Snovi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#476 Re: Snovi

Post by Logovan »

U zadnje vrijeme dešava mi se da sanjam san u dijelovima, ili da budem precizniji, u epizodama. :D Isto k'o što serije imaju epizode, tako i meni san ima epizode. :D Jednu noć sanjam jedan dio i probudim se, za dva-tri dana taj san se nastavi, pa opet za par dana se nastavi, itd.
Nije ovo prvi put da mi ovakvi snovi budu. :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#477 Re: Snovi

Post by Logovan »

sherbett wrote: nije to ništa čudno..možda jeste rijeđe, al ima toga :-D
Ma eto nije čudno ali je nekako neobično. Kada zaspem poslije ove utakmice vjerovatno će doći nova epizoda. :D
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#478 Re: Snovi

Post by madesa »

.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#479 Re: Snovi

Post by Mutivoda »

U zadnje vrijeme sve same "noćne more". Sanjam gluposti, i skoro svaki put se probudim i više ne mogu zaspati, haj' što su ružni nego što izgledaju tako realno i svaki dan očekujem da se počnu i ostvarivati kakav sam baksuz. :roll: :mrgreen:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#480 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

Sanjala sam, da pored mene leži leš... :cry: I to leš u raspadanju. :-) I onda je ta neka trulež bila i po meni, po majici, po stomaku, kao da se i ja raspadam. :-x Ma grozno. :(
User avatar
Truba
Posts: 81195
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#481 Re: Snovi

Post by Truba »

sanjao sam da trebam raditi intervju s putinom :lol:
dolma1337
Posts: 23
Joined: 03/04/2013 12:24

#482 Re: Snovi

Post by dolma1337 »

Ne sjecam se sta sam sanjao ali imao sam mokre snove (if you know what i mean).
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#483 Re: Snovi

Post by undefined007 »

ja stalno sanjam bivšu, nismo više u kontaktima ali je često sanjam ... :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#484 Re: Snovi

Post by MOSALJOZE »

Ja prečesto sanjam da imam nači Bože para,eto haman pa beskonačno.Ma ja ti od Bosne svaki put napravim Švicu,i onda se probudim pogledam kroz prozor i imam šta vidjet.Snovima ne pridodajem toliko pažnje,a i ne volim kad puno sanjam.
PurpleSky
Posts: 323
Joined: 13/04/2014 16:16

#485 Re: Snovi

Post by PurpleSky »

fatamorgana wrote:
PurpleSky wrote:Sanjala sam kako jedem ćevape i pijem jogurt. Šta li bi to moglo da znači???
Možda da živiš banalnim životom? .....

Mislila sam da ovo i ptici na grani sarkastično zvuči, al' et..
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#486 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

Sanjala sam kako čekam u redu, u apoteci i u opštini. :-?
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#487 Re: Snovi

Post by maybelline »

Buduci da sam trudna, u zadnje vrijeme sanjam sve i svasta i to tako upecatljivo i snazno da se detalja sjecam danima poslije. Evo nocas sanjam da sam u srednjoj skoli i moj profa historije me zove na razgovor, kao nesto u vezi mojih ocjena iz historije, ali i fizike :-) I govori mi da trebam povesti mamu i tatu, a ja mu objasnjavam da sam punoljetna vec odavno i da mi ne trebaju mama i tata za to.

A neku noc sanjam zelenu zmiju zvecarku! Kao stoji ona pored mene, gledam je, ali me nije strah. I nista mi ne uradi i ja samo prodjem pored nje....

A cesto sanjam prirodne elemente, kao vodu, rijeku, more, sumu, brda... Citala sam malo o tim trudnickim snovima, kao cesti su u zadnjem trimestru i zeni pomazu da se psihicki pripremi za porod. Mada me zivo zanima kako ce mi zelena zvecarka pomoci da se pripremim za dijete? :-D
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#488 Re: Snovi

Post by maybelline »

cLo wrote:Mnogo zanimljiva stvar, a vezana za snove: Svi nepoznati ljudi koji vam se pojave u snovima su zapravo stvarni i postoje. Dok npr. stojite na semaforu pokraj vas prolaze ljudi koje ne opažate, ali vaš mozak zabilježi lice, a da vam ne pošalje informaciju. Ta lica vam se kasnije pojave u snovima, vi mislite da ih je mozak izmislio i sam kreirao.
Ja sanjam mnogo i često. Kao djevojčica sam mjesečarila, na sreću kratko. Još uvijek pričam u snu, smijem se, plačem. Sanjam uglavnom gluposti, ljude sa aligatorima umjesto ruku, mostove koji vežu zgrade, ali to nisu zgrade nego džinovske harfe čije žice vibriraju, pa ljudi koji prelaze padaju u bezdan i tako :lol: . Međutim, najpotresniji su mi snovi u kojima sanjam da letim i okeani, a to vrlo često sanjam, čak jedan san znam sanjati više puta.

