Šoping kartice-koju izabrati

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1 Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

Pozdrav ljudstvo,

Mislim da nema potrebe da puno elaborisem temu, jasno je iz naslova. Dakle zelio bih cuti kakva su vasa iskustva sa kupovinom na rate preko šoping kartica?

Rado bih da imam modalitet da si neke stvari priuštim bez da me zakolju taj mjesec, pa razmišljam o šoping kartici.

Koju biste preporučili?

Najbliži sam opciji da uzmem American Express obicnu.

Dakle imam redovna, prosječna primanja i nemam namjeru nekih aman zaman kupovina (od vise hiljada), nego da si mogu priuštiti kupovinu od par stoja, a da to otplacujem na rate :)

Eto pisite, i hvala vam unaprijed.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by Heller »

Kod mene stara ima Inspire od Intese, al ne koristi to pa ja uzmem kad mi trebaju patike, elektronika il slicno pa joj vracam u ratama, :mrgreen: :mrgreen: super je kartica :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

Heller wrote:Kod mene stara ima Inspire od Intese, al ne koristi to pa ja uzmem kad mi trebaju patike, elektronika il slicno pa joj vracam u ratama, :mrgreen: :mrgreen: super je kartica :mrgreen:
Eh to to :D

Jbg hocu da mogu kupiti odijelo,kaput, cipele,mobitel i sl... bez da do kraja mjeseca jedem KLAS makarone :lol:

Elem koliko je zastupljena po prodavnicama?

Znam da se u Intesi vadi American.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#4 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by Heller »

http://www.intesasanpaolobanka.ba/txt.php?ID=87

evo ti, samo znaju bit glupi pa blokirat karticu zbog nedozvoljenog minusa, od 30 feninga tako moras uvijek imat koju marku vise za svaki slucaj :mrgreen:

U prodavnciama elektronike svim u Tuzli je zastupljena i prodavnicama obuće većinom odijela ni kapute ne nosim, uzimo sam i cizme negdje s njima :-D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#5 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by O'zone »

Imam šoping karticu RBBiH sa najmanjim limitom ja mislim 500 KM taman da registrujem auto jednom godišnje na 4 rate :mrgreen: i eto ako još šta zatreba.
Minusa nekih nema mada me nervira što uzimaju na ovom osnovnom paketu svaki mjesec 4,99 KM naknade za karticu pa ti onda kažu da je bez kamata ali ti svake godine im platiš 59,88 KM nako :mrgreen:
Pa et vodi računa kolika je nakanada i šta nude u toj naknadi neki imaju hejbet nekih opcija.

Ja bih lično preskočio amex ali to je do mene.

U ponudi trenutno imaš

Visa classic Unicredit banka
Raiffisen shoping kartica
Intesa Inspire (mislim da se tako zove)
Sparkasse Shop & Fun
Sberbank Cash card
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

O'zone wrote:Imam šoping karticu RBBiH sa najmanjim limitom ja mislim 500 KM taman da registrujem auto jednom godišnje na 4 rate :mrgreen: i eto ako još šta zatreba.
Minusa nekih nema mada me nervira što uzimaju na ovom osnovnom paketu svaki mjesec 4,99 KM naknade za karticu pa ti onda kažu da je bez kamata ali ti svake godine im platiš 59,88 KM nako :mrgreen:
Pa et vodi računa kolika je nakanada i šta nude u toj naknadi neki imaju hejbet nekih opcija.

Ja bih lično preskočio amex ali to je do mene.

U ponudi trenutno imaš

Visa classic Unicredit banka
Raiffisen shoping kartica
Intesa Inspire (mislim da se tako zove)
Sparkasse Shop & Fun
Sberbank Cash card
Najvise me zanima koliko su zastupljene,tj. gdje sve mogu kupovati sa njima. Tako da je najbolje da prohodam po radnjama gdje kupujem najcesce i vidim.

P.S. Sto bi zaobilazio Amex?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#7 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by Heller »

Imaš na stranici svake banke listu lokacija, mislim da su Intesa i Raiffeisen najvise zastupljene, iako ne bi racun platio u RBBiH kamoli sta drugo.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by O'zone »

_BataZiv_0809 wrote: Najvise me zanima koliko su zastupljene,tj. gdje sve mogu kupovati sa njima. Tako da je najbolje da prohodam po radnjama gdje kupujem najcesce i vidim.

