Špura u SA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1 Špura u SA

Post by p206 »

Gdje uraditi špuru u Sarajevu?

Fiesta kod sestre lagano skreće u lijevu stranu kad se pusti volan, auto je tek uveženo. Provjerio sam pritisak u gumama, diskovi od kočnica su dobro podešeni, tj. jedan ne koči da bi auto skretalo u tu stranu.
Čuo sam da može biti do krajnica, pa ne znam da li se to riješi špurom ili se moraju mijenjati?

EDIT: Čuo sam da ima negdje u Blažuju, pa ako ima neko broj tel.?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#2 Re: Špura u SA

Post by goran16v »

p206 wrote:Gdje uraditi špuru u Sarajevu?

Fiesta kod sestre lagano skreće u lijevu stranu kad se pusti volan, auto je tek uveženo. Provjerio sam pritisak u gumama, diskovi od kočnica su dobro podešeni, tj. jedan ne koči da bi auto skretalo u tu stranu.
Čuo sam da može biti do krajnica, pa ne znam da li se to riješi špurom ili se moraju mijenjati?

EDIT: Čuo sam da ima negdje u Blažuju, pa ako ima neko broj tel.?

Ako je nesto od elemenata ovjesa (krajnica, spona, lugla, selen blok, lafeta) potroseno ili osteceno onda se to spurom ne moze rijesiti, odnosno da se spura uradi moraju se zamjeniti, medjutim, ako nisu potroseni spuru je moguce uraditi i bez zamjene.
To negdje u Blazuju je servis Ferhatovic, a nalazi se iz pravca grada prema Hadzicima nekih 300m poslije Pak centra odmah pored ceste. Do njih dodjes tako sto u Blazuju predjes na sporednu cestu koja ide paralelno sa zapadnim prilazom.
Broj telefona je 033 624 378, 061 221 887.
Oni ce ti podici auto i odmah reci da li treba sta zamjeniti da se spura nasteluje, a i maju varijantu da ti dio dodje na lice mjesta.
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#3 Re: Špura u SA

Post by p206 »

Hvala puno na odgovoru :)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#4 Re: Špura u SA

Post by respo »

idi gore prema bolnici delta auto cini mi se
odrade ti sve kako treba i nemas problema
M@RKO
Posts: 133
Joined: 15/05/2010 09:23

#5 Re: Špura u SA

Post by M@RKO »

+1
Delta, Bolnicka 11.. br 033/209-222
Svaki put sam prezadovoljan bio...
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#6 Re: Špura u SA

Post by sLLayer »

makbel u dzemala bijedica, cvaja :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#7 Re: Špura u SA

Post by goran16v »

sLLayer wrote:makbel u dzemala bijedica, cvaja :D
Al ga uradi ko stigne i to jedan na prema ofrlje.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#8 Re: Špura u SA

Post by goran16v »

respo wrote:idi gore prema bolnici delta auto cini mi se
odrade ti sve kako treba i nemas problema
Koliko ja znam u Delti nemaju mogucnost za dostavu dijelova ako treba sta zamjeniti , plus naplate nekakva razradjivanja i sve zajedno zna biti skoro duplo skuplje nego kod Ferhatovica.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#9 Re: Špura u SA

Post by sorcerer »

naravno i na novim autima razradjuju krajnice ... bio prisutan vise puta....smijesno mi bilo pravo....
meni isto jednom rekao kao prvo na razradjivanje.... sta ces razradjivat ja krajnice nove zavrnuo prije pola sata :-) :-)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#10 Re: Špura u SA

Post by goran16v »

sorcerer wrote:naravno i na novim autima razradjuju krajnice ... bio prisutan vise puta....smijesno mi bilo pravo....
meni isto jednom rekao kao prvo na razradjivanje.... sta ces razradjivat ja krajnice nove zavrnuo prije pola sata :-) :-)
Na svemu, a gro ljudi dolazi na spuru poslije radova na trapovima! :lol:
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#11 Re: Špura u SA

Post by sLLayer »

goran16v wrote:
sLLayer wrote:makbel u dzemala bijedica, cvaja :D
Al ga uradi ko stigne i to jedan na prema ofrlje.
ja sam zadovoljan kako su mi uradili, mozda me neki dobar potrefio :-)
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#12 Re: Špura u SA

Post by klixo »

Ferhatovic u Blazuju , najbolji ... Najsavreminija oprema za spuru definitivno ! Bas danas uradio spuru kod njega.
User avatar
Alevn
Posts: 65
Joined: 05/09/2013 09:17

#13 Re: Špura u SA

Post by Alevn »

p206 wrote:Gdje uraditi špuru u Sarajevu?

