SPORT KLUB

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#26 Re: SPORT KLUB

Post by SerijeSync »

KPNCTNJAH wrote:Ti u biti zelis reci da je 85km mjesecno nesto povoljno :mrgreen: pa dajes skoro duplo vise od onog sto sam ja placao prije na HS-u, a imas manje-vise iste programe... ne da mi se raspravljati.. svaki provajder ima ovakve delegate koji ih hvale na svakom koraku... sto je najtuznije, pola ih nema nikakve koristi od tih provajdera... umjesto da se bori za to da dobije sto bolje, da se uvedu i Arene, on se nada da do toga nikad nece doci..
ne hvalim nikoga nego mogu sebi priuštit, svako se proteže dokle može, i ne kontam zašto me napadaš?
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#27 Re: SPORT KLUB

Post by KPNCTNJAH »

Ne napadam te uopste, ti si za mene rekao da sam neznalica nakon prvog posta.. ja samo na osnovu tvojih vidim da si objektivan koliko i ja kad neko pise protiv FK Sarajevo :mrgreen: nije stvar u tome sta ko moze priustiti, mogu i ja svaki dan uzeti cenera i zapaliti ga, ali valjda koristeci mozak skontam da ima i boljih nacina da se taj isti novac potrosi... ti dajes 85km za nesto sto ti nikako nije pod moranje i prave te budalom sto ti naplacuju toliko... a ti klimas glavom i kontas da si dobro prosao... al' hajd', ako si ti zadovoljan i ja sam.. a najvise Telemach :mrgreen:
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#28 Re: SPORT KLUB

Post by SerijeSync »

KPNCTNJAH wrote:Ne napadam te uopste, ti si za mene rekao da sam neznalica nakon prvog posta.. ja samo na osnovu tvojih vidim da si objektivan koliko i ja kad neko pise protiv FK Sarajevo :mrgreen: nije stvar u tome sta ko moze priustiti, mogu i ja svaki dan uzeti cenera i zapaliti ga, ali valjda koristeci mozak skontam da ima i boljih nacina da se taj isti novac potrosi... ti dajes 85km za nesto sto ti nikako nije pod moranje i prave te budalom sto ti naplacuju toliko... a ti klimas glavom i kontas da si dobro prosao... al' hajd', ako si ti zadovoljan i ja sam.. a najvise Telemach :mrgreen:
kako me prave budalom imam net 50/3 besplatan telefon fixni prema svim brojevima u BiH sem mobilnih, 100 minuta saobraćaja prema inozemstvu, UNIFI mreža, uskoro UNIFON, HBO GO servis, ovaj malo jači paket ima i 30 minuta prema mobilnoj mreži itd itd.niko mene nije prevario ja sam sam sve uzeo šta sam mislio da meni treba, dobra ti logika u PM.Sutra da dođu i te arene i taj bi HD paket uzeo.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#29 Re: SPORT KLUB

Post by It_is_a_Leclerc »

Srbijanski Sport Klub i njihovi logističari ponovo ponižavaju državu BiH i njene institucije.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#30 Re: SPORT KLUB

Post by SerijeSync »

It_is_a_Leclerc wrote:Srbijanski Sport Klub i njihovi logističari ponovo ponižavaju državu BiH i njene institucije.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#31 Re: SPORT KLUB

Post by It_is_a_Leclerc »

SerijeSync wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Srbijanski Sport Klub i njihovi logističari ponovo ponižavaju državu BiH i njene institucije.
:lol: :lol: :lol:
Ne znam šta je smiješno ?! Šta mislite - da li bi BH Telecom mogao u Srbiji da se napravi gluh na obavezujuću presudu Suda ?!
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#32 Re: SPORT KLUB

Post by SerijeSync »

It_is_a_Leclerc wrote:
SerijeSync wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Srbijanski Sport Klub i njihovi logističari ponovo ponižavaju državu BiH i njene institucije.
:lol: :lol: :lol:
Ne znam šta je smiješno ?! Šta mislite - da li bi BH Telecom mogao u Srbiji da se napravi gluh na obavezujuću presudu Suda ?!
ako mene pitaš znaš koliko me je briga za bh telekom, srbiju, i ostale napaćene teme, imaš RAK, imaš tužilaštvo i sudstvo pa to njima tamo podastri, onako patriotski na prsa pa volej!!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#33 Re: SPORT KLUB

Post by It_is_a_Leclerc »

Nonsensi.

