Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1 Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

SDA i Bakir Izetbegović se ovih dana ne oglašavaju povodom budućih odluka CIK-a, koje bi bošnjački narod u BiH, mogle dovesti u "položaj nacionalne segregacije". Naprotiv! Imali smo priliku svjedočiti i pokušaju formiranja vlasti u ZDK sa HDZ-om..

Nermin Nikšić i lijevo orjentisane stranke, izjasnile su se za blokade kao odgovor na svim nivoima... Ali SDA, "mudro ćuti" i ne iznosi svoje planove po pitanju formiranja vlasti. Ako situaciju u ZDK možemo posmatrati kao probni balon, ispada da je SDA voljna formirati vlast sa HDZ i pomoći mu da zacementira vlast u narednom periodu, te postane apsolutni gospodar FBiH.

Ako CIK koji je pod kontrolom HDZ-a i SNSD-a, donese ovih dana odluku o popunjavanju Doma Naroda u korist HDZ, bošnjačka većina u FBiH naći će se u situaciji crnačke većine u Južnoafričkoj Republiciii 48'.
Nedavni izbori, odnosno rezultati, biće provedeni tako što će HDZ biti izjednačen sa burskom nacionalističkom strankom, koja je pobjedom na izborima 1948 uvela apartheid kao službenu politiku Južnoafričke Republike.

Slijedi li i BiH isti scenarijo uz prećutno odobravanje SDA i Bakira Izetbegovića?
Očigledno da SDA ne misli blokirati implementaciju izbornih rezultata, po popisu iz 2013 i "djelomičnom provodjenju Ljubićeve apelacije" po kojoj se CIK izjasnio (da svaki Kanton ne mora dati predstavnika kontitutivnih naroda).
Last edited by SaraFina on 06/11/2018 23:46, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2 Re: Sprema li u FBiH HDZ (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

Predsjednik Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić poručio je danas na pres-konferenciji da Centralna izborna komisija priprema odluke koje nisu ništa drugo nego ''državni udar na Bosnu i Hercegovinu''.

Lider SDP-a kazao je da je i ranije upozoravao na djelovanje CIK-a naglasivši da je krajnje vrijeme da ''CIK shvati da niko u ovoj zemlji ne može biti iznad Ustava i zakona''.

''Upozoravali smo i pokušali pozvati ljude iz CIK-a da shvate da niko u ovoj zemlji ne može biti iznad Ustava i zakona. Prema informacijama koje imamo, CIK ovih dana razmatra i ima želju da donese odluku nešto radikalniju nego što je bila ona o kojoj smo prošli put govorili. Nema nikakvog spora da CIK može donijeti odluku o raspodjeli mandata uz poštivanje Ustava, osnova za izračun broja delegata u Domu naroda Parlamenta FBiH treba biti popis iz 1991. godine. Da iz svakog kantona u Dom naroda ide po jedan predstavnik iz svakog konstitutivnog naroda ukoliko je najmanje jedan izabran. Sve ostalo je neustavno i sve drugo će biti predmet i krivične odgovornosti članova CIK-a. Mislim da se niko ne treba zavaravati u CIK-u i da ovakvim ponašanjem i kršenjem Ustava ustvari ne mogu imati ni imunitet. Mislim da niko, a pogotovo CIK nema pravo kršiti Dejtonski sporazum jer BiH ni u Dejtonu nije bila podijeljena na tri etničke državice'', kazao je Nikšić danas  u Sarajevu.



N.Nikšić: Imamo informaciju da HDZ BiH preko svojih parlamentaraca u EU utiče na strane sudije Ustavnog suda BiH #SDP, Naša stranka, DF @N1infoSA





Prema njegovm mišljenju, ovdje se ne radi samo o Ustavnom već i o civilizacijskom pitanju.

''Nadam se da će većina članova CIK-a da oni nisu članovi CIK-a da bi ispunjavali želje svojih političkih mentora i da su svjesni posljedica. CIK ima zakonsku mogućnost odrediti mandate, ali korištenjem popisa iz 1991. godine. Ovdje se ne radi samo o Ustavnom pitanju već o civilizacijskom pitanju. SDP će uz Našu stranku i DF učiniti sve da ovo spriječi. Spremni smo blokirati sve procese jer ne želimo dozvoliti da se prekraja uređenje i karakter ove zemlje, a bez da se to dešava na Ustavan i zakonit način'',poručio je predsjednik SDP-a.

Potom je rekao da HDZ BiH vrši pritisak na sudije Ustavnog suda BiH.

''Imamo informacije da HDZ preko svojih evropskih parlamentaraca vrši pritisak na sudije Ustavnog suda koji nisu iz BiH kako bi uticali na njihovu odluku po apelaciji Borjane Krišto. Smatramo da je ovakav udar na državu Bosnu i Hercegovinu, došao do faze kad se na njega mora odlučno i ujedinjeno odgovoriti. Ako padne pravilo 1-1-1, znači da Bošnjaci, Srbi i Hrvati iz pojedinih kantona ne vrijede isto u svim kantonima. Pozivam sve one političke subjekte koji žele graditi normalnu BiH da se ujedine kad je ovo pitanje i ne dozvole da ovaj plan uspije'', potcrtao je on.

