SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#201 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Horcrux »

razuman_covjek wrote:
Dope_Man wrote:Haj nam ti zaxone reci ono sto ''razuman_covjek'' nije zelio odgovoriti:

Sta ces raditi tu citavu vjecnost u tom raju, kako ces provoditi vjecnost.. sta ce ti biti uopste motivacija da zivis kad nemas nikakvog problema, a nemas TV ni internet da ubijes vrijeme. Kad vec postoji, hajd nam reci kako ces tamo zivjeti, pa mozda se i mi potrudimo da prodjemo taj test (mada bi bog vec trebalo da sve zna, pa djaba testira, al haj).
Vidjeh da me prozivas pa rekoh da nadjem vremena da odgovorim. Pitanje je poprilicno plitko ali hajde.

Vec sam rekao da je vrijeme stvoreno tako i da je nama sada "prirodno" stanje. Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd? Prolaznost nema nikakvog smisla.


Kao sto covjek kaze: smrt, kraj daje fokus i svrhu zivotu, motivaciju i potrebu da uradis nesto, da stvari zavrsis stvari - sad, ne sutra, da volis danas, ne sutra... Da je covjek vjecan, zasto uopste ustati sutra, kad ima vremena. Vjecnost, iz perspektive covjeka, nema smisla.

Ne bih rekao da sam religiozan, volim za sebe reci da sam duhovan, ali koncept patnje i nagrade, i vjecnog zivota 'na onom' svijetu mi jednostavno nema smisla.

Cak sta vise, idem do toga da prica o kazni i nagradi - je prica za ljude koji nisu svjesni sebe, okoline - prirode u kojoj zive i nisu svjesni Boga. Stavljam to pod 'spoznajom' i to je najnizi vid spoznaje. Visi vid spoznaje je da nema vjecnog zivota, da nema nagrade i patnje 'tamo'.
broj dva
Posts: 4536
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#202 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by broj dva »

razuman_covjek wrote:
njonjica wrote:Cemu stalne opomene, zasto je strah toliko vazan?
Jel galamite vi sto pricate, sto opominjete? Jel pjenite dok urlate?
Zasto to radite?
Opomene su stalne jer je ulog velik. Nema popravnog. To za galamu umisljas sebi.
----
Osim ako si recimo budista i vjerujes u reinkarnaciju, onda polazes popravni dok ne polozis...
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#203 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by almir90 »

Ka'e čo'jk da zna šta sve ima tamo na drugom svijetu, valjda bili pa se vratili, il' šta već. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
triiksa
Posts: 172
Joined: 12/02/2015 12:01

#204 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by triiksa »

razuman_covjek wrote:U sustini su ljudi koji nece da vjeruju VEOMA oholi ali nisu toga ni svjesni. Teze poput: "Ja nisam trazio da budem stvoren" itd su pravo ogledalo te oholosti. Pa druze, ako nisi trazio onda se samounisti. Budi dosljedan do kraja. Ali jok. Vole oni ovaj zivot i svidjaju im se sve blagodati koje je Gospodar Uzviseni stvorio. Ali nece da odaju priznanje da je On to stvorio. Oni znaju kako je to trebalo bolje da se stvori. Samo je mali problemcic sto ne mogu ni da sebi pomognu kada ih kakva mala nevolja zadesi. Ako ovo nije oholost onda ne znam sta je. :-D
Ovaj post dokazuje da je sa određenom vrstom vjernika bilo kakav dijalog i rasprava besmislena. Njihova logika je više u domenu psihijatrije nego religije.
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#205 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Ludzak »

razuman_covjek wrote:
Dope_Man wrote:Haj nam ti zaxone reci ono sto ''razuman_covjek'' nije zelio odgovoriti:

Sta ces raditi tu citavu vjecnost u tom raju, kako ces provoditi vjecnost.. sta ce ti biti uopste motivacija da zivis kad nemas nikakvog problema, a nemas TV ni internet da ubijes vrijeme. Kad vec postoji, hajd nam reci kako ces tamo zivjeti, pa mozda se i mi potrudimo da prodjemo taj test (mada bi bog vec trebalo da sve zna, pa djaba testira, al haj).
Vidjeh da me prozivas pa rekoh da nadjem vremena da odgovorim. Pitanje je poprilicno plitko ali hajde.

