Snooker

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#1 Snooker

Post by Dirty Harry »

Prati li iko? U toku je svjetsko prvenstvo. Vaši favoriti? Evo gledam O'Sullivan - Higgins, ako se Ronnie iz ovog izvuče - titula je njegova :)
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#2 Re: Snooker

Post by Majstorinho »

Dirty Harry wrote:Prati li iko? U toku je svjetsko prvenstvo. Vaši favoriti? Evo gledam O'Sullivan - Higgins, ako se Ronnie iz ovog izvuče - titula je njegova :)
Ma dosadno to gledat.Interesantniji mi tenis :D Bolje da si pitao prati li ko pikado takmicenja.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#3 Re: Snooker

Post by Dirty Harry »

Majstorinho wrote:
Dirty Harry wrote:Prati li iko? U toku je svjetsko prvenstvo. Vaši favoriti? Evo gledam O'Sullivan - Higgins, ako se Ronnie iz ovog izvuče - titula je njegova :)
Ma dosadno to gledat.Interesantniji mi tenis :D Bolje da si pitao prati li ko pikado takmicenja.
Ma ne možeš snooker porediti sa pikadom ... ovdje pored ogromne preciznosti je bitna i strategija, mora se misliti par poteza unaprijed itd. Ovo je mnogo sofisticiraniji sport.
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#4 Re: Snooker

Post by black »

Dirty Harry wrote:
Ma ne možeš snooker porediti sa pikadom ... ovdje pored ogromne preciznosti je bitna i strategija, mora se misliti par poteza unaprijed itd. Ovo je mnogo sofisticiraniji sport.
O'Sullivena najvise volim gledati (iako nije vise u formi kao prije par godina) brz je i ne gnjavi..i sto je rijetkost igra sa obe ruke isto..dok su drugi ili desnjaci ili lijevaci.. :)
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#5

Post by Dirty Harry »

Nakon uzbudljivog finala, novi svjetski prvak je John Higgins. Ovo mu je druga titula nakon 1998. Sjajno finale, nakon odličnog prenstva.
Iako je izgubio Selby je napravio veliko iznenađenje samim ulaskom u finale, a zamalo da preokrene rezultat nakon velikog zaostatka.

Čestitke.
:thumbup:
User avatar
dark side of the moon
Posts: 468
Joined: 18/08/2006 15:23

#6

Post by dark side of the moon »

Dirty Harry wrote:Nakon uzbudljivog finala, novi svjetski prvak je John Higgins. Ovo mu je druga titula nakon 1998. Sjajno finale, nakon odličnog prenstva.
Iako je izgubio Selby je napravio veliko iznenađenje samim ulaskom u finale, a zamalo da preokrene rezultat nakon velikog zaostatka.

Čestitke.
:thumbup:
gledo....odlican metch....malo sam navijo za Selby-ja :sad:
User avatar
nuraH
Posts: 352
Joined: 25/04/2007 02:25

#7 Re: Snooker

Post by nuraH »

black wrote:
Dirty Harry wrote:
Ma ne možeš snooker porediti sa pikadom ... ovdje pored ogromne preciznosti je bitna i strategija, mora se misliti par poteza unaprijed itd. Ovo je mnogo sofisticiraniji sport.
O'Sullivena najvise volim gledati (iako nije vise u formi kao prije par godina) brz je i ne gnjavi..i sto je rijetkost igra sa obe ruke isto..dok su drugi ili desnjaci ili lijevaci.. :)
slazem se
O'Sullivan je najjaci..
pratim snooker vec 3 godine..
i mogu ti reci da se O'Sullivan od njih sviju dosta razlikuje...
covjek jednostavno igra,
nema puno razmisljanja kao ostali..
covjek je rodjen za ono...
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#8

Post by Dirty Harry »

Higgins wins marathon final

John Higgins won his second World Championship title beating Mark Selby 18-13 in the longest ever final at The Crucible.

Higgins began the day with a 12-4 lead but had to survive a spirited fightback from Selby, who won all six of the afternoon frames, before he could close out the match finishing at 00.55 BST, three minutes later than Graeme Dott and Peter Ebdon in 2006, to set a new record.

"I'm shattered," said Higgins.

"At 14-13 I was ready to throw the towel in because Mark was coming back superbly. I don't know how I did it. To come back under that sort of pressure was the best I have played in my life."

Only six frames were possible in the afternoon session due to the slow rate of play as the organisers decided to give the players a suitable break before the final evening session of the match.

Selby made breaks of 109, 65 and 62 as he produced his storming comeback grinding out six consecutive frames and threatened to snatch the match away from Higgins but the 23-year-old from Leicester, making only his third appearance at The Crucible, could not continue his momentum into the evening.

