Špura u SA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#151 Re: Špura u SA

Post by 530i »

Letva volana je inače boljka C4 prve generacije.
User avatar
Optimist
Posts: 13642
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#152 Re: Špura u SA

Post by Optimist »

Nakon par dana vozanja da kazem da je sada sve uredu te da je ipak bilo do spure to sto mi je vukao u jednu stranu prilikom jaceg ubrzavanja.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#153 Re: Špura u SA

Post by konektovan »

530i wrote:Letva volana je inače boljka C4 prve generacije.
Imam citroena prve generacije,sest godina kod mene i tek sad cujem za to,a majstori za citroene nikad nisu spomenuli da im je to mana?!
Al'din
Posts: 1117
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#154 Re: Špura u SA

Post by Al'din »

rajvosa^ wrote:Ja bih jedno pitanjce ako nije problem....Auto ne zanosi, gume dobre....Al volan škripi kad motam u desno i se dobro čuje. Otisao mehaničaru promjenio mi ležajeve na vrhu amortizera i lijevi i desni...medjutim isto.....kaže letva volana. Ne znam ko to može provjerit i kome otiči...ima li iko da radi to u Sarajevu...Citroen C4 2005g 1,6 benzin

Hvala.
bas skripi ili ? kao sto ti vec rekose, najbolje da mehanicar pogleda jer nisi bas objasnio da bi se mogla utvrditi dojagnoza :D skripi u voznji, u mjestu itd ?
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#155 Re: Špura u SA

Post by rajvosa^ »

Problem nadjen van Sarajeva. Elem moji dragi mehanicari se bazirali na lezajeve na amortizerima, letvu volana...a niko nije dobro prodrmao tocak da cuje skripanje. Momak dao inekciju ulja u desnu krajnicu...prestalo skripat. Odem fino kupim i lijevu i desnu i promjenim....uradim spuru, problem rijesen. Nekad i mehanicar kojem idete godinama zamanta malo :D
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#156 Re: Špura u SA

Post by plucna mahramica »

Da ozivim temu, ima li neki novih preporuka gdje raditi spuru. Ovi sto se vode kao najbolji delta i ferhatovic, nisam uopste odusveljen, sve je to samo da te skine s q, sto donekle ima i smisla obzirom koliko posla imaju... Ali kada je u pitanju auto kojem moze dosta toga da se steluje, nemaju bas volje
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#157 Re: Špura u SA

Post by Gargi »

plucna mahramica wrote:Da ozivim temu, ima li neki novih preporuka gdje raditi spuru. Ovi sto se vode kao najbolji delta i ferhatovic, nisam uopste odusveljen, sve je to samo da te skine s q, sto donekle ima i smisla obzirom koliko posla imaju... Ali kada je u pitanju auto kojem moze dosta toga da se steluje, nemaju bas volje
Sava Trgovina na Stupu.
Sve preporuke!
adisonE
Posts: 158
Joined: 17/04/2008 20:16

#158 Re: Špura u SA

Post by adisonE »

plucna mahramica wrote:Da ozivim temu, ima li neki novih preporuka gdje raditi spuru. Ovi sto se vode kao najbolji delta i ferhatovic, nisam uopste odusveljen, sve je to samo da te skine s q, sto donekle ima i smisla obzirom koliko posla imaju... Ali kada je u pitanju auto kojem moze dosta toga da se steluje, nemaju bas volje
Ma kod Neskovica i nemas brige :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#159 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

adisonE wrote: Ma kod Neskovica i nemas brige :)
ne lozi ljude bezveze da idu kod tih smecara ,ne znaju na golfu dvici trag i nagib nastimati...
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#160 Re: Špura u SA

Post by Qler »

Ferhatovic, kad god sam otisao bas su bili usluzni i profesionalni.

A u Deltu ne bi otisao gume na biciklu da mi napusu...
adisonE
Posts: 158
Joined: 17/04/2008 20:16

#161 Re: Špura u SA

Post by adisonE »

bitanga_sa_otesa wrote:
adisonE wrote: Ma kod Neskovica i nemas brige :)
ne lozi ljude bezveze da idu kod tih smecara ,ne znaju na golfu dvici trag i nagib nastimati...
Pa ne namjestaju ljudi 'odoka'... Imaju masine i u skladu s tim stimaju. Fino stanes do svog auta i gledas kako iz crvene vracaju u zeleno sve :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#162 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

adisonE wrote: Pa ne namjestaju ljudi 'odoka'... Imaju masine i u skladu s tim stimaju. Fino stanes do svog auta i gledas kako iz crvene vracaju u zeleno sve :)
dzabe im sve masine ovog svijeta kad pojma nemaju sta rade ,vratilo mi se 10 musterija od njih ,kad su dosli naoko vidim da trag nije nastiman.uzmem metar ,trap otvoren 2.5 cm...zajebem se i ja jednom po preporuci jarana odvucem auto na kojem se sve moze stimati da nastimaju nagibe i trag,kad poce filozofija i pametovanje...samo natovarim auto na prikolicu i kuci...bolje ja pomocu stapa i kanapa nastimam spuru nego oni...toliko o njima...
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#163 Re: Špura u SA

