SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1951 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Grean »

spree wrote: Pa igraš neku vrstu 442 diamond i imas dva spica i dva napadaca :D . Ljudi moji vrlo malo ima do formacije. Vise je do nemotiviranosti igraca i eksperimenata sa izmisljanjem pozicija. Protiv kipra se vidjelo ako neki njihov igrac prodje naseg, nas ga ne prati nego jednostavno stane ili mozda jos odmahne rukom. Stavis ibisevica da igra amf :-) . Na stopera stavis dvojicu uhljupa. Na veznom cimirot koji je izgledao pogubljeno i pjanic koji ne trci. Na sve to dodas kurcobolju i eto ga. Realno mesa je pogubljen, igraci ga ocigledno ne postuju i pri tome ima veoma malo znanja. Hajmo sok terapija, jedino tako imamo sanse doci do baraza.
Vjerovatno mislis 442 dijamant sa dva spica i dva napadaca sto je odgovor na moj post zasto je Susic imao igru a Mesa je nema.

Kao odgovor postavljam pitanje, reci mi jednu ekipu u svijetu fudbala koja igra 442 dijamant, gdje igraju 2 krila, 2 spica uz 2 centralna vezna i da igraju lijepo od noge do noge. Toga jednostavno nema.

Zato Susic nikad nije imao manje od tri centralna vezna sto je i bio kljuc te igre.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18638
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1952 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by SmokingMan »

Tomahawk11 wrote:
jazzer wrote:
Vedo je meni jedan od drazih igraca u reprezentaciji. Korektan momak, bez preseravanja u reprezentaciji,
uvijek je tu kad god je bio pozvan..pomalo zrtva kretenskih zamisli aktuelnog i prethodnog selektora al' i tu
ulogu je ispostovao koliko je mogao.
:thumbup:
+1
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1953 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by kiligonzales »

undefined007 wrote:Zukanović ima suspenziju zbog sinošnjeg kartona tako da ga neće biti. Šteta mislim da je on jedini lijevi štoper u repki, osim toga mislim i da ne bi trebao svakako počinjati. Trebat će nam jedan visok štoper zbog Lukakua. Najviše me strah Vranješa, i onog Belgijanca koji će igrati na njegovoj strani. Možda HAzard? Morat ćemo i bokove duplirati.

Uzrok poraza u Belgiji je promašena taktika i eksperimentisanje sa 3 igrača nazad. Još od onih prijateljskih prije SP-a protiv Meksika i Obale Slonovače vidjelo se da je 4-2-3-1 najbolja formacija za nas sa pravim izborom igrača. Samo ima jedan problem, Miske je tada bio ključni čovjek, danas ga nema ko zamijeniti ...


Zuka je nas najbolji stoper u timu, najstariji i najiskusniji. Uz Bicakcica jedini stoper iz liga petice. Nije mala stvar u Italiji nabiti dvadesetak utakmica u prosloj sezoni. Nas selektor prosle godine nije izostavljao sa spiska Sunjica, a frajer za Palermo nije sabro ni 10 utakmica. Da ne govorim o statistici toga tima na kraju Serije A i koliko je dobra ta odbrana bila.

Da ne govorimo koliko grijesi kada u reprezentaciji ne zeli da uigrava Zukana i Bicakcica na stoperskim pozicijama, zaboravlja Mesa da u Hofenhajmu Bicakcic igra redovno, umjesto sto nas muci sa Sunjicem i Vranjesom.

Ruku na srce mi boljeg desnog beka od vremesnog Mudjze nemamo i molicemo se jos dugo da mu adekvatnu zamjenu nadjemo. Kad je vec tako, istog treba pratiti u cvajti, valjda ce do oktobra sabrati kakvu takvu minutazu.

Ah ta Belgija, pa Mesa se zajebavo s timom.

Belgija ima ubitacne krilne napadace i veznjake, izuzetnu tranziciju iz faze odbrane u napad, nasi ako zele da Belgiju zaustave, morace ce dosta blize stajati igracima poput Felainija i Dembelea i praviti presing na njih u fazama kad oni razvijaju svoje polukontre i kontre ili se opredjeliti iskljucivo za branjenje i vrebati svoju sansu iz kakve kontre ili prekida. Po sto su mnogo brzi od nas, nasa igra bi trebala sadrzavati dosta fudbalskog bezobrazluka i sitnih faulova na njihovoj polovici jer ih ne mozemo i ne smijemo pustiti da oni budu ti koji diktiraju tempo. Zaboravljamo da smo mi ti koji trebamo rezultat, a ne oni. Oni sebi mogu priustiti luksuz da izgube, mi ne. Trebaju nam hladne glave i dobri zivci jer ce to biti triler utakmica. Napokon trebamo nauciti davati golove iz prekida, ne sjecam se kome smo velikom zadnji put dali go iz prekida, a redovno imamo tovar slobodnjaka i kornera.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#1954 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by VPSA »

Fudo387 wrote:
VPSA wrote:Godinama ga guraju na pozicije koje nisu njegove. Najmanje je njegova krivica sto to nije to sto bi trebalo biti. A pristupom i odnosom prema dresu, kolegama, javnosti, je uvijek mogao biti primjer svima.