Higgins, who last reached the final in 2001 when he lost to Ronnie O'Sullivan, finally got on the board with the first frame of the evening before Selby re-established his dominance to take three of the next four frames to reduce the deficit 14-13.

A mistake on the pink in the 28th frame eventually spelled the end for Selby as Higgins, who will now start next season as world number one, re-discovered some of the form he showed the previous day snatching the final four frames and making breaks of 57, 129 and 77 to seal the match.

"From 12-4 down when I came out this morning, I said to myself I'm going to give it my best shot," Selby said.

"I didn't really think I could win it but when I got back to 12-10 I was believing I could. It was not to be. Hopefully I can come back next year and give it a better shot."

(eurosport.com)
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#9

Post by Karabaja »

Pratio ja dok mi na kablovskoj nisu ukinuli Eurosport..
Inače super sport! :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10

Post by Edin H. »

Cuj Higgins svjetski prvak :-)
Covjek igra pravo dosadno, cijelo vrijeme samo na safety.

Steta sto ga onaj mali iz Leicestera Selby nije razvalio kada je smanjio na 14-13.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#11

Post by chuchumbamayumbe »

Snooker je sport, isto ko i domine...
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#12

Post by Dirty Harry »

chuchumbamayumbe wrote:Snooker je sport, isto ko i domine...
E nek si nas prosvijetlio.

:zzzz:
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#13

Post by Šandor »

Karabaja wrote:Pratio ja dok mi na kablovskoj nisu ukinuli Eurosport..
Inače super sport! :thumbup:
Razmišljam da im bombu bacim! :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14

Post by Edin H. »

Cini se da je bolje bilo da Shaun Murphy prodje u finala nego Selby kada se glda sa distance :roll:
makro kroma
Posts: 2
Joined: 12/05/2010 11:49

#15 Re: Snooker

Post by makro kroma »

yo brate ja sam jedan od jeb. fanova snookera ono pratim ga vec duzi niz godina :-) :-) i uvjek sam imo zelju igrat snookera jer aktivan sam u igranju biliara pa me zanimalo jel ti znas mozda jel ima negdje na prostorima balkana pravi sto za snooker il neko mjesto gdje se moze igrat?????
vs84sa
Posts: 259
Joined: 12/04/2009 13:42

#16 Re: Snooker

Post by vs84sa »

koliko je meni poznati u BiH nema nigdje mjesto gdje se moze igrati snooker, u sarajevu definitivno nema. mislim da je Zagreb najblizi, oni imaju dva tri kluba uz bilijar mozes igrati i snooker. imas i na internetu jednu stranicu za prodaju opreme bilijar i snooker oni se nalaze u beogradu imaju sve potrebno, evo ti link http://www.bilijari.com/snuker.html

i ja sam gledao zadnje svjetsko od pocetka do kraja :) propustio sam utakmica i utakmica lige prvaka zbog snookera jer su se ponekad preklapali termini. :D :D

moji neki favoriti su bili Mark Allen i Ronnie O'Sullivan naravno zbog samog stila igre, brzine i ostalog, ali bilo je jos dobrih meceva Stiv Davis protiv Higinsa takodjer genijalno :) Mark Selby protiv Dot-a itd.
makro kroma
Posts: 2
Joined: 12/05/2010 11:49

#17 Re: Snooker

Post by makro kroma »

vs84sa wrote:koliko je meni poznati u BiH nema nigdje mjesto gdje se moze igrati snooker, u sarajevu definitivno nema. mislim da je Zagreb najblizi, oni imaju dva tri kluba uz bilijar mozes igrati i snooker. imas i na internetu jednu stranicu za prodaju opreme bilijar i snooker oni se nalaze u beogradu imaju sve potrebno, evo ti link http://www.bilijari.com/snuker.html

i ja sam gledao zadnje svjetsko od pocetka do kraja :) propustio sam utakmica i utakmica lige prvaka zbog snookera jer su se ponekad preklapali termini. :D :D

moji neki favoriti su bili Mark Allen i Ronnie O'Sullivan naravno zbog samog stila igre, brzine i ostalog, ali bilo je jos dobrih meceva Stiv Davis protiv Higinsa takodjer genijalno :) Mark Selby protiv Dot-a itd.

hehe deff. brate vidim da si it fuckin fan igre zvane biliar..... moramo se dogg da se nadjemo razbacit koju partiyu :-D :-D :-D a deff. hvala na informacijama imam par priatelja u zagrebu pa moram se cut s sjnima mozda su zi klubovi tu blizu njih :D:D:D i konacno uspijem ispnit tako iscekivanu zelju :DDD
mido_Hz
Posts: 94
Joined: 11/08/2009 23:08