Vec sam rekao da je vrijeme stvoreno tako i da je nama sada "prirodno" stanje. Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd? Prolaznost nema nikakvog smisla.

Navodis da u raju nema ni TV ni internet itd. Pa druze tamo imas sve sto zaselis. Ako zelis internet ili TV pa samo zatrazis. Zelis da Bog stvori jedan dunjaluk za tebe sa nekim stvorenjima na njemu. Zatrazi. Ako zelis zene i pice i dernek onda samo zazelis. Kontas. Tamo ima sve. Mogu ti i ovako odgovoriti. Mozda ce Bog napraviti da se hemikalije nikada ne izbalansiraju tako da sretni momenti traju uvijek.

Zar nije cool da se mozes druziti sa Gospodarom svemira. Tvorcem zakona fizike. Da ga mozes pitati sta pozelis. To se mora zasluziti a test je veoma jednostavan i kratak.

Moras shvatiti da je Gospodar dao covjeku IZUZETNO visok polazaj. Veci od meleka/andjela koji su bezgrijesni. Cast je biti covjek. A ne znamo koja ce sve stvorenja Gospodar stvoriti i koja su vec stvorena.

Nevjernici misle da razmisljaju duboko ali u sustini su jako povrsni.
Taj tvoj uzvišeni i nije toliko svemoguć. Negdje je uveliko zaglibio čim te je stvorio takvog.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#206 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by irac300 »

Kad vehabije sa 5 zuba, od kojih su 4 pokvarena, krenu da objašnjavaju slike dženeta. Tačno bih sam sebi puc'o u nogu.
User avatar
LSD
Posts: 27250
Joined: 24/07/2007 08:26

#207 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by LSD »

Dope_Man wrote:I gje je i dalje tu logika toga da on nekako postoji, a nije stvoren? Otkud on? Zasto on moze da postoji, kao magicno bice izvan svih zakona fizike, potpuno svjesno i sa supermocima, tek tako, a hrpa nesvjesne materije od koje je svemir sastavljen ne moze? Kako je to prvo lakse za prihvatiti? Ah da, ono je blize zastitnickoj ocinskoj figuri.
:-) :lol: kakva pitanja

Bez uvrede druže, ali ovakva pitanja jasno ukazuju da imaš spoznaju i poimaje Boga na nivou djece iz vrtića Dunja :mrgreen:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#208 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Anestezija »

irac300 wrote:Kad vehabije sa 5 zuba, od kojih su 4 pokvarena, krenu da objašnjavaju slike dženeta. Tačno bih sam sebi puc'o u nogu.
do jucer svi narkići bili :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#209 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by fatamorgana »

razuman_covjek wrote:
fatamorgana wrote:
razuman_covjek wrote:
....Navodis da u raju nema ni TV ni internet itd. Pa druze tamo imas sve sto zaselis. Ako zelis internet ili TV pa samo zatrazis. Zelis da Bog stvori jedan dunjaluk za tebe sa nekim stvorenjima na njemu. Zatrazi. Ako zelis zene i pice i dernek onda samo zazelis. Kontas. Tamo ima sve. ....
Ako zatražim zvEzde Granda hoću li i njih dobiti?
Mozes traziti i ligu prvaka...
Znači u raju vlada hedonizam do bola .... što neko reče "pokvarena mašta i prljave strasti", žene, piće, derneci kako ti obećavaš, pa ko može da odbije takvu ponudu?
Rijetki .... :kravata:
Last edited by fatamorgana on 25/11/2016 16:05, edited 1 time in total.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#210 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by raoul duke »

irac300 wrote:Kad vehabije sa 5 zuba, od kojih su 4 pokvarena, krenu da objašnjavaju slike dženeta. Tačno bih sam sebi puc'o u nogu.
Zalosno ali istinito. Opet sigurni su u svoju spoznaju Boga jer im duvaju vjetar u ledja kako politicki tako i religijski uhljebi.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#211 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Dope_Man »

