Split - Sarajevo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#176 Re: Split - Sarajevo

Post by romeomoraprezivjeti »

citro wrote:Nema na čemu. Je li beba bljuckala :)
Ma jok,sve u najboljem redu.:-)
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#177 Re: Split - Sarajevo

Post by Astrix »

Ublehas wrote: Ovo je sasvim tacna informacija, bas iz prve ruke, koliko god da je dobro izaci na autoput izgubi se puno do istog, pogotovo na ovih 20-ak km od kraja ove nove brze ceste do Ravce tj. autoputa. Ja bih samo jos dodao rutu koja je po meni do sada najbolja:

Sa-Konjic-Jablanica-Prozor-Scit (Ramsko jezero)-Tomislavgrad-Kamensko (GP)-Trilj-Split

Brza za sat (mozda sat i po) vremena od stare rute dole obalom pa preko Mostara a i blize je nego preko Kupresa, Bugojna, Viteza...

Put od Jablanice pa kroz selo Doljani i preko Blidinja koji nazalost jos nije zavrsen bi bio daleko najbolja opcija, ali kako rekoh nije zavrsen, jedne prilike sam po pogresnoj informaciji da jeste zavrsen i asfaltiran otisao tim putem i zaglavio klackajuci se preko makadama i gudura jedno 2 sata, izadje se pravo u Tomislavgrad ili se moze na Posusje, samo da je asfaltiran bio bi fantastican.
Jel zna neko nesto vise o ovoj dionici, posto je definitivno najbolja da li se taj put sta radio, jel jos uvijek makadam ili???

I jos jedno pitanje, vi koji cesto idete prema Splitu pa i po zimi, ako je neko isao na Prozor pa Ramsko jezero i dalje tamo, kako je zimi, ima li snijega i da li ciste redovno?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#178 Re: Split - Sarajevo

Post by Ned071 »

Astrix wrote:
Ublehas wrote: Ovo je sasvim tacna informacija, bas iz prve ruke, koliko god da je dobro izaci na autoput izgubi se puno do istog, pogotovo na ovih 20-ak km od kraja ove nove brze ceste do Ravce tj. autoputa. Ja bih samo jos dodao rutu koja je po meni do sada najbolja:

Sa-Konjic-Jablanica-Prozor-Scit (Ramsko jezero)-Tomislavgrad-Kamensko (GP)-Trilj-Split

Brza za sat (mozda sat i po) vremena od stare rute dole obalom pa preko Mostara a i blize je nego preko Kupresa, Bugojna, Viteza...

Put od Jablanice pa kroz selo Doljani i preko Blidinja koji nazalost jos nije zavrsen bi bio daleko najbolja opcija, ali kako rekoh nije zavrsen, jedne prilike sam po pogresnoj informaciji da jeste zavrsen i asfaltiran otisao tim putem i zaglavio klackajuci se preko makadama i gudura jedno 2 sata, izadje se pravo u Tomislavgrad ili se moze na Posusje, samo da je asfaltiran bio bi fantastican.
Jel zna neko nesto vise o ovoj dionici, posto je definitivno najbolja da li se taj put sta radio, jel jos uvijek makadam ili???

I jos jedno pitanje, vi koji cesto idete prema Splitu pa i po zimi, ako je neko isao na Prozor pa Ramsko jezero i dalje tamo, kako je zimi, ima li snijega i da li ciste redovno?
po cemu je ovo najbolja ruta? sto dobijes na brzini i to je upitno izgubis klackajuci se kroz sela, ljudima kroz avlije zamalo. jedino sto valja onaj pravac pred tomislavgradom.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#179 Re: Split - Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

da ne otvaram novu temu,zna li ko koja je cijena putarine do od s. broda do rijeke,ne snlaazim se baš najbolje na siteu autoceste rijeka-zagreb?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#180 Re: Split - Sarajevo

Post by mali_milojica »

Oko 20€
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#181 Re: Split - Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

mali_milojica wrote:Oko 20€

od broda do zagreba je oko 10 eura koliko se sjećam?
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#182 Re: Split - Sarajevo

Post by mayab »

kakavdanakneiskustvu wrote:da ne otvaram novu temu,zna li ko koja je cijena putarine do od s. broda do rijeke,ne snlaazim se baš najbolje na siteu autoceste rijeka-zagreb?
Slavonski Brod zapad-Zagreb-istok 77 kn
Zagreb-Rijeka 70 kn
Za kategoriju I Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#183 Re: Split - Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

mayab wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:da ne otvaram novu temu,zna li ko koja je cijena putarine do od s. broda do rijeke,ne snlaazim se baš najbolje na siteu autoceste rijeka-zagreb?
Slavonski Brod zapad-Zagreb-istok 77 kn
Zagreb-Rijeka 70 kn
Za kategoriju I Image

Hvala
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#184 Re: Split - Sarajevo

Post by shalla »

shalla wrote:Ja fakat ne kontam raju koja ide na Doljane (osim one što ljetuju u Gradcu i eventualno Drveniku)...
Ja sam ove godine 4x išao do Splita i uvijek pucam varijantu Sarajevo-Žitomislići-Čitluk-Ljubuški-Orah-Vrgorac-autoput...

