SPORT KLUB

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Dzontra_Volta
Posts: 6496
Joined: 20/01/2011 11:10

#101 Re: SPORT KLUB

Post by Dzontra_Volta »

Koliko sam ja shvatio, preskupo je imati i Arene i SK istovremeno.
To bi značilo povećanje ukupne pretplate kod provajdera usluga, a problem je u tome što je to mač s dvije oštrice: s jedne strane dobijaš sve moguće sportske kanale, ali s druge strane, povećanjem cijene gubiš pretplatnike koje sport baš i ne interesuje (ili ih interesuje, ali ne u tolikoj mjeri da plaćaju više).
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#102 Re: SPORT KLUB

Post by daky585 »

Better Man wrote:Niko ko nije na Telemachu ne može gledati Sport Club
Total TV.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#103 Re: SPORT KLUB

Post by gidra »

daky585 wrote:
Better Man wrote:Niko ko nije na Telemachu ne može gledati Sport Club
Total TV.
Vlasnik Telemacha je i vlasnik Total TV-a.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#104 Re: SPORT KLUB

Post by daky585 »

Znam, samo kažem da Telemach nije jedini koji ima SK.
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#105 Re: SPORT KLUB

Post by recto-verso »

Lopovi srbijanski sa ovim licemjerima iz Sarajeva.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#106 Re: RE: Re: SPORT KLUB

Post by Better Man »

Dzontra_Volta wrote:Koliko sam ja shvatio, preskupo je imati i Arene i SK istovremeno.
To bi značilo povećanje ukupne pretplate kod provajdera usluga, a problem je u tome što je to mač s dvije oštrice: s jedne strane dobijaš sve moguće sportske kanale, ali s druge strane, povećanjem cijene gubiš pretplatnike koje sport baš i ne interesuje (ili ih interesuje, ali ne u tolikoj mjeri da plaćaju više).
Nemaš šta izgubiti pretplatnike. Samo uvedeš opciju da se Arene dodatno plate, tj. da oni koje ne interesuje sport nemoraju da ih imaju i plaćaju.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#107 Re: SPORT KLUB

Post by turbofolk »

Telemach televizija i bh-telecomov ADSL sa moja web TV servisom i riješen problem :D
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#108 Re: SPORT KLUB

Post by Altsa »

Dzontra_Volta wrote:Koliko sam ja shvatio, preskupo je imati i Arene i SK istovremeno.
To bi značilo povećanje ukupne pretplate kod provajdera usluga, a problem je u tome što je to mač s dvije oštrice: s jedne strane dobijaš sve moguće sportske kanale, ali s druge strane, povećanjem cijene gubiš pretplatnike koje sport baš i ne interesuje (ili ih interesuje, ali ne u tolikoj mjeri da plaćaju više).
Ne moraju biti. Dovoljno je da se da mogucnost da ako zelis recimo + arena sport da doplatis. Ko nece ne mora.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#109 Re: SPORT KLUB

Post by Mustang1 »

Altsa wrote:
Dzontra_Volta wrote:Koliko sam ja shvatio, preskupo je imati i Arene i SK istovremeno.
To bi značilo povećanje ukupne pretplate kod provajdera usluga, a problem je u tome što je to mač s dvije oštrice: s jedne strane dobijaš sve moguće sportske kanale, ali s druge strane, povećanjem cijene gubiš pretplatnike koje sport baš i ne interesuje (ili ih interesuje, ali ne u tolikoj mjeri da plaćaju više).
Ne moraju biti. Dovoljno je da se da mogucnost da ako zelis recimo + arena sport da doplatis. Ko nece ne mora.
Pa da li bi ti recimo da imas firmu. Platio lupam milion KM da imas u ponudi Arenu Sport i SK i da stavis tako ko hoce neka uzme, i uzme ti recimo 1.000 ljudi taj dodatni paket i placa ga po 20KM (nece niko toliko platiti ali eto). Dobijas od njih 20.000 KM a dajes milion :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#110 Re: SPORT KLUB

