Split - Sarajevo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#251 Re: Split - Sarajevo

Post by kB27 »

ZAPADNO- HERCEGOVAČKI KANTON

Stacionirani radari:
M-6 Sovići, zaseok Lukavci (općina Grude), Andrijanići (Grude), ul.Dr.Franje Tuđmana (Grude), Prispa (Grude), Klobuk (skretanje za osnovnu školu), Vitina (pored osnovne škole), Donji Radišići (pored autopraonice “Medić” i Studenci (pored osnovne škole).
M-6.1 Dobrič (općina Široki Brijeg) Rastovača (općina Posušje), Kočerin (kod osnovne škole), Trn (kod mosta na rijeci Ugrovači) i Knešpolje (kod svadbenog salona “Sunce”) .

PU GRUDE

10:30 do 12:00 sati M-6 u mjestu Ružići, na lokalitetu Marića Strana
14:00 do 16:00 sati M-6 u mjestu Sovići, Vlašići

PU LJUBUŠKI

11:00 do 12:00 sati M-6 u Vitinskoj ulici
18:00 do 19:00 sati M-17.4 u mjestu Cerno, pored trgovine Pravac

PU POSUŠJE

09:00 do 10:30 sati M-6.1 u mjestu Rastovača
15:30 do 17:00 sati R-420 u mjestu Batin

PU ŠIROKI BRIJEG

08:10 do 08:50 sati M-6.1 u mjestu Provo
23:50 do 00:40 sati M-6.1 u mjestu Kočerin
Jebo mater, ovo je nadmašilo Unsko-Sanski kanton i Srednjobosanski kanton zajedno. :mrgreen:
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#252 Re: Split - Sarajevo

Post by NoriDeNoir »

Vjerovatno oftopičarim uveliko, ali da pitam ovdje (da ne otvaram djaba novu temu)

Tuzla - Rijeka

Koja je najbolja opcija?

Navigacija i sve druge kalkulacije rute mi govore Tuzla - Županja - Zg- Rijeka (autoputem).

Meni nekako najblize djeluje Tz - Doboj -BL - Bihac ili neko mjesto u krajini - Karlovac - Rijeka.

A ima i opcija Tz - Split - Rijeka, ali mislim da je ovo i najduza tako da vjerovatno otpada.
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#253 Re: Split - Sarajevo

Post by kB27 »

Ta druga opcija možda jeste bliža, ali mislim da je bar 50% sporija. Ako ti nije problem što će te autoput malo oderati - onda 100% prva opcija, ne možeš bolje i brže. Stižeš skoro pa duplo brže nego preko Bihaća.

A na Split nipošto, mnogo duže i dalje dok se probiješ kroz BiH do autoputa - a autoputa imaš skoro isto kao 1. opcija.
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#254 Re: Split - Sarajevo

Post by NoriDeNoir »

I ja otprilike dijelim to misljenje ali ovako mi je lakse kad mi neko potvrdi :-D :-D
Mada i ova prva opcija moze imati problem ako potrefim da je na Luckom ogromna kolona... al jebiga sad nista nije sigurno.
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#255 Re: Split - Sarajevo

Post by kB27 »

GP Orašje zna biti zagužvan (koliko ja znam), ali najčešće samo za teretna vozila. Ali ti je iz Tuzle skoro svejedno hoćeš na Orašje, Brod, ili nešto treće - sve je jako blizu. bihamk.ba i hak.hr, ako bude gužvi bit će obavještenje. :)

Cestarine imaš oko 50KM u jednom smjeru.
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#256 Re: Split - Sarajevo

Post by kB27 »

NoriDeNoir wrote: Mada i ova prva opcija moze imati problem ako potrefim da je na Luckom ogromna kolona... al jebiga sad nista nije sigurno.
Provjeri također na hak.hr pred put, ako bude problema na Lučkom razmotri opciju da magistralom 'presječeš' Sisak - Karlovac. Bliže je magistralom, a sigurno i brže ako budu kolone na naplatnim kućicama. Nisam tu dionicu nikad vozio, ali vjerujem da je ok.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#257 Re: Split - Sarajevo

Post by Astrix »

kB27 wrote:
NoriDeNoir wrote: Mada i ova prva opcija moze imati problem ako potrefim da je na Luckom ogromna kolona... al jebiga sad nista nije sigurno.
Provjeri također na hak.hr pred put, ako bude problema na Lučkom razmotri opciju da magistralom 'presječeš' Sisak - Karlovac. Bliže je magistralom, a sigurno i brže ako budu kolone na naplatnim kućicama. Nisam tu dionicu nikad vozio, ali vjerujem da je ok.
Ja sam jedne godine zaglavio u Lučkom oko dva sata, pa skontam da mi je bolje kroz Zagreb proći i uključit se na magistralu za Karlovac i uđem opet na Autoput nešto prije Karlovca.
Možeš kao što kaže kB27 presiječi preko Siska, ako ti se ne da zajebavati kroz grad.
I ja planiram krajem augusta za Rijeku i opet ću preko Zagreba, najbolji je put a probao sam svaki mogući...
User avatar
konektovan
Posts: 40609
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#258 Re: Split - Sarajevo

Post by konektovan »

Koja je najbolja ruta do Podgore, ici na Vrgorac ili da idem na Zagvozd, pa na tunel sv. Ilija????