Od 8 prelazaka granice 6 puta sam bio prvo auto na granici, jednom treći i jednom bilo čak 5 auta ispred mene (što mi je bio šok, čekanje na Orahu duže od 3 minute :mrgreen: )...
Da sam sebe citiram pa priupitam, da li se nešto promijenilo od avgusta (tada sam zadnji put išao prema splitu ovom svojom varijantom)? Znam da se pravila cesta oko Međugorja, postoji li sada mogućnost da od Međugorja dođem dobrim putem prema Bijači ili da opet ganjam Ljubuški?

Hvala
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#185 Re: Split - Sarajevo

Post by gurabija78 »

shalla wrote:
shalla wrote:Ja fakat ne kontam raju koja ide na Doljane (osim one što ljetuju u Gradcu i eventualno Drveniku)...
Ja sam ove godine 4x išao do Splita i uvijek pucam varijantu Sarajevo-Žitomislići-Čitluk-Ljubuški-Orah-Vrgorac-autoput...

Od 8 prelazaka granice 6 puta sam bio prvo auto na granici, jednom treći i jednom bilo čak 5 auta ispred mene (što mi je bio šok, čekanje na Orahu duže od 3 minute :mrgreen: )...
Da sam sebe citiram pa priupitam, da li se nešto promijenilo od avgusta (tada sam zadnji put išao prema splitu ovom svojom varijantom)? Znam da se pravila cesta oko Međugorja, postoji li sada mogućnost da od Međugorja dođem dobrim putem prema Bijači ili da opet ganjam Ljubuški?

Hvala
ulaz na autoput je oko 1 km od međugorja....
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#186 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

Ja bih ti preporucio da ides na Capljinu pa na Bijacu. Put je ocajan od Zitomislica do Citluka.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#187 Re: Split - Sarajevo

Post by gurabija78 »

madner wrote:Ja bih ti preporucio da ides na Capljinu pa na Bijacu. Put je ocajan od Zitomislica do Citluka.
ne mora preko Zitomislica, moze iz Mostara.....
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#188 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

Mislio sam na njegovu rutu, ne znam kakva je iz Mo.
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#189 Re: Split - Sarajevo

Post by shalla »

madner wrote:Ja bih ti preporucio da ides na Capljinu pa na Bijacu. Put je ocajan od Zitomislica do Citluka.
Misliš zbog onih serpentina? Šta ja znam, ka se nekako navikao na njih, iako, ovo je prvi put da idem sa malom bebarom, možda da ipak idem na Čapljinu... A kako dođem iz Čapljine do Bijače?
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#190 Re: Split - Sarajevo

Post by shalla »

gurabija78 wrote:
shalla wrote:
shalla wrote:Ja fakat ne kontam raju koja ide na Doljane (osim one što ljetuju u Gradcu i eventualno Drveniku)...
Ja sam ove godine 4x išao do Splita i uvijek pucam varijantu Sarajevo-Žitomislići-Čitluk-Ljubuški-Orah-Vrgorac-autoput...

Od 8 prelazaka granice 6 puta sam bio prvo auto na granici, jednom treći i jednom bilo čak 5 auta ispred mene (što mi je bio šok, čekanje na Orahu duže od 3 minute :mrgreen: )...
Da sam sebe citiram pa priupitam, da li se nešto promijenilo od avgusta (tada sam zadnji put išao prema splitu ovom svojom varijantom)? Znam da se pravila cesta oko Međugorja, postoji li sada mogućnost da od Međugorja dođem dobrim putem prema Bijači ili da opet ganjam Ljubuški?

Hvala
ulaz na autoput je oko 1 km od međugorja....
Prije ili poslije? Ima li dobar putokaz (pretpostavljam tabla sa zelenim znakom za autoput :mrgreen: )...
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#191 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

Serpetine i radovi na putu. Iskreno ne znam sada da li su bili radovi prije ili poslje Citluka, samo imam asocijaciju da je bio karina.

