SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#19826 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

Ericha100 wrote:Muči me frizz. Kosa mi se nakon sušenja napuše i izgleda bezveze. Inače je ravna i sjajna sama od sebe, ako je isfeniram ili nešto. Ali ne znam rukovati četkama i fenirati samoj sebi kosu, pa tražim neko lakše rješenje, samo da zagladi dlaku i ukloni taj "elektricitet." :roll:
pa kupi nesto od balea-inih proizvoda, odnosno sprejeva protiv frizza sto se ne ispiraju...meni uglavnom su dobri i uopste oni gliss kur regeneratori sto se ne ispiraju nego samo naneses na vlaznu kozu.

nekad je bio i nivea-in sprej bas za tu namjenu potrazi u dm-u.

inace za feniranje je potrebna dobra cetka i praksa. ja ne vjerujem u te magicne cetke, jer da su tako dobre ne bi frizeri i dalje fen i obicne cetke koristili nego bi nabavili svi to jer bi im olaksalo posao, jel...tako da lagano kupis koji proizvod i vjezbas se feniranje. :)
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#19827 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

cendlerbing wrote:
Ako je zamazes necim, uprljaces je.
Ne znam ni ja fenirati sebi kosu ali nakon sto je prosusim tako da ostane samo vlazna, onda je sirokom cetkom, znaci ne okruzglom nego samo sirokom iznutra susim i na kraju ispadne skroz ravna i mirna, pa eto, ne znam jesi li to probala.
Nisam sigurna na kakvu četku misliš, ovako nešto? Probala sam s par, ali treba naći adekvatnu četku, da ne stvara dodatni elektricitet.
male_okice wrote: pa kupi nesto od balea-inih proizvoda, odnosno sprejeva protiv frizza sto se ne ispiraju...meni uglavnom su dobri i uopste oni gliss kur regeneratori sto se ne ispiraju nego samo naneses na vlaznu kozu.

nekad je bio i nivea-in sprej bas za tu namjenu potrazi u dm-u.

inace za feniranje je potrebna dobra cetka i praksa. ja ne vjerujem u te magicne cetke, jer da su tako dobre ne bi frizeri i dalje fen i obicne cetke koristili nego bi nabavili svi to jer bi im olaksalo posao, jel...tako da lagano kupis koji proizvod i vjezbas se feniranje. :)
Meni ti proizvodi ne pomažu, a imam već rutinu s proizvodima s kojima sam zadovoljna, ali nisu za frizz. Većinom koristim dobra i kvalitetna hladno prešana ulja za svoj tip kose i to mi je dovoljno.

Ne znam, kupovala sam i četke i peglu i na kraju nije to bio uspjeh. Četke nisam nikada naučila koristiti, niti ću izgleda, a peglu sam prodala neupaljenu nijednom. Prvo imam baš dugu kosu, preko pola leđa i samo dok je operem i odradim generalni dio s njegom, izgubim sat i po na nju, plus sušenje i onda ne ostaje stvarno još nekog velikog vremena koje sam spremna investirati na kosu. :mrgreen: Četka vala i kad bi imalo djelovala, meni bi bilo dosta. Nosila bih je sa sobom svuda i češljala. Ha ja. :lol:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#19828 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

ja predlazem onda sisanje na kratko i ljepota. ili da ides sedmicno 2x frizeru na pranje i feniranje i gotovo. :oops:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#19829 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by cendlerbing »

Ericha100 wrote: Nisam sigurna na kakvu četku misliš, ovako nešto? Probala sam s par, ali treba naći adekvatnu četku, da ne stvara dodatni elektricitet.
Upravo takva, ja koristim najjeftiniju verziju iz DM-a, crna cetka i nemam problema sa proizvodnjom struje iz kose :D
Imam i ja puno kose i apsolutno te razumijem. Isprobala sam peglanja, uvijanja, pletenja u pletenicu i skontala da je najljepse uz najmanje vremena ovako kako sam ti napisala. Naravno, moras imati jak fen da bi sve to imalo efekta. Slab fen za dugu i gustu kosu je strasan gubitak vremena i zivaca, plus ce te zaboljeti ruka drzeci ga i kosa ti nece liciti ni na sta.
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#19830 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

cendlerbing wrote: Upravo takva, ja koristim najjeftiniju verziju iz DM-a, crna cetka i nemam problema sa proizvodnjom struje iz kose :D
Imam i ja puno kose i apsolutno te razumijem. Isprobala sam peglanja, uvijanja, pletenja u pletenicu i skontala da je najljepse uz najmanje vremena ovako kako sam ti napisala. Naravno, moras imati jak fen da bi sve to imalo efekta. Slab fen za dugu i gustu kosu je strasan gubitak vremena i zivaca, plus ce te zaboljeti ruka drzeci ga i kosa ti nece liciti ni na sta.
Probat ću tako s tom. Ima mi logike da bi moglo funkcionisati. :lol: Upravu si to za fen. Mislim da mi je ovaj loš. Imam neki Philips i nisam zadovoljna, prevelik mu je otvor na onom produžetku.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#19831 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by cendlerbing »

Ericha100 wrote:
Probat ću tako s tom. Ima mi logike da bi moglo funkcionisati. :lol: Upravu si to za fen. Mislim da mi je ovaj loš. Imam neki Philips i nisam zadovoljna, prevelik mu je otvor na onom produžetku.
Eto zeno, sama si skontala svoj problem :P mijenjaj fen
minimalno 2000 W, al pazi nije svaki fen sa 2000 W isto jak.U mene je Remington i prilicno sam zadovoljna. Ima i onaj nastavak suzeni, nista bez nastavka.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19832 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Imam i ja dugu kosu -- prosusi je samo fenom, kada je na pola suva --onda cetkom i fenom tretiraj samo kosu na tjemenu, zatim je svu umotaj u velckro rollers. Drzi ih neko vrijeme , onda skidaj i svaki taj dio prosusi jos sa cetkom. Uvijek da fen puse niz dlaku , vertikalno.