Nepoštovanje odluke Suda jedne države je znak klasičnog nepoštivanja te države. Ova kompanija se sistemski ponaša kao da BiH i nije država, već njihovo dvorište iza kuće, pa u njega ulaze kako hoće i rade šta im je volja.

Nema to veze sa patriotizmom, već samo sa elementarnim poslovnim bontonom.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#34 Re: SPORT KLUB

Post by SerijeSync »

It_is_a_Leclerc wrote:Nonsensi.

Nepoštovanje odluke Suda jedne države je znak klasičnog nepoštivanja te države. Ova kompanija se sistemski ponaša kao da BiH i nije država, već njihovo dvorište iza kuće, pa u njega ulaze kako hoće i rade šta im je volja.

Nema to veze sa patriotizmom, već samo sa elementarnim poslovnim bontonom.
jeste država ali banana, i ko će ispoštovat banana državu u kojoj vlada politička mafija, KKR i UG su jači od banana državice i parama i vezama i mafijom, jel malo jasnije.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#35 Re: SPORT KLUB

Post by hrasno38 »

Obavještenje o distribuciji kanala Arena Sport
Poštovani korisnici, obavještavamo vas da je dana 16.02.2016. godine, Konkurencijsko vijeće BiH donijelo rješenje u korist kompanije Telemach u vezi sa sporom s „HD Win“, vlasnikom sportskog kanala „Arena sport“ i podružnicom „Telekoma Srbije“.
Izrečena je mjera novčane kazne radi zloupotrebe dominatnog položaja uz naredbu o sklapanju sporazuma sa Telemachom kako bi se korisnicima ove kompanije omogućio pristup „Arena Sport“ kanalima. Fokus ovog spora bio je na odbijanju kompanije “HD Win“ da ponudi distribuciju „Arena Sport“ kanala Telemachu koji je vodeći kablovski operater u Bosni i Hercegovini i dio „United Grupe“ u vlasništvu američkog „KKR“-a od 2014. godine.
“HD Win”-u je, pored finansijskog dijela kazne, naloženo da kompaniji Telemach omogući distribuciju traženog sadržaja prema istim uslovima koji su primijenjeni u sklapanju sporazuma s drugim operaterima u Bosni i Hercegovini, u roku od 60 dana.
Vjerujemo da ćemo ovom odlukom Konkurencijskog vijeća, svim našim pretplatnicima pored već kvalitetnog sportskog sadržaja u narednom periodu biti u mogućnosti ponuditi i Arena Sport kanale, o čemu ćete blagovremeno biti obavješteni.
Podsjećamo, kompanija HKB-net i kompanija Telemach, na tržištu nastupaju udruženo gdje je prije svega u interesu zadovoljstvo svih korisnika.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#36 Re: SPORT KLUB

Post by SerijeSync »

