Sojenichko naselje u Tuzli...

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#51

Post by Alfons Kauders »

damirkatkic wrote: Vidiš... imamo isto mišljenje.
Naveo sam gore u jedno dijelu, čast izuzetcima, kojih jako malo ima. Da se razumijemo poštujem ja onu staru trbuhom za hljebom, ali nabijem sve one koji imaju izreku KOD NAS U NJEMAČKU, KOD VAS U BOSNI.
ljudi koji imaju tu "izreku" nisu pomirisali tuzle... tako da ne vidim kakve veze oni imaju... ispade da ti radi nekih seljaka koji dodju u tz sa strane crnis i nasu raju koja je vani, kontas sta ti pokusavam reci ?
damirkatkic
Posts: 59
Joined: 25/08/2007 10:28
Contact:

#52

Post by damirkatkic »

Tu se nebih slozio sa tobom.
Covjece, nemam ja koga crniti, ko se pronadje u ovome sto ja javno kazem, tako mu je.

I nepije ti vode ta, da ti koji to govore nisu vidjeli tuzle. Dovoljno ti je da u jeku sezone sjednes u kafic i oslusnes malo sta komentarishu.
Ili jos bolji primjer na kasi u Merkatoru, svega sam se naslusao. A ja im negledam ni u licnu ni u pasos.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#53

Post by Alfons Kauders »

damirkatkic wrote:Tu se nebih slozio sa tobom.
Covjece, nemam ja koga crniti, ko se pronadje u ovome sto ja javno kazem, tako mu je.

I nepije ti vode ta, da ti koji to govore nisu vidjeli tuzle. Dovoljno ti je da u jeku sezone sjednes u kafic i oslusnes malo sta komentarishu.
Ili jos bolji primjer na kasi u Merkatoru, svega sam se naslusao. A ja im negledam ni u licnu ni u pasos.
PA TO SU LIKOVI S JEBENOG SELA A NE IZ TUZLE, ONI TU SAMO DODJU U JEBENI SOPING, DA BUDU VIDJENI, POPIJU KAFU ILI PIVU, KAKO NJIH MOZES POREDIT S PRAVIM TUZLACIMA !?!??!

ja teska cojka majko moja, hajd ba zdravo...
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#54

Post by IlijaLadin »

Alfonse, brate si pobogu :D

jel se to ti nanervira? :) mani toga. evo ja se nanervirao pa hoću da puknem, ne da se tresem nego osjećam nemoć. radi utakmice, i umalo moždanog :D

nemoj da ti se slično desi, udri brigu na veselje. tako mi kod nas u baden wurtenbergu radimo i skrozek nam je ljepo.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#55

Post by Alfons Kauders »

IlijaLadin wrote:Alfonse, brate si pobogu :D

jel se to ti nanervira? :) mani toga. evo ja se nanervirao pa hoću da puknem, ne da se tresem nego osjećam nemoć. radi utakmice, i umalo moždanog :D

nemoj da ti se slično desi, udri brigu na veselje. tako mi kod nas u baden wurtenbergu radimo i skrozek nam je ljepo.
ooo dje si ilija, evo mene u :D garnichts parken kirchenu,:D u casinu... :D trosim ojre i gledam da kupim apartman, jebo bjelasnicu, neijma snjeeega... :D

bizz, odo se napit :D
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#56

Post by IlijaLadin »

Hej kad bineš dolazijo ovdek, ponjesi nam kakije jabuka iz bašgovaca, i pekmeza iz seljublja.
i da ti pravo kajem, ono sojeničko nije nikako na ruku. nemerem nikako da ušćapim slobono da bine da mogu ovu svoju tamok da odvedem, znaš. razumiš... jooooj, razumiš baa.... ha ha haaaha da joj ono radim znadeš što se radi na onim filmovima...
tamok je nekako pravo, da ti kajem vako otvoreno, ko čojek čojeku, strašljivo. kad sam pri put unišo u onu jenu a ono iz mraka izviruju oči, nisam stigo reć ni 'u hebo te mljekara' već je otamo neki muški glas reko - mrš napolje hebo te mljekara, ovo je zauzeto.
jasmin je trebo mislit i na oto. zato ja sad imam, da ti reknem vako otvoreno, ko čojek čojeku, progleme. goleme progleme. ja sam prepanut.

i ja sam to reko i ovima u baden wurtenbergu, šćeli neuki ljudi da oto iskopiraju, al reko - nemojte! jok. tu niču igle. jedino je dobro što se začinju đeca.
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#57

Post by FFK as Lucy01 »

Joj Ilija jesi seljOk :lol:

Ode prica opet na "seljake" i "gradjane"...."dedo mi iz begovske famElije" i slicna sra*ja :-)

Zato ja odem samo do Limenke, bacim porciju, dam onoj mladoj konobarici 5 ojra baksisa da zapocne deviznu stednju na vrijeme :D i kazem "e da je ovo kod nas, ovo bi cvalo" :D :D

P.S. Zao mi sto ne pojedo' cokoladu od ljeljaka :lol:
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#58

