SPORT KLUB

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#51 Re: SPORT KLUB

Post by SerijeSync »

heat wrote:
madridist wrote: Drzava Bosna i Hercegovina,clanica UN ,aplikant za clanstvo u EU i vrlo skorasnji clan NATO saveza koliko god to nekima zvucalo bolno.
A KKR je jak ko zemlja te stoga i rade to sto rade.
Licno jedva cekam da Telemach dobaci do nas,odmah cu postati korisnik,ove igre oko Sportkluba me ne tangiraju,ne vjerujem bas ni da su ovi na suprotnoj strani cisti ko suza..
meni je bolno sto je samo na papiru i u atlasu ˝drzava˝.
država je ok zakoni su ok samo što nema ljudi da iste provode, drugim riječima mafija ima državu kontaš.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#52 Re: SPORT KLUB

Post by heat »

SerijeSync wrote: država je ok zakoni su ok samo što nema ljudi da iste provode, drugim riječima mafija ima državu kontaš.
kontam ja da je ovo sve s*anje prijatelju ;-)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#53 Re: SPORT KLUB

Post by BarbaDue »

Friško!
Telemach reakcija na saopćenje AKOP-a

Regulator konačno uspostavio fer pravila igre koja omogućavaju građanima da ubuduće prate sportske događaje paralelno na Arena sport i Sport klub kanalima

U saopćenju Asocijacije kablovskih operatera (AKOP-a) od 3. marta ove godine navodi se po ko zna koji put niz neistina o Telemachu iz kuhinje g. Kabanice koji je AKOP pretvorio u asocijaciju koja služi striktno njegovim privatnim interesima. Ovim putem snažno odbacujemo neistinite navode o Telemachu kao nekom ko upravlja sa pravima za distribuciju kanala Sport klub (radi se o United media S.a.r.l kompaniji) i tome da je kažnjen od strane KV-a vezano uz distribuciju kanala Sport klub. Takodjer je gospodin Kabanica objavio i lažne informacije o cijeni koje za kanale SK plaća Telemach, pokušavajući time stvoriti vjerojatno izliku za vlastitu nespremnost ispunjavanja uslova koje je postavio United media S.a.r.l za distribuciju svojih kanala u BiH.

Konkurencijsko vijeće je odlukom iz Februra 2016, donijelo odluku u kojoj se obavezuje HD-Win (vlasnik Arena Sport kanala) da u roku od 60 dana potpiše s Telemach grupacijom ugovor za distribuciju kanala Arena Sport, čime je prekinut period u kojem je tu obavezu prema svim operaterima imao samo Sport klub, te su time telekom i kablovski operateri na tržištu konačno stavljeni u ravnopravan položaj u smislu pristupa ekskluzivnim sportskim sadržajima.

Naime Telemach već dvije godine pregovara sa HD-Winom o distribuciji kanala Arena sport, te su zbog nespremosti HD-Win-a da udje u ugovorni odnos podnijete dvije prijave Konkurencijskom vijeću BiH za zloupotrebu dominantnog položaja od strane HD-Wina. Prva prijava je završila na način da Konkurencijsko vijeće nije donijelo odluku o tome u zakonskom roku, pa je prijava samim time odbačena u aprilu 2015., dok je druga prijava nakon niza dodatno iznesenih dokaza u Februaru 2016 rezultirala proglašenjem Arena sport kanala dominantnim na tržištu visokokvalitetnog nogometnog sadržaja, čime su se stvorili uvjeti da u skoroj budućnosti i korisnici Telemacha i Total TV-a budu u mogućnosti pratiti sadržaje kao što su Bhtelecom premier liga, HNL-Hrvatske nogometna liga, Talijanska i Franacuska nogometna liga.

Prema našim informacijama nasuprot tvrdnjama AKOP-a, cijene kanala konkurentnih platformi Arena Sport i SK su vrlo slične i kao operater možemo se složiti s time da je rast cijena ekskluzivnih sportskih sadržaja svjetski trend i da će se, kao što je to slučaj u razvijenijim zemljama, to morati reflektirati na cijenu prema krajnjim korisnicima.

Telemach se zalaže za jednak pristup TV sadržajima za sve operatere, kao i nediskriminatorni i transparentni pristup infrastrukturi za izgradnju brzog (širokopojasnog) interneta što je jedan od osnova bržeg razvoja BiH ekonomije i približavanja EU. Konkurentnost operatera na tržištu prema trendovima u svijetu sve više ovisi o stupnju organizovanosti procesa kompanije prema korisniku i njegovim željama, inovativnosti, značajnim investicijama u najnovije tehnologije i servise bazirane na brzom internetu, te načine konzumacije sadržaja u trenutku i mjestu koje korisnik želi, a sve manje o ekskluzivnosti TV sadržaja.
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#54 Re: SPORT KLUB

Post by ze kalanga »

Velike se igre igraju.
Čitao sam nekoliko saopštenja ovih dana i evidentno je da se krivica prebacuje sa jedne na drugu stranu, a ispaštaju gledaoci.

