Smogovci...ZBOR

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Bobi
Forum administrator
Posts: 32401
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1 Smogovci...ZBOR

Post by Bobi »

Evo...mislim...nismo mi regija ...ali uvijek policija u Njemachkoj pita "Da li je Zenica republika" :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#2

Post by pitt »

Trazim naplatu autorskih prava :D:D:D
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#3

Post by havetinja »

zenica je cudno mjesto. mozes provest 10 godina na hamidi i opet ostat...:D...junfer :-)
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#4

Post by St.Germain »

sta je ovo, Zenicani, hajmo ba

nije valjda da ovdje nikog iz tog grada osim Bobija :roll: ?
V
Posts: 240
Joined: 15/08/2004 01:08

#5

Post by V »

Imam ja rodbine u Zenici, tamo su sa stanom, a preko vikenda idu familiji u Sa. Znas kako su slozni, svi zive skupa u jednom hotelu, KDP, PKD... tako nesto :D



(sajim se majo ;) )
obicna
Posts: 43
Joined: 17/03/2004 10:46

#6

Post by obicna »

Imam ja zivim na 8-mom :-)
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#7

Post by Prince »

Ma Zenica ima dušu, koliko god mi nekad krivo bude na njih, nekad su mi i dragi. Imam dosta razloga :( ... :)
robijasi
Posts: 6
Joined: 07/10/2004 17:19
Location: Zenica(juzni front)
Contact:

#8

Post by robijasi »

zenica je zakon!!!!!!!!
limvo likce
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#9 Re: Smogovci...ZBOR

Post by Kaiser »

Bobi wrote:Evo...mislim...nismo mi regija ...ali uvijek policija u Njemachkoj pita "Da li je Zenica republika" :D
Nazalost, Svabe Zenicu jedino po tome i poznaju. Kao i mnogi mnogi drugi...

Sarajevo-Bascarsija, Mostar-Stari Most, Tuzla-so, Zenica-KPD

Ne znam za vas, ali meni je zatvora i te price vise pun klinac. Kad sam bio manji to nam je (djeci) nekako bilo zanimljivo, mislim Zenica blues i to, ali sada mi je vise stvarno dodijalo kada moj rodni grad jedino vezu uz to, i uz Blatusu, kriminal i slicna sr***. Hoce li se to vise ikada promijeniti? Ja sam jos od malih nogu navijac Celika, ali mi je i Robijasa i njihove "ikonografije" i pjesama i svega pun klinac :x :x :x

Smogovci, kad cemo se trznuti?
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#10 Re: Smogovci...ZBOR

Post by manijak1 »

Bobi wrote:Evo...mislim...nismo mi regija ...ali uvijek policija u Njemachkoj pita "Da li je Zenica republika" :D
:oops: Ja to nisam čuo :oops: .
Bio sam u KPD Zenica puna 24 sata :D :D ali kao posmatrač :D :D .
Sviđa mi se šetalište od mosta do stadiona :D :D ima vazda šetačica :D :D koje izgledaju kao da nisu iz Zenice :D :D
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#11

Post by housewife »

Zenica ima najljepši park u BiH, ima lijepo šetalište i svašta nešto. Ljudi su fini, i samo da Željezara proradi, biće baš lijepo.
Sarajevo valja samo ako živiš na relaciji Baščaršija - Marin dvor. (Probala sam pa znam) A, pored svih znamenitosti, uvijek je bilo poznato i po džeparenju i sličnim pojavama.
Svako najviše voli svoj grad.
ja sam
Posts: 44
Joined: 03/02/2005 20:27

#12

Post by ja sam »

hahahahahahahha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#13

Post by iceman ze »

Ja vec tri godine zivim u SA, koji je lijep sam po sebi, ali zivim za dan kada cu se vratiti u svoju Zenicu.

Uz pjesmu ''Da mi je osjetiti jos jedanput zeljezarin miris dima.....'' :-D
memoria1733
Posts: 23
Joined: 05/03/2005 07:52
Location: Galveston
Contact:

#14

Post by memoria1733 »

Prince I definitely think just like you.
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#15

Post by MrSini »

zenica je cudno mjesto. mozes provest 10 godina na hamidi i opet ostat...Very Happy...junfer Roll
:lol:
Istina.
HOOLIGANS
Posts: 91
Joined: 28/06/2003 00:00

#16 Re: Smogovci...ZBOR

Post by HOOLIGANS »

Kaiser wrote:
Bobi wrote:Evo...mislim...nismo mi regija ...ali uvijek policija u Njemachkoj pita "Da li je Zenica republika" :D
Nazalost, Svabe Zenicu jedino po tome i poznaju. Kao i mnogi mnogi drugi...

