Spor između Makedonije i Grčke

radostan dan
Posts: 27108
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#401 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

Vizionar 1985 wrote:Moglo se na bolji nacin ovo rijesiti. Ima moja ideja i rad o tome. Evo sad gledam imaju dva rada.
ja bi hapliciro, nikad se ne zna...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23710
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#402 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Sanjarko »

radostan dan wrote:
ja bi hapliciro, nikad se ne zna...
Jb-ga niko me neslusa, i kad saslusaju kazu ludo, blentavo i slicno. :(
User avatar
Point.
Posts: 28099
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#403 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Point. »

:lol:
radostan dan
Posts: 27108
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#404 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by radostan dan »

Vizionar 1985 wrote:
radostan dan wrote:
ja bi hapliciro, nikad se ne zna...
Jb-ga niko me neslusa, i kad saslusaju kazu ludo, blentavo i slicno. :(
šta se sekiraš, i sama sam ti takva...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23710
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#405 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Sanjarko »

radostan dan wrote:
šta se sekiraš, i sama sam ti takva...
No, no. No sikiriki. ;-) Ali tuzno propade i ja i svijet zbog ovoga sto govore. A ideja bruka. Od rjesavanja ovog spora do rjesavanja zagadzenja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23710
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#406 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Sanjarko »

Point. wrote::lol:
Tuzno Tackice. Tuzno. Ideja bruka. Bruka ih se i ostvarila danas od strane drugih ljudi.
User avatar
Point.
Posts: 28099
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#407 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Point. »

Vizionar 1985 wrote:
Point. wrote::lol:
Tuzno Tackice. Tuzno. Ideja bruka. Bruka ih se i ostvarila danas od strane drugih ljudi.
Ma nako ja.

Gdje taj rad, može li se prostudirati?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23710
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#408 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Sanjarko »

Point. wrote: Ma nako ja.

Gdje taj rad, može li se prostudirati?
Ma nije bas rad. To ja tako zovem ih samo. Tepam im. :-D Vise kao nekakve smjernice su. Ali ubo sam sa Grcima u smjernicama tim. Albanci jedno ne bi prihvatili vjerovatno, a mozda bi mozda ne bi Makedonci, dok za ovo sto sam ubo bi NATO Grke trebao da natjera da prihvate.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23710
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#409 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Sanjarko »

‎ponedjeljak, ‎18. ‎juni ‎2018

Rjesenje Spora Izmedzu Makedonije i Grcke

Rjesenje spora izmedzu Makedonije i Grcke u vezi naziva Makedonije tako da se Grcka Makedonija preimenuje u Helenska Makedonija a Makedonija sadasnja koju su nazvali Sjeverna Makedonija sada da se zove Socijalisticka Republika ili samo Republika Makedonija ili Slavenska Makedonija sa republika ili bez republika u nazivu nakon Slavenska.

Autor lik pod pseudonimom Vizionar 1985
Rjesenje imena Makedonije

‎ponedjeljak, ‎17. ‎septembar ‎2018

Rjesenje spora oko naziva Makedonije kojem se Grcka protivi jeste da se Makedonija preimenuje iz FRJM [Bivsa Jugoslavenska Republika Makedonija] u Ilirska Makedonija [Ilirijan Macedonia ako sam ovu rijec Ilirska napisao tacno kako se na Engleskom jeziku ona pise] koju bi i Grci prihvatili a i Albanci koji se smatraju Ilirima. Grci cak mogu svoju Makedoniju, regiju Makedonija preimenovati u Helenska Makedonija tako da se zna tacno cija je koja Makedonija a mogu cak Makedonci nazvati Makedoniju i Slavenska Makedonija ali cisto sumnjam da bi Albanci to prihvatili. Dok naziv Ilirska Makedonija bi vjerovatno.

