SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#226 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by njonjica »

razuman_covjek wrote:
njonjica wrote:Cemu stalne opomene, zasto je strah toliko vazan?
Jel galamite vi sto pricate, sto opominjete? Jel pjenite dok urlate?
Zasto to radite?
Opomene su stalne jer je ulog velik. Nema popravnog. To za galamu umisljas sebi.
Strah je pozitivna emocija jer potice borbu za prezivljavanjem, posebice strah od smrti. To kod ljudi koji zive u divljini, kad se izgube, zalutaju....vjerovatno je ta logika koristena i u knjizi i bila je mozda podobna za ta vremena; ljudi su zivjeli drugacijim zivotima.
Rijec ljubav omeksava srce i strah i ljubav nisu nikako komplementarni; da li to znaci da vi ne volite Boga u kojeg vjerujete jer morate stalno da ga se bojite?
Da li uopste u vama postoji ta potreba za ljubavlju prema svom Stvoritelju? (Nemojte mijesati strahopostovanje i cistu devociju, zbunit cete se i nista vam nece biti jasno.) Obozavanje naravno nije ljubav, to vec znamo.

Opomene nisu stalne zbog uloga nego da proizvedu svakodnevni strah koji paralise mozak i onda cinis samo ono sto ti je propisano bez snage da budes JA; utopis se u neko MI koje ti planira dan, sedmicu, godine i vrlo lako te kontrolise; MI koje ti ispire mozak, koji TVOJ mali zivot ponistava i podredjuje ciljevima zajednice koju neko SA ZEMLJE kontrolise i ubire plodove tvog zivota.

Ako postoji, mislim da On nije tako zao. A ako jeste, onda nema razloga da se zove Bog (ili kako vec).
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#227 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Towelie »

njonjica wrote:
razuman_covjek wrote:
njonjica wrote:Cemu stalne opomene, zasto je strah toliko vazan?
Jel galamite vi sto pricate, sto opominjete? Jel pjenite dok urlate?
Zasto to radite?
Opomene su stalne jer je ulog velik. Nema popravnog. To za galamu umisljas sebi.
Strah je pozitivna emocija jer potice borbu za prezivljavanjem, posebice strah od smrti. To kod ljudi koji zive u divljini, kad se izgube, zalutaju....vjerovatno je ta logika koristena i u knjizi i bila je mozda podobna za ta vremena; ljudi su zivjeli drugacijim zivotima.
Rijec ljubav omeksava srce i strah i ljubav nisu nikako komplementarni; da li to znaci da vi ne volite Boga u kojeg vjerujete jer morate stalno da ga se bojite?
Da li uopste u vama postoji ta potreba za ljubavlju prema svom Stvoritelju? (Nemojte mijesati strahopostovanje i cistu devociju, zbunit cete se i nista vam nece biti jasno.) Obozavanje naravno nije ljubav, to vec znamo.

Opomene nisu stalne zbog uloga nego da proizvedu svakodnevni strah koji paralise mozak i onda cinis samo ono sto ti je propisano bez snage da budes JA; utopis se u neko MI koje ti planira dan, sedmicu, godine i vrlo lako te kontrolise; MI koje ti ispire mozak, koji TVOJ mali zivot ponistava i podredjuje ciljevima zajednice koju neko SA ZEMLJE kontrolise i ubire plodove tvog zivota.

Ako postoji, mislim da On nije tako zao. A ako jeste, onda nema razloga da se zove Bog (ili kako vec).
Vise ajeta koji zastrasuju od onih koji obraduju je zbog same ljudske psihologije. Vecinu ljudi najlakse motivise strah.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#228 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by njonjica »

Towelie wrote:
njonjica wrote: Vise ajeta koji zastrasuju od onih koji obraduju je zbog same ljudske psihologije. Vecinu ljudi najlakse motivise strah.
Nazalost, da. Ljude lakse motivisu lose stvari...
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#229 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by mariner »

Religije su za bjedu i sitnu buraniju da ih se nekako kontrolise. Velike strukture o ovim stvarima ne razmisljaju.

