SP 2018 BiH - Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1 SP 2018 BiH - Belgija

Post by Point. »

Braco, desperate times call for desperate measures.

Dosta je bilo zajebancije, ko god otvori temu osim mene mi zijanimo i gubimo bodove, pa reko nek je otvorim, majku joj njenu, pa da u miru cekamo sraz sa belgijskim sejtanom. Posto sam se pomolio Allahu, Manituu, Hare Krishi, Raa i ostalim bogovima i svecima, malo praznovjerja nije za odmet.

Modovi, kljucajte temu dok joj ne bude vakat, ja sam zanijetio pobjedu ovim otvorenjem i bez sikirancije, uzimamo Belgiju kao u stara dobra vremena.

Do tad, sabura. :)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24237
Joined: 26/08/2007 17:10

#2 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Charuga »

Držite se teme i utakmice sa Belgijom, nemojte da se i ovde prebace priče sa drugih tema. Nema potrebe da se ovde raspravlja o prethodnim utakmicama, krivcima za poraze i slično.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Logovan »

Uraditi ovako i pobjeda će biti naša.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Tomahawk11 »

Iskreno, ne mislim da imamo velike šanse.
Atmosfera u ekipi se neće sama od sebe popraviti.
Meša neće preko noći postati trenerski virtuoz.
Belgijanci totalno rasterećeni i vjerovatno će dobiti priliku igrači s klupe.
To ne umanjuje činjenicu da će biti respektabilan tim, jer oni imaju i klupu jaku.
Ali eto, šta da radimo....druge nemamo....do pobjede...pa ćemo vidjeti :bih: :zoka:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Tito_i_Partija »

Pa i igraci sa klupe hoce da se pokazu, bez obzira da li su prosli kvalifikacije ili ne. Tako da nisam bas optimistican. Neka je sa srecom.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Point. »

Imam osjecaj da ce igraci iznenaditi mnoge pesimiste (medju njima i mene) i dobiti Belgiju.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#7 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Fudo387 »

Point. wrote:Imam osjecaj da ce igraci iznenaditi mnoge pesimiste (medju njima i mene) i dobiti Belgiju.
:lol:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by karanana »

Nisam optimista.
Ne vidim ni jedan konretan razlog zbog kojeg bi rekao da ce se situacija u sljedecih mjesec dana popraviti. Hem sto ne znaju hem sto je ocigledno da je medjuljudska situacija narusena i da ima nesto i mimo terena na kojem ionako ne briljiraju.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#9 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by BarbaDue »

Point. wrote:Braco, desperate times call for desperate measures.

Dosta je bilo zajebancije, ko god otvori temu osim mene mi zijanimo i gubimo bodove, pa reko nek je otvorim, majku joj njenu, pa da u miru cekamo sraz sa belgijskim sejtanom. Posto sam se pomolio Allahu, Manituu, Hare Krishi, Raa i ostalim bogovima i svecima, malo praznovjerja nije za odmet.

Modovi, kljucajte temu dok joj ne bude vakat, ja sam zanijetio pobjedu ovim otvorenjem i bez sikirancije, uzimamo Belgiju kao u stara dobra vremena.

Do tad, sabura. :)
Jesi li uzeo abdest?
Last edited by BarbaDue on 06/09/2017 18:30, edited 1 time in total.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#10 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by emmir1 »

Za pobjedu nam treba da izginemo na terenu i treba nam sreće.

Moguće je
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#11 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by hizo ramidovic »

Za pobijedu nam treba dahin zabiemo makar jedan go vise vego oni nama
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#12 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Point. »

Fudo387 wrote:
Point. wrote:Imam osjecaj da ce igraci iznenaditi mnoge pesimiste (medju njima i mene) i dobiti Belgiju.
:lol:
Sta se bolan keseris? Vjerujem da ce na megdan izaci ona ekipa koja je dobila Svicu a ne ova rahiticna koja je zijanila u Nikoziji. Mnogima je ovo zadnja sansa da igraju SP s obzirom na godine a i mislim da ce igraci htjeti da pokazu svima da znaju i umiju, posebno nakon blamaze i kritika javnosti. Zivi bili pa vidjeli.
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#13 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by SmoLe »

usrat ce se kad cuju atmosferu u dolini cupova, sta vam je :D :bih:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7747
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Idemedosumom »

Istina je, nemamo mnogo razloga biti optimisticni. Međutim, ne dolazi nam Njemačka. Znao ih je i Wales klepit. Sve je moguce.