Ovo mi je bas fascinantno! Podsjeca me na jednu emisiju iz Brain Games na National Geographic, kada pricaju o perifernom vidu.
I znalo mi se desavati da sanjam potpuno nepoznate face, ali i neke poznate ljude koje godinama nisam vidjela, a kamoli pomislila na njih. Neko objasnjenje za to?
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#489 Re: Snovi

Post by KPNCTNJAH »

Sanjam da sam kao zakuhao s 50 likova, pocnu pucati na mene, bjezim, odjednom jos naki levati bjeze sa mnom... ganja nas i murija, vidim most, kontam se sakriti ispod, kad odjednom snijeg do koljena :mrgreen: kako se ja krijem ispod, dolaze jos neka djecurlija da mi ofiraju kotu :-? tu im ja psujem, ali se oni sakrise mangupski, nestadose pod snijegom :mrgreen: meni dosadilo da se krijem i izlazim odatle, kad trebice neke setaju s kisobranima, ja skidam majicu jer je mokra, one komentarisu kako sam dobar, prilaze i probudim se... hocu li umrijeti? :mrgreen:

Ja cu privatizovati temu, svaku noc sanjam gluposti, pa da se mogu podsjetiti kad je sta bilo :oops: :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#490 Re: Snovi

Post by Logovan »

Interesantan san. :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#491 Re: Snovi

Post by KPNCTNJAH »

Jasta je, probudim se k'o da me neko sut'o cijelu noc :mrgreen:
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#492 Re: Snovi

Post by m_l »

hahahaha...k'o forumske teme u crticama :mrgreen:
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#493 Re: Snovi

Post by klaki »

Ne sjecam se snova cesto

Zadnji san je bio prije par dana

Ja kao otisao u neku drugu drzavu, hladnu. Bila je finska ja mislim. Vani sve pusto i ja ulazim u zgradu. Usao u neki stan i sjeo, odmarao, mada sad kad razmislim nije stan bio nesto napucan. Atmosfera je stvarno bila cudna... ali opustajuca. Ko kad zimi gledas snijeg kroz prozor, a citav san kao da je imao upaljen "Cold" efekat kao na televizijama. Mislio sam da sam sam, a onda kreno uc u neku sobu kad hop cup tamo se neki :izet:

Nista izvinem se i vratim se na trosjed. Onda su ti izasli iz sobe, bilo ih je vise. Bili su stranci ali smo pricali ne znam jel engleskim ili nasim. Prijatna raja, a onda se prijavio i moj haver iz Bosne. I tako zavrsi san.

Citav taj dan sam se osjecao opusteno :lol:

Ponekad imam ovakve snove. Cesto je tu neka cura sa kojom se mazim, sve isti fazon atmosfera. Jos da mi je u pravom zivotu jedna :oops:
A ako nisu ovakvi snovi onda je neka teska akcija. Veoma rijetko imam lose snove. Mozda jednom godisnje imam neki san zbog kojeg se probudim i srce mi lupa, a mozda i rijedje.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#494 Re: Snovi

Post by lavorpunvode »

nije san al u posljednjih mjesec dana skoro da nema noci kad me iz onog prvog sna ne probudi onaj trzaj, kao da sam pala na krevet s neke visine :D dok se ja a dozovem i dok me prodje taj osjecaj, razbudim se i nista od mog sna.
zna li fkt neko sta predstavlja taj trzaj i sto se to desava? :D jel nedostatak nekog vitamina? stres ili... sta ja znam :D
prije mi se to desavalo samo kad hocu preko dana malo da prikunjam i to gotovo redovno al ovo navecer mi fkt razbije san i dosta me iritira :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#495 Re: Snovi

Post by insomnia78 »

"Ko mnogo puta do sada
On sanja
Kako beskrajno pada"

Ja ne pamtim kad sam nesto sanj'o
Umor od posla, stres, umor od bebe, uvijek osluskivanje na jedno uho jel dise :D, place isl, konstantna jebena nesanica vec godinama i tako

Zaspim oko tri, cetiri u sest ustanem na pos'o, nemam kad sanjati


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#496 Re: Snovi

Post by lavorpunvode »

"Ja bih "spavO" da mogu.." :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#497 Re: Snovi

Post by MOSALJOZE »

Ja neku noć sanjam kao stojim na litici,i ni tamo ni vamo.Puše nekakv fin vjetar,a ja sa njišem,tamo vamo tamo vamo.Već je zalazak sunca,kad sam pao sa kreveta,nisam znao za sebe sat vremena.Tako da,ako ste ni tamo ni vamo znajte da ćete pasti garant.
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#498 Re: Snovi

Post by FIDELCA »

deja vu mi se desi skoro svaki mjesec po nekoliko puta. 8-)
mona
Posts: 284
Joined: 09/06/2005 10:07
Location: Sarajevo

#499 Re: Snovi

Post by mona »

Sanjam da sjedim sa sadasnjom djevojkom svog bivseg i kao oni imaju diejte od 3-4 godine. I dok ona nesto trabunja, ja pokusavam da preracunam da li je on paralelno bio sa mnom i sa njom ako imaju to dijete ali u snu nikako da to dokucim. I onda kad skontam, nekako, placem i vicem na nju a ona meni samo kaze: ja sam tebe negdje vidjala ranije i stalno sam te pratila.

I budim se u goloj vodi.
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#500 Re: Snovi

Post by relativno84 »

MOSALJOZE wrote:Ja neku noć sanjam kao stojim na litici,i ni tamo ni vamo.Puše nekakv fin vjetar,a ja sa njišem,tamo vamo tamo vamo.Već je zalazak sunca,kad sam pao sa kreveta,nisam znao za sebe sat vremena.Tako da,ako ste ni tamo ni vamo znajte da ćete pasti garant.
Ma to si se ti zabrojao u snu :D
Post Reply