Snajperisti u Sarajevu..

Post Reply
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#4526 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by trambusek88 »

smjesko071 wrote:
milojicabrzi wrote:Stvarno ne znam kakav može mentalni sklop imati neko ko kroz optiku gleda dijete sa namjerom da ga ubije ili teško povrijedi.

Surovost balkanskog mentaliteta je zaista opasna pojava.

Mislim da ti neljudi zaslužuju najtežu kaznu na ovom i onom svijetu.
Mentalitet zločinca i životinje. Nisu svi na Balkanu isti
Nije OK porediti zlikovce sa životinjama jer životinja ne ubija da bi se iživljavala i nanosila patnju već da se nahrani ili zaštiti.
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#4527 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Darh Wader »

akaunt wrote:Koji je smisao foruma ?
Ja ću reći istinu, a ko ne ponovi zamnom taj je izbačen. Na ovoj temi i laganja i petljanja ( ne kazem da par zadnjih postova ne spada u tu grupu) i nikom nista , dok se duva u iste diple. Probaj zaduvat u drugom smjeru ....

Ali sa ovakvim eliminisanjem neistomisljenika ne postize se nista drugo nego dolijevanje ulja na vatru. Da je bilo prljavština , svima je jasno. Neko ce priznat , neko glavu u pijesak metnut. Reći da je sve bilo ovako ili sve onako je neozbiljno od ikog ko je rata uzivo vidio.
Eliminisat čovjeka iz daljne diskusije zbog ovoga je kontraproduktivno. Evo prokomentarisah rad administratora pa eto mene , eto vas....
Nego, nevezano za ovaj snimak, ali je svejedno vrlo blizu.... Zna li mi iko reći šta je H baza ?
Ajd razumijem da se pojedini forumaši neće složiti oko ove rasprave što je normalno ipak je ovo forum al' da moderator iz čista mira uleti i banuje me bez razloga to nisam očekivao demokratija klixa na najvišem nivou, ako se mišjenja razilaze najbolje puknuti ban i tako ušutkati sugovornika.Još kad vidim napisao razlog trolanje. :-?

A i dozer je zanimljiv čova svojim "30godišnjim" iskustvom pokušava mi parirati al' mu ne ide slomi se čovjek računajući neke uglove a kad mu spomeneš da objasni bljesak sa FF odmah zatrokira. :mrgreen:

Ukratko je ovo je borba sa vjetrenjačama budite pozdravljeni. :arrow:
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#4528 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Darh Wader »

Zbog ovog snimka sam i morao napisati sve ono jer da nisam vidio bljesak sa FF 99% bi pomislio da je hitac došao iz pravca Kovačića, ovako se baca sumnja na cijeli slučaj.
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4529 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Darh Wader wrote: A i dozer je zanimljiv čova svojim "30godišnjim" iskustvom pokušava mi parirati al' mu ne ide slomi se čovjek računajući neke uglove a kad mu spomeneš da objasni bljesak sa FF odmah zatrokira. :mrgreen:

Ukratko je ovo je borba sa vjetrenjačama budite pozdravljeni. :arrow:
Naravno da trolas, jer nemas pojma o cemu pricas. Preciznije - nemas pojma o svemu ovome. "cova dozer" ti je sve lijepo nacrtao. Ako nisi sposoban da shvatis ni osnovnu geometriju, balistiku onda neces nikada.

Jos jednom - ono nije bljesak uzrokovan ispaljenjem metka. Bljesak ispaljenja u realnosti uopste ne izgleda onako. Mozda u filmovima koje gledas, ali u real life - ne.
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#4530 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Darh Wader »

Dozer wrote:
Darh Wader wrote: A i dozer je zanimljiv čova svojim "30godišnjim" iskustvom pokušava mi parirati al' mu ne ide slomi se čovjek računajući neke uglove a kad mu spomeneš da objasni bljesak sa FF odmah zatrokira. :mrgreen:

Ukratko je ovo je borba sa vjetrenjačama budite pozdravljeni. :arrow:
Naravno da trolas, jer nemas pojma o cemu pricas. Preciznije - nemas pojma o svemu ovome. "cova dozer" ti je sve lijepo nacrtao. Ako nisi sposoban da shvatis ni osnovnu geometriju, balistiku onda neces nikada.