:bih:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#15 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Tito_i_Partija »

Ako dosad nisu pokazali sta znaju i umiju, ne znam sto bi sad poceli. Cak iako se nekim cudom budu malo skoncentrisali, opet imas na klupi diletanta bez ikakve vizije i plana.

Mislim da prvenstveno igramo protiv sopstvene letargije i lijenosti, a tek onda protiv Belgije. A ovo prvo je jebeniji protivnik od drugog.
svi u napad
Posts: 1859
Joined: 14/10/2012 14:40

#16 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by svi u napad »

Mislim da cemo dobiti Belgiju. Ne zato sto smo bolji i ne zbog inata igraca vec sto ce nam ljudi pustiti 1:0. E tu nastaje novi problem za nas. Tad cemo svi ponovo navijati za repku, dizati ih u nebesa a sve ce ostati isto kao i prije. U barazu ce nas zapasti Italija i otresti ko sljivu a Gargamel ce se pravdati da nismo imali srece, da nije sramota izgubiti od svjetskih prvaka i slicne floskule. Onda ce nam ponovo pojedinci objasnjavati da je Gargamel nas najuspjesniji selektor sa 2 baraza i slicne gluposti. Ukratko svi cemo se ponovo upaliti a onda sagorjeti ko svijeca.
P.S.- ovi ce nas pustiti ne zato sto nas vole, vec sto Grci i sa 2 pobjede ce biti najgori drugi i nemaju nikkave sanse za baraz ( i mi visimo na koncu za baraz i ovisimo o nekim rezultatima da bi isli u baraz).
Rob_Atl
Posts: 5306
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#17 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Rob_Atl »

SmoLe wrote:usrat ce se kad cuju atmosferu u dolini cupova, sta vam je :D :bih:
Al ne fakat mislim da ovo moze uticati dosta, novi stadion , vjerujem da ce atmosfera biti dosta bolja nego na Bilinom zadnjih par tekmi. Bice nesto isto sto se raja nalozila na otvorenje istoka, tako i ovo prva tekma na Grbavici, atraktivan protivnik, sve se poklopilo fino :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Fudo387 »

Point. wrote:
Fudo387 wrote:
Point. wrote:Imam osjecaj da ce igraci iznenaditi mnoge pesimiste (medju njima i mene) i dobiti Belgiju.
:lol:
Sta se bolan keseris? Vjerujem da ce na megdan izaci ona ekipa koja je dobila Svicu a ne ova rahiticna koja je zijanila u Nikoziji. Mnogima je ovo zadnja sansa da igraju SP s obzirom na godine a i mislim da ce igraci htjeti da pokazu svima da znaju i umiju, posebno nakon blamaze i kritika javnosti. Zivi bili pa vidjeli.
Od muke se keslam.
Ne mozes sa onim smjehotresom u odbrani i u najmanju ruku laikom na klupi ocekivati pobjedu protiv Belgije, sem ako se ne napucas zajebanih boba.
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#19 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by turbofolk »

Belgija je bez poraza u ovim kvalifikacijama. Ne vidim razlog što bi igrali preko qrca protiv nas, nebitno u kojem sastavu istrčali.
Takođe, mi smo u nekim ranijim ciklusima izyebali Belgiju i u startu kvalifikacija ih otpisali u borbi za plasman na veliko takmičenje, tako da će oni i tu imati jak motiv da odigraju kvalitetno protiv nas.
Takođe, u prošlim kvalifikacijama Izrael se nadao da će Belgija u zadnjem kolu protiv njih malo popustit gas i otvoriti im put prema baražu, ako mi izgubimo bodove na Kipru, a Belgija ih lagano otrese sa 3-1. Znači džaba se uzdamo u to njihovo popuštanje.
Dakle u toj utakmici protiv Belgije mi moramo odigrati najbolju utakmicu odkako nas Meša vodi, a meni je recimo ona u Grčkoj bila daleko najbolja njegova, prijateljske ne računam. Možemo li odigrati bolje od toga, protiv ekipe koja je daleko kvalitetnija od raspalih Grka...ja se nadam da možemo. Neka nam Grbavica bude sretna. :bih: :bih: :bih:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#20 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by So What! »

Složio bih se sa postom iznad, neka se ponovi igra iz Grčke. Neko je analizirao i naše golove u ovim kvalifikacijama i zaključio da oni idu iz prekida uglavnom, a mi moramo skontati neku završnicu.