Odabrani narod zidovi ili arapi !.
Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Protiv kojih arapa se Muhamed borio dok je propagiro novu vjeru? Sta je to on htjeo da promjeni u postojecem drustvu meke i arabije?
Zasto to nije islo ko po loju nego sa velikim gubicima i nasiljem?
Zasto je on morao da ubjedjuje ljude o novoj vjeri?
Zasto se islam sirio sabljom i ratovima kao i krscanstvo?
Zasto su ubijali miroljubive budiste i druge neistomisljenike?
Zasto su nastale dvije jake podjele shije I suniti?
Zasto je islam toliko netolerantan i nasilan prema svemu sto ne ide kako on hoce da ide?
Zasto muslimani koriste bilo kakve novotarije ako im to ozbiljno kuran zabranjuje?
Struja, auto, cetkica za zube, internet, komp, mobitel, google, avion, jeans pantole, muzika, istrumenti, umjetnost, film, asfalt, beton, anesteziju za zube...itd. sve su ovo novotarije i djelo kjafira ili shejtana..ili djelo muslimana koji koristi naucnu logiku a znamo da je logika shejtanski poso. GDJE JE OVDJE PAMET?
Ima li ijedan vjernik na ovom svjetu da nije pristrasan?
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#230 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by belfy »

mariner wrote:Religije su za bjedu i sitnu buraniju da ih se nekako kontrolise. Velike strukture o ovim stvarima ne razmisljaju.

Odabrani narod zidovi ili arapi !.
Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Protiv kojih arapa se Muhamed borio dok je propagiro novu vjeru? Sta je to on htjeo da promjeni u postojecem drustvu meke i arabije?
Zasto to nije islo ko po loju nego sa velikim gubicima i nasiljem?
Zasto je on morao da ubjedjuje ljude o novoj vjeri?
Zasto se islam sirio sabljom i ratovima kao i krscanstvo?
Zasto su ubijali miroljubive budiste i druge neistomisljenike?
Zasto su nastale dvije jake podjele shije I suniti?
Zasto je islam toliko netolerantan i nasilan prema svemu sto ne ide kako on hoce da ide?
Zasto muslimani koriste bilo kakve novotarije ako im to ozbiljno kuran zabranjuje?
Struja, auto, cetkica za zube, internet, komp, mobitel, google, avion, jeans pantole, muzika, istrumenti, umjetnost, film, asfalt, beton, anesteziju za zube...itd. sve su ovo novotarije i djelo kjafira ili shejtana..ili djelo muslimana koji koristi naucnu logiku a znamo da je logika shejtanski poso. GDJE JE OVDJE PAMET?
Ima li ijedan vjernik na ovom svjetu da nije pristrasan?
sve sam potrosio, ostao mi samo ovaj emotikon: :-)

P.S. znam da je sa subote na nedelju, ali za ovo se trebas javiti @respi na onoj temi da ne valja prepiti...
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#231 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by kerima1 »

Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Tita ti sta propustaju?
pojedosmo domace zivotinje jos trebamo ovo malo cuka i macaka. :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#232 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by fatamorgana »

kerima1 wrote:
Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Tita ti sta propustaju?
pojedosmo domace zivotinje jos trebamo ovo malo cuka i macaka. :lol:
Pridjev domaće mi smo dali životinjama da one nebi bježale od nas nego da bi se udomaćile u našoj blizini da ih ne moramo više ganjati po šumama i proplancima a onda ih mi kad se one okrenu na drugu stranu da nešto pogledaju na prevaru ubijemo i pojedemo!
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#233 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by kerima1 »

fatamorgana wrote:
kerima1 wrote:
Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Tita ti sta propustaju?
pojedosmo domace zivotinje jos trebamo ovo malo cuka i macaka. :lol:
Pridjev domaće mi smo dali životinjama da one nebi bježale od nas nego da bi se udomaćile u našoj blizini da ih ne moramo više ganjati po šumama i proplancima a onda ih mi kad se one okrenu na drugu stranu da nešto pogledaju na prevaru ubijemo i pojedemo!
:lol: :sad: tuzno,a istinito.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#234 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by RNG_25 »

mariner wrote:Odabrani narod zidovi ili arapi !.
Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Ne znam za arape, ali Jevreji definitivno kontrolišu skoro sav svijet unatoč relativno malom broju. Rekao bih - vjera ih je učinila vladarima svijeta.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#235 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by belfy »