Jos jednom - ono nije bljesak uzrokovan ispaljenjem metka. Bljesak ispaljenja u realnosti uopste ne izgleda onako. Mozda u filmovima koje gledas, ali u real life - ne.
U redu balisitičaru.
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4531 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Haj' razligu, genijalac...
A nije meni problem jos malo tebi crtati. Uhvatio sam taj tvoj "bljesak", eno ga u crvenom krugu (mozes i sam uraditi isto ako pauziras snimak na tacno tom mjestu, ako meni ne vjerujes). Slobodno otvori sliku da je vidis preko cijelog ekrana.

Image

Da ne pricamo da se kod drgog pucnja ovaj "bljesak" ne vidi. Valjda je shooter u medjuvremenu stavio skrivac plamena :lol:
Last edited by Dozer on 27/03/2018 13:52, edited 1 time in total.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#4532 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by trambusek88 »

Lijepo sam postavio vremena na snimku kada se vidi bljesak. U dva momenta se poklapa sa pucnjima, ali isti se bljesak vidi i na mjestima gdje se ne čuje pucanj, što na vodi da je taj "bljesak" do trake i da nema veze s pucnjima.

I kad se pogleda taj bljesak na terasi FF, više izgleda kao da da preljeće svjetleći metak, nego da je odatle otvorena vatra.

Evo i snimak pucanja iz PASP-a, tu se bljesak i ne vidi u dnevnim uslovima


Evo slowmotion SVD, nigdje bljeska.


Ne razumijem se previše, ali snajperska puška bi trebala biti dizajnirana da neutrališe bljesak.

Drugo, da ga je odatle pogodio u šajbu, metak bi izletio na kroz staklo lijevih vrata, ali izlazna rupa je na zadnjem staklu, i čini se da ga taj i nije pogodio, ili ga je okrznuo, a da mu je dohako pucanj koji se čuo dok je iskakao.

Jasno je ko dan da je metak došao sa Kovačića. Niko nije lud.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#4533 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by akaunt »

Malo toga se moze zakljucit pouzdano iz snimka sem jedne stvari. A to je da ova rupa na sofersajbi u gornjem desnom uglu NIJE rupa od metka koji je ubio Francuza. To je mogla bit rupa samo od pucnja sa Izvrsnog Vijeća. Covjek je ubijen kroz sredinu prednjeg stakla!
A o banovima , kao najlaksem nacinu prekidanja bilo kakve diskusije je dosta toga receno.
....dok za uvrede, ja ne vidoh bana ni na obzorju!
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4534 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Sad ce tebi Darth sve to lijepo pojasniti :D
Bijeli look
Posts: 106
Joined: 05/05/2016 13:30

#4535 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Bijeli look »

Sama diskusija je besmislena jer je Filozofski fakultet preblizu ovom bageru, možda 50m vazdušne linije. Mogao ga je praćkom gađati sa filozofskog fakulteta. Da je neko stvarno ispalio metak iz takve blizine, reakcija ovih vojnika oko vozila bi bila potpuno drugačija. Odgovorili bi na vatru, gledali bi da uđu u zgradu i da uhvate snajperistu itd... Jednostavno niđe veze rasprava, što bi rekli. :run:
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#4536 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by thekupus »

akaunt wrote:Malo toga se moze zakljucit pouzdano iz snimka sem jedne stvari. A to je da ova rupa na sofersajbi u gornjem desnom uglu NIJE rupa od metka koji je ubio Francuza. To je mogla bit rupa samo od pucnja sa Izvrsnog Vijeća. Covjek je ubijen kroz sredinu prednjeg stakla!
A o banovima , kao najlaksem nacinu prekidanja bilo kakve diskusije je dosta toga receno.
....dok za uvrede, ja ne vidoh bana ni na obzorju!
Kako si to "pouzdano zaključio"? I kako to rupa u gornjem uglu može biti samo sa izvršnog vijeća? Molim te objasni, ali nemoj reći nešto u smislu "sve se vidi na snimku, sami zaključite" jer očito ti imaš neko obrazovanje i iskustvo iz balistike koje samo još darth vader ima ovdje
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#4537 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by akaunt »