Na konferenciji za novinare obratio se i predsjednik Naše stranke Predrag Kojović.


Predsjednik Naše stranke Predrag Kojović kazao je da ga ne iznenađuje stav Evropske komisije jer su predstavnici međunarodne zajednice slabo informisani o stanju BiH.

"Pozivam ih da prestanu za BiH predlagati neka rješenja”, rekao je Kojović.

On je poručio da je njegov stav kako strane ambasade ne trebaju tražiti implementiranje bilo čega što ne bi implementirali u svojim zemljama.

Generalni sekretar DF-a Zlatko Miletić kazao je da su mišljenja OHR-a dostavljana različitim institucijama u BiH poput Ustavnog suda BiH.

"Pojedini članovi međunarodne zajednice nas potcjenjuju. Evropska komisija je gurnula u stranu OHR jer im ne odgovara njihov stav. Nije posao evropskih parlamentaraca da oni tumače Ustav BiH. To je posao OHR-a", rekao je Miletić.

Predsjednik SDP-a Nermin Nikšić je kazao da su OHR i neke ambasade smatrale kako je izborni proces u BiH kompromitovan i da je potrebno ponovo brojati glasove dok su Evropska komisija i OSCE bili protiv.
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by madner »

Pisao sam o ovome prije godinu dana, to je dogovor Bake Cova.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

madner wrote:Pisao sam o ovome prije godinu dana, to je dogovor Bake Cova.

Pisaćemo opet. Neka ostane "evidentirano" na zasebnoj temi.
A i pratiti buduće koalicije kriminalnih hobotnica.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#5 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by Novak20 »

Pa kad ovdje budu živjele različite rase možda i bude nekakvog aparhejda. :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:Pa kad ovdje budu živjele različite rase možda i bude nekakvog aparhejda. :lol:
Zašto rase? Jasno sam ja u uvodu "definirala", da se odnosi na nacionalnu osnovu. Uz vjerski aspekt/islamofobiju..
Hoćeš reći da HDZ ne polaže nade, i nije ih u prošlosti polagala, u jačanje desnice u EU, koja nema sluha za islam? :D
Naprotiv :D
Jedina je tuga što i ta kršćanska EU, uvidja uz svo diplomatsko silovanje zdravog razuma, i ove medijske agresije... "Tko je Tko u stvari" :D
LoL
https://www.bljesak.info/vijesti/politi ... ica/252572
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by Kikibombona »

Kojović: Pokušaćemo spasiti multietničku Bosnu i Hercegovinu, koju rusi CIK



Nikšić: Vrijeme je da CIK shvati da niko u ovoj zemlji ne može biti iznad Ustava i zakona



Miletić: CIK sa umišljajem ruši ustavni poredak u BiH



Nisam bas u toku. Cudi me medijska tisina ako je prica zaista vazna.

Bice da su se SDA i HDZ dogovorili da dovijeka vladaju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#8 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote:
Novak20 wrote:Pa kad ovdje budu živjele različite rase možda i bude nekakvog aparhejda. :lol:
Zašto rase? Jasno sam ja u uvodu "definirala", da se odnosi na nacionalnu osnovu. Uz vjerski aspekt/islamofobiju..
Hoćeš reći da HDZ ne polaže nade, i nije ih u prošlosti polagala, u jačanje desnice u EU, koja nema sluha za islam? :D
Naprotiv :D
Jedina je tuga što i ta kršćanska EU, uvidja uz svo diplomatsko silovanje zdravog razuma, i ove medijske agresije... "Tko je Tko u stvari" :D
LoL
https://www.bljesak.info/vijesti/politi ... ica/252572
Tesko se ovdje moze govoriti o aparthejdu ako se radi o dogovoru na relaciji HDZ - SDA.

Ovo odgovara SDA-u jer ce se tako otarasiti stranka koje nisu eksluzivno bosnjacke, poput SDP, NS, DF itd. A sada su posebno ljuti jer ih zele iskljuciti iz vlasti.

Ako ovo prodje, SDA ce biti apsolutni gospodar bosnjackog tora.

SDA o svemu mudro suti sto je dokaz da se slazu ili da su dio dogovora.

Mislim da je kolega Leverage potrefio sa ovom analizom. Vrijeme ce pokazati.
Leverage wrote:
Za SDA ovakvo rješenje koje nudi CIK je idealno, ali imaju problem što bi, da sami učestvuju u tome, teško objasnili neke stvari svom biračkom tijelu, čak bi i kod njihovog ne pretjerano zahtjevnog biračkog tijela takav pristup bio teško zaboravljen.

A ako tako nešto napravi CIK, njihovo je samo da kažu eto mi smo protiv toga, ali CIK predvođen Čovićem i Dodikom ponovo obespravljuje Bošnjake i ne samo da neće izgubiti u vlastitom biračkom tijelu nego bi mogli i profitirati. Ne treba očekivati da njihovo biračko tijelo postavlja nešto kompleksnija pitanja, npr. kako su dozvolili da Čović i Dodik imaju punu kontrolu nad CIK-om i slično.