LSD wrote:
Dope_Man wrote:I gje je i dalje tu logika toga da on nekako postoji, a nije stvoren? Otkud on? Zasto on moze da postoji, kao magicno bice izvan svih zakona fizike, potpuno svjesno i sa supermocima, tek tako, a hrpa nesvjesne materije od koje je svemir sastavljen ne moze? Kako je to prvo lakse za prihvatiti? Ah da, ono je blize zastitnickoj ocinskoj figuri.
:-) :lol: kakva pitanja

Bez uvrede druže, ali ovakva pitanja jasno ukazuju da imaš spoznaju i poimaje Boga na nivou djece iz vrtića Dunja :mrgreen:
Dakle bog nije bice koje je svjesno, ima supermoci da radi sta hoce i postoji sam od sebe oduvjek i zauvjek?
OK, objasni ga ti bolje onda, nauci nas o tom bogu. Oprosti sto sam pogrijesio, malo je moja slika boga zasnovana na knjigama koje je doticni navodno sam pisao, ali ti izgleda imas bolji opis? Da cujemo.
User avatar
LSD
Posts: 27250
Joined: 24/07/2007 08:26

#212 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by LSD »

Dope_Man wrote:
LSD wrote:
Dope_Man wrote:I gje je i dalje tu logika toga da on nekako postoji, a nije stvoren? Otkud on? Zasto on moze da postoji, kao magicno bice izvan svih zakona fizike, potpuno svjesno i sa supermocima, tek tako, a hrpa nesvjesne materije od koje je svemir sastavljen ne moze? Kako je to prvo lakse za prihvatiti? Ah da, ono je blize zastitnickoj ocinskoj figuri.
:-) :lol: kakva pitanja

Bez uvrede druže, ali ovakva pitanja jasno ukazuju da imaš spoznaju i poimaje Boga na nivou djece iz vrtića Dunja :mrgreen:
Dakle bog nije bice koje je svjesno, ima supermoci da radi sta hoce i postoji sam od sebe oduvjek i zauvjek?
OK, objasni ga ti bolje onda, nauci nas o tom bogu. Oprosti sto sam pogrijesio, malo je moja slika boga zasnovana na knjigama koje je doticni navodno sam pisao, ali ti izgleda imas bolji opis? Da cujemo.
Slika Boga, veliš :shock:

Takve konstatacije može iznijeti samo malodobna ili osoba narušenog mentalnog zdravlja

Odbijam povjerovati da je nešto od to dvoje ovdje slucaj.


I na koncu, forum deinitivno nije mjesto gdje se postavljaju takva pitanja ;-) i još da tražiš odgovoree na to :lol: to se buraz izucava godinama na islamskim fakultetima, tekijama, mesdžidima, džamijama itd ;-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#213 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by HAVANA »

razuman_covjek wrote:
Dope_Man wrote:Haj nam ti zaxone reci ono sto ''razuman_covjek'' nije zelio odgovoriti:

Sta ces raditi tu citavu vjecnost u tom raju, kako ces provoditi vjecnost.. sta ce ti biti uopste motivacija da zivis kad nemas nikakvog problema, a nemas TV ni internet da ubijes vrijeme. Kad vec postoji, hajd nam reci kako ces tamo zivjeti, pa mozda se i mi potrudimo da prodjemo taj test (mada bi bog vec trebalo da sve zna, pa djaba testira, al haj).
Vidjeh da me prozivas pa rekoh da nadjem vremena da odgovorim. Pitanje je poprilicno plitko ali hajde.

Vec sam rekao da je vrijeme stvoreno tako i da je nama sada "prirodno" stanje. Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd? Prolaznost nema nikakvog smisla.

Navodis da u raju nema ni TV ni internet itd. Pa druze tamo imas sve sto zaselis. Ako zelis internet ili TV pa samo zatrazis. Zelis da Bog stvori jedan dunjaluk za tebe sa nekim stvorenjima na njemu. Zatrazi. Ako zelis zene i pice i dernek onda samo zazelis. Kontas. Tamo ima sve. Mogu ti i ovako odgovoriti. Mozda ce Bog napraviti da se hemikalije nikada ne izbalansiraju tako da sretni momenti traju uvijek.

