TheGodfather001 wrote:
alkishar wrote:Ja sam radio špuru i kod makbele i kod ferhatovica. Momak u makbelu je se fakat potrudio da sve parametre dovede u zeleno. Ovaj u ferhatovicu kao da mu je bilo mrsko. Navodno u ferhatovicu je bio neki momak koji je to radio baš za 10.
Kod Ferhatovica u Blazuju je radio momak Ajdin ili Aldin, bilo ga je na forumu bhtuning, i meni je radio spuru prije 2-3 godine, prezadovoljan, sve je ustimao kako treba sa ispisom nagiba, itd. Vec tada je govorio da je taj vlasnik servisa lopov, i da ce vjerovatno otici iz Ferhatovica i otvoriti svoj servis negdje u Hadzicima...
trazio nesto po netu pa naletih na ovaj dio gdje tvrde da sam ja rekao za bivseg gazdu da je lopov pa ako moze da se izvrsi ispravka/korekcija, nisam to nikada rekao, a da sam otisao iz tog servisa, jesam,radim vani i uskoro sam opet dole da ako Bg da otvorim taj servis :)
Al'din
Posts: 1118
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#90 Re: Špura u SA

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:
Kod Ferhatovića dok je radio njegov zet trudio se momak da uradi kako treba i znao je fakat svoj posao.
aldin :thumbup:
taj sam :D i ako ima nekih pitanja u vezi geometrije/podesavanje/kvarova na ovjesu rado cu pomoci, dati savjet :)
Last edited by Al'din on 15/11/2020 22:35, edited 1 time in total.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#91 Re: Špura u SA

Post by corsa »

A od kad ne radis kod Ferhatovica? Ja sam tamo radio spuru nekad u maju i zadovoljan sam, jer mi niko prije nije napravio kako treba.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#92 Re: Špura u SA

Post by kloniran »

corsa wrote:A od kad ne radis kod Ferhatovica? Ja sam tamo radio spuru nekad u maju i zadovoljan sam, jer mi niko prije nije napravio kako treba.
Meni nije ni ferhatovic napravio kako treba a nekad davno ga nafalih :-)

otisao kod onih na kulu, duplo jeftinije a urađeno malo bolje nego sto uradi i ferhatović
Al'din
Posts: 1118
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#93 Re: Špura u SA

Post by Al'din »

corsa wrote:A od kad ne radis kod Ferhatovica? Ja sam tamo radio spuru nekad u maju i zadovoljan sam, jer mi niko prije nije napravio kako treba.
Ne radim od Jula 2011 godine...zvucis kao da sam ja rekao da servis nije ok :) znam ko radi dole sada i znam da se mali Dzeno zaista trudi da uradi geometriju kako treba na svakom vozilu, radio je uz mene, ali kao i u svemu ostalom, imamo onih dana ( i majstori i musterije) kada nam nista ne lezi kako treba pa taman da je i pozlaceno...a vidim malo reklamiranja i ostalih servisa (meni ni iz dzepa ni u dzep) ...
Kad smo vec kod takvih musterija (malo zaobilazim temu) imao sam musteriju kaja je tvrdila da je zadnja supra poremecena, radi se o Ford Fiesti, kupljenoj u Fordu u Sa, auto je bilo perfektno, licno sam ga probao, ali nakon nekoliko provjera, svako nekoliko dana, na kraju ni s tim nije bio zadovoljan te se zalio glavnoj direkciji negdje vani i FAC mu je zamijenio zadnji most. Nakon toga dolazi na provjeru geometrije vozila i ono, kao zadovoljan sam sada, sve mi je super, a ja mu pokazem isprintano na uvid, sva dotadasnja mjerenaj, da nema nikakve razlike...
Al'din
Posts: 1118
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#94 Re: Špura u SA

Post by Al'din »

kloniran wrote:
corsa wrote:A od kad ne radis kod Ferhatovica? Ja sam tamo radio spuru nekad u maju i zadovoljan sam, jer mi niko prije nije napravio kako treba.
Meni nije ni ferhatovic napravio kako treba a nekad davno ga nafalih :-)

otisao kod onih na kulu, duplo jeftinije a urađeno malo bolje nego sto uradi i ferhatović
e zaista, ne bavim se tim poslom trenutno u BiH ali ako treba evo email ( [email protected] ), ako imate nekih pitanja rado cu izaci u susret, imam dovoljno vremena da pojasnim sta i kako i pogledam mjere koje su vam izlistali na kraju posla.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#95 Re: Špura u SA

Post by supercali »

Al'din wrote:
corsa wrote:A od kad ne radis kod Ferhatovica? Ja sam tamo radio spuru nekad u maju i zadovoljan sam, jer mi niko prije nije napravio kako treba.
Ne radim od Jula 2011 godine...zvucis kao da sam ja rekao da servis nije ok :) znam ko radi dole sada i znam da se mali Dzeno zaista trudi da uradi geometriju kako treba na svakom vozilu, radio je uz mene, ali kao i u svemu ostalom, imamo onih dana ( i majstori i musterije) kada nam nista ne lezi kako treba pa taman da je i pozlaceno...a vidim malo reklamiranja i ostalih servisa (meni ni iz dzepa ni u dzep) ...
Kad smo vec kod takvih musterija (malo zaobilazim temu) imao sam musteriju kaja je tvrdila da je zadnja supra poremecena, radi se o Ford Fiesti, kupljenoj u Fordu u Sa, auto je bilo perfektno, licno sam ga probao, ali nakon nekoliko provjera, svako nekoliko dana, na kraju ni s tim nije bio zadovoljan te se zalio glavnoj direkciji negdje vani i FAC mu je zamijenio zadnji most. Nakon toga dolazi na provjeru geometrije vozila i ono, kao zadovoljan sam sada, sve mi je super, a ja mu pokazem isprintano na uvid, sva dotadasnja mjerenaj, da nema nikakve razlike...
isti slucaj samo nije u vezi auta
nego prijatelj graficki dizajner
napravio nekom lokalnom gazdi logo
i sada stavio kako da mu stoji valjda na papiru ili gdje vec nevazno
kaze gazda ne valja
kaze jaran ja ga pomjerim udesno 5cm
opet gazda ne valja kaze ja ga spustim 5cm
opet kaze gazda ne valja lijevo ga malo
kaze ja ga pomaknem 5cm ulijevo
kaze digni ga malo
ja ga kaze dignem 5cm

kad gazda ponosno kaze e vidis sad je super
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#96 Re: Špura u SA

Post by Qler »

Hehehehe ja znam tog sa fiestom i 8mm nizim mostom na lijevoj strani :)
User avatar
Truba
Posts: 81764
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#97 Re: Špura u SA

Post by Truba »

jes meni ovaj podforum cool
uvijek se ismijem
valjda sto mi je sve to strano i drugi svijet
Al'din
Posts: 1118
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#98 Re: Špura u SA

Post by Al'din »

i ja se tako isto osjecam kad otvorim neki forum tipa mame i bebe, ili pak neki o veterinarstvu :D
User avatar
JohnyWalker
Posts: 43
Joined: 09/01/2014 16:17

#99 Re: Špura u SA

Post by JohnyWalker »

pozdrav, kakvo je stanje sa servisom kod Ferhatovica, rekose mi da moram zamjeniti kugle, spojnicu i da oni to mogu prije špure?
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#100 Re: Špura u SA

Post by Qler »

Ma to nije neki posao, fizika cista tako da i nema neke fule.
Post Reply