Spartak(serija)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#1 Spartak(serija)

Post by Kofer »

Izrazito spektakularna serija sa puno nasilja i krvi.Kako vam se čini serija,dali je krvoločna ,nestvarna?Po meni je dobra jer prikazuje povijesne činjenice.Spartak serija ima 4 nastavka:
Krv i pijesak (Blood and Sand)
Bogovi arene (Gods of the Arena)
Osveta (Vengeance)
Rat prokletih (War of the Damned)
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Spartak(serija)

Post by karanana »

Nisam bas siguran da prikazuje povijesne cinjenice, bar ne u vecini radnje, ali to mi je bilo nebitno. Odlicna serija puna zapleta krvi i jebachine. Veima dobra serija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3 Re: Spartak(serija)

Post by irac300 »

Serija je rađena prema historijskim faktima, ali nije u potpunosti biografija o Spartacusu i njegovoj družini jer je to prosto nemoguće zbog nedostatka pisanih izvora. Tako da su scenarsiti popunjavali rupe. U svakom slučaju jedna odlična serija, kome ne smeta sex, psovke, nasilje, scene s krvlju i sl. (taj sam) :D Meni je ipak najjača prva sezona, naravno, zbog originalnog glumca koji igra Spartacusa, koji je nažalost preminuo, ali i zbog fenomenalnog Johna Hannah, čovjek razvalio ulogu, bukvalno!
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Spartak(serija)

Post by karanana »

e bas je onako ubijo hiljade rimskih legionara on sam. ne kazem da spartakus nije postojao ili da nije bio rob-gladijator. ali da je pretjerano sa ubijanjem hiljada i hiljada rimljana od strane njih 5-6....e to je vec malo nerealno.
mada, ja opet kazem....serija je fenomenalna. od mene je dobila 9 na imdb-u.
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#5 Re: Spartak(serija)

Post by BadCopy »

Serija je vrh.pregledao je dva puta od pocetka do kraja.
Kraj su malo ujebali al eto.
Najbolja serija koju sam gledao.
I sad vec skoro godinu dana trazim nesto slicno ali nema

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Spartak(serija)

Post by karanana »

kazu da ona serija rome nije losa i da je na neki nacin slicna, ali nikako da mi dodje na red.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#7 Re: Spartak(serija)

Post by irac300 »

karanana wrote:e bas je onako ubijo hiljade rimskih legionara on sam. ne kazem da spartakus nije postojao ili da nije bio rob-gladijator. ali da je pretjerano sa ubijanjem hiljada i hiljada rimljana od strane njih 5-6....e to je vec malo nerealno.
mada, ja opet kazem....serija je fenomenalna. od mene je dobila 9 na imdb-u.
Čitaj malo o Spartakovoj pobuni, pa ćeš vidjeti da serija prati historijski tijek događaja. Nigdje nije u seriji obrađeno da on sam ili njih 5, 6 ubija hiljade Rimljana (nemam pojma otkud ti to). Ali pobuna počinje s bijegom iz ludusa, iz kojeg bježi s nekolicinom gladijatora, koji su postali nukleus za buduću vojsku robova (to ti je četvrta sezona) gdje godinama terorizira Rimljane i pobjeđuje u nekoliko bitaka. Tebi se možda čini da njih nekolicina ubija hiljade Rimljana, ali serija kao serija nema budžet kao film, pa da imaju hiljade statista za ''grandiozne'' bitke, nego prati samo glavne likove.

Edit:

Serija Rome je odlična! :thumbup:
Last edited by irac300 on 04/03/2014 11:07, edited 1 time in total.
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#8 Re: Spartak(serija)

Post by Kofer »

Kraj je malo glup.Rimljani bacaju na njega 4-5 koplja i on opet jedva umire,malo nestvarno ali eto.On i Crixus i njihovi pobiše ih dosta.Stvar je u tome da su oni istrenirani a Rimljani nisu.Samo njihovi vladari su istrenirani a ovi slabo.
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: Spartak(serija)

Post by karanana »

al definitivno najjaci lik u seriji je batiatus.
njegove akcije, psovke, taslacine....nema boljih.
darker105
Posts: 54
Joined: 21/10/2013 21:49

#10 Re: Spartak(serija)

Post by darker105 »

Kofer wrote:Kraj je malo glup.Rimljani bacaju na njega 4-5 koplja i on opet jedva umire,malo nestvarno ali eto.On i Crixus i njihovi pobiše ih dosta.Stvar je u tome da su oni istrenirani a Rimljani nisu.Samo njihovi vladari su istrenirani a ovi slabo.
Pa dobro,vise su ga natrefili u podrucje ramena :D Kad odgledah zadnju epizodu samo sam se uvjerio kakva je budala onaj Crixus.Citam i da je za stvarno on otisao od ove glavne Spartakove grupe i za sobom odveo 30 000 ljudi.Ko ce znat sta je tu sve bilo,ali siguran sam da bi bolje prosli ,da su umjesto sto su se nastanili u onoj Sinuesi,odmah krenuli prema sjeveru i tako izbjegli Pompeja i Crassusa.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11 Re: Spartak(serija)

Post by pici »

Image

:thumbup: serija je ludilo...obratiti pažnju na maloljetne jer ima previše krvi i seksa...
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#12 Re: Spartak(serija)

Post by Dr Kova »

Meni realno najbolja serija koju sam gledao. Jednostavno je premocna od pocetka do kraja
User avatar
OptimusPrime
Posts: 165
Joined: 06/08/2010 12:38

#13 Re: Spartak(serija)

Post by OptimusPrime »

Super je serija bila. Samo mi je zao sto je nakon prve sezone Andy Whitfield preminuo pa ga nismo mogli vise dalje gledati kao Spartacusa.