Post by IlijaLadin »

joj draga lucy, nisam ja bona seljak. ja sam ti orginalni tuzlak, eto do otije sojenica mi ne treba vise od sahat vožnje su kolima. to kad dodjem tamok u njih, u bosnu.
a ti bacaš porcije ćevapa? pu, jesam vala baš seljak. ja mislijo da ću binit faca ako dadnem pola onim ticama ondek a pola ja pojdem. e đe me nađe! ono je trebalo skrozek bacit!

a ote čikulade i ja naajviše volim i možem hin puno pojest! iz kojog si ti dijela grada?
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#59

Post by FFK as Lucy01 »

IlijaLadin wrote:joj draga lucy, nisam ja bona seljak. ja sam ti orginalni tuzlak, eto do otije sojenica mi ne treba vise od sahat vožnje su kolima. to kad dodjem tamok u njih, u bosnu.
a ti bacaš porcije ćevapa? pu, jesam vala baš seljak. ja mislijo da ću binit faca ako dadnem pola onim ticama ondek a pola ja pojdem. e đe me nađe! ono je trebalo skrozek bacit!

a ote čikulade i ja naajviše volim i možem hin puno pojest! iz kojog si ti dijela grada?
Ja sam ti dol' kod muhalica :lol: :lol:
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#60

Post by IlijaLadin »

ja sam njekad bijo u šibicama! :)

joj to je fora. naručio ja ćevape iz superbloka, ne znam kako se zvala ćevabdžinica i dao fino adresu objasnio zgradu. pored pecare i pravo. nakon sat vremena pitam ja njega gdje je, lik hodao po pecari. elem, od njega čuh da živim u šibicama.

oto je naravno bilo prije njego sam odlučijo da dođem vamok u život. u wurtenberg. tamok u bosni niko ne zna njemački, vamok ga svi pričaju, prefekt. ja se pravo iznenadijo i zato sam zaključijo da su njemci pametniji od naske.

i još imaju folksvagen, najbolja kola na dunjaluku. jes - da nije njih, ne bi pola bošnja imalo kola i morali bi pjehe do sojeničkog.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#61

Post by seln »

IlijaLadin wrote: nakon sat vremena pitam ja njega gdje je
Sto se provis, koze se SAHAT....
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#62

Post by IlijaLadin »

:-)
ma to ja dolek kad odem na pijacu da kupim pantole il kakije markiranije majici, pa bajg da se ne pozna. Bajg da svi mislu da sam orginal iz tuzle.
dolek na pijaci sam kupijo i ove bjele pantole, i ovu bjelu košulju kratkije rukava. nešto se ne šećam jesam li i ove cipile, brezbeli bjele, dolek kupijo.

nejma veze. ja ni vako ljepo i eventualno obučen ne smijem u one sojence.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#63

Post by seln »

IlijaLadin wrote::-)
ma to ja dolek kad odem na pijacu da kupim pantole il kakije markiranije majici, pa bajg da se ne pozna. Bajg da svi mislu da sam orginal iz tuzle.
dolek na pijaci sam kupijo i ove bjele pantole, i ovu bjelu košulju kratkije rukava. nešto se ne šećam jesam li i ove cipile, brezbeli bjele, dolek kupijo.

nejma veze. ja ni vako ljepo i eventualno obučen ne smijem u one sojence.
U provu si, more ti se kaka tica usrat nate...
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#64

Post by IlijaLadin »

a to nećem da se desi jerbo hoću navečer da iziđem u Romu i da ufatim kaku pi*ku.

Nego, glede sojenica i "Sojeničkoga naslja" mogu reći kako je Imamović nastavio praksu činjenja promjena u usahnulom gradu. Pa i izgradnja drugog jezera ide u tome smijeru. Soni trg, Korzo, Sjenjak ... da ne nabrajam, lokacije su na kojima je Imamović zasnovao plan promjena u smjeru prikazivanja Tuzle kao turističke destinacije.

Ne ulazeći u isplativost takvih projekata, lijepo je znati da neko barem nešto radi, da se trudi ponuditi ljudima viziju da mogu imati i drugačije od onog sivila koje imasmo sa Selimom. Mislim da je kvalitet života, otkako je Jasmin numero uno, povećan.

Sad se na sve strane radi. Nažalost, uvijek ima onih koji će osporiti projekte bilo kakve vrste u korist nekih koji se ne izvode ili nisu planirani.

Jer, kako kažu, 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena 200 ...
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#65

Post by Any »

Lucy01 wrote:Joj Ilija jesi seljOk :lol:

Ode prica opet na "seljake" i "gradjane"...."dedo mi iz begovske famElije" i slicna sra*ja :-)

Zato ja odem samo do Limenke, bacim porciju, dam onoj mladoj konobarici 5 ojra baksisa da zapocne deviznu stednju na vrijeme :D i kazem "e da je ovo kod nas, ovo bi cvalo" :D :D

P.S. Zao mi sto ne pojedo' cokoladu od ljeljaka :lol:
sacuvat cu ja tebi strina ljeljke :lol: :lol: jest da je cokolada izcuclana :D al neces se ti bunit znam ja :lol: :lol:
Post Reply