Post by splinter »

bitanga_sa_otesa wrote:
adisonE wrote: Pa ne namjestaju ljudi 'odoka'... Imaju masine i u skladu s tim stimaju. Fino stanes do svog auta i gledas kako iz crvene vracaju u zeleno sve :)
dzabe im sve masine ovog svijeta kad pojma nemaju sta rade ,vratilo mi se 10 musterija od njih ,kad su dosli naoko vidim da trag nije nastiman.uzmem metar ,trap otvoren 2.5 cm...zajebem se i ja jednom po preporuci jarana odvucem auto na kojem se sve moze stimati da nastimaju nagibe i trag,kad poce filozofija i pametovanje...samo natovarim auto na prikolicu i kuci...bolje ja pomocu stapa i kanapa nastimam spuru nego oni...toliko o njima...
Da opet malo oživimo temu. Pošto vidim da si ti uvaženi kolega forumaš iz ove branše, koga onda izabrati u Sa za špuru? Ja sam godinama na prošlom autu radio u Delti i bio zadovoljan, ali iskreno oni su mi bili i najbliži pa sam i išao kod njih.
Sad koje su uopće indikacije za špuru, treba li to svakako odraditi jednom godišnje ili samo po potrebi. A i vidim da neki forumaši imaju loša iskustva te da je situacija bila bolja prije špure nego poslije. Sve me to malo buni sad.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#164 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

splinter wrote: Da opet malo oživimo temu. Pošto vidim da si ti uvaženi kolega forumaš iz ove branše, koga onda izabrati u Sa za špuru? Ja sam godinama na prošlom autu radio u Delti i bio zadovoljan, ali iskreno oni su mi bili i najbliži pa sam i išao kod njih.
Sad koje su uopće indikacije za špuru, treba li to svakako odraditi jednom godišnje ili samo po potrebi. A i vidim da neki forumaši imaju loša iskustva te da je situacija bila bolja prije špure nego poslije. Sve me to malo buni sad.
pa idi u deltu ako ti je blizu,samo trazi da ti senad radi ,ostali nemaju pojma..
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#165 Re: Špura u SA

Post by Sodom1 »

Cuj godinama radio spuru , pa nije to mjenjanje guma da se radi toliko cesto
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#166 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

spura se radi ako mijenjas krajnicu,letvu,sponu ili kuglu ako su slicane rupe na njoj (vauvau program obicno).nema neke potrebe raditi to ako nisi gdje udarao ili mijenjao dijelove trapa
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#167 Re: Špura u SA

Post by hopi »

ma ja to odradim kada vidim da nije ok, ili nakon neke veće zamjene oko trapa, ne idem ako nema potrebe
ali recimo prošli put kada sam mijenjao baš oko trapa, majstor moj uzeo baš ovo što bitanga reče, špagu tj metar i ja mu pomogao to da izmjerimo, sve ok bilo, nisam ni išao na špuru taman uštedio
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#168 Re: Špura u SA

Post by splinter »

@Bitanga: Hvala na odgovoru :thumbup:
Senad mi je i radio prije.

@Sodom1: Pa radio sam jer mi je tako rečeno kad sam kupio prošlo auto. Obzirom da su kod nas ceste takve kakve jesu, dakle rupa do rupe, ivičnjaci od pola metra i tako to nije loše uraditi špuru preventivno i ja poslušam. Sad šta ja znam, vjerovatno će čovjek čuti različita mišljenja po ovom pitanju.
Mada cijenim svako mišljenje.
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#169 Re: Špura u SA

Post by ala7 »

Ljudi šta bi moglo biti.

Auto normalno vozi, ne čuje se nikakav zvuk ali kad pređem preko ležećeg škripne nešto (zvuk kao kad stara vrata otvoriš). Sve ok kad ga pređeš sporo ali čim malo "brže" to se čuje (ne mislim brže kao da ću ga preskočiti već par km/h brže). Brži je pješak ako ćemo tako.

Špuru odradio danas imao problem sa krivim volanom, na stupu u SAVA trgovina, sve preporuke.
User avatar
Optimist
Posts: 13642
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#170 Re: Špura u SA

Post by Optimist »

Pogledati aksijalni i odbojne gume na amortizerima.
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#171 Re: Špura u SA

Post by ala7 »

Optimist wrote:Pogledati aksijalni i odbojne gume na amortizerima.
Hvala drug :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#172 Re: Špura u SA

Post by bitanga_sa_otesa »

zna i kugla i krajnica skripat ako udje voda unutra..
Al'din
Posts: 1117
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/BcPbrA7auEb4z7o27
Contact:

#173 Re: Špura u SA

Post by Al'din »

bitanga_sa_otesa wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:
Kod Ferhatovića dok je radio njegov zet trudio se momak da uradi kako treba i znao je fakat svoj posao.
aldin :thumbup:
Pozdrav, Aldin se vratio :)
Samo da vas obavjestim, otvoren novi servis, u Hadzicima, specijalizovan za trap/ovjes, špura, zamjena guma, mali servis itd...
Detalje mozete naci na http://www.autoklinika-kajimovic.com/
Fb https://www.facebook.com/kajimovicautoklinika/
Ili na broj 061 235 225
Cijena kompletnog podesavanja geometrije ovjesa 20KM
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#174 Re: Špura u SA

Post by Qler »

:thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#175 Re: Špura u SA

Post by Travnički Noćni Šetač »

Al'din wrote: Pozdrav, Aldin se vratio :)
Samo da vas obavjestim, otvoren novi servis, u Hadzicima, specijalizovan za trap/ovjes, špura, zamjena guma, mali servis itd...
Detalje mozete naci na http://www.autoklinika-kajimovic.com/
Fb https://www.facebook.com/kajimovicautoklinika/
Ili na broj 061 235 225
Cijena kompletnog podesavanja geometrije ovjesa 20KM
Ni vi ne radite nedeljom za nas iz dalje što bi došli ?
Post Reply