Covjek je da podsjetim trenutno kapiten Herthe koja je bila 6. prosle godine u Bundesligi.
Ako te guraju da igras nesto za sta nisi spreman, valjda je ok reci, hvala ljudino, ne mogu ja to, a ne godinama blamirati i sebe i sve oko sebe. Istina, za njega se ne vezu nikakve drame, sem mozda onog kad Safetu jebe mater u picku kad ga izvede vani, cini mi se u onoj papazjaniji sa Egiptom, ili insistiranje da se mora naci u pocetnom sastavu sa Belgijom, o cemu su kruzile price. Kako god, pozitivan lik, ali u ovom trenutku igrac manje na terenu kad igra za reprezentaciju.
Nije ovo vise za njega, mislim da je to i njemu jasno, zato i najava oprostaja.
Onda da stavimo Dzeku da brani pa da se i od njega oprostimo za 2 mjeseca ?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1955 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Fudo387 »

VPSA wrote:
Fudo387 wrote:
VPSA wrote:Godinama ga guraju na pozicije koje nisu njegove. Najmanje je njegova krivica sto to nije to sto bi trebalo biti. A pristupom i odnosom prema dresu, kolegama, javnosti, je uvijek mogao biti primjer svima.

Covjek je da podsjetim trenutno kapiten Herthe koja je bila 6. prosle godine u Bundesligi.
Ako te guraju da igras nesto za sta nisi spreman, valjda je ok reci, hvala ljudino, ne mogu ja to, a ne godinama blamirati i sebe i sve oko sebe. Istina, za njega se ne vezu nikakve drame, sem mozda onog kad Safetu jebe mater u picku kad ga izvede vani, cini mi se u onoj papazjaniji sa Egiptom, ili insistiranje da se mora naci u pocetnom sastavu sa Belgijom, o cemu su kruzile price. Kako god, pozitivan lik, ali u ovom trenutku igrac manje na terenu kad igra za reprezentaciju.
Nije ovo vise za njega, mislim da je to i njemu jasno, zato i najava oprostaja.
Onda da stavimo Dzeku da brani pa da se i od njega oprostimo za 2 mjeseca ?
E jebi ga sad, al' ti je poredjenje.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1956 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by malakh »

intervju martineza mi i nije baš ono "izaći ćemo sa trećim timom i nezainteresovano". izvet če oni jaku ekipu i veliki su favoriti protiv nas. ipak su to profesionalci i ekipa koja ima ubjedljivo najjači napad i najjaču odbranu kvalifikacija.

i više nego ikada nam treba ona igra iz francuske kada smo odigrali perfektnu utakmicu.

ali ako pobijedimo belgiju mi smo 100% na svjetskom prvenstvu, u to ne sumnjam onda ni najmanje.

ps sada ili nikada se treba izvući najviše iz džeke i samo njemu lopte slati, jer je on idealan igrač sa ovako jake i odlučujuće utakmice.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1957 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by spree »

Grean wrote:
spree wrote: Pa igraš neku vrstu 442 diamond i imas dva spica i dva napadaca :D . Ljudi moji vrlo malo ima do formacije. Vise je do nemotiviranosti igraca i eksperimenata sa izmisljanjem pozicija. Protiv kipra se vidjelo ako neki njihov igrac prodje naseg, nas ga ne prati nego jednostavno stane ili mozda jos odmahne rukom. Stavis ibisevica da igra amf :-) . Na stopera stavis dvojicu uhljupa. Na veznom cimirot koji je izgledao pogubljeno i pjanic koji ne trci. Na sve to dodas kurcobolju i eto ga. Realno mesa je pogubljen, igraci ga ocigledno ne postuju i pri tome ima veoma malo znanja. Hajmo sok terapija, jedino tako imamo sanse doci do baraza.
Vjerovatno mislis 442 dijamant sa dva spica i dva napadaca sto je odgovor na moj post zasto je Susic imao igru a Mesa je nema.