U situaciji kada su HDZ i pobjednik iz RS-a (što će čini se još dugo biti SNSD) nezaobilazan faktor u formiranju vlasti nema nikakvog razloga da iko glasa za stranke lijeve orijentacije na višim nivoima od kantonalnog, jednostavno tu nema prostora za bilo kakav napredak.

Što znači da bi i SDA indirektno dobila poziciju vječne vlasti. I kako da budu protiv ovoga, mogu samo da se nadaju da će to proći.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#9 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote:
SaraFina wrote:
Novak20 wrote:Pa kad ovdje budu živjele različite rase možda i bude nekakvog aparhejda. :lol:
Zašto rase? Jasno sam ja u uvodu "definirala", da se odnosi na nacionalnu osnovu. Uz vjerski aspekt/islamofobiju..
Hoćeš reći da HDZ ne polaže nade, i nije ih u prošlosti polagala, u jačanje desnice u EU, koja nema sluha za islam? :D
Naprotiv :D
Jedina je tuga što i ta kršćanska EU, uvidja uz svo diplomatsko silovanje zdravog razuma, i ove medijske agresije... "Tko je Tko u stvari" :D
LoL
https://www.bljesak.info/vijesti/politi ... ica/252572
Tesko se ovdje moze govoriti o aparthejdu ako se radi o dogovoru na relaciji HDZ - SDA.

Ovo odgovara SDA-u jer ce se tako otarasiti stranka koje nisu eksluzivno bosnjacke, poput SDP, NS, DF itd. A sada su posebno ljuti jer ih zele iskljuciti iz vlasti.

Ako ovo prodje, SDA ce biti apsolutni gospodar bosnjackog tora.

SDA o svemu mudro suti sto je dokaz da se slazu ili da su dio dogovora.

Mislim da je kolega Leverage potrefio sa ovom analizom. Vrijeme ce pokazati.
Leverage wrote:
Za SDA ovakvo rješenje koje nudi CIK je idealno, ali imaju problem što bi, da sami učestvuju u tome, teško objasnili neke stvari svom biračkom tijelu, čak bi i kod njihovog ne pretjerano zahtjevnog biračkog tijela takav pristup bio teško zaboravljen.

A ako tako nešto napravi CIK, njihovo je samo da kažu eto mi smo protiv toga, ali CIK predvođen Čovićem i Dodikom ponovo obespravljuje Bošnjake i ne samo da neće izgubiti u vlastitom biračkom tijelu nego bi mogli i profitirati. Ne treba očekivati da njihovo biračko tijelo postavlja nešto kompleksnija pitanja, npr. kako su dozvolili da Čović i Dodik imaju punu kontrolu nad CIK-om i slično.

U situaciji kada su HDZ i pobjednik iz RS-a (što će čini se još dugo biti SNSD) nezaobilazan faktor u formiranju vlasti nema nikakvog razloga da iko glasa za stranke lijeve orijentacije na višim nivoima od kantonalnog, jednostavno tu nema prostora za bilo kakav napredak.

Što znači da bi i SDA indirektno dobila poziciju vječne vlasti. I kako da budu protiv ovoga, mogu samo da se nadaju da će to proći.
Bošnjaci za razliku od Hrvata koji preferiraju HDZ, ne glasaju isključivo za SDA. Ustvari SDA je dobila koliko bošnjačkih glasova (procentualno) na federalnoj razini?
Zato sam u uvodu i naslovu i stavila da uz prećutno odobravanje SDA-OVSKE kriminalne hobotnice, HDZ će uz pomoć CIK-a i SNSD-ovaca u FBiH uvesti apartheid. Vladavina manjine nad većinom... SDP i druge stranke ljevice.. Koje su u ukupnom zbiru ipak jače i brojnije od kriminalnih org. To što će se SDA-OVSKE podguzne uhljebske muhe okoristiti ne mijenja puno situaciju...
Uglavnom, ako CIK popuni Dom Naroda po ovim informacijama i polu informacijama, HDZ imaće potpunu kontrolu i biće neprikosnoveni vladar hr političke scene, a i općenito političke situacije u FBiH. DN popuniće po popisu iz 2013, tako da će HDZ -ovci zahvaljujući omjeru snaga/ brojnosti u kantonima, u DN imati mogućnost da kontrolišu u potpunosti K.Hrvata svojim kadrom.
Nakon uspostavljanja vlasti i cementiranja za ovaj mandat, počinjaće blokade da bi iznudili u potpunosti provedbu Ljubićeve apelacije. Tada su sigurni za vijeke vijekova.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#10 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote:Bošnjaci za razliku od Hrvata koji preferiraju HDZ, ne glasaju isključivo za SDA. Ustvari SDA je dobila koliko bošnjačkih glasova (procentualno) na federalnoj razini?
Zato sam u uvodu i naslovu i stavila da uz prećutno odobravanje SDA-OVSKE kriminalne hobotnice, HDZ će uz pomoć CIK-a i SNSD-ovaca u FBiH uvesti apartheid. Vladavina manjine nad većinom... SDP i druge stranke ljevice.. Koje su u ukupnom zbiru ipak jače i brojnije od kriminalnih org. To što će se SDA-OVSKE podguzne uhljebske muhe okoristiti ne mijenja puno situaciju...
Uglavnom, ako CIK popuni Dom Naroda po ovim informacijama i polu informacijama, HDZ imaće potpunu kontrolu i biće neprikosnoveni vladar hr političke scene, a i općenito političke situacije u FBiH. DN popuniće po popisu iz 2013, tako da će HDZ -ovci zahvaljujući omjeru snaga/ brojnosti u kantonima, u DN imati mogućnost da kontrolišu u potpunosti K.Hrvata svojim kadrom.
Nakon uspostavljanja vlasti i cementiranja za ovaj mandat, počinjaće blokade da bi iznudili u potpunosti provedbu Ljubićeve apelacije. Tada su sigurni za vijeke vijekova.
Kontam sta govoris.