thekupus wrote:
akaunt wrote:Malo toga se moze zakljucit pouzdano iz snimka sem jedne stvari. A to je da ova rupa na sofersajbi u gornjem desnom uglu NIJE rupa od metka koji je ubio Francuza. To je mogla bit rupa samo od pucnja sa Izvrsnog Vijeća. Covjek je ubijen kroz sredinu prednjeg stakla!
A o banovima , kao najlaksem nacinu prekidanja bilo kakve diskusije je dosta toga receno.
....dok za uvrede, ja ne vidoh bana ni na obzorju!
Kako si to "pouzdano zaključio"? I kako to rupa u gornjem uglu može biti samo sa izvršnog vijeća? Molim te objasni, ali nemoj reći nešto u smislu "sve se vidi na snimku, sami zaključite" jer očito ti imaš neko obrazovanje i iskustvo iz balistike koje samo još darth vader ima ovdje
Logika! Da bi povukao liniju od rane ( koja nije viša od predjela grudi, nisam tacno mogo vidjet gdje je covjek pogodjen) pa kroz tu rupu svakom je jasno da mora biti sa velike visine. Dakle rana je u tom trenutku bila na oko 80 cm od stakla i najmanje 90-100 cm nize od rupe. Sad ti skontaj kad spojis te dvije tacke da pucanj mora biti sa velike visine. Ili zgrada IV ili sa vrha Trebevića ali ulijevo od viljuskara. Nikako sa Kovačića.
Ali ja tvrdim da nije to rupa koja nas interesuje nego ona u sredini. Čak sam postavio prije video viljuskara dan poslije gdje se vidi da su radili nesto bas oko te rupe koju ja spominjem a da ona o koj vi pricate je ostala netaknuta.
Za Klix.ba direktno iz Majamija Horacio Kejn !
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#4538 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by akaunt »

Sarajmen wrote:
@akaunt, vjerovatno nisi obratio pažnju na izjavu iz ovog izvora.
Ma, ja ovo nisam bas najbolje skonto. Znaci on iskace iz viljuskara i pada NA ZAMLJU ? Tu na zemlji nije vidljiv sa Grbavice jer kontejner je ispred. Slazes li se? Tu gdje je kao pogodjen drugi put, tu mu prizaju pomoc njih trojica i niko ne puca ! Slazes li se?
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#4539 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by akaunt »

Sarajmen wrote:Ne. Predhodnim mišljenjem sam ti samo htio pomoći da koriguješ svoje mišljenje , zasnovano na teoriji jednog kobnog metka u sredini šoferšajbe.
Pa odakle su pucali na covjeka koji je na zemlji pored viljuskara a ispred kontejner?
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4540 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

akaunt wrote:
Sarajmen wrote:
@akaunt, vjerovatno nisi obratio pažnju na izjavu iz ovog izvora.
Ma, ja ovo nisam bas najbolje skonto. Znaci on iskace iz viljuskara i pada NA ZAMLJU ? Tu na zemlji nije vidljiv sa Grbavice jer kontejner je ispred. Slazes li se? Tu gdje je kao pogodjen drugi put, tu mu prizaju pomoc njih trojica i niko ne puca ! Slazes li se?
Drugi put je pogodjen na izlasku iz viljuskara, ne na zemlji...
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#4541 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by akaunt »

Dozer wrote:
akaunt wrote:
Sarajmen wrote:
@akaunt, vjerovatno nisi obratio pažnju na izjavu iz ovog izvora.
Ma, ja ovo nisam bas najbolje skonto. Znaci on iskace iz viljuskara i pada NA ZAMLJU ? Tu na zemlji nije vidljiv sa Grbavice jer kontejner je ispred. Slazes li se? Tu gdje je kao pogodjen drugi put, tu mu prizaju pomoc njih trojica i niko ne puca ! Slazes li se?
Drugi put je pogodjen na izlasku iz viljuskara, ne na zemlji...
...ispod rebara , dijagonalno ???
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#4542 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by akaunt »

