La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#1 La Liga Santander

Post by profil »

Ili se meni cini ili nije bila ove tema? Podjoh prokomentarisati vecerasnju tekmu a nemam gdje.

Uglavnom Atletiko tradicionalno cini usluge svom gradskom rivalu, samo jos da izgube od njih (ne daj Boze :D ). Sudija je bio smjesan, sreca pa je Atletiko odigrao dovoljno za pobjedu. Ovi iz barce se malo razmahali protiv fizicki nesto slabijeg protivnika, a ko picke se bacaju protiv jacih ekipa. Simao je zavuce samo tako. Utakmice Atletika podsjete na to da i u Spaniji postoje navijacke skupine :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#2 Re: Primera Division

Post by ultima_palabra »

Kako nemaš, pa Barcina tema :-D A ja, tamo te baš ne vole ;-)
Prije tekme sam obećao, ako pobijede, mjesec dana ih neću zvati Patetico 8-) Tako da se sad moram pridržavat toga
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#3 Re: Primera Division

Post by profil »

Ima u primeri i drugih klubova pored Reala i barcelone. Uostalom pogledaj epl temu, vecinom se tu komentarisu utakmice, a stvari iskljucivo vezane za neki od klubova u temi tog kluba. Zasto bih komentarisao utakmicu Atletika i katalonaca na temi kluba? Uostalom zar primera ne zasluzuje posebnu temu? Zar Villareal, Valencia, Bilbao, Deportivo, Sevila, Espanol i ostali, ne zasluzuju barem jednu zajednicku temu? Takodjer, znam da Atletiko, kao i ostali, kod nas manje popularni, klubovi, nema neki veliki broj navijaca ovdje, tako da otvaranje posebne teme za njih nema smisla, jer bi zamrla nakon 12 dana. Ovako, ovdje se mogu komentarisati sve utakmice, a i pojedinosti vezane za klubove koji nisu toliko popularni kao Real i Barcelona. Nadam se da se fanovi ova dva giganta nece naci uvrijedjeni cinjenicom sto se neko drznuo da otvori temu o ligi u kojoj igraju njihovi klubovi.

Sto se tice toga ko me gdje voli i ne voli, nisam bas siguran da je tako. Ja dao par komentara iz neutralnog ugla (neutralnog bar sto se tice odnosa Reala i Barce), ljudima se nije svidjelo, nasli se uvrijedjeni, i ja obecao da se vise necu javljati tamo. Nikakav problem, zar ne?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#4 Re: Primera Division

Post by ultima_palabra »

Ma joj, po meni zaslužuje, ali ne znam da će imati baš previše upisa. Primera je vrlo zanimljiva, ali kod nas nema te medijske pokrivenosti kao EPL. Ja bih recimo mogao nabaciti dosta linkova na temu, ali koliko ljudi razumije španski? Čak ni tema o Realu se nije baš ubila od komentara :roll:
Daleko od toga da sam uvrijeđen, vjeruj mi ;-)
hau jes no
Posts: 1365
Joined: 28/09/2009 14:22

#5 Re: Primera Division

Post by hau jes no »

ntv hayat je unistio primeru, barcelona, real, real, barcelona...
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#7 Re: Primera Division

Post by profil »

hau jes no wrote:ntv hayat je unistio primeru, barcelona, real, real, barcelona...
O tome da ne pricamo. Ona dvojica, debila (koliko god ne volim vrijedjati ljude oni to zasluzuju), se prepucavaju ko djeca sa prenosima, jedan navija za Real, drugi za Barcu, i nema sanse da jedne sedmice prenose Real(Barcu), a umjesto Barce(Reala) sa zlj ekipom, recimo Villareal-Valencia, Espanol-Atletico, Bilbao-Deportivo, Sevila-Bilbao. Jok, mora on njemu vratiti sto je radio Barca-Almeria, tako sto ce prenositi Real-Getafe, iako u isto vrijeme igraju Sevilla-Villareal. Nije to uvreda za Getafe ili Almeriu, vec jednostavno se ti mecevi ne mogu porediti sa gore nabrojanim. Volim ja pogledati i Barcu i Reala, ali sto je previse previse. Pa jeste li samo culi atmosferu sinoc na Vicente Calderón-u. A ima jos takvih navijaca tamo.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#8 Re: Primera Division

Post by cyprus »