Kao odgovor postavljam pitanje, reci mi jednu ekipu u svijetu fudbala koja igra 442 dijamant, gdje igraju 2 krila, 2 spica uz 2 centralna vezna i da igraju lijepo od noge do noge. Toga jednostavno nema.

Zato Susic nikad nije imao manje od tri centralna vezna sto je i bio kljuc te igre.
Prije svega greska je trebalo stajati dva krila i dva napadaca :mrgreen: . Ma zajebavao sam se. Vidis smajli. Mislim postoji ta formacija, ali to vise niko ne igra. Generalno nema vise ekipa koje igraju sa dva napadaca. Pape je duduk i bezobrazan isto kao i ovaj gargamel, ali stoji da je za njegovog mandata bilo dobrih utakmica za razliku od ovog diletanta. Da ne ponavljam prethodni post, mislim da je formacija manji dio problema i da ima puno vecih razloga nase slabe igre. Pa mi bi trebali pojesti kipar sa bilo kojom formacijom i igracima na svojim prirodnim pozicijama. Jbt ako ne znas pitas igraca gdje bi volio igrati i koju poziciju najviše igrao u klubu.

#mesaodlazi
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1958 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by kiligonzales »

Vedo sa svoje 34 pokretniji je u fazi napada od Dzeke, ali kad ga stavs iza Dzeke, onda mozes plakati. Nema ni lopte, a ne moze se ni otkriti da postigne gol kad ima covjeka ispred sebe. Koliko je puta Vedo sam isplivao iz nicega u sansu svojim kretanjem, mnogo puta, ali obicno je tada igrao u liniji sa Dzekom. To je pomagalo i Dzeki lakse da igra, ovako smo sami sebi otupili napad. Ni jedan ni drugi ne pokazuju efikasnost iz proslih kvalifikacija zbog toga.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1959 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Ludzak »

Nemamo mi šanse protiv Belgijanaca. Možete pričati šta hoćete.
User avatar
Mustang1
Posts: 28748
Joined: 29/12/2010 17:31

#1960 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Mustang1 »

A vjerovatno ce United, Chelsea i ostali koji imaju bolje igrace u Belgiji traziti postedu za njih u utakmici protiv nas. A selektor ce to ispostovati jer ne zelis nezadovoljne timove u kojima ti igraju najbolji igraci. Bar se nadam da ce tako biti :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1961 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by kiligonzales »

Ludzak wrote:Nemamo mi šanse protiv Belgijanaca. Možete pričati šta hoćete.
Tako se prosle kvalifikacije govorilo protiv Velsa, pa bi 2-0.

Ako Svabo upetlja prste sa par savjeta Mesi,, a Mesa se mani eksperimentisanja mozda i pobjedimo sa sugavih 1-0. :D
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1962 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by So What! »

Hajmo ovako, navijači naše reprezentacije imaju jako loše pamćenje i ovi što prizivaju Safeta Sušića kao nekog vele stručnjaka neka se sjete da je istom tom Safetu isti taj Kipar i isti igrač Christofi preokrenuo rezultat u po' Zenice, a Pjanić profulao poklonjen penal za nas u finišu utakmice.

Tada smo se vratili nikad jači sa Svjetskog puni elana i u relativnoj laganoj grupi isti Meša Baždarević nam je uspio iščupati baraž protiv istog tog Kipra u Nikoziji kojeg je debelo usrao Safet Sušić, koji je sjećate se, otkaz dobio zbog očajne igre u Izraelu i rezultata od čak 3:0.

Sad idemo dalje, mi smo oduvijek bili mušterije Belgije u Belgiji, osim legendarne utakmice u Genku. Igrali smo sa Belgijom 4 puta u Belgiji i rezultati su glasili ovako - 4:1, 2:4; 3:1, 4:0.

Belgija nas nikada ama baš nikada nije dobila na našem terenu, a igrali smo tri puta do sada, sva tri puta na Bilinom Polju, a rezultati su glasili ovako - 1:0, 2:1, 1:1. Čak i u kada je Safetova taktika očajno pala i nakon poraza od Kipra na Bilinom Polju, naši igrači su uspjeli odigrati tvrdi sa Belgijancima koji su jedva bod izvukli.