SDA je ljubomorna na HDZ radi podrske koju uziva u svom narodu. I oni su imali slicno u periodu vladavine Alije Izetbegovica. Bili su apsolutni gospodari bosnjackog naroda.

Sada ih zajebavaju SDA odmetnici i ljevicari. Niko nece sa njima.

S druge strane, sa HDZ-eom se u Zenici dogovorise za dvije minute. Meni ovo - tebi ovo, ti se ne petljaj u moje - ja necu u tvoje... evo ruka!

Zenicka SDA nakon dogovora sa HDZ:
"Evo kao što vidite, nismo razgovarali o nekim principima - za koje čujemo da se razgovara - mi praktično kao stari koalicioni partneri, kao oni koji su uradili dobre rezultate praktično nastavljamo tamo gdje smo stali..."
"Razgovarali smo i o postojećem rasporedu resora - da ubrzamo stvar, da budemo konkretni - HDZ se izjasnio da traži poštivanje ustavom zagarantovanih prava (tako da kažem) hrvatskog naroda i mi smo se sa tim saglasili. Što znači i određene pozicije za koje smo se već danas dogovorili..."

"Jedno od pitanja i ponuda praktično naša HDZ-u je bilo i pitanje ustava prilikom raspodjele pozicija, zaposlenosti itd. u ZDK. I mi smo se složili da ćemo poštovati Ustav FBiH, odnosno Ustav ZDK, po kome dvije pozicije u vladi moraju biti Hrvati..."
"Mi smo danas razgovarali o ustavnim rješenjima koja podržavamo. Vrlo smo jasno rekli HDZ-u na pitanje, da ustavno oni polažu pravo na dva ministra hrvatske nacionalnosti, mi smo rekli DA. Mi nećemo predlagati hrvatskog ministra. Predlažemo, da vi to predložite, a oni su rekli OK."
Dakle, ovim potezom SDA zeli eliminisati protivnike u bosnjackom narodu kako bi mogli u miru vladati sa HDZ-om i parnerima iz RS.

Zbog toga apsolutna sutnja i ignorisanje ove price od strane SDA. Potpuno su se povukli. Bakir i Sebija kao da su u zemlju propali.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#11 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by General War »

A sta je bio ono razlog sto se pristade na popis 2013? :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#12 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote:
SaraFina wrote:Bošnjaci za razliku od Hrvata koji preferiraju HDZ, ne glasaju isključivo za SDA. Ustvari SDA je dobila koliko bošnjačkih glasova (procentualno) na federalnoj razini?
Zato sam u uvodu i naslovu i stavila da uz prećutno odobravanje SDA-OVSKE kriminalne hobotnice, HDZ će uz pomoć CIK-a i SNSD-ovaca u FBiH uvesti apartheid. Vladavina manjine nad većinom... SDP i druge stranke ljevice.. Koje su u ukupnom zbiru ipak jače i brojnije od kriminalnih org. To što će se SDA-OVSKE podguzne uhljebske muhe okoristiti ne mijenja puno situaciju...
Uglavnom, ako CIK popuni Dom Naroda po ovim informacijama i polu informacijama, HDZ imaće potpunu kontrolu i biće neprikosnoveni vladar hr političke scene, a i općenito političke situacije u FBiH. DN popuniće po popisu iz 2013, tako da će HDZ -ovci zahvaljujući omjeru snaga/ brojnosti u kantonima, u DN imati mogućnost da kontrolišu u potpunosti K.Hrvata svojim kadrom.
Nakon uspostavljanja vlasti i cementiranja za ovaj mandat, počinjaće blokade da bi iznudili u potpunosti provedbu Ljubićeve apelacije. Tada su sigurni za vijeke vijekova.
Kontam sta govoris.

SDA je ljubomorna na HDZ radi podrske koju uziva u svom narodu. I oni su imali slicno u periodu vladavine Alije Izetbegovica. Bili su apsolutni gospodari bosnjackog naroda.