#18 Re: Snooker

Post by mido_Hz »

roonie da igra smireno i polako mogao bi svaki veci turnir da uzme,a ovako na svakom vecem turniru covjek ispada odma na pocetku...sellby i higgins su trenutno daleko najbolji igraci u zadnje 2-3 godine gledaju formu i osvojene trofeje.
vs84sa
Posts: 259
Joined: 12/04/2009 13:42

#19 Re: Snooker

Post by vs84sa »

za bilijar moze ako si na amaterskom nivou :), za snooker malo teze, da budem iskren nisam nikad probao ali bice vremena. inace sam stil igre se dosta razlikuje, stolovi za snooker su veci, rupe manje, samim tim i kugle, stap ili tak, kapica je tanja. u snookeru je teze ubaciti kuglu, ali je pozicioniranje nesto lakse za razliku od bilijara. nacin igre se dosta razlikuje u stavu igraca, ako si primjetio snookeristi su dosta nize u stavu od bilijarista, sam nacin nisanjenja je drugaciji jer snooker igrac ima jako nizak stav pa nekad se i bradom pomaze u ciljanju. zbog samog polozaja glave gotovo uvijek koriste i otvoreni most itd.

@mido_hz svaki veci turnir na kojima igraju ovi pomenuti igraci ima i kvalifikacije koje ne prikazuju na tv. ono sto mi gledamo je sama zavrsnica turnira i krema ovog sporta, tu nema mjesta za gresku. naravno top 16 igraca ne igra ove kvalifikacije oni su samo u zavrsnicama ali svejedno koncentracija je uvijek maksimalna, samo nekad ni to nije dovoljno.
Ronnie jeste jako temperamentan i po mom misljenju najteze mu je igrati protiv Higinsa koji je ujedno jedan od najboljih defense igraca na svijetu i jedan od najboljih uopste ali nije toliko zanimljiv za gledati. U svakom slucaju ove godine ga necemo gledat zbog ovog skandala sa kladionicama :)

p.s. zaboravio sam spomenuti i Stevena Hendrya, covjek je genije, mislim da je 7 puta bio svjetski prvak i dan danas je u solidnoj formi, prosle godine sam gledao njegov maksimalan break (147) bas u Šefildu.
mido_Hz
Posts: 94
Joined: 11/08/2009 23:08

#20 Re: Snooker

Post by mido_Hz »

vs84sa wrote:
. U svakom slucaju ove godine ga necemo gledat zbog ovog skandala sa kladionicama :)
.
postoji ipak sansa da ga i dalje gledamo,WPBSA ga je suspendovala do okoncanja postupka,covjek jbg govori da nikad nije stimao rezulate u 18 god karijere ,al haj ko ce mu ga znati,samo je dobar pravo,kao i vecina igraca sve su to teski majstori
vs84sa
Posts: 259
Joined: 12/04/2009 13:42

#21 Re: Snooker

Post by vs84sa »

ja mu vjerujem, ne znam zasto, ne izgleda mi ko varalica :)... u neku ruku mi ga je i zao, posvetis necemu zivot i zbog jedne nepromisljene gluposti da ispastas ostatak karijere, svi grijesimo jel tako? bez obzira na to sto je vrhunski igrac snookera malo je reci da je ispao glup. zapad je to, engleska, tesko oni prastaju ovakve stvari, ipak tamo ima nekog reda.
na kraju krajeva ako je htio da vara nikad mi nece biti jasne te "biznismenske" ponude. pa imas 50 000 eura u kesu, daj rodjaku nek uplati i dignes tih 200K 300K, a ne ovako stavljat sve na kocku, to samo govori koliko je nepromisljen potez uradio. ipak je to individualan sport nije fudbalski tim da moras platit 11 igraca da izgube.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#22 Re: Snooker

Post by mad mike »

da ozivimo temu...u subotu pocinje svjetsko prvenstvo, koja su vasa ocekivanja ? evo i parova za prvi krug :

John Higgins v Liang Wenbo
Stuart Bingham v Stephen Hendry
Stephen Maguire v Luca Brecel
Graeme Dott v Joe Perry
Shaun Murphy v Jamie Jones
Stephen Lee v Andrew Higginson
Ali Carter v Mark Davis
Judd Trump v Dominic Dale
Mark Williams v Liu Chuang
Ronnie O'Sullivan v Peter Ebdon
Martin Gould v Dave Gilbert
Neil Robertson v Ken Doherty
Ding Junhui v Ryan Day
Mark Allen v Cao Yupeng
Matthew Stevens v Marco Fu
Mark Selby v Barry Hawkins
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#23 Re: Snooker