Za ljubitelje sporta nema dileme - i SK i Arena.
Dzontra_Volta
Posts: 6482
Joined: 20/01/2011 11:10

#55 Re: SPORT KLUB

Post by Dzontra_Volta »

Evo dođe april, a još nema službene informacije o pravima za Englesku ligu za period 2016-2019.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#56 Re: SPORT KLUB

Post by madridist »

Image
Yebo ovo
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#57 Re: SPORT KLUB

Post by erotica »

Isto ovako će biti i za arene a mi korisnici ćemo i dalje biti donji.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#58 Re: SPORT KLUB

Post by madridist »

U osnovi zbog nemogucnosti postizanja dogovora sva tri konstitutivna naroda svi mi koji volimo sport a nemamo total ili telemah se mozemo slikati.
Bilo bi lijepo da u javnost izadje slika onoga koji je odgovoran za ovo..
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#59 Re: SPORT KLUB

Post by tnt-tunja »

Tesko da ce arene u skorasnje vrijeme uci u ponudu telemacha.
Medjutim meni nije jasno kako je BHB imao i arene i sportklubove (jedan sportklub), a nakon sto ih je telemach kupio izbacio je arene.

I zar se nije rijesilo pitanje engleske premier lige za naredne tri sezone???
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#60 Re: SPORT KLUB

Post by Astrix »

A šta je ovdje tačno u pitanju, može neko nakratko prevesti?
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#61 Re: SPORT KLUB

Post by madridist »

Trebaju tri glasa od svakog konstitutivnog naroda po jedan da se napokon postupanje sportkluba sankcionise i uredi trziste a ovdje je falio jedan glas tako da se nije moglo presuditi onako kako je ispravno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#62 Re: SPORT KLUB

Post by kakavdanakneiskustvu »

madridist wrote:Trebaju tri glasa od svakog konstitutivnog naroda po jedan da se napokon postupanje sportkluba sankcionise i uredi trziste a ovdje je falio jedan glas tako da se nije moglo presuditi onako kako je ispravno.

kakvi glasovi,to neka komisija,agencija?
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#63 Re: SPORT KLUB

Post by Astrix »

Onda piši propalo, nikad to neće biti!
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#64 Re: SPORT KLUB

Post by zomri »

tnt-tunja wrote:Tesko da ce arene u skorasnje vrijeme uci u ponudu telemacha.
Medjutim meni nije jasno kako je BHB imao i arene i sportklubove (jedan sportklub), a nakon sto ih je telemach kupio izbacio je arene.

I zar se nije rijesilo pitanje engleske premier lige za naredne tri sezone???
nije ali priča se da je arena dobila prava. to će tek sad biti show, kad se stanu ponovo navlačiti...
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#65 Re: SPORT KLUB

Post by tnt-tunja »

Ja koliko se sjecam SK je na twitteru objavio vijest da je to kao zavrseno. Pokusat cu pronaci.
Dzontra_Volta
Posts: 6482
Joined: 20/01/2011 11:10

#66 Re: SPORT KLUB

Post by Dzontra_Volta »

Nije niko nigdje zvanično objavio. Kad se to definitivno riješi, onaj ko je dobio englesku Premier ligu će razglasiti na sva zvona, jer će im to značiti hrpu novih pretplatnika (i zadržavanje starih).
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#67 Re: SPORT KLUB

Post by madridist »

kakavdanakneiskustvu wrote:
madridist wrote:Trebaju tri glasa od svakog konstitutivnog naroda po jedan da se napokon postupanje sportkluba sankcionise i uredi trziste a ovdje je falio jedan glas tako da se nije moglo presuditi onako kako je ispravno.

kakvi glasovi,to neka komisija,agencija?
Konkurencijsko vijece BiH,
bihkonk.gov.ba/
Dzontra_Volta
Posts: 6482
Joined: 20/01/2011 11:10

#68 Re: SPORT KLUB

Post by Dzontra_Volta »

http://www.tvarenasport.com/sportski-fo ... zona_35644

Je li ovo znači da je Arenasport definitivno otpala za prenos Engleske Premier lige?
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#69 Re: SPORT KLUB

Post by Maharadza »

Dzontra_Volta wrote:http://www.tvarenasport.com/sportski-fo ... zona_35644

Je li ovo znači da je Arenasport definitivno otpala za prenos Engleske Premier lige?
Pa eto ako oni tako kažu...a mislim da ameri iz KKR svakako neće dozvoliti sebi da izgube najbitniju ligu, a koja faktički definiše SK od samoga početka! ;-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#70 Re: SPORT KLUB

Post by kakavdanakneiskustvu »

odlican posao rade trenutno prenoseci kosarkaske kvalifikacione turnire za olimpijadu
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#72 Re: SPORT KLUB

Post by benjen »

Streamacu zauvijek,od mene marke dobit nece nikad.
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#73 Re: SPORT KLUB

Post by Maharadza »

benjen wrote:Streamacu zauvijek,od mene marke dobit nece nikad.
Pa i mi moramo ganjati streamove za CL/EL i Serie A, jbg kad su nekakve "torove" formirali na sve strane! :roll:
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#74 Re: SPORT KLUB

Post by The BEN10 »

Živio stream, KODI i slična čuda! ;-)
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#75 Re: SPORT KLUB

Post by Maharadza »

The BEN10 wrote:Živio stream, KODI i slična čuda! ;-)
Torrentstream također (ruje rasturaju :mrgreen: ), i sopcast naravno, iako se slabije koristi ali će mi uvijek biti drag! :thumbup:
Post Reply