P.S. Sto bi zaobilazio Amex?
Najzastupljenije su Visa classic Unicredit banke i Shoping kartica RBBiH i doslovice ih svi imaju iza njih malo kaska Intesa a sad pokušavaju da se probiju Sberbank i Sparkasse.

Za Amex.... Ma ne znam pošto radim u trgovini imam dosta kupaca koji imaju negativna iskustva sa njima doduše ovdje na našim prostorima vani je zlata vrijedna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

O'zone wrote:
Najzastupljenije su Visa classic Unicredit banke i Shoping kartica RBBiH i doslovice ih svi imaju iza njih malo kaska Intesa a sad pokušavaju da se probiju Sberbank i Sparkasse.

Za Amex.... Ma ne znam pošto radim u trgovini imam dosta kupaca koji imaju negativna iskustva sa njima doduše ovdje na našim prostorima vani je zlata vrijedna.
Raiffeisen bih zaobisao :D najskuplja banka.

Unicredit bi vec dosao u obzir.

Znam da je Amex Tito, pa me cude negativna iskustva. Ako ti nije zahmet, napisi mi na sta se ljudi najcesce zale. Izvini sto smaram :sax:
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#10 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by SHTEVELEC »

Ja imam raiffeisen shoping, al' nije nesto aman zastupljena. Imaju sada novu karticu (mislim da se zove magic) - daju ti limit, s njom placas kao sa obicnom debitnom (znaci ne mora biti posebno navedena kao sredstvo placanja), a banka ti onda tu sumu automatski izdjeli na rate (imas neku tabelu na stranici). Dobra stvar je sto mozes dici i kes bez provizije i to se isto dijeli na rate (po toj tabeli). Mana je (kao i sve u raiffeisenu) sto za bilo sta traze 9879872374 papira, k'o da kupujes banku a ne uzimas karticu, tako da ako ti nije problem da se ganjas s njihovom administracijom mislim da nije losa opcija
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

SHTEVELEC wrote:Ja imam raiffeisen shoping, al' nije nesto aman zastupljena. Imaju sada novu karticu (mislim da se zove magic) - daju ti limit, s njom placas kao sa obicnom debitnom (znaci ne mora biti posebno navedena kao sredstvo placanja), a banka ti onda tu sumu automatski izdjeli na rate (imas neku tabelu na stranici). Dobra stvar je sto mozes dici i kes bez provizije i to se isto dijeli na rate (po toj tabeli). Mana je (kao i sve u raiffeisenu) sto za bilo sta traze 9879872374 papira, k'o da kupujes banku a ne uzimas karticu, tako da ako ti nije problem da se ganjas s njihovom administracijom mislim da nije losa opcija
Cuo sam i za tu magic, i stvarno to predobro zvuci,ali se pitam u cemu je caka. Garant dere proizija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58998
Joined: 03/08/2010 19:04

#12 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by kakavdanakneiskustvu »

unicredit visa classic je prilicno povoljna,od nedavno se i na 24 rate moze vrsiti placanje,samo ne znam gdje,a odavno na 12 rata
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#13 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by dobojlija81 »

visa 24 najbolja od najgorih jbg
kod ovih ostalih moras imati puni iznos da bi nesto kupio dok na njoj trebas za 1 ratu imati,do 12 rata je bilo bez kamata u pojednim tech shopovima,ne znam sad kakvo je stanje
ed. ja u imtecu kupovao lcd jos su mi i 5 % dali popusta kupovinom na ovu njihovu karticu
Last edited by dobojlija81 on 09/04/2015 20:23, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58998
Joined: 03/08/2010 19:04

#14 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobojlija81 wrote:visa 24 najbolja od najgorih jbg
kod ovih ostalih moras imati puni iznos da bi nesto kupio dok na njoj trebas za 1 ratu imati,do 12 rata je bilo bez kamata u pojednim tech shopovima,ne znam sad kakvo je stanje