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#259 Re: Split - Sarajevo

Post by kB27 »

Vrgorac, kroz tunel poprilično puno okružiš. A vala nije ti ni magistralom (Jadranskom) daleko, ne bi trebalo biti gužve u septembru. :mrgreen:

EDIT: Ili možda Ravča?
User avatar
konektovan
Posts: 40609
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#260 Re: RE: Re: Split - Sarajevo

Post by konektovan »

kB27 wrote:Vrgorac, kroz tunel poprilično puno okružiš. A vala nije ti ni magistralom (Jadranskom) daleko, ne bi trebalo biti gužve u septembru. :mrgreen:

EDIT: Ili možda Ravča?
Ma nekako kontam, autoput je do zagvozda, stigne se veoma brzo, pa na tunel, i od kruznog do Podgore je manje od 20 km udaljenosti. Magistralom nikad stici.

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 1170
Joined: 17/02/2016 17:46

#261 Re: RE: Re: Split - Sarajevo

Post by kB27 »

konektovan wrote:
kB27 wrote:Vrgorac, kroz tunel poprilično puno okružiš. A vala nije ti ni magistralom (Jadranskom) daleko, ne bi trebalo biti gužve u septembru. :mrgreen:

EDIT: Ili možda Ravča?
Ma nekako kontam, autoput je do zagvozda, stigne se veoma brzo, pa na tunel, i od kruznog do Podgore je manje od 20 km udaljenosti. Magistralom nikad stici.

poslano sa Sonija Ze
To jeste, ja mislim da ćeš vremenski gledano skoro isto stići - eh sad jedno je duže, skuplje (ništa značajno) i mnogo ugodnije/udobnije, a ovo drugo sve kontra. :mrgreen:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#262 Re: Split - Sarajevo

Post by Ned071 »

konektovan wrote:Koja je najbolja ruta do Podgore, ici na Vrgorac ili da idem na Zagvozd, pa na tunel sv. Ilija????

poslano sa Sonija Ze
Zagvozd. Ponesi 20 kuna...Mostar Siroki Posusje Imotski Zagvozd... Pazi na radare nakon tabli s obavjestenjem...
User avatar
mk ultra
Posts: 19518
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#263 Re: Split - Sarajevo

Post by mk ultra »

Ned071 wrote:
konektovan wrote:Koja je najbolja ruta do Podgore, ici na Vrgorac ili da idem na Zagvozd, pa na tunel sv. Ilija????

poslano sa Sonija Ze
Zagvozd. Ponesi 20 kuna...Mostar Siroki Posusje Imotski Zagvozd... Pazi na radare nakon tabli s obavjestenjem...
:thumbup:

Preporuke za ovo... i onda 50tak km pored mora
Ocekuj guzvu u Omisu, i malo u Podstrani

Sto se tice parkinga u ST, preporucujem ti na zeljeznickom kolodvoru, 10kn sat... pristojna cijena, a na 5 minuta si do centra

City center one je besplatan parking
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#264 Re: Split - Sarajevo

Post by Ned071 »

mk ultra wrote:
Ned071 wrote:
konektovan wrote:Koja je najbolja ruta do Podgore, ici na Vrgorac ili da idem na Zagvozd, pa na tunel sv. Ilija????

poslano sa Sonija Ze
Zagvozd. Ponesi 20 kuna...Mostar Siroki Posusje Imotski Zagvozd... Pazi na radare nakon tabli s obavjestenjem...
:thumbup:

Preporuke za ovo... i onda 50tak km pored mora
Ocekuj guzvu u Omisu, i malo u Podstrani

Sto se tice parkinga u ST, preporucujem ti na zeljeznickom kolodvoru, 10kn sat... pristojna cijena, a na 5 minuta si do centra

City center one je besplatan parking

ne kontam? kakav Omis i Podstrana ako ide ka Podgori? Ona je koji kilometar od Makarske ka Plocama...
User avatar
mk ultra
Posts: 19518
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#265 Re: Split - Sarajevo

Post by mk ultra »

Ned071 wrote:

ne kontam? kakav Omis i Podstrana ako ide ka Podgori? Ona je koji kilometar od Makarske ka Plocama...
Ne znam kako sam ja povezao da ide u ST :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40609
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#266 Re: RE: Re: Split - Sarajevo

Post by konektovan »

Ned071 wrote:
mk ultra wrote:
Ned071 wrote: Zagvozd. Ponesi 20 kuna...Mostar Siroki Posusje Imotski Zagvozd... Pazi na radare nakon tabli s obavjestenjem...
[emoji106]

Preporuke za ovo... i onda 50tak km pored mora
Ocekuj guzvu u Omisu, i malo u Podstrani