Post by Better Man »

Mustang1 wrote:
Altsa wrote:
Dzontra_Volta wrote:Koliko sam ja shvatio, preskupo je imati i Arene i SK istovremeno.
To bi značilo povećanje ukupne pretplate kod provajdera usluga, a problem je u tome što je to mač s dvije oštrice: s jedne strane dobijaš sve moguće sportske kanale, ali s druge strane, povećanjem cijene gubiš pretplatnike koje sport baš i ne interesuje (ili ih interesuje, ali ne u tolikoj mjeri da plaćaju više).
Ne moraju biti. Dovoljno je da se da mogucnost da ako zelis recimo + arena sport da doplatis. Ko nece ne mora.
Pa da li bi ti recimo da imas firmu. Platio lupam milion KM da imas u ponudi Arenu Sport i SK i da stavis tako ko hoce neka uzme, i uzme ti recimo 1.000 ljudi taj dodatni paket i placa ga po 20KM (nece niko toliko platiti ali eto). Dobijas od njih 20.000 KM a dajes milion :D
Pa sad imaš kanala koje posebno plaćaš ako želiš i nisu u osnovnom paketu kao HBO, kompletan Sport Club HD svih 5 kanala ( u osnovnom paketu su 1, 2, 3 obični i ista ta tri plus onaj bez broj u HD).
Dzontra_Volta
Posts: 6496
Joined: 20/01/2011 11:10

#111 Re: SPORT KLUB

Post by Dzontra_Volta »

Mustang1 wrote:
Altsa wrote:
Dzontra_Volta wrote:Koliko sam ja shvatio, preskupo je imati i Arene i SK istovremeno.
To bi značilo povećanje ukupne pretplate kod provajdera usluga, a problem je u tome što je to mač s dvije oštrice: s jedne strane dobijaš sve moguće sportske kanale, ali s druge strane, povećanjem cijene gubiš pretplatnike koje sport baš i ne interesuje (ili ih interesuje, ali ne u tolikoj mjeri da plaćaju više).
Ne moraju biti. Dovoljno je da se da mogucnost da ako zelis recimo + arena sport da doplatis. Ko nece ne mora.
Pa da li bi ti recimo da imas firmu. Platio lupam milion KM da imas u ponudi Arenu Sport i SK i da stavis tako ko hoce neka uzme, i uzme ti recimo 1.000 ljudi taj dodatni paket i placa ga po 20KM (nece niko toliko platiti ali eto). Dobijas od njih 20.000 KM a dajes milion :D
Pa zato se i potpisuju ugovori na 24 mjeseca sa pretplatnicima, kako bi bili sigurni da će koristiti tu uslugu i neće tek tako odjaviti. Valjda provajder plaća po pretplatniku koji koristi uslugu.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#114 Re: SPORT KLUB

Post by pinkman »

Nema nista od ovoga. Sad su ponudili iste cijene svima, a legitimitet su dali m:tel i ERONET. Telmach moze visoku cijenu po korisniku jer placa sam sebi.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#115 Re: SPORT KLUB

Post by hekaton »

Image
Nacionalni emiteri bez prava za prenos EP, ponovo ih SK popisa kao i za EP u kosarci
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#116 Re: SPORT KLUB

Post by kakavdanakneiskustvu »

hekaton wrote:Image
Nacionalni emiteri bez prava za prenos EP, ponovo ih SK popisa kao i za EP u kosarci

juce je HRT prenosio košarku hrvatska-italija,a i sportklub,a danas RTS prenosio srbija-gruzija
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#117 Re: SPORT KLUB

Post by DonieBrasco »

Sad ce BHT naci krivca u drugome.