Ovu ligu, bar ove sezone mogu pratit samo Barcini i Realovi fanovi. Inače, odavno nije bila neinteresantnija... :roll:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24237
Joined: 26/08/2007 17:10

#9 Re: Primera Division

Post by Charuga »

cyprus wrote:Ovu ligu, bar ove sezone mogu pratit samo Barcini i Realovi fanovi. Inače, odavno nije bila neinteresantnija... :roll:
Uzmes Total TV i imas 4 utakmice Primere za vikend pa nisi osudjen da gleda samo Barsu i Reala. A da odavno nije bila neinteresantnija i nije bas tacno ali i da jeste tome su krivi Valencia, Sevilla, Villareal, Atletico, Deportivo a ne prva dva kluba. Iskreno sam se nadao da ce biti malo veca borba za prvo mjesto i nije lose krenulo jer je jedno vrijeme Valencia bila blizu ali izgleda da je to bio samo jedan kratki period. Puno su puta kiksali gdje nisu trebali i to je to. Atletico opet kasno usao u formu, Deportivo igra toplo hladno i to je to bilo od onih ekipa sto su trebali barem ublizu da prate vodeci dvojac.
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#10 Re: Primera Division

Post by Globus »

profil wrote:
hau jes no wrote:ntv hayat je unistio primeru, barcelona, real, real, barcelona...
O tome da ne pricamo. Ona dvojica, debila (koliko god ne volim vrijedjati ljude oni to zasluzuju), se prepucavaju ko djeca sa prenosima, jedan navija za Real, drugi za Barcu, i nema sanse da jedne sedmice prenose Real(Barcu), a umjesto Barce(Reala) sa zlj ekipom, recimo Villareal-Valencia, Espanol-Atletico, Bilbao-Deportivo, Sevila-Bilbao. Jok, mora on njemu vratiti sto je radio Barca-Almeria, tako sto ce prenositi Real-Getafe, iako u isto vrijeme igraju Sevilla-Villareal. Nije to uvreda za Getafe ili Almeriu, vec jednostavno se ti mecevi ne mogu porediti sa gore nabrojanim. Volim ja pogledati i Barcu i Reala, ali sto je previse previse. Pa jeste li samo culi atmosferu sinoc na Vicente Calderón-u. A ima jos takvih navijaca tamo.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Idolu :D Nemaju oni nikakve veze sa time .. Nego su u Spaniji takva televizijska prava da su za svaku ekipu posebno .. Hayat uzme prava samo za Real i Barcu i to je to ... I da hoce ne mogu nista drugo prenosit ... Dok na BHT-u gledas svakavih utakmica engleske lige zato sto su kod njih TV prava u paketu za cijelu ligu ... :D A inace ne gledam nikako nase programe pogotovo ne hayat :D a nabavis rec digitalni i mozes gledat koju hoces tekmu 8-)
User avatar
topex
Posts: 44
Joined: 15/02/2010 21:47
Location: Capital City

#11 Re: Primera Division

Post by topex »

cyprus wrote:Ovu ligu, bar ove sezone mogu pratit samo Barcini i Realovi fanovi. Inače, odavno nije bila neinteresantnija... :roll:
Zato je Adelante liga interesantna gdje se vodi borba da se udje u neinteresantnu, Hercules, Levante, Celta, strasne ekipe...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Primera Division

Post by cyprus »

topex wrote:
cyprus wrote:Ovu ligu, bar ove sezone mogu pratit samo Barcini i Realovi fanovi. Inače, odavno nije bila neinteresantnija... :roll:
Zato je Adelante liga interesantna gdje se vodi borba da se udje u neinteresantnu, Hercules, Levante, Celta, strasne ekipe...
Ja čekam dok se vrati Extremadura :sad: :sad: . Ovako mi je bezze, u primeri ono reda radi navijam za Osasunu, a u segundi za Rayo
User avatar
topex
Posts: 44
Joined: 15/02/2010 21:47
Location: Capital City

#13 Re: Primera Division

Post by topex »

Drago mi je da nebališ za bogatim timovima zbog reklama raznoraznih, ja volim Sevillu i Levante!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#14 Re: Primera Division

Post by ultima_palabra »

Čudi me da nema više fanova Valencije i Deportiva, ipak su te ekipe bile godinama u evropskom vrhu.
Inače što se tiče atmosfere na stadionu, uz Atletico tu su i Sevilla i Betis :thumbup:
User avatar
Semir XXL
Posts: 14
Joined: 18/02/2010 21:42