Autor lik pod pseudonimom Vizionar 1985
Samo da se zna Vizionar 1985 nikad ne tvrdi da je upravu i da nesto od njegovih ideja, razmisljanja i svega nije ludo, blentavo i slicno.
Last edited by Sanjarko on 13/01/2019 21:39, edited 3 times in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23710
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#410 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Sanjarko »

da se Grcka Makedonija preimenuje u Helenska Makedonija
Ovo je kljucno.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3798
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#411 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Vitezanin »

Challenger_ wrote:
Vitezanin wrote:Izgubili su ono što svakako nije njihovo, naziv skopskog aerodroma (Aleksandar Makedonski :-) ), naziv glavnog autoputa,poigtravanje s antičkim naslijeđem (koje nije njihovo).
Istina.

Sa druge strane se postavlja pitanje šta su dobili? EU neće nikada vidjeti a da li će eventualni ulazak u NATO dokinuti albanske teritorijalne pretenzije, tek treba da se vidi.
Ulaze u NATO krajem godine, a pregovore s EU će otvoriti sigurno. Naravno da neće ući još 10 godina, ali oni su postali kandidat još davno, a nikada nisu otvorili pregovore upravo zbog spora s Grcima.

Albanci nisu nikakva sveta krava ovdje, ulaskom u NATO se zatvara pitanje pretenzija (to će ostati kafanska priča i priča pred izbore, ali u stvarnosti tu nema ništa).
El_comadante
Posts: 8056
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#412 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by El_comadante »

Vitezanin wrote:
Challenger_ wrote:
Vitezanin wrote:Izgubili su ono što svakako nije njihovo, naziv skopskog aerodroma (Aleksandar Makedonski :-) ), naziv glavnog autoputa,poigtravanje s antičkim naslijeđem (koje nije njihovo).
Istina.

Sa druge strane se postavlja pitanje šta su dobili? EU neće nikada vidjeti a da li će eventualni ulazak u NATO dokinuti albanske teritorijalne pretenzije, tek treba da se vidi.
Ulaze u NATO krajem godine, a pregovore s EU će otvoriti sigurno. Naravno da neće ući još 10 godina, ali oni su postali kandidat još davno, a nikada nisu otvorili pregovore upravo zbog spora s Grcima.

Albanci nisu nikakva sveta krava ovdje, ulaskom u NATO se zatvara pitanje pretenzija (to će ostati kafanska priča i priča pred izbore, ali u stvarnosti tu nema ništa).
da, sada mogu stupiti u pregovore oko NATO i EU, dok nisu promjenili ime nisu imali ni teoretske šanse da maknu sa mjesta.
User avatar
Hame_
Posts: 5763
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#413 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Hame_ »

Bravo Makedonci :thumbup:

Vidimo se u NATO-u :bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9552
Joined: 27/05/2018 16:32

#414 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Leverage »

Ćelenđer sanja snove o nekoj ruskoj uniji.

Sve će ovo u EU za nekih 8-12 godina.

To će biti težak period za Ćelenđera, svako zatvoreno poglavlje bit će mu poput šamara.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#415 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Challenger_ »

Leverage wrote:Ćelenđer sanja snove o nekoj ruskoj uniji.

Sve će ovo u EU za nekih 8-12 godina.

To će biti težak period za Ćelenđera, svako zatvoreno poglavlje bit će mu poput šamara.
Fantaziraš svakom riječju. Prvo, ja lično bih želio da nas sve redom, momentalno prime u EU. Ako ne sad, ono sutra, prekosutra, zakosutra. Što prije. Ali od toga nema ništa, ni sada ni za "8 do 12 godina". Drugo, ruska unija na Balkanu je SF, fantazija o kojoj ne vrijedi trošiti riječi ni sada ni persspektivno. Treće, EU su uhvatili kancerogeni procesi i za "8 do 12 godina" neće ni postojati u ovakvom formatu, ovom obimu.

To je moje mišljenje.


Ukratko, ne lupaj.
User avatar
Leverage
Posts: 9552
Joined: 27/05/2018 16:32

#416 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Leverage »

Jest, jest, takoe.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#417 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Challenger_ »

Tako je, naravno.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#418 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Challenger_ »

Kad me već pominješ i imputiraš mi neke neistinite misli, evo šta godinama pišem: Nas (BiH), Crnu Goru, Srbiju, Makedoniju i Albaniju ne žele u EU, niti će ove preostale ex-Yu republike + Albanija ikad vidjeti članstvo u EU.