Sada ih zajebavaju SDA odmetnici i ljevicari. Niko nece sa njima.

S druge strane, sa HDZ-eom se u Zenici dogovorise za dvije minute. Meni ovo - tebi ovo, ti se ne petljaj u moje - ja necu u tvoje... evo ruka!

Zenicka SDA nakon dogovora sa HDZ:
"Evo kao što vidite, nismo razgovarali o nekim principima - za koje čujemo da se razgovara - mi praktično kao stari koalicioni partneri, kao oni koji su uradili dobre rezultate praktično nastavljamo tamo gdje smo stali..."
"Razgovarali smo i o postojećem rasporedu resora - da ubrzamo stvar, da budemo konkretni - HDZ se izjasnio da traži poštivanje ustavom zagarantovanih prava (tako da kažem) hrvatskog naroda i mi smo se sa tim saglasili. Što znači i određene pozicije za koje smo se već danas dogovorili..."

"Jedno od pitanja i ponuda praktično naša HDZ-u je bilo i pitanje ustava prilikom raspodjele pozicija, zaposlenosti itd. u ZDK. I mi smo se složili da ćemo poštovati Ustav FBiH, odnosno Ustav ZDK, po kome dvije pozicije u vladi moraju biti Hrvati..."
"Mi smo danas razgovarali o ustavnim rješenjima koja podržavamo. Vrlo smo jasno rekli HDZ-u na pitanje, da ustavno oni polažu pravo na dva ministra hrvatske nacionalnosti, mi smo rekli DA. Mi nećemo predlagati hrvatskog ministra. Predlažemo, da vi to predložite, a oni su rekli OK."
Dakle, ovim potezom SDA zeli eliminisati protivnike u bosnjackom narodu kako bi mogli u miru vladati sa HDZ-om i parnerima iz RS.

Zbog toga apsolutna sutnja i ignorisanje ove price od strane SDA. Potpuno su se povukli. Bakir i Sebija kao da su u zemlju propali.
Ne samo da Bakir želi vječno vladati, ovim malverzacijama.. To bi se moglo i razumjeti.
Nego bukvalno na štetu bošnjačkog/bosanskohercegovačkog naroda u FBiH on Čoviću potpisuje bjanko ček za uvodjenje apartheida.
Za SDA očigledno ne postoji svetinja. Čovićevo fašističko glasilo dnevnik ba i opskurni portali tipa poskok i HB, milion su puta ABIH nazvali pretećom ISIL-a na Balkanu. Bakirovog rahmetli oca Aliju zapovjednikom paravojnih formacija mudžahedina, te bivšim presjednikom evropske države, koji je direktno bio povezan sa terorizmom, a Bakira naslednikom te tradicije.. Sotonizira se kompletan bošnjački narod i njegova ratna stradanja. A ABiH s kojom je HVO i HV suradjivala proglašava se islamističkom...Takve stvari prelaze sve granice normalnog rasudjivanja.
Čak se po umjerenom forumu HR, promiče mantra da je Alija poznavao i napadače na "Blizance"...Od bootova HDZ-a. Zamisli dokle ide ta bolest...
Da sad ne idem u stvari poput SDA"aminovanja" za kršenja ustava FBiH CIK-u i HDZ-u, sklapanja koalicija po kantonima gdje je HDZ moguć zaobilazan faktor i sl.
Ne znam da li SDA bootovi prate portale i vijesti, samo me čudi da i njihovi glasači (o kojima imam jako loše mišljenje) i članovi stranke ignorišu i imaju "stomak" za gadosti kojima se koriste njihovi koalicioni partneri iz HDZ-a.
Nije Bakir neprikosnoveni vladar... Ili jeste.
Kako god, očigledno da nema/ju nikakvih moralnih skrupula.
Razumijem pomanjkanje odgovornosti prema sopstvenom narodu, to su demonstrirali Vize puta do sada, ali prelazak preko ove gadne medijske hajke od strane HDZ-A je zabrinjavajući sa ljudskog i moralnog aspekta.
Je li moguće da je kompletno članstvo, skupa s Bakirom operisano od svega svetog iole normalnim ljudima?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

General War wrote:A sta je bio ono razlog sto se pristade na popis 2013? :D

Pa ko je pristao? CIK namjerava nametnuti popis iz 2013, jer su CIK-om ovladali HDZ i SNSD. Čak i OHR i Visoki predstavnik upozoravaju mlako da se ne ide u takve egzibicije.
Sad vidjećemo kad/ako apelacija Krišto otvori pandorinu kutiju. Time ne mislim na direktnu vezu sa popisom, nego općenito.