Post by hodža »

mad mike wrote:da ozivimo temu...u subotu pocinje svjetsko prvenstvo, koja su vasa ocekivanja ? evo i parova za prvi krug :

John Higgins v Liang Wenbo
Stuart Bingham v Stephen Hendry
Stephen Maguire v Luca Brecel
Graeme Dott v Joe Perry
Shaun Murphy v Jamie Jones
Stephen Lee v Andrew Higginson
Ali Carter v Mark Davis
Judd Trump v Dominic Dale
Mark Williams v Liu Chuang
Ronnie O'Sullivan v Peter Ebdon
Martin Gould v Dave Gilbert
Neil Robertson v Ken Doherty
Ding Junhui v Ryan Day
Mark Allen v Cao Yupeng
Matthew Stevens v Marco Fu
Mark Selby v Barry Hawkins
Higgins, Maguire, Dott, Murphy, Lee, Trump, Williams, Gould, Robertson, Junhui, Allen i Selby bi trebali bez problema proći u naredni krug.

bold :

Bingham bi mogao proći Hendrya, jer zna on nekad odigrati lud meč protiv velikana kakav je i bivši svjetski šampion S.Hendry. Međutim, sumnjam da će se to desiti i vjerujem da ćemo gledati Hendrya u idućem krugu. Očekujem jako zanimljiv i neizvjestan meč.

Carter bi trebao uzeti Davisa, ali zbog nekonstantnosti u formi, vjerujem da Mark ima šanse u ovom meču.

E ovo je poslastica ove faze. Ronnie je meni uvijek favorit, s kim god da igra. Možda sam previše subjektivan, ali on je najbolji igrač kojeg sam ja ikad gledao. Vjerujem da će uspjeti savladati prepreku u vidu igrača koji je majstor za defanzivu, i koji će probati sa milion safe udaraca da uspori igru svog protivnika, i na taj način ga izbaci iz ritma i dobije priliku za pobjedu. Još jednom kažem, poslastica kola, i ne bi trebalo propustiti ovaj meč.

Stewens blagi favorit, samo zbog toga što ipak ima neku konstantu, dok je Fu, iako odličan igrač, prava budala i vrlo često kiksa tako vrlo često ostavlja protivniku pozicije za krađu frejma.


što se tiče favorita za osvajanje, stvarno ne mogu biti pametan..čini mi se da odavno nije bilo više favorita, a siguran sam da će, kako takmičenje bude odmicalo, mečevi biti sve zanimljiviji i kvalitetniji..želim sreću svima, i nek' pobijedi najbolji (Ronnie "The Rocket" O'Sullivan) :thumbup:
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#24 Re: Snooker

Post by mad mike »

ja imam osjecaj da ce Ebdon dobit o' sullivana, jer je u izvrsnoj formi, a i osvojio je posljednki turnir u kini...O'sullivan ove sezone nije konstantan sto se tice igranja, jer u zadnje vrijeme je imao dosta problema sa mononukleozom i mislim da nece imati strpljenja sa Ebdonom koji je, kao sto rece, majstor za defenzivu... da se podsjetimo i ovoga http://www.youtube.com/watch?v=bT_UwJYYUHI :D

takodjer bih volio da hendry prodje, ali nije ni blizu svoje forme tako da je ovde sve moguce... po meni, pored ovog meca izmedju ebdona i o'sullivana, zanimljivo ce biti gledati i "malog" Brecel-a protiv Maguire-a, koji je najmladji igrac svjetskog prvenstva svih vremena...a sto se favorita tice, moj favorit je murphy, mada sumnjam da ce daleko dogurati, jer tu su jos i selby (ako ga vrat ne bude zezao) trump, junhui i higgins naravno...kako god, bice zanimljivo pratit ovo prvenstvo :D
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#25 Re: Snooker

Post by hodža »

mad mike wrote:ja imam osjecaj da ce Ebdon dobit o' sullivana, jer je u izvrsnoj formi, a i osvojio je posljednki turnir u kini...O'sullivan ove sezone nije konstantan sto se tice igranja, jer u zadnje vrijeme je imao dosta problema sa mononukleozom i mislim da nece imati strpljenja sa Ebdonom koji je, kao sto rece, majstor za defenzivu... da se podsjetimo i ovoga http://www.youtube.com/watch?v=bT_UwJYYUHI :D
:lol: :lol: a budale...a pazi komentar :
Peter Ebdon's 147 break took 3 days and 40min
:mrgreen:

da, biće zanimljivo prvenstvo ;-)
Post Reply