hrasno38 wrote:Obavještenje o distribuciji kanala Arena Sport
Poštovani korisnici, obavještavamo vas da je dana 16.02.2016. godine, Konkurencijsko vijeće BiH donijelo rješenje u korist kompanije Telemach u vezi sa sporom s „HD Win“, vlasnikom sportskog kanala „Arena sport“ i podružnicom „Telekoma Srbije“.
Izrečena je mjera novčane kazne radi zloupotrebe dominatnog položaja uz naredbu o sklapanju sporazuma sa Telemachom kako bi se korisnicima ove kompanije omogućio pristup „Arena Sport“ kanalima. Fokus ovog spora bio je na odbijanju kompanije “HD Win“ da ponudi distribuciju „Arena Sport“ kanala Telemachu koji je vodeći kablovski operater u Bosni i Hercegovini i dio „United Grupe“ u vlasništvu američkog „KKR“-a od 2014. godine.
“HD Win”-u je, pored finansijskog dijela kazne, naloženo da kompaniji Telemach omogući distribuciju traženog sadržaja prema istim uslovima koji su primijenjeni u sklapanju sporazuma s drugim operaterima u Bosni i Hercegovini, u roku od 60 dana.
Vjerujemo da ćemo ovom odlukom Konkurencijskog vijeća, svim našim pretplatnicima pored već kvalitetnog sportskog sadržaja u narednom periodu biti u mogućnosti ponuditi i Arena Sport kanale, o čemu ćete blagovremeno biti obavješteni.
Podsjećamo, kompanija HKB-net i kompanija Telemach, na tržištu nastupaju udruženo gdje je prije svega u interesu zadovoljstvo svih korisnika.
http://slusajonline.com/radio/Vudu-Popa ... atara.html :lol:
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#37 Re: SPORT KLUB

Post by daky585 »

It_is_a_Leclerc wrote:Srbijanski Sport Klub i njihovi logističari ponovo ponižavaju državu BiH i njene institucije.
Problem je u državi BiH a ne u SK. Da je država normalna i da joj je u interesu da se SK stvarno kazni, odavno bi to bilo urađeno. Ovako SK koristi priliku jer državi očigledno nije stalo.

Skoro ista stvar je u Srbiji tako da priča o nepošitavanju konkretno BiH ne pije vodu. Jednostavno - može im se.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#38 Re: SPORT KLUB

Post by hrasno38 »

KPNCTNJAH wrote:Arena > Sport Klub.. NBA prenose jednom sedmicno, Engleska i Spanska liga karinaske... truba program... da moze oboje bilo bi super, ali ako bih birao, Arena u svaka doba ispred ovog...
I ja se sa tobom potpuno slaze, a evo i zasto. Arenasport je imala 5 AKTIVNIH kanala . tj 10 po 5 u SD i HD rezoluciji. Sta znaci AKTIVNIH?? Znaci da za razliku od SK kome su samo fakticki 3 programa ispunjena dnevnim sportskim dogadjajima ostala tri sluze ne znam ni ja za sta i naravno legendarni SF Golf u drzavi koja je inace popularna po igranju golfa. SK prenosi NBA ali uglavno jednu utakmicu u kojoj opet uglavnom ne igraju igraci iz BiH ali zato puno cesce iz Srbije (boze zasto li je tako). Arene prenose u svim sportovima dogadjaje gdje su sportisiti iz BIH. plus prenose nasu Premier Ligu, Hrvatsku, Srpsku koje su meni pet puta interesantnije od meni uopste nebitnih Engleza. Ali izgleda neki ljudi nece nikada shvatiti da nas ima podosta koji vise volimo domace govno nego Englesku pitu. Ja nisam Englez i vise volimgledati nas derbi kao i derbi nasih susjeda nego bilo koji svjetski a pogotovo Engleski. Arena prenosi i ABA ligu gdje opet igraju igraci i timosvi sa nasih prostora, prenosi Ligu Prvaka na svim kanalima, prenosi Talijansku i Francusku ligu, odlican rukomet i meni se za deset klasa iznad SK-a.
Naravno posto su sad i Arene dobile po usima kao i SK jer i jedni i drugi rade protiv zakona nadati se da cemo ubrzo u ponudi imati i jedno i drugo pa brate biraj sta volis.
User avatar
sjedi 1
Posts: 1296
Joined: 26/10/2015 17:58

#39 Re: SPORT KLUB

Post by sjedi 1 »

daky585 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Srbijanski Sport Klub i njihovi logističari ponovo ponižavaju državu BiH i njene institucije.
Problem je u državi BiH a ne u SK. Da je država normalna i da joj je u interesu da se SK stvarno kazni, odavno bi to bilo urađeno. Ovako SK koristi priliku jer državi očigledno nije stalo.