Koliko moraš nisko pasti da te spodoba poput Karamatića naziva jeftinim.


https://www.google.com/amp/s/www.klix.ba/amp/181030037
pemanapemani
Posts: 5333
Joined: 09/09/2008 15:12

#14 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by pemanapemani »

Kada sam trubio koliko je nakaradni popis 2013. godine bitan i da nije trebalo pristati na njega u onakvoj formi u kakvoj je proveden, @SaraFina je to ismijavala kao nešto najgluplje što čita i slične šale i pošalice.
Poslije jebanja nema kajanja, ali eto, bitno je da je Bošnjaka više od 50%, a najbitnije da su Bosanci statistička greška. :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#15 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

pemanapemani wrote:Kada sam trubio koliko je nakaradni popis 2013. godine bitan i da nije trebalo pristati na njega u onakvoj formi u kakvoj je proveden, @SaraFina je to ismijavala kao nešto najgluplje što čita i slične šale i pošalice.
Poslije jebanja nema kajanja, ali eto, bitno je da je Bošnjaka više od 50%, a najbitnije da su Bosanci statistička greška. :-)

Ti na pogrešnom mjestu trubiš.... Shvati da je ideja bosanstva mrtvorodjenče. Ako možeš. Nakaradno i mazohistički je se furati na nebulozne ideje koje nikad nisu imale šanse zaživjeti.. I to ne zarad bošnjačkog nacionalnog korupusa u BiH, nego zarad susjeda odnosno komšija. Takodjer nebuloze da svakog Bošnjaka zarad nacionalnog izjašnjavanja proglašavaš SDA-OVCOM automatski su ludilo na kub. Pa ako je popis pokazao da je u BiH oko 2% ostalih pa i tih "naprednih" Bosanaca koje favoriziraš kao garanciju opstojnosti BiH, kako molim te da je lijeva opcija SDP, DF, NS i druge imala toliko glasova na izborima?
Pojasni mi logično kako ste eto VI Bosanci sa 2 % udjela u stanovništvu BiH, uspjeli dati toliko glasova Bećireviću i Komšiću i 50 000 Hadžikadiću ... (Ako krenemo od tvoje predpostavke da svi Bošnjaci glasaju za SDA)?Da je izjasniti se Bošnjakom nakaradno i da je popis nakaradan..
Objasni molim te. Dakle 2% stanovništva na popisu 2013 dalo je oko 400 000 glasova kandidatima ljevice i 50 000 Hadžikadiću... Kako je to moguće matematički? A svi Bošnjaci po tvojoj uvrnutoj logici su glasači SDA. Džaferović i SDA su dobili koliko?
Dakle, biti Bošnjak nacionlno = SDA glasač?
Kako? Džaferović bi bio na pola miliona i više. A i SDA kao stranka na svim razinama tu negdje..
Last edited by SaraFina on 07/11/2018 09:14, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#16 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by cyprus »

Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?
Naravno da sprema. Željko Komšić je HDZ gurnuo u puno povoljniju poziciju i priliku da taj naum i ostvari... Ranije je bilo nezamislivo ovako nešto, a sad mi se čini kao realna opcija... Ali vrijeme (i to skoro) će pokazati...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#17 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

cyprus wrote:
Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?
Naravno da sprema. Željko Komšić je HDZ gurnuo u puno povoljniju poziciju i priliku da taj naum i ostvari... Ranije je bilo nezamislivo ovako nešto, a sad mi se čini kao realna opcija... Ali vrijeme (i to skoro) će pokazati...

Dobro. Da nije izabran Komšić gdje ti vidiš plus? Kako je HDZ u povoljnijoj poziciji? Pa Hrvati u kantonima i gdje su većina glasaju za HDZ... Valjda ne nasjedaš na priču da se u strahu od majorizacije okupljaju oko HDZ političke opcije?
Boriša nije imao apsolutno nikakve šanse, Zelenika takodjer...Denis sa Dodikom i Čovićem u presjedništvu?
Šta bi bilo, kad bi bilo? Tako!
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

Prosječnom HDZ glasaču jedino bi Karamatić odgovarao kao konkurencija i kandidat protiv Čovića.
Ili neko sličnog mentalnog sklopa. Pa njima devedesetka i Zelenika nisu bili dovoljno ekstremni, zato gluposti da je Komšić i njegova kandidatura, ujedinila hr glasačko tijelo su obične laži.
Borišu nikako ne smatraju nacionalnim Hrvatom, ali katastrofalan poraz Zelenike dovoljan je sasvim da detektiramo na kojoj su "valnoj dužini" susjedi.
pemanapemani
Posts: 5333
Joined: 09/09/2008 15:12

#19 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by pemanapemani »

SaraFina wrote:
pemanapemani wrote:Kada sam trubio koliko je nakaradni popis 2013. godine bitan i da nije trebalo pristati na njega u onakvoj formi u kakvoj je proveden, @SaraFina je to ismijavala kao nešto najgluplje što čita i slične šale i pošalice.
Poslije jebanja nema kajanja, ali eto, bitno je da je Bošnjaka više od 50%, a najbitnije da su Bosanci statistička greška. :-)