Zar nije cool da se mozes druziti sa Gospodarom svemira. Tvorcem zakona fizike. Da ga mozes pitati sta pozelis. To se mora zasluziti a test je veoma jednostavan i kratak.

Moras shvatiti da je Gospodar dao covjeku IZUZETNO visok polazaj. Veci od meleka/andjela koji su bezgrijesni. Cast je biti covjek. A ne znamo koja ce sve stvorenja Gospodar stvoriti i koja su vec stvorena.

Nevjernici misle da razmisljaju duboko ali u sustini su jako povrsni.
E jes ti ih izbalansiro.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#214 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by Ajatolah_ »

razuman_covjek wrote: Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd?
Na osnovu čega uopće polaziš od premise da život ima svrhu i smisao?
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#215 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

Horcrux wrote:
razuman_covjek wrote:
Dope_Man wrote:Haj nam ti zaxone reci ono sto ''razuman_covjek'' nije zelio odgovoriti:

Sta ces raditi tu citavu vjecnost u tom raju, kako ces provoditi vjecnost.. sta ce ti biti uopste motivacija da zivis kad nemas nikakvog problema, a nemas TV ni internet da ubijes vrijeme. Kad vec postoji, hajd nam reci kako ces tamo zivjeti, pa mozda se i mi potrudimo da prodjemo taj test (mada bi bog vec trebalo da sve zna, pa djaba testira, al haj).
Vidjeh da me prozivas pa rekoh da nadjem vremena da odgovorim. Pitanje je poprilicno plitko ali hajde.

Vec sam rekao da je vrijeme stvoreno tako i da je nama sada "prirodno" stanje. Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd? Prolaznost nema nikakvog smisla.


Kao sto covjek kaze: smrt, kraj daje fokus i svrhu zivotu, motivaciju i potrebu da uradis nesto, da stvari zavrsis stvari - sad, ne sutra, da volis danas, ne sutra... Da je covjek vjecan, zasto uopste ustati sutra, kad ima vremena. Vjecnost, iz perspektive covjeka, nema smisla.

Ne bih rekao da sam religiozan, volim za sebe reci da sam duhovan, ali koncept patnje i nagrade, i vjecnog zivota 'na onom' svijetu mi jednostavno nema smisla.

Cak sta vise, idem do toga da prica o kazni i nagradi - je prica za ljude koji nisu svjesni sebe, okoline - prirode u kojoj zive i nisu svjesni Boga. Stavljam to pod 'spoznajom' i to je najnizi vid spoznaje. Visi vid spoznaje je da nema vjecnog zivota, da nema nagrade i patnje 'tamo'.
Logika ti je vrlo pogresna. Kako moze kraj/smrt davati motivaciju da se trudis i da uradis nesto? Upravo suprotno. Jedino je logicno da te to moze demotivisati. Ustvari, mozda te moze motivisati da se prepustis strastima i da maksimiziras svoje uzitke za to kratko vrijeme dok si tu. Mislim da vecina nevjernika upravo to i radi na ovom svijetu.

Koncept patnje i nagrade je neophodan ukoliko zelimo da postignemo pravednost. Inace bi ovaj zivot bio jako nepravedan jer oni koji su cinili zlo drugima bi prosli nekaznjeno. Naravno da kazna i nagrada ima smisla. Pa koliko puta na ovom svijetu prizivamo pravdu.
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#216 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

broj dva wrote:
razuman_covjek wrote:
njonjica wrote:Cemu stalne opomene, zasto je strah toliko vazan?
Jel galamite vi sto pricate, sto opominjete? Jel pjenite dok urlate?
Zasto to radite?
Opomene su stalne jer je ulog velik. Nema popravnog. To za galamu umisljas sebi.
----
Osim ako si recimo budista i vjerujes u reinkarnaciju, onda polazes popravni dok ne polozis...
Pitanje je bilo zasto ljudi prijete kaznom i strahom. Ja sam odgovorio zasto. To nema veze sa budistima jer koliko ja znam oni to i ne radi. Tako ti je komentar blago receno nidje veze. :D
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#217 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