Hajmo probati nastaviti tradiciju i ne izgubiti od Belgijanaca na domaćem terenu.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#1963 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by jarobot »

Haj eto slučajno pobjedimo Belgiju ,šta će mo sa Estonijom ????
Čuj mene pobjedimo Belgiju ,ono sinoć ne bi pobjedilo ni Belgijsku reprezentaciju sastavljenu od igrača iz Belgijske druge lige.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1964 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:
jazzer wrote:
Legendarni bh. napadač najavio povlačenje iz reprezentacije?

http://scsport.ba/legendarni-bh-napadac ... zentacije/
Pa Vedo, Vedatore? :)
Pošteno od njega.
Vidi da više nije to što bi trebalo biti.
Šteta što to nije i selektor vidio.
Trebao se on oprostiti prije godinu ili čak dvije, jer je njegov pad krenuo davno, ne može više definitivno.

A prije njega, trebali su Sušić, a pogotovo Baždarević, primijetiti da to više nije onaj stari Ibišević.

Maloprije sam ovo pročitao na facebooku na jednoj sportskoj stranici: No, dobre stvari kod nas se brzo zaborave. Tako je i Vedo nakon jedne utakmice, postao meta dežurnih kritičara. Teret poraza od Kipra je svaljen na njegova leđa, a takvo raspoloženje dobrog dijela navijača neiskusno je prihvatio i selektor Baždarević koji mu nije dao ni minute protiv Gibraltara. :?

Kakva jedna utakmica? Čuj jedna utakmica. :shock: Odigrao je frajer masu loših utakmica i zašto bi dobio minute protiv Gibraltara? Ne kontam. A ni teren poraza od Kipra nije svaljen na njegova leđa, iako tako djeluje kada ovo čitaš.

Mi se baš teško odvajamo od ovih starijih igrača. Mogu misliti na šta ličiti kada Džeko bude odlazio.
FKSarajevo
Posts: 132
Joined: 24/10/2004 19:41
Location: Sarajevo

#1965 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by FKSarajevo »

Potvrđeno

Protiv Belgije na Grbavici
http://ba.n1info.com/a202773/Sport-Klub ... avici.html
Bazinga1234
Posts: 7610
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1966 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Bazinga1234 »

Sve je moguće, ako Mesa ne stavi 2 napadača....

Inače moj sastav bi bio:

----------------Begovic---------------
Vranješ - Bicakcic - Sunjic - Seo

----------Pjanić ------ Bešić ----------
--Hajrovic -- Milicevic -- Lulić --

---------------- Dzeko ---------------
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1967 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Logovan »

Bazinga1234 wrote:Sve je moguće, ako Mesa ne stavi 2 napadača....

Inače moj sastav bi bio:

----------------Begovic---------------
Vranješ - Bicakcic - Sunjic - Seo

----------Pjanić ------ Bešić ----------
--Hajrovic -- Milicevic -- Lulić --

---------------- Dzeko ---------------
Hajrović? :shock: :lol:
Bazinga1234
Posts: 7610
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1968 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Bazinga1234 »

Logovan wrote:
Bazinga1234 wrote:Sve je moguće, ako Mesa ne stavi 2 napadača....

Inače moj sastav bi bio:

----------------Begovic---------------
Vranješ - Bicakcic - Sunjic - Seo

----------Pjanić ------ Bešić ----------
--Hajrovic -- Milicevic -- Lulić --

---------------- Dzeko ---------------
Hajrović? :shock: :lol:
Sta je smiješno? Na štakama je bolji od Visce.
Nouri ga gotivi tako da će dobijati priliku.
User avatar
Mustang1
Posts: 28748
Joined: 29/12/2010 17:31

#1969 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Mustang1 »

Visca je igrac kada ima prostora. A protiv Belgije ce ga biti. Kad se ekipe brane ti od brzine uglavnom nemas nista.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#1970 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by AmiĐa_Idriz »

Mustang1 wrote:Visca je igrac kada ima prostora. A protiv Belgije ce ga biti. Kad se ekipe brane ti od brzine uglavnom nemas nista.
Oh itekako smo upoznati sa tim jelte :mrgreen: :mrgreen:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1971 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by kiligonzales »

So What! wrote:Hajmo ovako, navijači naše reprezentacije imaju jako loše pamćenje i ovi što prizivaju Safeta Sušića kao nekog vele stručnjaka neka se sjete da je istom tom Safetu isti taj Kipar i isti igrač Christofi preokrenuo rezultat u po' Zenice, a Pjanić profulao poklonjen penal za nas u finišu utakmice.

Tada smo se vratili nikad jači sa Svjetskog puni elana i u relativnoj laganoj grupi isti Meša Baždarević nam je uspio iščupati baraž protiv istog tog Kipra u Nikoziji kojeg je debelo usrao Safet Sušić, koji je sjećate se, otkaz dobio zbog očajne igre u Izraelu i rezultata od čak 3:0.