Sarajevo-Bascarsija, Mostar-Stari Most, Tuzla-so, Zenica-KPD

Ne znam za vas, ali meni je zatvora i te price vise pun klinac. Kad sam bio manji to nam je (djeci) nekako bilo zanimljivo, mislim Zenica blues i to, ali sada mi je vise stvarno dodijalo kada moj rodni grad jedino vezu uz to, i uz Blatusu, kriminal i slicna sr***. Hoce li se to vise ikada promijeniti? Ja sam jos od malih nogu navijac Celika, ali mi je i Robijasa i njihove "ikonografije" i pjesama i svega pun klinac :x :x :x

Smogovci, kad cemo se trznuti?
ROBIJASI su jedan od svjetlih primjera ZENICE
A ne znam sta ti to imas protiv nase IKONGRAFIJE
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#17

Post by nineac »

Ma zenicu uvjek vezu za KPD, ali zenica je sa sarajevom prije rata imala najjacu rok scenu, i dosta drugih stvari koje su jedinstvene zenici.
I sarajevo je poznato po sibicarenju, ciglama i sl, pa jebiga sta ces.
Valjda ce se zenica trznuti. Ja sam u USA,a li iz ove perspekticve, najradije bi kada magistriram da se vrnem u svoj grad! I tako ce i biti.
mexx25
Posts: 226
Joined: 20/06/2005 22:13
Location: ZE

#18

Post by mexx25 »

Kad sam iso prosle godine u njemacku i bio u gradu GELSENKIRCHEN-u i bio ja dva mjeseca tami i kreno negdje u po bjela dana taman da se popnem na autoput A2 blizu SCHALKE stadiona kad ono ima kruzni tok sabracaja i tamo 6 Tabli po 2 kvadrata partnerski gradovi grada Gelsenkirchena.
Kako ono kruzim po to kruznom toku kad i ZENICA BIH PARTNER STATD od Gelsenkirchena tabla 2 kvadrata velika u po njemacke u po grada jos blizu Schalke stadiona
Tog trenutka parkiram auto blizu i izadjem da bas to vidim jel to to kad ono stvarno jest
Srce puca kontam ja hajd ti A....kuci jebes njemacku
http://www.voluntario.de/tour/
http://www.gelsenkirchen.de/Touristik/S ... taedte.asp
mexx25
Posts: 226
Joined: 20/06/2005 22:13
Location: ZE

#19

Post by mexx25 »

Kad sam iso prosle godine u njemacku i bio u gradu GELSENKIRCHEN-u i bio ja dva mjeseca tamo i kreno negdje u po bjela dana,taman da se popnem na autoput A2 blizu SCHALKE stadiona kad ono ima kruzni tok sabracaja i tamo 6 Tabli po 2 kvadrata partnerski gradovi grada Gelsenkirchena.
Kako ono kruzim po to kruznom toku kad i ZENICA BIH PARTNER STATD od Gelsenkirchena tabla 2 kvadrata velika u po njemacke u po grada jos blizu Schalke stadiona
Tog trenutka parkiram auto blizu i izadjem da bas to vidim jel to to kad ono stvarno jest
Srce puca kontam ja hajd ti A....kuci jebes njemacku
http://www.voluntario.de/tour/
http://www.gelsenkirchen.de/Touristik/S ... taedte.asp
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#20

Post by _BosanaC »

Da mi je jos Kamberovice i ona setalista kraj Bosne preseliti u Sarajevo... al kako da je blizu Hrasnom ili Grbavici... :roll:
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#21

Post by Santos »

Zenicani jedna molba.Volio bi znat sta je sa Mirsom i Bilim iz Zenice.Znam da ima Mirsi i Bilih pun kurac ova dvojica su mi haveri prije rata od tada nisam nista cuo od njih.Mirso je sad negdje 40kuka Bili nesto mladzi.Mirso je lud bio 100 posto Bili ima sestru .To je sto znam bio sam kod njih u Zenici al se nesjecam koje je naselje bilo jebajiga.Kaze Mirso ja sam vam uveo telefone u sarajvu.On kopo kanalice bio u centralnom.Spuca frajer uciteljicu na moru jogurtom na sred plaze.Ja ga pitam sto je opali kaze kurci se.
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#22 Re: Smogovci...ZBOR

Post by xape »

HOOLIGANS wrote: ROBIJASI su jedan od svjetlih primjera ZENICE
:lol: :lol: :lol: :lol:
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#23

Post by xape »

_BosanaC wrote:Da mi je jos Kamberovice i ona setalista kraj Bosne preseliti u Sarajevo... al kako da je blizu Hrasnom ili Grbavici... :roll:
Ne moze!! :)
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#24

Post by xape »

iceman ze wrote:Ja vec tri godine zivim u SA, koji je lijep sam po sebi, ali zivim za dan kada cu se vratiti u svoju Zenicu.

Uz pjesmu ''Da mi je osjetiti jos jedanput zeljezarin miris dima.....'' :-D
znam tacno na sta mislis,skoro pa svaki vikend sam kuci :)
da se obidju lokalne kafane :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by _BosanaC »

Sta sam samo noci s gitarom na Kamberovicima proveo :roll: U Muhu par piva, pa Galerija, pa Stari sat, pa onda ona trafika pored Muhe, uzme se vina, pa na Kamberovice :)
Post Reply