Sport Klub svaka cast za profesionalni rad, super su im prenosi, samo mi zao ljudi koji na svojim kablovskim/satelitskim emiterima nemaju ovaj kanal.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#118 Re: SPORT KLUB

Post by mali_milojica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
hekaton wrote:Image
Nacionalni emiteri bez prava za prenos EP, ponovo ih SK popisa kao i za EP u kosarci

juce je HRT prenosio košarku hrvatska-italija,a i sportklub,a danas RTS prenosio srbija-gruzija
Last edited by mali_milojica on 07/06/2018 18:28, edited 2 times in total.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#119 Re: SPORT KLUB

Post by DonieBrasco »

Ja mislim da je za kvalfikacije pravlio da drzavne TV imaju prava pa onda tek drugi kupe od UEFA.

A izgleda za ovu Ligu Nacija ne vazi to pravilo.

P.S. Ali svakako strasan posao za SK, 5 drzava sada moze od njih da kupi ako zele.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#120 Re: SPORT KLUB

Post by mali_milojica »

Pravilo je da prava ima onaj ko da vise para.
Previse je da SK radi produkciju prijenosa svih domacih utakmica. Imas 5-6 reprezentacija koje igraju kvalifikacije,5 domacih utakmica igra svaka kuci,znaci treba uraditi produkciju 30 utakmica. Cifra za iznajmljivanje HD kola se krece oko 15-20k € po utakmici. Plus ljudi (reditelj,kamermani,mikseri,tehnicko osoblje itd) koji ce to uraditi,spavanje za njih itd itd. Zato mislim da ce domace utakmice raditi javni emiteri,a gostujuce SK jer im to svakako ulazi u paket a ne kosta ih nista :mrgreen:
Jedino sto SK malo zamjeram jeste sto nema naseg domaceg komentatora kad igra nasa reprezentacija ili klub (ljetos kad je Zeljo igrao evropu). Svaka cast Hrvatima i Srbima,ali daj mi naseg covjeka koji ce se uziviti u to,a ne odraditi utakmicu kao i onu kad u EPL igra QPR protiv Fulhama :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#121 Re: SPORT KLUB

Post by Tomahawk11 »

Nemam vala ništa protiv komentatora kao onog gospodina što nam je komentarisao košarkaške utakmice. Poznaje čovjek materiju, pripremio se, ne vidiš da nešto mudruje i pametuje.
Drvlje i kamenje je na naše komentatore što često imaju priču nigdje veze sa utakmicom, što su nepripremljeni i što to ponekad izgleda neprofesionalno.
SK je privatna TV, imaju stručno osoblje i ja im ništa ne zamjeram. Rade dobar posao. Sinoć gledam utakmicu, HD verzija, ljepota, onda se sjetim, npr. prenosa LP na OBN :roll: izbijanje očiju :skoljka:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#122 Re: SPORT KLUB

Post by mali_milojica »

Gledao sam Viskovica kad je prenosio Hrvatska-Grcka sad,samo sto nije suzu pustio sto su ih hrvati razmontirali. Gledam utakmicu u Pireju,Hrvatski komentator sto mi se nikad nije desilo da ga imam.
Ne znam jel Edin Avdic slobodni strijelac,ali bih jucer vise volio da je on radio ili Majer sa BHT
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#123 Re: SPORT KLUB

Post by Cavendish »

Kada bi SK bio dostupan svim gledaocima u BiH mislim da bi se tada sama nametala potreba za bh komentatorima. Malo je problem kod nas jer srbima iz RS odgovaraju srbski a hrvati već imaju SK sa hrvatskim komentatorima pa tako ostajemo samo mi Bošnjaci na nicijoj zemlji. Realno pitanje je i koliko ima slobodnih a kvalitetnih komentatora.
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#124 Re: SPORT KLUB

Post by vejza00 »

je.bem i njima mater......ne moram nikad gledat reprezentaciju al iz principa necu uzeti telemach nikad.....oni drze monopol na sport klub i sportske programe, a licemjeri se zale kako drzava im neda da budu cetvrti mobilni operater :lol: :bih:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#125 Re: SPORT KLUB

Post by DaysleepeR »

niko više ne voli titu i socijalizam, svi se kunu u kapitalizam

ovo vam je kapitalizam
Post Reply