Fiesta kod sestre lagano skreće u lijevu stranu kad se pusti volan, auto je tek uveženo. Provjerio sam pritisak u gumama, diskovi od kočnica su dobro podešeni, tj. jedan ne koči da bi auto skretalo u tu stranu.
Čuo sam da može biti do krajnica, pa ne znam da li se to riješi špurom ili se moraju mijenjati?

EDIT: Čuo sam da ima negdje u Blažuju, pa ako ima neko broj tel.?
U Blažuj nemoj ni slučajno, to su lopovi, meni prije 10-ak godina na Golfu 2, dok nisam imao pojma o autima, se upalila zujalica na autoputu i odmah njima svratio, oni su mi pokušali naći kvarova, da me košta 1000 KM, ali ja nisam htio kod njih ništa da radim. Kada sam otišao pravom majstoru, samo je trebalo ulje zamjeniti na autu i više nije bilo problema.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14 Re: Špura u SA

Post by drndalo »

klixo wrote:Ferhatovic u Blazuju , najbolji ... Najsavreminija oprema za spuru definitivno ! Bas danas uradio spuru kod njega.
Ja zbog najsavremenije laser opreme jednom davno odoh u Deltu, i pojedoh GOVNO ! Negdje sam vec pisao to iskustvo, ali nije ni bitno... Prije toga bio u Hadzicima, i nekompletiran posao... Mislim bilo je bolje nego prije intervencije, ali dok nisje napravljeno kako treba, nisam znao vidjeti razliku izmedju "kako treba" i "kako ne treba".

Najbitniji u svemu tome ti je majstor koji ce to raditi, onaj ko zna i hoce uraditi, uradice i sa kanafom sasvim dobro, onaj ko je kloc ili lopov, laser ga nece sprijeciti da ti nanese stetu...
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#15 Re: Špura u SA

Post by sorcerer »

u delti jedino senad zna uraditi posao kako treba,ostali ''majstori''su pravi slageri......
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#16 Re: Špura u SA

Post by klixo »

Alevn wrote:
p206 wrote:Gdje uraditi špuru u Sarajevu?

Fiesta kod sestre lagano skreće u lijevu stranu kad se pusti volan, auto je tek uveženo. Provjerio sam pritisak u gumama, diskovi od kočnica su dobro podešeni, tj. jedan ne koči da bi auto skretalo u tu stranu.
Čuo sam da može biti do krajnica, pa ne znam da li se to riješi špurom ili se moraju mijenjati?

EDIT: Čuo sam da ima negdje u Blažuju, pa ako ima neko broj tel.?
U Blažuj nemoj ni slučajno, to su lopovi, meni prije 10-ak godina na Golfu 2, dok nisam imao pojma o autima, se upalila zujalica na autoputu i odmah njima svratio, oni su mi pokušali naći kvarova, da me košta 1000 KM, ali ja nisam htio kod njih ništa da radim. Kada sam otišao pravom majstoru, samo je trebalo ulje zamjeniti na autu i više nije bilo problema.
Jesi providan :lol:

Ferhatovic konkurencija pa malo blatiš :-)

Ko drugom jamu kopa sam u nju pada ;)

Dolaze mu automobili od 50 hiljada marak i ne valja...Providno druze , providno.
Last edited by klixo on 14/09/2013 21:09, edited 1 time in total.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#17 Re: Špura u SA

Post by sorcerer »

po meni je ferhatovic ok ,bio sam kod njega 10-tak puta sa raznim autima i nisam imao nikakvih zamjerki .
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#18 Re: Špura u SA

Post by goran16v »

Alevn wrote:
U Blažuj nemoj ni slučajno, to su lopovi, meni prije 10-ak godina na Golfu 2, dok nisam imao pojma o autima, se upalila zujalica na autoputu i odmah njima svratio, oni su mi pokušali naći kvarova, da me košta 1000 KM, ali ja nisam htio kod njih ništa da radim. Kada sam otišao pravom majstoru, samo je trebalo ulje zamjeniti na autu i više nije bilo problema.
Jos samo da objasnis kakve veze ima zamjena ulja sa stelovanjem supre pa da se razilazimo! :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#19 Re: Špura u SA

Post by kloniran »

klixo wrote:
Alevn wrote:
p206 wrote:Gdje uraditi špuru u Sarajevu?