Mada je i Liam McIntyre odradio dobar posao ali ipak ....
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#14 Re: Spartak(serija)

Post by TheMule »

karanana wrote:kazu da ona serija rome nije losa i da je na neki nacin slicna, ali nikako da mi dodje na red.
Ne moze se ozbiljna serija kao Rim porediti sa jeftinom serijom kao Spartak. Rim je kvalitetniji u svakom pogledu
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#15 Re: Spartak(serija)

Post by ledeni_caj »

Odlicna bila do zadnje sezone. Iz nekog razloga mi nije sjela pa je nisam ni zavrsio do kraja. Mozda bih trebao, al haj. :D
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Spartak(serija)

Post by Truba »

jaoj jes dobra serija


kad sam namiještao titlove tako su užasni dijalozi bili od redine epizode...i tako 2-3x

reko odustat ću ovo nakon pola sata

kad ono uđeš u seriju, prihvatiš slov motion i stripovski neki šmek pogotovo kad su u pitanju borbe i treninzi te nebo
onda može samo daj daj daj

jedina zamjerka što ne koriste više latinskih riječi i poslovica :D i općenito previše je anglo :D

sem ludus nisam niš čuo
User avatar
ferratilis
Posts: 7286
Joined: 25/11/2013 16:48

#17 Re: Spartak(serija)

Post by ferratilis »

Znam da je glavni glumac umro, pa me zanima da li ova serija ima zavrsetak kako treba ili su nesto improvizirali? Da ne pocinjem dzaba gledat
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18 Re: Spartak(serija)

Post by pici »

ferratilis wrote:Znam da je glavni glumac umro, pa me zanima da li ova serija ima zavrsetak kako treba ili su nesto improvizirali? Da ne pocinjem dzaba gledat
nastavci su i dalje krvavi i puni sexa i nasilja... moze se odgledati od pocetka do kraja... :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#19 Re: Spartak(serija)

Post by irac300 »

ferratilis wrote:Znam da je glavni glumac umro, pa me zanima da li ova serija ima zavrsetak kako treba ili su nesto improvizirali? Da ne pocinjem dzaba gledat
Improvizovana je samo druga sezona, tj. kada je glavni glumac obolio, umjesto druge sezone je sniman prequel pod nazivom Gods of the Arena. Radnja prati uspon Batiatusa i njegovog ludusa prije Spartacusa. Od treće sezone, se nastavlja priča iz prve sezone, sa novim glumcem. Sve je završeno kako treba, nećeš gubiti vrijeme.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#20 Re: Spartak(serija)

Post by drogon2 »

Retardirani likovi,al sta ces kad su ovi radili seriju inspirisanu stvarnim dogadjajima :D Uzmes brate onolike robove/vojsku i zauzmes neki grad/luku,pobjegnes u Afriku i planiras sljedeci potez :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7286
Joined: 25/11/2013 16:48

#21 Re: Spartak(serija)

Post by ferratilis »

Morao sam se natjerati da zavrsim prvu epizodu. Boze, kako losa gluma, one turske serije imaju uvjerljivije dijaloge. CGI djeluje nekako jeftino. Izgleda da im je inspiracija bila 300, ali ovo nije ni blizu. Djeluje isto kao da su ljudi naljepljeni na kolaz, boje su skroz cudne. Pretjerali su sa slow motionom. I, zasto onoliko krvi? Serija djeluje kao parodija vise nego akcija. :-) Moram odustati, gejmotron me razmazio :D
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#22 Re: Spartak(serija)

Post by al_akhisari »

pici wrote:
ferratilis wrote:Znam da je glavni glumac umro, pa me zanima da li ova serija ima zavrsetak kako treba ili su nesto improvizirali? Da ne pocinjem dzaba gledat
nastavci su i dalje krvavi i puni sexa i nasilja... moze se odgledati od pocetka do kraja... :thumbup:
:thumbup: baš tako, odgledah je do kraja i sve u svemu, može proći
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Spartak(serija)

Post by karanana »

Dobra serija. Vidis mogla bi se obnoviti nekad na zimu kad dodje manjak novih stvari.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Spartak(serija)

Post by Truba »

baš je dobro

ono u jamama je baš odvratno...
ispade arena gospodska
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#25 Re: Spartak(serija)

Post by pici »

Spartacus Blood And Sex


Image
Post Reply