Edin Džeko je sam Belgiji dao pet golova, što znači da je njihova redovna mušterija, a njihovog selektroa Vanderayckena smijenio nakon utakmice u Zenici kada smo ih dobili 2:1 .

Nemaju razloga na pustiti, jer zašto ostati neporažen i plus uz to kroz godine stalnog igranja jedni protiv drugih, stvorio se i neki rivalitet.

Nikada nas nisu dobili kući, iako su nas redovno derali sa 3+ golova kod kuće. Dakle mogla bi se nastaviti tradicija, a do sada se Bilino Polje sačuvalo.

U međuvremenu je isto Bilino Polje postalo mlako kada su reprezentativne utakmice u pitanju, a Grbavica bi mogla biti pravi lijek jer iako sam pitar, realno radi se o jednom domaćinskom stadionu, kako ga volim zvati sarajevski Craven Cottage.

Biće tu nedostataka zbog parkinga, plus ogromno gradilište koje se proteže duž Grbavice i Hrasnog. Iako se ne radi o debiju reprezetnacije na ovom stadionu, ovo je ipak prilika da se odigra prva momačka utakmica. Nemamo ništa izgubit ako se ponadamo malo (osim kojeg živca) jer i pesimistični ćemo se razočarati ako izgubimo.

Dakle, sve je moguće, prilika i Meši i Momcima za popravni. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Logovan »

Belgija nema poraza, imaju jedan remi, a sve ostalo su pobjede, zabili su 35 gola (oni i Njemačka najviše), primili su samo tri gola, Lukaku je među najboljim strijelcima kvalifikacija (10 golova), Mertens je najbolji asistent kvalifikacija (7 asistencija). :skoljka:
User avatar
denny84
Posts: 158
Joined: 22/09/2006 00:53
Location: U šumarku skrivenom

#22 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by denny84 »

-----------------------------------------BEGOVIC------------------------------------------------

--------------------BICAKCIC---------SIMUNOVIC--------------KOLASINAC------------------

VISCA-------------------------------------------------------------------------------------LULIC

-------------------------------BESIC--------------CIMIROT-------------------------------------

----------------------------------------PJANIC--------------------------------------------------

--------------------------------IBISEVIC-------DZEKO-----------------------------------------
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#23 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by leškarenje »

turbofolk wrote:Belgija je bez poraza u ovim kvalifikacijama. Ne vidim razlog što bi igrali preko qrca protiv nas, nebitno u kojem sastavu istrčali.
Takođe, mi smo u nekim ranijim ciklusima izyebali Belgiju i u startu kvalifikacija ih otpisali u borbi za plasman na veliko takmičenje, tako da će oni i tu imati jak motiv da odigraju kvalitetno protiv nas.
Takođe, u prošlim kvalifikacijama Izrael se nadao da će Belgija u zadnjem kolu protiv njih malo popustit gas i otvoriti im put prema baražu, ako mi izgubimo bodove na Kipru, a Belgija ih lagano otrese sa 3-1. Znači džaba se uzdamo u to njihovo popuštanje.
Dakle u toj utakmici protiv Belgije mi moramo odigrati najbolju utakmicu odkako nas Meša vodi, a meni je recimo ona u Grčkoj bila daleko najbolja njegova, prijateljske ne računam. Možemo li odigrati bolje od toga, protiv ekipe koja je daleko kvalitetnija od raspalih Grka...ja se nadam da možemo. Neka nam Grbavica bude sretna. :bih: :bih: :bih:
:thumbup:

Tome jos dodaj da je po selektoru ta tekma protiv Grčke bila najbolja u zadnjih desetak godina.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#24 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Romanista 101% »

Hoce li barem doci Manijaci da podrze repku da cujem normalno navijanje 90 a ne samo prvih 15 minuta. Dosta mi je vise placljivih i depresivnih pjesmi koje se ponavljaju evo vec 15 godina.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#25 Re: SP 2018 BiH - Belgija

Post by Point. »

Image
Locked