RNG_25 wrote:
mariner wrote:Odabrani narod zidovi ili arapi !.
Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Ne znam za arape, ali Jevreji definitivno kontrolišu skoro sav svijet unatoč relativno malom broju. Rekao bih - vjera ih je učinila vladarima svijeta.
nemam vise ni emotikona, pa evo kratki SMS: ovo je preplitko razmisljanje, jer istim je lako doci i do toga da su time zasluzuili holokaust i veliko smanjivanje te populacije...
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#236 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by RNG_25 »

Mislim da je tvoje razmišljanje definitivno preplitko, ako si došao do takvog zaključka na osnovu mog odgovora.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#237 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by belfy »

RNG_25 wrote:Mislim da je tvoje razmišljanje definitivno preplitko, ako si došao do takvog zaključka na osnovu mog odgovora.
imam jos samo ove plasticne case sa kanapom... - nadam se da si ti u pravu.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#238 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by zagortenej »

Towelie wrote: Vise ajeta koji zastrasuju od onih koji obraduju je zbog same ljudske psihologije. Vecinu ljudi najlakse motivise strah.
To su skontali i bh političari.
Btw, dok si dijete straše te ovim ili onim, a kada odrasteš skontas da je to bio samo malo grub metod odgoja, često puta nužan. I naravno, nećeš roditeljima prebacivati zbog toga.
Ali mnogi nikad ne odrastu, ova ili ona ideologija/religija ih sputava.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#239 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by patriot_1 »

"mariner"
Religije su za bjedu i sitnu buraniju da ih se nekako kontrolise. Velike strukture o ovim stvarima ne razmisljaju.
Ja sam vjernik i ne smatram da me itko kontroliše!Vjernik sam svojom voljom a ne ničijom tuđom.Vjernik sam jer smatram da nas je Bog stvorio a ne slučaj.I niti u čemu nisam kao osoba manje slobodan od nevjernika.Uživam u životu i uvjeren sam da sam sretniji od tebe!Banaliziraš!
Odabrani narod zidovi ili arapi !.
Mislim da su Židovi ali to im nije nikakva prednost.Kad god su se udaljili od Boga,stradavali su više od "neodabranih".Biti odabran nije protekcija nego obaveza da budeš svjetlo ostalim narodima po pitanju istine o Bogu,primjer ispravnog shvaćanja Boga!Nema naroda koji je toliko trpio radi svog"odabranja" kao Židovi!
Po cemu su to oni posebni i superiorniji od recimo kineza koji su pametniji i kulturniji, cak jedu i zivotinje sa ocnjacima mesozdere za razliku od muslimana (ne znaju sta propustaju).
Nisu odabrani radi sposobnosti ili superiornosti nego radi obećanja,zbog njihovog praoca Abrahama koji je imao izuzetnu vjeru u Boga!I imali su obavezu da spoznaju Boga koju im je Bog objavio,objave ostalim narodima i riječima i moralnim živorom!Da su to Kinezi,opet bi ti pitao,zašto ne Njemci!Zabrana jedenja je vredila samo u Starom Zavjetu,u novom je dozvoljeno sve jesti ,o razlozima nebih sada,previše bi to trajalo.Neki nevjernici ne jedu meso,vegeterijanci,ne radi vjere nego iz drugih razloga,njihova stvar,ako im to paše,bujrum.Ako musliman ili židov ili subotar ne jede svinjetinu iz vjerskih ubjeđenja,opet bujrum.Može se i bez toga živjeti.Važno je da ne preziru i omalovažavaju one koji jedu jer to nije grijeh.
Protiv kojih arapa se Muhamed borio dok je propagiro novu vjeru? Sta je to on htjeo da promjeni u postojecem drustvu meke i arabije?
Zasto to nije islo ko po loju nego sa velikim gubicima i nasiljem?
Zasto je on morao da ubjedjuje ljude o novoj vjeri?
Zasto se islam sirio sabljom i ratovima kao i krscanstvo?
Kad je,to sigurno nije bila Božja volja nego devastacija vjere,potpuno krivo!Prvi kršćani to nisu radili u prvih nekoliko stoljeća!
Zasto su ubijali miroljubive budiste i druge neistomisljenike?
Zasto su nastale dvije jake podjele shije I suniti?
Zasto je islam toliko netolerantan i nasilan prema svemu sto ne ide kako on hoce da ide?
Zasto muslimani koriste bilo kakve novotarije ako im to ozbiljno kuran zabranjuje?
Biti vjernik ne znači biti i savršen čovjek.Postoji Bog ali postoji i sotona.Ponekad zavede ljude bez problema.I nije samo sotona kriv,čovjek je po svojoj prirodi zao.Islam nije uvjek netolerantan,npr,u Indoneziji kako čujem je prilično tolerantan!
Struja, auto, cetkica za zube, internet, komp, mobitel, google, avion, jeans pantole, muzika, istrumenti, umjetnost, film, asfalt, beton, anesteziju za zube...itd. sve su ovo novotarije i djelo kjafira ili shejtana..ili djelo muslimana koji koristi naucnu logiku a znamo da je logika shejtanski poso. GDJE JE OVDJE PAMET?
Mnoge od ovih izuma izumili su vjernici.Npr. neki kršćani su dugo (a i sada) smatraju televizor sotonskim oružjem da se ljude udalji od Boga.Pa nije mjerilo vjere i vjernika krivo shvaćanje vjere i Boga!
Ima li ijedan vjernik na ovom svjetu da nije pristrasan?
Ima ih puno!A ima li nevjernika da nisu?
Krivi stavovi kod pojedinaca,bili oni vjernici ili nisu mjerilo istine o nečemu!
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#240 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by GAU8 »