Ti na pogrešnom mjestu trubiš.... Shvati da je ideja bosanstva mrtvorodjenče. Ako možeš. Nakaradno i mazohistički je se furati na nebulozne ideje koje nikad nisu imale šanse zaživjeti.. I to ne zarad bošnjačkog nacionalnog korupusa u BiH, nego zarad susjeda odnosno komšija. Takodjer nebuloze da svakog Bošnjaka zarad nacionalnog izjašnjavanja proglašavaš SDA-OVCOM automatski su ludilo na kub. Pa ako je popis pokazao da je u BiH oko 2% ostalih pa i tih "naprednih" Bosanaca koje favoriziraš kao garanciju opstojnosti BiH, kako molim te da je lijeva opcija SDP, DF, NS i druge imala toliko glasova na izborima?
Pojasni mi logično kako ste eto VI Bosanci sa 2 % udjela u stanovništvu BiH, uspjeli dati toliko glasova Bećireviću i Komšiću i 50 000 Hadžikadiću ... (Ako krenemo od tvoje predpostavke da svi Bošnjaci glasaju za SDA)?Da je izjasniti se Bošnjakom nakaradno i da je popis nakaradan..
Objasni molim te. Dakle 2% stanovništva na popisu 2013 dalo je oko 400 000 glasova kandidatima ljevice i 50 000 Hadžikadiću... Kako je to moguće matematički? A svi Bošnjaci po tvojoj uvrnutoj logici su glasači SDA. Džaferović i SDA su dobili koliko?
Dakle, biti Bošnjak nacionlno = SDA glasač?
Kako? Džaferović bi bio na pola miliona i više. A i SDA kao stranka na svim razinama tu negdje..
Ti standardno bubaš kada nemaš argumenata i koristiš metode iz psihologije za diskreditaciju sugovornika, već viđeno stotinu puta.

Nigdje i nikad nisam svakog Bošnjaka proglasio SDA ovcom.
Nigdje i nikad nisam negirao Bošnjake kao narod.
Nigdje i nikad nisam tvrdio da su Bosanci napredniji i bolji od drugih.

Jednostavno sam stotinu puta ponovio da se nije trebalo pristati na popis u kojem su izjednačeni pojmovi narod i nacija.
Stotinu puta sam ponovio da nije trebalo voditi agresivnu kampanju protiv Bosanstva.
Hiljadu puta sam ponovio da je temelj građanske države, ako se već morao provesti nakaradni popis narod = nacija, mogao biti to da Bosanaca bude više od 5%, jer bi se tako pokazala opredjeljenost određenog broja ljudi da im je na prvom mjestu država, a ne narod, kako to desetljećima forsira velikosrpska i velikohrvatska politika.

Sad ti nastavi sa delirijem. :)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#20 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

pemanapemani wrote:
SaraFina wrote:
pemanapemani wrote:Kada sam trubio koliko je nakaradni popis 2013. godine bitan i da nije trebalo pristati na njega u onakvoj formi u kakvoj je proveden, @SaraFina je to ismijavala kao nešto najgluplje što čita i slične šale i pošalice.
Poslije jebanja nema kajanja, ali eto, bitno je da je Bošnjaka više od 50%, a najbitnije da su Bosanci statistička greška. :-)

Ti na pogrešnom mjestu trubiš.... Shvati da je ideja bosanstva mrtvorodjenče. Ako možeš. Nakaradno i mazohistički je se furati na nebulozne ideje koje nikad nisu imale šanse zaživjeti.. I to ne zarad bošnjačkog nacionalnog korupusa u BiH, nego zarad susjeda odnosno komšija. Takodjer nebuloze da svakog Bošnjaka zarad nacionalnog izjašnjavanja proglašavaš SDA-OVCOM automatski su ludilo na kub. Pa ako je popis pokazao da je u BiH oko 2% ostalih pa i tih "naprednih" Bosanaca koje favoriziraš kao garanciju opstojnosti BiH, kako molim te da je lijeva opcija SDP, DF, NS i druge imala toliko glasova na izborima?
Pojasni mi logično kako ste eto VI Bosanci sa 2 % udjela u stanovništvu BiH, uspjeli dati toliko glasova Bećireviću i Komšiću i 50 000 Hadžikadiću ... (Ako krenemo od tvoje predpostavke da svi Bošnjaci glasaju za SDA)?Da je izjasniti se Bošnjakom nakaradno i da je popis nakaradan..
Objasni molim te. Dakle 2% stanovništva na popisu 2013 dalo je oko 400 000 glasova kandidatima ljevice i 50 000 Hadžikadiću... Kako je to moguće matematički? A svi Bošnjaci po tvojoj uvrnutoj logici su glasači SDA. Džaferović i SDA su dobili koliko?
Dakle, biti Bošnjak nacionlno = SDA glasač?
Kako? Džaferović bi bio na pola miliona i više. A i SDA kao stranka na svim razinama tu negdje..
Ti standardno bubaš kada nemaš argumenata i koristiš metode iz psihologije za diskreditaciju sugovornika, već viđeno stotinu puta.

Nigdje i nikad nisam svakog Bošnjaka proglasio SDA ovcom.
Nigdje i nikad nisam negirao Bošnjake kao narod.
Nigdje i nikad nisam tvrdio da su Bosanci napredniji i bolji od drugih.