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... +promocija
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#15 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by dobojlija81 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dobojlija81 wrote:visa 24 najbolja od najgorih jbg
kod ovih ostalih moras imati puni iznos da bi nesto kupio dok na njoj trebas za 1 ratu imati,do 12 rata je bilo bez kamata u pojednim tech shopovima,ne znam sad kakvo je stanje

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... +promocija
sad moram mjenjat tv :D
eto nema kamata na 24 mj.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58998
Joined: 03/08/2010 19:04

#16 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobojlija81 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
dobojlija81 wrote:visa 24 najbolja od najgorih jbg
kod ovih ostalih moras imati puni iznos da bi nesto kupio dok na njoj trebas za 1 ratu imati,do 12 rata je bilo bez kamata u pojednim tech shopovima,ne znam sad kakvo je stanje

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... +promocija
sad moram mjenjat tv :D
eto nema kamata na 24 mj.


a volio bi znati u kojim sve prodajnim mjestima moze se placati do 24 rate
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#17 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by dobojlija81 »

ma u 95% iole poznatijim radnjama može
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#18 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by O'zone »

_BataZiv_0809 wrote:
O'zone wrote:
Najzastupljenije su Visa classic Unicredit banke i Shoping kartica RBBiH i doslovice ih svi imaju iza njih malo kaska Intesa a sad pokušavaju da se probiju Sberbank i Sparkasse.

Za Amex.... Ma ne znam pošto radim u trgovini imam dosta kupaca koji imaju negativna iskustva sa njima doduše ovdje na našim prostorima vani je zlata vrijedna.
Raiffeisen bih zaobisao :D najskuplja banka.

Unicredit bi vec dosao u obzir.

Znam da je Amex Tito, pa me cude negativna iskustva. Ako ti nije zahmet, napisi mi na sta se ljudi najcesce zale. Izvini sto smaram :sax:
Najviše na broj rata. Prije nego ih je preuzela Intesa 6 mjeseci je bilo maximum sad je već 12 međutim ne svima. Onda pri svakoj kupovini ja moram zvati njih za autorizaciju pa treba nekad par puta provlačiti karticu (jbg-a to ljude zna nervirati - puno čekanja). Pristupna taksa 35 KM jednokratno za izradu kartice i otvaranje računa (banke to ne naplaćuju), limit za dizanje gotovine mjesečno...toga se sad mogu sjetiti. ČAk ni papirologija nije jednostavnija kod njih nego kod ostalih kartica

znači za Amex treba
Koja dokumentacija je potrebna?

Kopija lične karte
Prijava boravišta/prebivališta (CIPS) –ne starija od 6 mjeseci
Tri zadnje platne liste potpisane i ovjerene od strane odgovornog lica firme/za penzionere posljednji ček od penzije
Originalna potvrda o zaposlenju potpisana i ovjerena od strane odgovornog lica firme
Kopija rješenja o registraciji firme za vlasnike/suvlasnike firme
Isto ovo traže i ostali Raiffisen je meni doduše tražio samo CIPS prijavu bez ovih ostalih peripetija a oni sve ostalo skupili (mjenice, zahtjeve) ali ja godinama kod njih imama račun i kredit :(

Ja bih iskreno išao na Visu classic ili Shoping karticu a ti pogledaj šta ti se najviše isplati
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58998
Joined: 03/08/2010 19:04

#19 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobojlija81 wrote:ma u 95% iole poznatijim radnjama može

u konzumu ne moze,u bingu ukinuli i na 12 rata za hranu i hemiju
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#20 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

O'zone wrote:
Najviše na broj rata. Prije nego ih je preuzela Intesa 6 mjeseci je bilo maximum sad je već 12 međutim ne svima. Onda pri svakoj kupovini ja moram zvati njih za autorizaciju pa treba nekad par puta provlačiti karticu (jbg-a to ljude zna nervirati - puno čekanja). Pristupna taksa 35 KM jednokratno za izradu kartice i otvaranje računa (banke to ne naplaćuju), limit za dizanje gotovine mjesečno...toga se sad mogu sjetiti. ČAk ni papirologija nije jednostavnija kod njih nego kod ostalih kartica

znači za Amex treba
Koja dokumentacija je potrebna?