To je moja teza.


Toliko.
User avatar
Leverage
Posts: 9552
Joined: 27/05/2018 16:32

#419 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Leverage »

Ti uopšte ne razumiješ moć EU u konceptu koji je uveden početkom 90-ih i koji je pod tim pravilima proveo reforme nakon kojih nema nazad. Nema nazad, jer je biznis novog doba u EU baziran upravo na regulama koje su donešene u zadnjih 25 godina. Brexit će pokazati ili već pokazuje kako jedna od najmoćnijih država EU nema izbora nego da ili poništi odluku ili se što prije vrati nazad.

Tvoji gurui Orban, Wilders, Le Pen i ostale Putinove sluge bit će politički samljevene kao dokaz moći koncepta EU, što će biti naročito zadovoljstvo gledati. Populisti koji su svoju moć stekli upirući prstom u privremene slabosti EU bit će zapamćeni kao epski gubitnici. Za 8-12 godina ih neće biti uopšte. Nažalost ne prije nego što Orban napravi veliku štetu u Mađarskoj.

A mi. Mi ćemo u najmoćniji poslovno-finansijski aparat na svijetu biti jednostavno usisani. Sve ovo do Turske. Nikad se ništa bolje neće desiti ovoj europskoj crnoj rupi.
User avatar
Leverage
Posts: 9552
Joined: 27/05/2018 16:32

#420 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Leverage »

Challenger_ wrote:Kad me već pominješ i imputiraš mi neke neistinite misli, evo šta godinama pišem: Nas (BiH), Crnu Goru, Srbiju, Makedoniju i Albaniju ne žele u EU, niti će ove preostale ex-Yu republike + Albanija ikad vidjeti članstvo u EU.

To je moja teza.


Toliko.
To ne želi tvoj Orban, Zeman i slični.

Neće ih niko pitati.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#421 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Challenger_ »

Ti ne razlikuješ želju od mišljenja. Moje mišljenje je da nas ne žele a moja želja je da ću u ovoj analizi pogriješiti i da će nas primiti. Međutim, do sada nisam nigdje kiksao u predviđaanjima, od Sirije do Ukrajine, od Egipta do Zaliva.
Last edited by Challenger_ on 13/01/2019 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#422 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Challenger_ »

Leverage wrote:Tvoji gurui Orban, Wilders, Le Pen i ostale Putinove sluge...
Ne znam koji si sad pa ti, ali vidim da veze blage nemaš šta pišem. Wildersa i kompaniju sam slikao u najcrnjima bojama, njega sam opisao kao najopskurniju političku pojavu u Evropi.

Nema svrhe sa tobom polemisati, ti ispred sebe nemaš mene i moje stavove nego neke svoje demone sa kojima se boriš.
User avatar
Leverage
Posts: 9552
Joined: 27/05/2018 16:32

#423 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Leverage »

Želje i procjene mogu se poklopiti.

Fulao si ti svašta samo što znaš kvalitetno da zaspinuješ pa da izgleda kao da nisi.

Nije tvoja želja ulazak BiH u EU, ne treba biti neki veliki psiholog da se to skonta. To je obična foluška kojom pokušavaš da uspostaviš kredibilitet među forumašima.

Potcijenio si moć biznisa zarad jeftinog populizma. Grozna procjena. Može jeftini populizma dobiti par bitaka, ali nikad i rat.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#424 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Challenger_ »

Ja nemam problem da iskažem svoje mišljenje, jasno, glasno, žestoko, strasno, sviđalo se to nekom ili ne pa sam tako više puta dobio ban. Što mislim to i pišem: volio bih da uđemo u EU ali oni ne žele nas, Makedonija takođe nikad neće vidjeti članstvo u EU, EU koju su zahvatili kancerogeni procesi.

A sad pustimo vremenu da vidimo ko će biti u pravu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23710
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#425 Re: Spor između Makedonije i Grčke

Post by Sanjarko »

Zele nas. Samo nas ne zele ovakve. Imaju i oni dovoljno problema sa svojima ovakvima. Kad se sredimo i ako se ikada sredimo onda nas mozda prime. Do tad smo na leru.
Post Reply