triiksa wrote:
razuman_covjek wrote:U sustini su ljudi koji nece da vjeruju VEOMA oholi ali nisu toga ni svjesni. Teze poput: "Ja nisam trazio da budem stvoren" itd su pravo ogledalo te oholosti. Pa druze, ako nisi trazio onda se samounisti. Budi dosljedan do kraja. Ali jok. Vole oni ovaj zivot i svidjaju im se sve blagodati koje je Gospodar Uzviseni stvorio. Ali nece da odaju priznanje da je On to stvorio. Oni znaju kako je to trebalo bolje da se stvori. Samo je mali problemcic sto ne mogu ni da sebi pomognu kada ih kakva mala nevolja zadesi. Ako ovo nije oholost onda ne znam sta je. :-D
Ovaj post dokazuje da je sa određenom vrstom vjernika bilo kakav dijalog i rasprava besmislena. Njihova logika je više u domenu psihijatrije nego religije.
Mozes li napisati vise sta je pogresno u postu? Vjerovatno te je nesto posebno dotaklo.
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#218 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

Ludzak wrote:
razuman_covjek wrote:
Dope_Man wrote:Haj nam ti zaxone reci ono sto ''razuman_covjek'' nije zelio odgovoriti:

Sta ces raditi tu citavu vjecnost u tom raju, kako ces provoditi vjecnost.. sta ce ti biti uopste motivacija da zivis kad nemas nikakvog problema, a nemas TV ni internet da ubijes vrijeme. Kad vec postoji, hajd nam reci kako ces tamo zivjeti, pa mozda se i mi potrudimo da prodjemo taj test (mada bi bog vec trebalo da sve zna, pa djaba testira, al haj).
Vidjeh da me prozivas pa rekoh da nadjem vremena da odgovorim. Pitanje je poprilicno plitko ali hajde.

Vec sam rekao da je vrijeme stvoreno tako i da je nama sada "prirodno" stanje. Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd? Prolaznost nema nikakvog smisla.

Navodis da u raju nema ni TV ni internet itd. Pa druze tamo imas sve sto zaselis. Ako zelis internet ili TV pa samo zatrazis. Zelis da Bog stvori jedan dunjaluk za tebe sa nekim stvorenjima na njemu. Zatrazi. Ako zelis zene i pice i dernek onda samo zazelis. Kontas. Tamo ima sve. Mogu ti i ovako odgovoriti. Mozda ce Bog napraviti da se hemikalije nikada ne izbalansiraju tako da sretni momenti traju uvijek.

Zar nije cool da se mozes druziti sa Gospodarom svemira. Tvorcem zakona fizike. Da ga mozes pitati sta pozelis. To se mora zasluziti a test je veoma jednostavan i kratak.

Moras shvatiti da je Gospodar dao covjeku IZUZETNO visok polazaj. Veci od meleka/andjela koji su bezgrijesni. Cast je biti covjek. A ne znamo koja ce sve stvorenja Gospodar stvoriti i koja su vec stvorena.

Nevjernici misle da razmisljaju duboko ali u sustini su jako povrsni.
Taj tvoj uzvišeni i nije toliko svemoguć. Negdje je uveliko zaglibio čim te je stvorio takvog.
Kakvog? Je l' ovo argument tipa "vidi mu glave". :D
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#219 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

fatamorgana wrote: Znači u raju vlada hedonizam do bola .... što neko reče "pokvarena mašta i prljave strasti", žene, piće, derneci kako ti obećavaš, pa ko može da odbije takvu ponudu?
Rijetki .... :kravata:
Nista ja ne obecavam. Nikakav to nije hedonizam jer uzivanje je tek sporedna stvar tu.

Ponudu na svoju zalost mnogi odbijaju. Misle da su pametni.
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#220 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

HAVANA wrote:
razuman_covjek wrote:
Dope_Man wrote:Haj nam ti zaxone reci ono sto ''razuman_covjek'' nije zelio odgovoriti:

Sta ces raditi tu citavu vjecnost u tom raju, kako ces provoditi vjecnost.. sta ce ti biti uopste motivacija da zivis kad nemas nikakvog problema, a nemas TV ni internet da ubijes vrijeme. Kad vec postoji, hajd nam reci kako ces tamo zivjeti, pa mozda se i mi potrudimo da prodjemo taj test (mada bi bog vec trebalo da sve zna, pa djaba testira, al haj).
Vidjeh da me prozivas pa rekoh da nadjem vremena da odgovorim. Pitanje je poprilicno plitko ali hajde.

