La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4701 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Hajde, je li villarato bio glavna tema i argument da se ospori Barcelona.

Vidi koji paradoks, sad je Villar u cuzi, i opet se zali Madrid. Jebo forum, nije reprezentativan, ali kad institucionalno klub napada sudiju to ti vec dosta toga kaze.
Pa napadaju više kao odgovor ono što iz Barse rade sistemski svake sezone.
Mada se slažem da treba uživati u ovome, sudije su nebitne.
Ali i oni su ljudi os krvi i mesa.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4702 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Hajde, je li villarato bio glavna tema i argument da se ospori Barcelona.

Vidi koji paradoks, sad je Villar u cuzi, i opet se zali Madrid. Jebo forum, nije reprezentativan, ali kad institucionalno klub napada sudiju to ti vec dosta toga kaze.
Pa napadaju više kao odgovor ono što iz Barse rade sistemski svake sezone.
Mada se slažem da treba uživati u ovome, sudije su nebitne.
Ali i oni su ljudi os krvi i mesa.
Eh druze, fino je to ako prihvatimo da je tako i kada te poguraju.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#4703 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by B6Redhell »

megaman4 wrote:
Od sinoc je to liga jednog kluba: Reala.

U Njemackoj Bayern unistava ligu, dok u Italiji to radi Juventua. Sad im se Real pridruzio u Spaniji.

Sve ovo vise govori da ce se formirati super liga bogatih klubova.

Ma nije bas tako. Nema veze bogastvo koliko uprava i politika kluba. ko je kriv borusiji koja cim stvori nekog igraca odmah na pijacu i prodaju. Prva stanica bayern.
Ko je kriv u Italiji sto juventus ima bolju politiku i upravu od timova kao sto su inter. Milan, roma. Lazio. itd.
Isti prioritet sto ima real i ako ima u spaniji ima to i barca i atletico i mozda cak sevila jos par nekih.
To su sve ustanove koje imaju vodstvo koje ako ista valja mora imati viziju i stvarati misliti za buducnost. Ako ne svojim skolama onda kupovinom ali isplativom da bi uspio i nametno se konkurenciji. Ta barcelona je imala viziju prije nekih 10 god. To im nestalo.
Real to ima u zadnjih pet god. . Vijerujem kad perez ode i ako ne dodje neko sposoban ko on doci ce vrijeme klimaxa i realu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#4704 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Kako me neka radost obuzme kad vidim da Atketiko gubi :kiss:

Jos novaci :kiss:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4705 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by channel10 »

megaman4 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Spanci imaju problem sa sudijama i ocigledno je prevelik pritisak na njima kad igraju ili Real ili Barcelona. Tim klubovima nijedan sudija ne valja.
Liga dva kluba.
Od sinoc je to liga jednog kluba: Reala.

U Njemackoj Bayern unistava ligu, dok u Italiji to radi Juventua. Sad im se Real pridruzio u Spaniji.

Sve ovo vise govori da ce se formirati super liga bogatih klubova.
Nemoj biti siguran u ovo. Pobijedili dvije tekme i NAmah najboljshi.
Ebeno je kad te neko prca godinama :-)
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4706 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Ja u avgustu ni Getafe ne bi isključio
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#4707 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by groove »

bilbao ove sezone uzima titulu :srce: 8-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#4708 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

"Neki ljudi bi trebalo da obrate više pažnje na ono što rade. Možda sudije više dozvoljavaju u Ligi šampiona i međinarodnim utakmicama. Treba da se ugledamo više na engleski model, gde dozvoljavaju više stvari. To je bolje od onoga što mi radimo. Pogledao sam deset puta razlog zbog kojih sam dobio drugi žuti i ne postoji namera da povredim rivala", istakao je Ramos.
Khm
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#4709 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by °u° »

AmiĐa_Idriz wrote:
"Neki ljudi bi trebalo da obrate više pažnje na ono što rade. Možda sudije više dozvoljavaju u Ligi šampiona i međinarodnim utakmicama. Treba da se ugledamo više na engleski model, gde dozvoljavaju više stvari. To je bolje od onoga što mi radimo. Pogledao sam deset puta razlog zbog kojih sam dobio drugi žuti i ne postoji namera da povredim rivala", istakao je Ramos.
Khm

Tip je 100% u pravu, to da treba uvesti engleski model. Posebno kažnjavanje na osnovu snimka. Samo nisam siguran na kolikoj brojki crvendaća bi sad on bio. Možda bi mu sinoćnji oprostili, ali za neke prijašnje nedosuđene bi naknadno popio :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#4710 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Najbolji stoper je Spanije, ako pogledate izmedju redova zapravo rekao kako je Prem bolji od LaLige.