Sarajmen wrote:
akaunt wrote:
Sarajmen wrote:Ne. Predhodnim mišljenjem sam ti samo htio pomoći da koriguješ svoje mišljenje , zasnovano na teoriji jednog kobnog metka u sredini šoferšajbe.
Pa odakle su pucali na covjeka koji je na zemlji pored viljuskara a ispred kontejner?
To se prvo kaže hvala. :D
Majke mi te ne kontam. Na čemu hvala? Inače ovo što si napisao ne govori ništa. Mozda je do mene.
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4543 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Da, s boka.
Hajde mi, za pocetak, objasni gdje uopste vidis rane?
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#4544 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by akaunt »

Dozer wrote:Da, s boka.
Hajde mi, za pocetak, objasni gdje uopste vidis rane?
Evo cu ti objasnit. Nigdje ! Ovo ispod rebara , dijagonalno sam jednostavno prepisao od doktora koji ga je pregledao, a sve to mozes naci u linku koji je postavio Sarajmen a Insomnia preveo!
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4545 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Znam. I to upravo i odgovara metku s Kovacica. Ni sa FF, a jos manje sa I.V..
I tacno je ono sto i ranije rekoh - drugi metak je dobio bocno, u momentu iskakanja iz viljuskara dok je bio saget i naget udesno, sto se lijepo vidi i cuje na snimku.
Last edited by Dozer on 27/03/2018 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4546 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

A pancir s bocne strane nema ploce, samo kevlar, kroz sta 7,9x57 ili 7,62x54R prolazi bez ikakvih problema s one daljine (270m).
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#4547 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by decembar2017 »

akaunt wrote:
Sarajmen wrote:Ne. Predhodnim mišljenjem sam ti samo htio pomoći da koriguješ svoje mišljenje , zasnovano na teoriji jednog kobnog metka u sredini šoferšajbe.
Pa odakle su pucali na covjeka koji je na zemlji pored viljuskara a ispred kontejner?

Koji si ti slucaj, covjek bi rekao kao da su te klonirali na SRNI ko Risto Djogo pa se provaljujes jer to sto ti pricas nema veze sa onim sto se vidi na snimku a na njega se pozivas.

Na snimku se jasno vidi ,tacno u 1.03 je bio prvi pucanj kroz kabinu kada se vozac instiktivno baca unazad, poslije toga tacno u 1.07 , trenutak kada je vozac na vratima viljuskara kada ga je pogodio metak i iza kojeg pada na zemlju i poslije toga snajper nije vise pucao,znaci kada je na zemlji i iza kontejnera nema pucanja .

Ili nisi gledao snimak na koji se pozivas ili namjerno lazes, ne mogu drugacije da objasnim da negiras ono sto se moze da vidi na snimku.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4548 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by agent_zero »

Darh Wader wrote:Zbog ovog snimka sam i morao napisati sve ono jer da nisam vidio bljesak sa FF 99% bi pomislio da je hitac došao iz pravca Kovačića, ovako se baca sumnja na cijeli slučaj.
Jeli se ti zajebaješ ili namjerno provociraš?

Fino ti je u par navrata napisano da se slični "bljeskovi" vide tokom cijelog trajanja snimka na različitim dijelovima, TRAKA JE OŠTEĆENA na tim dijelovima, ali ne on i dalje ima SUMNJU.

Ako je išta bez sumnje, onda je to ovaj snimak.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4549 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by mali_milojica »

Dozer wrote:A pancir s bocne strane nema ploce, samo kevlar, kroz sta 7,9x57 ili 7,62x54R prolazi bez ikakvih problema s one daljine (270m).
Ako je i bilo ikakve sumnje odakle je pucano,to je riješio metak koji je ušao bočno u tijelo. Sa FF ili IV nije mogao doletiti nikako.
User avatar
Dozer
Posts: 28370
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4550 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Mogao je, ali ne bi pogoci bili onakvi kakvi jesu :D
Samim tim je jasno da nije doletio ni s jedne od tih lokacija, nego upravo s Grbavice.

Ali, necu se iznenaditi ako krenu i konstrukcije da je snajeperista "Seva" bio na drvetu na Vilsonovom... Zajebani su bili ti likovi :D
Mozda su cak imali i neku tehnologiju za nevidljivost, pa je, zapravo, lik pucao s jedne od viljuski, ali se on ne vidi na snimku :D
Last edited by Dozer on 27/03/2018 14:03, edited 1 time in total.
Post Reply