Skoro ista stvar je u Srbiji tako da priča o nepošitavanju konkretno BiH ne pije vodu. Jednostavno - može im se.
Jedan od vlasnika SK je i kompanija koja je u vlasništvu Dž.Soroša
Tačka
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#40 Re: SPORT KLUB

Post by erotica »

http://www.klix.ba/biznis/united-media- ... /160312030

evo kažu oni su ponudili a niko neće :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#41 Re: SPORT KLUB

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
miralemmi4
Posts: 115
Joined: 13/09/2014 13:37

#42 Re: SPORT KLUB

Post by miralemmi4 »

Asocijacija kablovskih operatera u Bosni i Hercegovini (AKOP BiH), obavještava zainteresovanu javnost, da je istekao šezdeseto dnevni rok koji je Konkurencijsko vijeće BiH odredilo za Sport Klub d.o.o. iz Sarajeva, i u kojem je morao izvršiti rješenje Konkurencijskog vijeća BiH, broj 06-26-2-006-143-II/15 od 23.12.2015.godine, a isto nije izvršeno.

AKOP BiH je, 01.03.2016.godine Konkurencijskom vijeću BiH podnio prijedlog za određivanje novčane kazne zbog neizvršenja rješenja. AKOP BiH očekuje, da će nadležni organi BiH predloženom novčanom kaznom dovesti do toga da se nakon više od dvije godine konačno izvrši rješenje Konkurencijskog vijeća BiH, i da prestane zloupotreba dominantnog položaja navedene grupacije i da se Sport Klub omogući svim građanima BiH i svim operaterima pod jednakim i nediskriminatornim uslovima – onima koje jeimala grupacija Telemach u proteklom periodu.

Jednako tako AKOP BiH, očekuje od svih institucija u državi da će obezbjediti efikasno poštovanje pravosnažnih sudskih presuda i rješenja nadležnih organa vezano za Sport Klub. Vezano za najnovije neizvršenje rješenja, AKOP BiH apeluje na Konkurencijsko vijeće BiH i sve državne organe BiH, da poduzmu mjere iz svoje nadležnosti pri sankcionisanju nastavka zloupotrebe dominantnog položaja pomenute grupacije.

Podsjećamo, Konkurencijsko vijeće BiH je u pomenutom rješenju iz decembra, dodatno utvrdilo, da kompanija UNITED MEDIA nije izvršila ni prethodno rješenje Vijeća od 16.12.2013.godine, pa mu je zbog neizvršenja starog rješenja i počinjenog novog prekršaja odredilo kaznu od 250.000,00 KM.

Rješenje Konkurencijskog vijeća BiH bilo je izvršno danom donošenja, što podrazumijeva obavezu kompanije UNITED MEDIA da bez odlaganja, najkasnije u roku od 60 dana od dana donošenja pomenutog rješenja, omogući svim distributerima u BiH i posljedično svim zainteresovanim gledaocima u BiH (na teritoriju cijele države) gledanje kanala Sport Klub.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#43 Re: SPORT KLUB

Post by StupskaBitanga »

Sada kada je telemach sve pokupovao sta je ostalo od AKOPa?
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#44 Re: SPORT KLUB

Post by Better Man »

erotica wrote:http://www.klix.ba/biznis/united-media- ... /160312030

evo kažu oni su ponudili a niko neće :-)
Pa, naravno. Ponudili su im po najnepovoljnijim uslovima, tako da nije bilo za očekivati da iko prihvati ponudu. Da smo normalna država, bio bi im postavljen ultimatum da svima omoguće SK po jednakim uslovima, a ovim drugim da omoguće Arene. Ako to ne urade i jednim i drugim bi bila trajna zabrana rada i djelovanja i debele novčane kazne.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#45 Re: SPORT KLUB

Post by madridist »