#15 Re: Primera Division

Post by Semir XXL »

ultima_palabra wrote:Čudi me da nema više fanova Valencije i Deportiva, ipak su te ekipe bile godinama u evropskom vrhu.
Inače što se tiče atmosfere na stadionu, uz Atletico tu su i Sevilla i Betis :thumbup:
Zaboravio si spomenuti Villarreal, navijače, atmosfera beton, a klub je isto u vrhu španskog fudbala...
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 626
Joined: 10/02/2009 15:44

#16 Re: Primera Division

Post by Zlocin&Kazna »

topex wrote:Drago mi je da nebališ za bogatim timovima zbog reklama raznoraznih, ja volim Sevillu i Levante!
Sevilla je zakon !!! :thumbup:
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#17 Re: Primera Division

Post by profil »

Ovaj Atletiko je neobjasnjiv ove sezone (a kad nije :D ). Mislim onako dobiti barcu, i onda usrati sve u sljedecem kolu protiv Almerije :-) Europa je sada 10 bodova daleko, tako da je realnija opcija borba za opstanak do kraja sezone.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#18 Re: Primera Division

Post by ultima_palabra »

profil wrote:Ovaj Atletiko je neobjasnjiv ove sezone (a kad nije :D ). Mislim onako dobiti barcu, i onda usrati sve u sljedecem kolu protiv Almerije :-) Europa je sada 10 bodova daleko, tako da je realnija opcija borba za opstanak do kraja sezone.
Ima kup, Sevilla bi trebala biti među prva 4, što bi značilo da je Atletico automatski u Europa ligi. Ako ne, onda moraju uzeti finale.
Hoće li onaj Kun ikad spojiti dvije dobre tekme zaredom?
BTW, imao sam feeling da će Sevilla skršiti onaj niz Mallorce kod kuće, čak sam i rođaka nasavjetovao da odigra dvicu 8-)
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#19 Re: Primera Division

Post by profil »

Naravno, vise sam mislio poziciono u ligi da su blize ispadanju nego evropi.
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#20 Re: Primera Division

Post by abondanzieri »

Image
Image
8-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#21 Re: Primera Division

Post by ultima_palabra »

Joj smijurije crvenog za Miguela, Atletico na kraju rastočio Valenciju, 4-1. Što je najgore onaj kloc od komentatora ni da bekne :-)
User avatar
pezzar
Posts: 584
Joined: 14/07/2009 13:16

#22 Re: Primera Division

Post by pezzar »

Drugi crveni bezveze, ali za onaj prvi je bilo lijepo vidjeti da cetvrti sudija reaguje, i to na vrijeme, a ne kao neke sudijske greske koje se provuku. Mada mislim da je i onaj start na Reyesu, a Bgme i ocita ruka kod Simaovog slobodnjaka, dva penala cista. Atletico zasluzeno dobio, samo da nemaju ove padove u formi, mogli bi do evrope kroz ligu, znam da su prosle sezone imali strasno proljece.
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#23 Re: Primera Division

Post by profil »

Drago mi je da nemam sta dodati na prethodna dva komentara. Fakat Miguel bezveze dobi crveni, mada se sudija malo izgubio nakon one frke oko prvog crvenog i penala, mada mu treba skinuti kapu sto je prihvatio sugestiju cetvrtog sudije, za razliku od nekih nadobudnih sminkera kojima bi to bilo ispod casti, pogotovo sto onu ruku on nije mogao vidjeti iz pozicije u kojoj je bio. Onaj penal prije gola Valencie nije svirao samo zato sto je Reyes pozurio da padne pa je izgledalo kao da simulira. Zadnja dva gola perverzija 8-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#24 Re: Primera Division

Post by ultima_palabra »

A tek kakav je gol Tenerifama priznat protiv Madrida, Iker nije mogao da vjeruje :-)
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#25 Re: Primera Division

Post by van Basten »

konačno da smo se malo odmakli od Barce i Reala... sjajna tekma sinoć, a zaista i jeste bila derbi kola. Sudija se pogubio, sreća da je prihvatio sugestiju za drugi penal, da ni to nije svirao bilo bi krvi čini mi se... poslije nekakve kompenzacije, Migel crveni bezveze a minut poslije kada je trebao dati crveni ne smije nego samo žuti...
Post Reply