Sokovnici - hladno prešanje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
kvaju
Posts: 36
Joined: 20/04/2009 22:08

#1 Sokovnici - hladno prešanje

Post by kvaju »

Pozdrav

Ne vidim sličnu temu na ovom forumu (što me začudilo :D)

Žena je naumila kupiti neki malo bolji sokovnik, misleći da će i djeca više konzumiraju voće i povrće na taj način.

Međutim cjena tih sokovnika koje je gledala su preko 300€, pa me zanimaju vaša iskustva ako tko ima taj malo bolji, vrijedi li to tih para

ako stvarno se koristi?

Konkretno smo zapeli za Hurom brand, reklamiraju ga kao najboljeg, a prije nego popustim utjecaju marketinškom, želim da čujem mišljenja

forumaša koji možda imaju iskustva sa sokovnicima.
Last edited by kvaju on 10/03/2023 12:32, edited 1 time in total.
nikeze
Posts: 579
Joined: 07/12/2018 12:57

#2 Re: Sokovnici

Post by nikeze »

Gorenje - odradi svako ljeto veoma puno.
Philips
User avatar
shape of despair
Posts: 3174
Joined: 09/04/2008 18:41

#3 Re: Sokovnici

Post by shape of despair »

Svi su ti oni slični. Ubacuješ odozgo voće koje prolazi kroz nož, unutra se odvaja suhi dio i sok. Otpad ide u kanticu, sok u posudu joju postaviš.
I onaj od 100KM i onaj od 1000KM isto rade vjerujim mi. Obrati pažnju samo na jačinu, uvijek uzmi jači uređaj (sa više vati) jer voće stvara otpor pri mljevenju i ako je uređaj igračka doći će do pregrijavanja.
Ali to ti je ko i sve drugo vjeruj mi, bude aktuelno mjesec i onda skuplja prašinu.
Eno žena mi kupila ono za vafle, hoće pa hoće, napravili 5 puta i sad skuplja prašinu. Ito tako i štapni mikser ili blender, sakupljači prašine. Doduše, usitnimo orahe za bajram
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5742
Joined: 04/08/2020 19:22

#4 Re: Sokovnici

Post by -Chesterfield- »

kvaju wrote: 10/03/2023 11:03 Pozdrav

Ne vidim sličnu temu na ovom forumu (što me začudilo :D)

Žena je naumila kupiti neki malo bolji sokovnik, misleći da će i djeca više konzumiraju voće i povrće na taj način.

Međutim cjena tih sokovnika koje je gledala su preko 300€, pa me zanimaju vaša iskustva ako tko ima taj malo bolji, vrijedi li to tih para

ako stvarno se koristi?

Konkretno smo zapeli za Hurom brand, reklamiraju ga kao najboljeg, a prije nego popustim utjecaju marketinškom, želim da čujem mišljenja

forumaša koji možda imaju iskustva sa sokovnicima.
Ima posla dok se sokovnik opere.
Ovo je praktičnije. A može samljeti i tvrđe proizvode.

Image
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#5 Re: Sokovnici

Post by vazi »

kvaju wrote: 10/03/2023 11:03 Pozdrav

Ne vidim sličnu temu na ovom forumu (što me začudilo :D)

Žena je naumila kupiti neki malo bolji sokovnik, misleći da će i djeca više konzumiraju voće i povrće na taj način.

Međutim cjena tih sokovnika koje je gledala su preko 300€, pa me zanimaju vaša iskustva ako tko ima taj malo bolji, vrijedi li to tih para

ako stvarno se koristi?

Konkretno smo zapeli za Hurom brand, reklamiraju ga kao najboljeg, a prije nego popustim utjecaju marketinškom, želim da čujem mišljenja

forumaša koji možda imaju iskustva sa sokovnicima.
Moje iskustvo je veoma pozitivno. Cijedimo sok svako 2-3 dana , dobijemo oko 2-2,5 l i polako pijemo ujutro do sljedeceg cijedenja. Cijedimo i voce i povrce.
Ako vec mislite uloziti u kupivinu sokovnika onda obavezno sokovnik za HLADNO cijedenje.
Mi smo kupili ovaj , 15 god garancija :)

Dobro ce doci ne samo djeci nego i roditeljima ; kupus cvekla mrkva jabuka nar djumbir , sve prolazi :)
I daje energiju , dize imunitet ... Image

https://www.nature-vitalite.com/extract ... hrome.html
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4590
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6 Re: Sokovnici

Post by VladaFBiH »

vazi wrote: 10/03/2023 12:00
kvaju wrote: 10/03/2023 11:03 Pozdrav

Ne vidim sličnu temu na ovom forumu (što me začudilo :D)

Žena je naumila kupiti neki malo bolji sokovnik, misleći da će i djeca više konzumiraju voće i povrće na taj način.