StupskaBitanga wrote:Sada kada je telemach sve pokupovao sta je ostalo od AKOPa?
Telemach nije krocio na podrucje manjeg entiteta a tamo je Elta-kabel dominantni kablovski operater te imas Blic net i Mtel,svi su clanovi Akopa ,iz veceg entiteta ostalo je saka jada koja se vjerovatno nada da ih Telemach kupi,to su u Tk Txtv(koja je sestrinska firma od Elta-kabela) te iz Bihaca Missnet,ostalo od kablovskih je maltene sve poklopiio Telemach,naravno BH telecom nisam uvlacio u pricu jer su oni prica za sebe.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#46 Re: SPORT KLUB

Post by kakavdanakneiskustvu »

madridist wrote:
StupskaBitanga wrote:Sada kada je telemach sve pokupovao sta je ostalo od AKOPa?
Telemach nije krocio na podrucje manjeg entiteta a tamo je Elta-kabel dominantni kablovski operater te imas Blic net i Mtel,svi su clanovi Akopa ,iz veceg entiteta ostalo je saka jada koja se vjerovatno nada da ih Telemach kupi,to su u Tk Txtv(koja je sestrinska firma od Elta-kabela) te iz Bihaca Missnet,ostalo od kablovskih je maltene sve poklopiio Telemach,naravno BH telecom nisam uvlacio u pricu jer su oni prica za sebe.


i HT
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#47 Re: SPORT KLUB

Post by erotica »

Na isti način će i arena kroz 60 dana izdati obavijest da su ponudili telemahu kanale te da ovi nisu htjeli potpisati. Ali baš bi bilo zanimljivo vidjeti kakva je bila ponuda SK pošto je u odluci navedeno da uslovi ostalim operaterima moraju biti kao oni što su kod telemaha i total tv. E sad jedino ako je KKR sa njima sklopio neki giga mega ugovor, jer ionako plaćaju sami sebi, pa onda takve uslove mogu da ponude i ostalim. Ali eto čekat ćemo 60 dana da vidimo šta će Arena da ponudi telemahu
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#48 Re: SPORT KLUB

Post by heat »

It_is_a_Leclerc wrote:Nonsensi.

Nepoštovanje odluke Suda jedne države je znak klasičnog nepoštivanja te države. Ova kompanija se sistemski ponaša kao da BiH i nije država, već njihovo dvorište iza kuće, pa u njega ulaze kako hoće i rade šta im je volja.

Nema to veze sa patriotizmom, već samo sa elementarnim poslovnim bontonom.
sta se smatra drzvavom ?
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#49 Re: SPORT KLUB

Post by madridist »

heat wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Nonsensi.

Nepoštovanje odluke Suda jedne države je znak klasičnog nepoštivanja te države. Ova kompanija se sistemski ponaša kao da BiH i nije država, već njihovo dvorište iza kuće, pa u njega ulaze kako hoće i rade šta im je volja.

Nema to veze sa patriotizmom, već samo sa elementarnim poslovnim bontonom.
sta se smatra drzvavom ?
Drzava Bosna i Hercegovina,clanica UN ,aplikant za clanstvo u EU i vrlo skorasnji clan NATO saveza koliko god to nekima zvucalo bolno.
A KKR je jak ko zemlja te stoga i rade to sto rade.
Licno jedva cekam da Telemach dobaci do nas,odmah cu postati korisnik,ove igre oko Sportkluba me ne tangiraju,ne vjerujem bas ni da su ovi na suprotnoj strani cisti ko suza..
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#50 Re: SPORT KLUB

Post by heat »

madridist wrote: Drzava Bosna i Hercegovina,clanica UN ,aplikant za clanstvo u EU i vrlo skorasnji clan NATO saveza koliko god to nekima zvucalo bolno.
A KKR je jak ko zemlja te stoga i rade to sto rade.
Licno jedva cekam da Telemach dobaci do nas,odmah cu postati korisnik,ove igre oko Sportkluba me ne tangiraju,ne vjerujem bas ni da su ovi na suprotnoj strani cisti ko suza..
meni je bolno sto je samo na papiru i u atlasu ˝drzava˝.
Post Reply