Recimo da i odu u taj dzennet kojim slucajem, sta ce koji klinac raditi cijelu vjecnost pod 1, pod 2, zamislite koliko je tamo vec ljudi :lol: :lol: :lol: :lol: i koji je krkljanac.

Neka hvala
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#241 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Dope_Man »

GAU8 wrote:Recimo da i odu u taj dzennet kojim slucajem, sta ce koji klinac raditi cijelu vjecnost pod 1, pod 2, zamislite koliko je tamo vec ljudi :lol: :lol: :lol: :lol: i koji je krkljanac.

Neka hvala
Isto pitanje postavih vec nekoliko puta razlicitim koji se tako srcano bore na ovoj temi, i jos niko nije dao odgovor osim jednog koji rece da su tamo ''nezamislive ljepote''.. a onda je napisao roman o tome sta nas ceka u paklu/dzehenemu :evil:
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#242 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by njonjica »

Biti vjernik ne znači biti i savršen čovjek.Postoji Bog ali postoji i sotona.Ponekad zavede ljude bez problema.I nije samo sotona kriv,čovjek je po svojoj prirodi zao.Islam nije uvjek netolerantan,npr,u Indoneziji kako čujem je prilično tolerantan!
Na ovo jednostavno moram odgovoriti...covjek nije po svojoj prirodi zao, bebe se ne radjaju zle; okolnosti su te koje "tesu" covjeka.

Dobro razmisli o prirodi covjeka i ne istrcavaj tako sa komentarima jer kako pise u Starom Zavjetu (koji islam priznaje i prepoznaje):
26I reče Bog: »Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci – svoj zemlji – i svim gmizavcima što puze po zemlji!«
27Na svoju sliku stvori Bog čovjeka,
na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.