Međutim cjena tih sokovnika koje je gledala su preko 300€, pa me zanimaju vaša iskustva ako tko ima taj malo bolji, vrijedi li to tih para

ako stvarno se koristi?

Konkretno smo zapeli za Hurom brand, reklamiraju ga kao najboljeg, a prije nego popustim utjecaju marketinškom, želim da čujem mišljenja

forumaša koji možda imaju iskustva sa sokovnicima.
Moje iskustvo je veoma pozitivno. Cijedimo sok svako 2-3 dana , dobijemo oko 2-2,5 l i polako pijemo ujutro do sljedeceg cijedenja. Cijedimo i voce i povrce.
Ako vec mislite uloziti u kupivinu sokovnika onda obavezno sokovnik za HLADNO cijedenje.
Mi smo kupili ovaj , 15 god garancija :)

Dobro ce doci ne samo djeci nego i roditeljima ; kupus cvekla mrkva jabuka nar djumbir , sve prolazi :)
I daje energiju , dize imunitet ... Image

https://www.nature-vitalite.com/extract ... hrome.html
da, naziv im je "slow juicer" i jedino su za šta vrijedi dati pare (proizvođać manje-više je nebitan jer svi rade odličan posao)
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#7 Re: Sokovnici

Post by Horke »

Mi smo imali tefalov, taj je zemlju grizao, bio oko 250 km. Iscjedi za čas, ostatak suh. Kad se taj pokvario, odemo da kupimo isti kad oni preko 400 km. I nadjemo isti takav, samo gorenje, 150 km. I kupimo. Odličan, u rangu tefalovog.
laik1981
Posts: 13189
Joined: 05/12/2012 13:04

#8 Re: Sokovnici - hladno prešanje

Post by laik1981 »

Zna li neko ima li kod nas kupiti kakav bolji multipraktik, a da ima i funkciju sokovnika? Da ima sve u jednom.. Sjeckanje, blendanje, da muti i da ima sokovnik?
User avatar
nineinchnails
Posts: 1681
Joined: 24/02/2009 12:09

#9 Re: Sokovnici - hladno prešanje

Post by nineinchnails »

Mi smo imali Hurom koji je kostao 871 KM. Bio je isti kao i svaki obicni sokovnik iz granapa.
Sad smo kupili ovaj: http://kuvings.hr/sokovnici/cijena/soko ... ngs-evo820
1300 KM. Vrijedi li te pare? Sigurno ne, ali je bolji od Huroma.
User avatar
nepass1
Posts: 10044
Joined: 06/07/2017 07:35

#10 Re: Sokovnici - hladno prešanje

Post by nepass1 »

kvaju wrote: 10/03/2023 11:03 Pozdrav

Ne vidim sličnu temu na ovom forumu (što me začudilo :D)

Žena je naumila kupiti neki malo bolji sokovnik, misleći da će i djeca više konzumiraju voće i povrće na taj način.

Međutim cjena tih sokovnika koje je gledala su preko 300€, pa me zanimaju vaša iskustva ako tko ima taj malo bolji, vrijedi li to tih para

ako stvarno se koristi?

Konkretno smo zapeli za Hurom brand, reklamiraju ga kao najboljeg, a prije nego popustim utjecaju marketinškom, želim da čujem mišljenja

forumaša koji možda imaju iskustva sa sokovnicima.
Vjerovatno si vec kupio ali moram ispasti mudroser, voce treba konzumirati u izvornom obliku. Od soka nema nista.
Npr ja obozavam sok od jabuke, mogu svaki dan 1-2 flase popiti. Ali u biti unose se vecinom seceri iz voca. Vlakna i ostalo haman i ne postoji. Probaj pojesti jabuka koliko treba za 0,5l soka neces moci pojesti.
kvaju
Posts: 36
Joined: 20/04/2009 22:08

#11 Re: Sokovnici - hladno prešanje

Post by kvaju »

slažem se da je najzdravije jesti voće, mada djeci slabo to ide, pa im ovako ubacimo da popiju što inače nebi popili, cvekle, mrkve, borovnice itd, a nebi ga ni ja jeo drugačije, valjda ljenost šta li.
jedino šta mogu pojest je jabuka, banana, lubenica, mandarina, sok je više eto da unesemo tu dozu vitamina koju inače sigurno nebi pojeli.
Post Reply