Vec sam rekao da je vrijeme stvoreno tako i da je nama sada "prirodno" stanje. Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd? Prolaznost nema nikakvog smisla.

Navodis da u raju nema ni TV ni internet itd. Pa druze tamo imas sve sto zaselis. Ako zelis internet ili TV pa samo zatrazis. Zelis da Bog stvori jedan dunjaluk za tebe sa nekim stvorenjima na njemu. Zatrazi. Ako zelis zene i pice i dernek onda samo zazelis. Kontas. Tamo ima sve. Mogu ti i ovako odgovoriti. Mozda ce Bog napraviti da se hemikalije nikada ne izbalansiraju tako da sretni momenti traju uvijek.

Zar nije cool da se mozes druziti sa Gospodarom svemira. Tvorcem zakona fizike. Da ga mozes pitati sta pozelis. To se mora zasluziti a test je veoma jednostavan i kratak.

Moras shvatiti da je Gospodar dao covjeku IZUZETNO visok polazaj. Veci od meleka/andjela koji su bezgrijesni. Cast je biti covjek. A ne znamo koja ce sve stvorenja Gospodar stvoriti i koja su vec stvorena.

Nevjernici misle da razmisljaju duboko ali u sustini su jako povrsni.
E jes ti ih izbalansiro.
Jos jedan tipa "vidi mu glave". :D
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#221 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

Vidim da se ovdje neki, vjerovatno nevjernici, ismijavaju ljudima koji nemaju zube ili imaju pokvarene zube. Takodjer se ismijavaju ljudima koji su prosli kroz pakao droge itd. To je taj kompleks vise vrijednosti: "Ja da se klanjam tamo nekom bogu"...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#222 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by HAVANA »

Ma jarane,svoj ti poso...al ovo isto vic.Halali. :D
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#223 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

Ajatolah_ wrote:
razuman_covjek wrote: Kad bolje razmislis vise smisla ima vjecnost jer koja je svrha postojanja ako je ogranicena tj. ako ima svoj kraj. Zasto onda uopste zivjeti kada znas da ces nestati? Radi nekih kratkorocnih uzivanja itd?
Na osnovu čega uopće polaziš od premise da život ima svrhu i smisao?
Na osnovu svog promisljanja i obzervacija sam zakljucio da svijet i ovaj komplekni sistem nije nastao sam od sebe. Potpuno racionalno razmisljanje vise ukazuje na postojanje Stvorioca nego na njegovo nepostojanje. Cisto statisticki gledano. Ali prihvatam da neki ljudi imaju neke druge teorije tj. da su manje racionalni. Nakon toga sam zakljucio da bi bilo neracionalno da onaj koji dizajnira ovakav sistem (mikro i makro kosmos) nema neku veci cilj i svrhu iza njega.
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#224 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by razuman_covjek »

HAVANA wrote:Ma jarane,svoj ti poso...al ovo isto vic.Halali. :D
Ma ja, svako svoj poso. Tako i treba. Ili kako se kaze u Kur'anu "i čekajte, i mi ćemo čekati!”.

Tako je vjerovatno i onima prije 1400 godina zvucalo kao vic kada im je receno da ce biti ponovo stvoreni nakon sto im kosti istrunu. Danas znamo da je tako nesto moguce (DNK). Hocu da ti kazem da ako ti nesto zvuci kao vic pa mozda je do tebe. Halali i ti :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#225 Re: SMRT i SVRHA!!! Nemoj reći da nisi bio opomenut!!

Post by HAVANA »

A sta te ba boli kurac sta je bilo prije 1400 godina?Zivi.Ne boj se,bice to sve...kako ce bit.Niko to ne zna.Zivi,umri i jebaji ga.Daj da mi je lijepo dok zivim ? A poslije,ko mu jebe mater.Kaki ba dzeneti i dzehenemi i kurci.Trla baba lan...
Post Reply