Jednostavno sam stotinu puta ponovio da se nije trebalo pristati na popis u kojem su izjednačeni pojmovi narod i nacija.
Stotinu puta sam ponovio da nije trebalo voditi agresivnu kampanju protiv Bosanstva.
Hiljadu puta sam ponovio da je temelj građanske države, ako se već morao provesti nakaradni popis narod = nacija, mogao biti to da Bosanaca bude više od 5%, jer bi se tako pokazala opredjeljenost određenog broja ljudi da im je na prvom mjestu država, a ne narod, kako to desetljećima forsira velikosrpska i velikohrvatska politika.

Sad ti nastavi sa delirijem. :)

Pa šta si mogao? Kad su Srbi i Hrvati forsirali upravo takav popis?
Izjasniti se 52% stanovništva Bosancima i "ući u ostale", bojkotovati popis?
Šta je bila opcija? Podijeliti se pa da 30% bude Bošnjaka i preostalih 20% "ostalih" tj Bosanaca?
S nadom da ćemo dobiti i 4-ti konstitutivni narod?
Eto pojasni..

Srbi i Hrvati u BiH se ne osjećaju Bosancima. Niti će ikad. (U promilama nacionalno, a regionalno nešto više) .
Last edited by SaraFina on 07/11/2018 09:43, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#21 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by General War »

pemanapemani wrote:Kada sam trubio koliko je nakaradni popis 2013. godine bitan i da nije trebalo pristati na njega u onakvoj formi u kakvoj je proveden, @SaraFina je to ismijavala kao nešto najgluplje što čita i slične šale i pošalice.
Poslije jebanja nema kajanja, ali eto, bitno je da je Bošnjaka više od 50%, a najbitnije da su Bosanci statistička greška. :-)
Ja ja...ali ne vide dalje od nosa, a ovo je samo pocetak.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#22 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by General War »

cyprus wrote:
Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?
Naravno da sprema. Željko Komšić je HDZ gurnuo u puno povoljniju poziciju i priliku da taj naum i ostvari... Ranije je bilo nezamislivo ovako nešto, a sad mi se čini kao realna opcija... Ali vrijeme (i to skoro) će pokazati...
HDZ bi iskoristio ovog kviska i sa Zeljkom i bez njega...prati gradivo, najavljivalo se to.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#23 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by General War »

SaraFina wrote:
General War wrote:A sta je bio ono razlog sto se pristade na popis 2013? :D

Pa ko je pristao? CIK namjerava nametnuti popis iz 2013, jer su CIK-om ovladali HDZ i SNSD. Čak i OHR i Visoki predstavnik upozoravaju mlako da se ne ide u takve egzibicije.
Sad vidjećemo kad/ako apelacija Krišto otvori pandorinu kutiju. Time ne mislim na direktnu vezu sa popisom, nego općenito.

Koliko moraš nisko pasti da te spodoba poput Karamatića naziva jeftinim.


https://www.google.com/amp/s/www.klix.ba/amp/181030037
Sta ima veze sto su navaljivali, radili su to i prije pa se nije moglo uraditi...nisu oni bezveze to " navaljivali".
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

General War wrote:
pemanapemani wrote:Kada sam trubio koliko je nakaradni popis 2013. godine bitan i da nije trebalo pristati na njega u onakvoj formi u kakvoj je proveden, @SaraFina je to ismijavala kao nešto najgluplje što čita i slične šale i pošalice.
Poslije jebanja nema kajanja, ali eto, bitno je da je Bošnjaka više od 50%, a najbitnije da su Bosanci statistička greška. :-)
Ja ja...ali ne vide dalje od nosa, a ovo je samo pocetak.

Ja vam opet kažem da ste vas dva, oni promili susjed i komšija Bosanci. I to nema nikakve veze sa nacionalnim izjašnjavanjem Bošnjaka.
Susjedi i komšije su sahranili ideju bosanstva odavno... Ako to ne razumijete... Ne vrijedi pojašnjavati.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#25 Re: Sprema li HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) a i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a?

Post by SaraFina »

General War wrote:
SaraFina wrote:
General War wrote:A sta je bio ono razlog sto se pristade na popis 2013? :D

Pa ko je pristao? CIK namjerava nametnuti popis iz 2013, jer su CIK-om ovladali HDZ i SNSD. Čak i OHR i Visoki predstavnik upozoravaju mlako da se ne ide u takve egzibicije.
Sad vidjećemo kad/ako apelacija Krišto otvori pandorinu kutiju. Time ne mislim na direktnu vezu sa popisom, nego općenito.

Koliko moraš nisko pasti da te spodoba poput Karamatića naziva jeftinim.


https://www.google.com/amp/s/www.klix.ba/amp/181030037
Sta ima veze sto su navaljivali, radili su to i prije pa se nije moglo uraditi...nisu oni bezveze to " navaljivali".

Kako?
Navodno je odluka evo odgodjena za kraj mjeseca. Ali opet kako? Kad se izgubila zahvaljujući SDA kontrola u CIK-u guranjem Puzagića.
Post Reply