U svakom slucaju se slazem da biti vjernik ne znaci biti savrsen covjek; daleko od toga.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#243 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by fatamorgana »

njonjica wrote:

Na ovo jednostavno moram odgovoriti...covjek nije po svojoj prirodi zao, bebe se ne radjaju zle; okolnosti su te koje "tesu" covjeka.
Kako se zlo prenosi kao bolest objasnio je C.C
G.Jung u jednoj frazi:

"It is a fact that cannot be denied: the wickedness of others becomes our own wickedness because it kindles something evil in our own hearts."
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#244 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

Dope_Man wrote:
GAU8 wrote:Recimo da i odu u taj dzennet kojim slucajem, sta ce koji klinac raditi cijelu vjecnost pod 1, pod 2, zamislite koliko je tamo vec ljudi :lol: :lol: :lol: :lol: i koji je krkljanac.

Neka hvala
Isto pitanje postavih vec nekoliko puta razlicitim koji se tako srcano bore na ovoj temi, i jos niko nije dao odgovor osim jednog koji rece da su tamo ''nezamislive ljepote''.. a onda je napisao roman o tome sta nas ceka u paklu/dzehenemu :evil:
Odgovorio sam ti ja.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#245 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Dope_Man »

Ne, nisi. Napisao si roman od 5-6 pasusa gdje nisi nigdje direktno odgovorio na pitanje, samo si u jednom od tih pasusa spomenuo da tamo imamo sve sto pozelimo.. i nista vise. Opet nisi objasni sta ces eto ti raditi tamo, sta ce ti biti uopste motivacija da postojic citavu vjecnost ako nikada nemas nikakav problem, ako se nikada nista novo ne moze desiti jer sve sto pozelis imas, dakle nema iznenadjenja kao kad u stvarnom svijetu neko otkrije nesto novo i nevjerovatno. Nema nikakvog osjecaja postignuca, rasta i razvoja, jer je konstantni status quo.

Pitanje je jednostavno, ali vi vjernici pisete sve drugo samo ne odgovarate direktno na pitanja jer direktni odgovr zahtjeva da se suocite sa nelogicnoscu same postavke o vjecnom zivotu bez ikakvih izazova.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#246 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by HAVANA »

razuman_covjek wrote:
Dope_Man wrote:
GAU8 wrote:Recimo da i odu u taj dzennet kojim slucajem, sta ce koji klinac raditi cijelu vjecnost pod 1, pod 2, zamislite koliko je tamo vec ljudi :lol: :lol: :lol: :lol: i koji je krkljanac.

Neka hvala
Isto pitanje postavih vec nekoliko puta razlicitim koji se tako srcano bore na ovoj temi, i jos niko nije dao odgovor osim jednog koji rece da su tamo ''nezamislive ljepote''.. a onda je napisao roman o tome sta nas ceka u paklu/dzehenemu :evil:
Odgovorio sam ti ja.
Otkud znas?
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#247 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by njonjica »

fatamorgana wrote:
njonjica wrote:

Na ovo jednostavno moram odgovoriti...covjek nije po svojoj prirodi zao, bebe se ne radjaju zle; okolnosti su te koje "tesu" covjeka.
Kako se zlo prenosi kao bolest objasnio je C.C
G.Jung u jednoj frazi:

"It is a fact that cannot be denied: the wickedness of others becomes our own wickedness because it kindles something evil in our own hearts."
:thumbup:
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#249 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by mariner »

Kazu izvori stare grcke da pojedinim filozofima je bilo zabranjen javni nastup a poneki su i likvidirani jer navodno stalno nesto pricaju protiv bogova i kvare omladinu.
Kako su to stari gr.filozofi kvarili omladinu?
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#250 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Android Knego »

zahson wrote:Neka je hvala Allahu subhanehu ve te’ala koji je svjetlom Svoje knjige osvijetlio tamu dunjalučkog mraka, koji je s njom uputio zalutala srca, pa ih učinio spokojnim i smirenim u dušama iskrenih vjernika. Neka je najbolji salavat i selam na onoga koji je poslat kao milost svim svjetovima, čije su riječi i djela naš uzor na ovoj prolaznosti.
samo jedno pitanje: a sta ako nije tako?
Post Reply