8-)
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#4711 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by B6Redhell »

vazda ga provociraju, pogotovo usmeno. neda frajer na sebe. I treba samarati :izet:, Svi gledaju ako mogu da zavuku a ko bejagi fini momci..
sinoc pri napadu reala 3 na 2 casemira faulira s ledja podplete igrac deportiva. nista sve normala
da je u kojem slucaju ono bio ramos ili casemiro.. a kartona nemaa ahh kako bi brujalo svee
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#4712 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Artest »

Mislim da bi bilo ziheraski reci da ce Real osvojiti titulu. Isto vazi za titulu sa 5 bodova razlike. 10 bodova razlike mi je.. meh.
Stoga, moja prognoza glasi: Real ce osvojiti titulu s 15+ bodova razlike

Ovaj RM je napotentnija ekipa ikad okupljena (Galacticosi, Milan 90ih, Barcelona na vrhuncu i td, sve sam uzeo u obzir). Imaju toliko moci da je to zastrasujuce. Jedan Asensio bi bio treci najbolji igrac Barce..

Jedina ekipa u LP, koja ima sanse da ih zaustavi u dvije utakmice je ---> PSG. S tim da PSG moze izgubit od vise drugih ekipa.

Prognoze su date, pa cemo da vidimo.

Zaboli me racku sto se neko ne slaze za ovo 'najpotentnija', rangiranje Asensia ili za PSG kao jedinu branu. Iznosim licno vidjenje.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55632
Joined: 15/12/2008 16:53

#4713 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by ultima_palabra »

Zanimljivo... zar im nisi na proljece predvidjao krah, Barca ce ih prestici i to?

Stoji to uglavnom, mada su u ovih par utakmica dopustili vise sansi nego sto bih volio. Doduse, pocetak je sezone.

I prodali su dosta igracaiz rotacije, a to je bio kljuc zadnje sezone. Ako ubodu sa ova tri mladca, nece biti problem... ali ako ne?
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#4714 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by groove »

ja jos uvijek cekam kakvu negativnu seriju reala pa da konacno mogu reci "eh znao sam da je onaj zidane ubleha od trenera" 8-) :D
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#4715 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by SpecialOffer »

Ovaj Real nije bolji od one Barcelone koja je bila na vrhunucu. Hladno bi primili 2-3 gola.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#4716 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Artest »

ultima_palabra wrote:Zanimljivo... zar im nisi na proljece predvidjao krah, Barca ce ih prestici i to?

Stoji to uglavnom, mada su u ovih par utakmica dopustili vise sansi nego sto bih volio. Doduse, pocetak je sezone.

I prodali su dosta igracaiz rotacije, a to je bio kljuc zadnje sezone. Ako ubodu sa ova tri mladca, nece biti problem... ali ako ne?
Ne sjecam se da sam ikad davao takve komentare vezano za Primeru. Mozda jesam prizeljkivao da se to desi ili eventualno trolao.
Takodjer sam prognozirao da cete posaugat od Juventusa, uzdajuci se u apstraktne stvari poput 'karme', 'doslo vrijeme za Juventus' i sl. Ispostavilo se da to nije pretjerano pouzdana metoda. :zoka: Bio sam pristrasan jer sam zelio da Buffon i Pjanic uzmu CL. Premda mi je jasno, da kad imaju svoj dan, RM moze svakoj ekipi utrpat 3-4 gola, makar ti odbranu cinili Bonucci i Chielini. Barzagli kao starter je bio greska Allegria.

Ovaj Real je jaci od tog Reala s proljeca, jer podrazumjeva jos vise Isca, jos vise Asensia...
Odbranu nisma komentarisao, zato i rekoh najpotentija ekipa. RM je toliko ofanzivno mocan da skoro nije ni bitno koliko ce primiti.

Helem, nastavit cu navijat protiv svoje prognoze. Posto vec zakljucih da je Primera manje-vise gotova, ostaje mi samo nada za CL. Sto znaci oslanjanje na PSG u dvije utakmice, ili na šjor Jozunovu magiju u jednoj :D , onoj zadnjoj.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#4717 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by omar little »

Image
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4718 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Logovan »

Geoffrey Kondogbia je novi igrač Valencije! Francuski veznjak dolazi na jednogodišnju pozajmicu iz milanskog Intera.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#4720 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa jel zavrsen novi stadion Atletika?
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4721 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Logovan »

AmiĐa_Idriz wrote:Pa jel zavrsen novi stadion Atletika?
Još malo.
https://www.klix.ba/sport/nogomet/atlet ... /170829066
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#4722 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by °u° »

Atletico za stadion sa 68 000 sjedećih mjesta 240 milja. PSG igra na stadionu sa 48 000 a odvali za Neymara 222 milje. Plus Mbappe 180 ili 190. Mogli su svemirski brod za to napravit. Da igraju u nekoj ligi pa hajde, ovako budalaština :-)
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#4723 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Mustang1 »

Vidi ovaj :D The total cost is estimated at $1.6 billion

https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Stadium
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#4724 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Itsoktobealone »

Jes puno, al' su ti Falconsi veca sportska franšiza nego PSG i Atletico zajedno :D
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#4725 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by °u° »

Šta je ovo, Real u zadnjih 5 utakmica ove sezone 3 crvendaća?
Post Reply