Preko Mosta i pravo. Imas par znakova, imas circa 2km ceste gdje su radovi.
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#192 Re: Split - Sarajevo

Post by shalla »

madner wrote:Serpetine i radovi na putu. Iskreno ne znam sada da li su bili radovi prije ili poslje Citluka, samo imam asocijaciju da je bio karina.

Preko Mosta i pravo. Imas par znakova, imas circa 2km ceste gdje su radovi.
Ja sam išao u avgustu i jedini radovi koji su bili su bili oni na ulazu u Međugorje... Haj ne znam ni sam, skontaću već nešto... Ma išao bih ja ovom "svojom" prvonavedenom rutom nego se sjetih kao da sam negdje čitao da se sad od međugorja ide prema bijači...
Hvala u svakom slučaju
Last edited by shalla on 28/10/2014 15:46, edited 1 time in total.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#193 Re: Split - Sarajevo

Post by ovo_malo_duse »

Evo iz prve ruke. Isao do Zadra za vikend.
Konjic do granicnog prelaza Bijaca preko Zitomislica ( imaju znakovi skroz do autoputa) i Citluka za 2 sata normalne voznje. Fin put jes kroz naselja ali nema guzve, malo ima radova u Zvirovicima prije samog ukljucenja na autoput ali nista strasno. Na granici 1 auto.
Od granice do Zadra 2 sata autoputem , za 55 min do odvajanja za Split (pise 19 km Split).
Autoput boli glava, kostalo me okruglo 100 kuna do Zadra. Samo neznam ko im ga otplacuje nisam sreo u oba pravca 20 automobila ukupno sto su mene prosli ili ja njih. Pusto.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#194 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

Ja sam isao prije 2-3 sedmice.

Probaj ovu iz Mostara na Medjugorje pa nam javi kakva je situacija, ova preko Capljine je malo duza varijanta. :D
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#195 Re: Split - Sarajevo

Post by romeomoraprezivjeti »

Capljina,Ljubuski,Bijaca,autoput,extra!!!!
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#196 Re: Split - Sarajevo

Post by shalla »

romeomoraprezivjeti wrote:Capljina,Ljubuski,Bijaca,autoput,extra!!!!
Ako idem na Čapljinu, zašto moram ići do Ljubuškog, zar nema neko skretanje prema ovim Zvirićima (orijentišem se po karti) jer koliko sam skontao Bijača dođe negdje ispod ovih Zvirića...
EDIT: skontao sam, nema skretanja prema Zvirićima već se mora ići do kružnog u Ljubuškom...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#197 Re: Split - Sarajevo

Post by Banksy »

Prije desetak dana, Mostar - Međugorje - Bijača zaboravite, neviđena gužva. Van ljetnih odmora, to je lokalni put kojim lokalno stanovništvo ide na posao, u školu, kod rodbine, u kafanu, u granap, na njivu. Došlo me duže nego preko Doljana ...
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#198 Re: Split - Sarajevo

Post by romeomoraprezivjeti »

shalla wrote:
romeomoraprezivjeti wrote:Capljina,Ljubuski,Bijaca,autoput,extra!!!!
Ako idem na Čapljinu, zašto moram ići do Ljubuškog, zar nema neko skretanje prema ovim Zvirićima (orijentišem se po karti) jer koliko sam skontao Bijača dođe negdje ispod ovih Zvirića...
EDIT: skontao sam, nema skretanja prema Zvirićima već se mora ići do kružnog u Ljubuškom...
Pa ne ides u centar,prodjes pored,ides na kruzni tok.
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#199 Re: Split - Sarajevo

Post by shalla »

Na kraju sam išao na varijantu Čapljina prema Ljubuškom ali sam negdje na pola puta do Ljubuškog skrenuo prema putokazu za autoput A1 (mislim da je pisalo da se tu ide i za Međugorje) i vozio se nekih cca 2 minute makadamom prije nego što sam izašao na autoput...
Mislim da je ovo najbolja varijanta jer sam se uključio dosta prije na autoput nego da sam išao na onaj kružni tok na ulazu u Ljubuški (tuda sam se vraćao, nisam bio siguran kako "nabosti" da izađem na isti dio pa sam išao na provjerenu varijantu preko Ljubuškog do Čapljine :mrgreen: )
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#200 Re: Split - Sarajevo

Post by madner »

Mislim da si samo trebao skrenuti desno sa autoputa, proci ulizom strave i uzasa 5 minuta i bio bi tu bez da ides na Ljubuski. :D
Post Reply