Fiesta kod sestre lagano skreće u lijevu stranu kad se pusti volan, auto je tek uveženo. Provjerio sam pritisak u gumama, diskovi od kočnica su dobro podešeni, tj. jedan ne koči da bi auto skretalo u tu stranu.
Čuo sam da može biti do krajnica, pa ne znam da li se to riješi špurom ili se moraju mijenjati?

EDIT: Čuo sam da ima negdje u Blažuju, pa ako ima neko broj tel.?
U Blažuj nemoj ni slučajno, to su lopovi, meni prije 10-ak godina na Golfu 2, dok nisam imao pojma o autima, se upalila zujalica na autoputu i odmah njima svratio, oni su mi pokušali naći kvarova, da me košta 1000 KM, ali ja nisam htio kod njih ništa da radim. Kada sam otišao pravom majstoru, samo je trebalo ulje zamjeniti na autu i više nije bilo problema.
Jesi providan :lol:

Ferhatovic konkurencija pa malo blatiš :-)

Ko drugom jamu kopa sam u nju pada ;)

Dolaze mu automobili od 50 hiljada marak i ne valja...Providno druze , providno.
Ferhatović :thumbup: vec nekoliko godina samo kod njih radim spuru i nikad fule nije bilo.

Prije nekoliko dana bili na špuri panamera i jaguar onaj od 200k+, prošle godine lambo, a ove do 100k ne pikam, to svaki dan viđam u prolazu :roll:
alkishar
Posts: 18
Joined: 14/01/2011 19:46

#20 Re: Špura u SA

Post by alkishar »

Ja sam radio špuru i kod makbele i kod ferhatovica. Momak u makbelu je se fakat potrudio da sve parametre dovede u zeleno. Ovaj u ferhatovicu kao da mu je bilo mrsko. Navodno u ferhatovicu je bio neki momak koji je to radio baš za 10.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#21 Re: Špura u SA

Post by TheGodfather001 »

alkishar wrote:Ja sam radio špuru i kod makbele i kod ferhatovica. Momak u makbelu je se fakat potrudio da sve parametre dovede u zeleno. Ovaj u ferhatovicu kao da mu je bilo mrsko. Navodno u ferhatovicu je bio neki momak koji je to radio baš za 10.
Kod Ferhatovica u Blazuju je radio momak Ajdin ili Aldin, bilo ga je na forumu bhtuning, i meni je radio spuru prije 2-3 godine, prezadovoljan, sve je ustimao kako treba sa ispisom nagiba, itd. Vec tada je govorio da je taj vlasnik servisa lopov, i da ce vjerovatno otici iz Ferhatovica i otvoriti svoj servis negdje u Hadzicima...
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#22 Re: Špura u SA

Post by kloniran »

alkishar wrote:Ja sam radio špuru i kod makbele i kod ferhatovica. Momak u makbelu je se fakat potrudio da sve parametre dovede u zeleno. Ovaj u ferhatovicu kao da mu je bilo mrsko. Navodno u ferhatovicu je bio neki momak koji je to radio baš za 10.

Meni nije jasno kako možete to dopustiti, pa špura se rati max 15 min a ne 7 dana pa da se ne može biti pored automobila dok se radi. Kad si već platio uslugu, zahtjevaj je na vrhunskom nivou jer su to tvoje i samo tvoje pare bilo gdje da se radi. Obratite malo pažnju kad vam rade te mini intervencije na automobilu, jer oni rade za vaš novac a ne vi za njihov. :-)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#23 Re: Špura u SA

Post by goran16v »

Hvala bogu pa postoji monitor i za mehanicara i za musteriju na kojem se pravi stimanje i print na kraju pa svako moze traziti da mu zaceraju parametre u zelenu zonu.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#24 Re: Špura u SA

Post by drndalo »

E pa ja taj papir u Delti nikad nisam dobio, poslovna tajna... :mrgreen:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#25 Re: Špura u SA

Post by johntra »

Vidim niko ne spominje Neškovića...papir dobiješ uvijek, a i usluga je na odličnom nivou...možda jedino nekad znaš čekati, jer imaju pune ruke posla, a cijena im je najpovoljnija...
Post Reply