Sad idemo dalje, mi smo oduvijek bili mušterije Belgije u Belgiji, osim legendarne utakmice u Genku. Igrali smo sa Belgijom 4 puta u Belgiji i rezultati su glasili ovako - 4:1, 2:4; 3:1, 4:0.

Belgija nas nikada ama baš nikada nije dobila na našem terenu, a igrali smo tri puta do sada, sva tri puta na Bilinom Polju, a rezultati su glasili ovako - 1:0, 2:1, 1:1. Čak i u kada je Safetova taktika očajno pala i nakon poraza od Kipra na Bilinom Polju, naši igrači su uspjeli odigrati tvrdi sa Belgijancima koji su jedva bod izvukli.

Hajmo probati nastaviti tradiciju i ne izgubiti od Belgijanaca na domaćem terenu.
Pape se protiv Kipra zajebavo s kombinovanim timom, Vrsajevic, Sunjic, Bicakcic, Prcic, Susic. Ovaj na Kipru je u timu imao Vranjesa, Sunjica, Bicakcica i Cimija. Samo su Mesi izmjene bile jos veca katastrofa (Hodzic, Jajalo, Milicevic) onda kad je pogubio kompas.

Utakmicu sa Izraelom bili smo desetkovani, sto suspenzijama, sto povredama. Njegova najveca greska tu utakmicu je bila ta sto je tim sastavio od veznjaka, bez napadaca na terenu, odbranu smo taj mec jedva skrpili i takvi smo protiv Izrale fulili dva zicera s metar. Svi se sjecamo njegovog spominjanja Barse. Mesa za razliku od njega nije imao izgovor za eksperimentisanje.

Najveci kiks Mesi je sto je upario Sunjica i Vranjesa, to je ko u Milanu nekad Antoneli i Bonera, kad ih uparis neminovno je primiti barem gol.

Druga stvar Mesa nije sastavio ni 11 kako treba, a na klupi je nepotrebno imao 4 stopera, a nijednog beka. Da ne govorim da je zovno pola Turske Super LIge, ko da su mu skauti Pape, Baljic i Zuban. :) Kako ce kvalitetno razigrati i pripremiti reprezentaciju, kad frajer one sa najboljom minutazom nije zvao. Recimo Krunic i Memisevic koji ni na klupu nije pozvao imaju vise minutaze recimo nego Jajalo ili Sunjic, a obojica su prva postave BiH bili u par utakmica. Moglo bi se o Mesinim propustima tovar toga reci, ali hajde neka mu.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1972 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by pirmin »

Haj sve al kako cemo bez zenickog grotla? :-?
Bazinga1234
Posts: 7610
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1973 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Bazinga1234 »

AmiĐa_Idriz wrote:
Mustang1 wrote:Visca je igrac kada ima prostora. A protiv Belgije ce ga biti. Kad se ekipe brane ti od brzine uglavnom nemas nista.
Oh itekako smo upoznati sa tim jelte :mrgreen: :mrgreen:
100% će ga biti protiv Belgije :-)
Lik ne može proći kraj beka Gibraltara koji je inače konobar/mesar/taksist sta god.
Hajrovic bar zna prec 1 na 1 i uputiti sut prema golu.
User avatar
Mustang1
Posts: 28748
Joined: 29/12/2010 17:31

#1974 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by Mustang1 »

AmiĐa_Idriz wrote:
Mustang1 wrote:Visca je igrac kada ima prostora. A protiv Belgije ce ga biti. Kad se ekipe brane ti od brzine uglavnom nemas nista.
Oh itekako smo upoznati sa tim jelte :mrgreen: :mrgreen:
Htio sam uporediti ali jbg :D
Bek belgije je taraba, oni su poznati po tome sto nemaju bekove. Ako si gledao Viscu protiv Seville npr. mogao si vidjeti kako im pobjegne. Ne cesto ali pobjegne. Pobjego je jednom u Sevilli i zabio.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#1975 Re: SP 2018: Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post by undefined007 »

Hajrović je 10x opasniji igrač od Višće, mada i od njega može biti koristi. Bez dupliranja bokova nemoj ni da zamisli koncepciju igre. Tri igrača u sredini treba da čine Pjanić - Bešić u paru CMF-DMF i ispred njih X, krila Lulić i Hajrović. Belgija faktički nema bekove, njima to igraju štoperi i tu bi možda trebali tražiti šansu kao i iz prekida i kontri (:D).
Locked