Kopija lične karte
Prijava boravišta/prebivališta (CIPS) –ne starija od 6 mjeseci
Tri zadnje platne liste potpisane i ovjerene od strane odgovornog lica firme/za penzionere posljednji ček od penzije
Originalna potvrda o zaposlenju potpisana i ovjerena od strane odgovornog lica firme
Kopija rješenja o registraciji firme za vlasnike/suvlasnike firme
Isto ovo traže i ostali Raiffisen je meni doduše tražio samo CIPS prijavu bez ovih ostalih peripetija a oni sve ostalo skupili (mjenice, zahtjeve) ali ja godinama kod njih imama račun i kredit :(

Ja bih iskreno išao na Visu classic ili Shoping karticu a ti pogledaj šta ti se najviše isplati
Aham. Mislio sam da kolju kamatom i to. To sto si ti pobrojao, je probavljivo :) Ali eto razmislit cu.

Jos samo jedno pitanje i necu vise Tita mi :kiss:

Visa classic ili Shoping kazes?

Nije mi jasna razlika.Evo imam racun u Unicredit, i sad kad bi uzeo kod njih ovu za rate koja bi bila :?

Izvini drug sto te smaram, ali znas kako oni u bankama to zakukulje, bombarduju :run:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58998
Joined: 03/08/2010 19:04

#21 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by kakavdanakneiskustvu »

ako imas otvoren racun u unicredit uzmes yes paket i dobijes visa classis karticu,placas na 12 rata bez kamata
User avatar
Truba
Posts: 82257
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by Truba »

ja imam intesinu inspire
extra kartica
mjesec odgode
do 12 rata
sam odredjujes koliko naravno
skidaju ti s racuna sami ako u toj banci primas platu
ljepota
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#23 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by O'zone »

_BataZiv_0809 wrote:

Aham. Mislio sam da kolju kamatom i to. To sto si ti pobrojao, je probavljivo :) Ali eto razmislit cu.

Jos samo jedno pitanje i necu vise Tita mi :kiss:

Visa classic ili Shoping kazes?

Nije mi jasna razlika.Evo imam racun u Unicredit, i sad kad bi uzeo kod njih ovu za rate koja bi bila :?

Izvini drug sto te smaram, ali znas kako oni u bankama to zakukulje, bombarduju :run:
Evo rekao ti je @kakvdanakneiskustvu uzmi Jes paket evo recimo ovaj Optimum https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... um/optimum naknada je 6 km mjesečno ali zato imaš čitav taj spisak beneficija koje dobijaš i limit je do 2 500 KM ako se ne varam a na "ekspert paketu" do 5 000 KM samo tu je mjesečna naknada 10 KM

Ako si student ima i "student paket"

Imaš ovdje večinu toga

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... /jes_paket
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote:ako imas otvoren racun u unicredit uzmes yes paket i dobijes visa classis karticu,placas na 12 rata bez kamata
:thumbup: hvala drug
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66893
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#25 Re: Šoping kartice-koju izabrati

Post by _BataZiv_0809 »

O'zone wrote:
_BataZiv_0809 wrote:

Aham. Mislio sam da kolju kamatom i to. To sto si ti pobrojao, je probavljivo :) Ali eto razmislit cu.

Jos samo jedno pitanje i necu vise Tita mi :kiss:

Visa classic ili Shoping kazes?

Nije mi jasna razlika.Evo imam racun u Unicredit, i sad kad bi uzeo kod njih ovu za rate koja bi bila :?

Izvini drug sto te smaram, ali znas kako oni u bankama to zakukulje, bombarduju :run:
Evo rekao ti je @kakvdanakneiskustvu uzmi Jes paket evo recimo ovaj Optimum https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... um/optimum naknada je 6 km mjesečno ali zato imaš čitav taj spisak beneficija koje dobijaš i limit je do 2 500 KM ako se ne varam a na "ekspert paketu" do 5 000 KM samo tu je mjesečna naknada 10 KM

Ako si student ima i "student paket"

Imaš ovdje večinu toga

https://www.unicreditbank.ba/home/wps/w ... /jes_paket
Hvala drugar. Vodim tebe i kakav danak na pivu. Placam karticom :D :sax:
Post Reply