Sto se tice parkinga u ST, preporucujem ti na zeljeznickom kolodvoru, 10kn sat... pristojna cijena, a na 5 minuta si do centra

City center one je besplatan parking

ne kontam? kakav Omis i Podstrana ako ide ka Podgori? Ona je koji kilometar od Makarske ka Plocama...
Hvala, ova ruta preko Omisa mi nesto nepoznata,[emoji23] [emoji12] [emoji1] pa sam se odlucio na zagvozd, al' preko Bijace.

poslano sa Sonija Ze
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#267 Re: Split - Sarajevo

Post by babanovac »

Dionica Tomislavgrad-Blidinje je prosle godine bila vecim dijelom asfaltirana, vec prosle godine. 120 km/h, nikog na vidiku. Ostalo je oko 10 km makadama prema Jablanici.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#268 Re: Split - Sarajevo

Post by Optimist »

babanovac wrote:Dionica Tomislavgrad-Blidinje je prosle godine bila vecim dijelom asfaltirana, vec prosle godine. 120 km/h, nikog na vidiku. Ostalo je oko 10 km makadama prema Jablanici.
Oko 3 km je makadama kad se krene sa Risovca prema Jablanici.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#269 Re: Split - Sarajevo

Post by babanovac »

babanovac wrote:Dionica Tomislavgrad-Blidinje je prosle godine bila vecim dijelom asfaltirana, vec prosle godine. 120 km/h, nikog na vidiku. Ostalo je oko 10 km makadama prema Jablanici.
Oko 3 km je makadama kad se krene sa Risovca prema Jablanici.[/quote]
Od Risovca ka Tomislavgradu je sada asfalt u potpunosti? Namjeravam ponovo ovom dionicom.
Od Tomislavgrada ka Kamenskom, mogu direktno, jelda? Kakva je ova dionica?
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#270 Re: Split - Sarajevo

Post by spree »

jel bolje ici na prozor pa tomislavgrad ili ovim putem kroz blidinje, tj risovac? po mapama se cini da je ovo preko blidinja neki lokalni put, a preko prozora da je sve magistrala?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#271 Re: Split - Sarajevo

Post by Dope_Man »

babanovac wrote:
babanovac wrote:Dionica Tomislavgrad-Blidinje je prosle godine bila vecim dijelom asfaltirana, vec prosle godine. 120 km/h, nikog na vidiku. Ostalo je oko 10 km makadama prema Jablanici.
Oko 3 km je makadama kad se krene sa Risovca prema Jablanici.
Od Risovca ka Tomislavgradu je sada asfalt u potpunosti? Namjeravam ponovo ovom dionicom.
Od Tomislavgrada ka Kamenskom, mogu direktno, jelda? Kakva je ova dionica?
Neko je na drugoj temi postavio nedavno snimak, evo po datumu star oko mjesec, i ona 3 km makadama su jos bila tu. Jedino ako su ih u zadnjih mjesec dana asfaltirali:

babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#272 Re: Split - Sarajevo

Post by babanovac »

Dope_Man wrote:
babanovac wrote:
babanovac wrote:Dionica Tomislavgrad-Blidinje je prosle godine bila vecim dijelom asfaltirana, vec prosle godine. 120 km/h, nikog na vidiku. Ostalo je oko 10 km makadama prema Jablanici.
Oko 3 km je makadama kad se krene sa Risovca prema Jablanici.
Od Risovca ka Tomislavgradu je sada asfalt u potpunosti? Namjeravam ponovo ovom dionicom.
Od Tomislavgrada ka Kamenskom, mogu direktno, jelda? Kakva je ova dionica?
Neko je na drugoj temi postavio nedavno snimak, evo po datumu star oko mjesec, i ona 3 km makadama su jos bila tu. Jedino ako su ih u zadnjih mjesec dana asfaltirali:


Ja sam odlucio da, od Blidinja ka moru idem preko Posusja, nasao sam da je to u potpunosti sada asfaltirano. Jablanica-Blidinje-Posusje-Imotski- Dalmatina.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#273 Re: Split - Sarajevo

Post by Dope_Man »

Preko posusja jeste sve asfalt, prema Tomislavgradu valjda jos uvijek stoje ta 3 km makadama (pored ona tri na putu od Jablanice do Blidinja).
User avatar
ElRe
Posts: 10826
Joined: 12/12/2011 11:28

#274 Re: Split - Sarajevo

Post by ElRe »

Nije Split, vec Sibenik

https://www.google.ba/maps/dir/Sarajevo ... 43.7350196

Koju rutu preporucujete?
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#275 Re: Split - Sarajevo

Post by Namce »

U zadnjih 20 dana sam 2 puta išao za Vodice i nisam koristio tvoje predložene ture, doduše jednom u povratku sam išao preko Blidinja i ne bih više zbog makadama ali da se uštedi na vremenu, uštedi se ( cca 20 min). Ja sam išao iz Jablanice preko Ramskog jezera pa u Tomislavgrad..ostalo kao i kod tebe ovdje Kamensko, Trilj itd...
Post Reply