I na kraju medju dlanovima istrljaj styling cream i prodji kroz kosu

Image
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19833 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

supercali wrote:Nadjoh onu ruzu highlighter ili kako se vec zove jel normalno da cini mi se 180 grama kosta 120 maraka?
nadje li ti kad ovo sto trazis?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#19834 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by wewa »

ako vam se elektrise kosa, vjerovatno je suha. probajte je rjedje prati. ima veze i tekstilom koji koristite, sve osim prirodnih vlakana dodatno pogorsava naelektrisanost.

a i drvena cetka je zakon, ja je koristim 15ak godina - najlakse je naci u cm-u, imaju sad svoju proizvodnju.

moja je kosa turbo ravna, operem je, osusim, a cesljam naredno jutro.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19835 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

Michun wrote:
supercali wrote:Nadjoh onu ruzu highlighter ili kako se vec zove jel normalno da cini mi se 180 grama kosta 120 maraka?
nadje li ti kad ovo sto trazis?
Narucio iz vana
Dosla ova kutijica manje dodje od tigtove masti one cini mi se
Al eto bar sam obradovao sestru iako ne znam za sta sluzi
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19836 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

supercali wrote:
Michun wrote:
supercali wrote:Nadjoh onu ruzu highlighter ili kako se vec zove jel normalno da cini mi se 180 grama kosta 120 maraka?
nadje li ti kad ovo sto trazis?
Narucio iz vana
Dosla ova kutijica manje dodje od tigtove masti one cini mi se
Al eto bar sam obradovao sestru iako ne znam za sta sluzi
ahhh, to su tzv. guzne djidje ;)
skupo a ne znamo cemu sluzi :D
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19837 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Posto je moja draga forumska sestra iskljucila pp, moram ovako..
Hvala :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Na svemu, narocito na ovom uslikanom..Ostalo je predobro..Predobro me znas..Kako si znala da obozavam salove? BTW, odlicna ideja sa salom..Kraljica si.
Za ostale zene i ostale koji ponekad spihaju po temi, kraljica paleta...
Image
Jedini problem je kako je naceti? Tako mi je nesto zao spustiti cetkicu na sjene, a jedva cekam sutra...
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#19838 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

wow prelijepa

pokazi nam uradak :-D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#19839 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

Relativno brzo je stiglo. Za šest dana a poslano običnom poštom :shock:
Drago mi je da ti se dopada :kiss: vidiš da ta roza nije neka seljačka boja.

I slažem se sa bluemor-kom, daj da vidim te lijepe oke :)
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19840 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Nema sanse, paranoidna sam, mene nema nigdje na netu, osim ovdje, a i ovo cu ukinuti.
Osim toga preplakala sam jutro iz drugih razloga, imam crvenilo ispod desnog oka...
Kad budem sminkala nekog drugog, okacit cu. :D
Predivne su, ne truse se gotovo nimalo, odlicno se blendaju..Ovo danas prvi put je bilo sa Artdeco podlogom, sutra cu probati bez podloge da vidim koliko su trajne..
Zoya, tvoj je u novembru, ako stigne i ranije, ne zamjeri.
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#19841 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Divna je ova paleta. Odakle naručujete?
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19842 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Meni kupila Zoya za rodjendan :D :D :D :D :D sa neke njihove stranice za beauty ovisnike.
A ako se usudjujes, mozes naruciti sa cultofbeauty, platices je 75, plus jos 10tak postarine i 50tak raznih dadzbina, a mozda i ne platis PDV, carinu i ostalo ako si stvarnooooo sretna..Ja sam bila x puta, dok mi nisu otvorili jedan paket, pa drugi..Jedan sam vratila, drugi platila dadzbine i prestala kupovati sa cultofbeauty. Ima i na beautybayu, 50.80 €.
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#19843 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Prekomplikovano, preskupo. :lol: Očekivala sam da je tako, ali pomislih da se nešto nije promjenilo u međuvremenu.
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19844 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Promijenit ce se 2075 kad udjemo u EU, netom nakon sto se ona raspadne i svi pobjegnu iz nje.
A mozda je i bolje ovako, sparamo lovu pa cemo u shopping i onda nista necemo prijaviti. :D
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#19845 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red »

Ako je neka clanica zainteresovana za ove dvije Makeup revolution palete nek se javi u PP Image Image
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#19846 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Maybach »

Deep red wrote:Ako je neka clanica zainteresovana za ove dvije Makeup revolution palete nek se javi u PP Image Image
Ja pisala.
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19848 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Koliko ljepse izgleda prirodno, bez ikakve sminke..Da sredi obrve, ma moze i konturisati lice ali ovo sto ona radi je totalno pretjerivanje..tri sloja podloge-conclealera,bronzera, highlightera -sunce ugrije a ona se "rastopi". Iskreno, ne svidjaju mi se ni usne, ni eyeliner a ona vjerovatno misli da joj je to ono sto je uspjelo pored konturisanja..Gdje je prvo napravila cisto platno od lica, pa onda iskonturisala, pa naglasila konture, izbronzala, stavila rumenilo, highlighter. I perika, cini mi se da ima lijepu, zdravu kosu, dobro nije griva, ali jest ok kosa.
Radite li vi ovo ovako zene?
Meni je vrijeme za mackanje ujutro 20mins i jos pijem kafu uz to..Zna se desit ako sam pospana da zaboravim podlogu staviti, istina niko osim mene nije ni primjetio. Caffeine okolo ociju, Ordinary HA, sredim obrve, podloga, sjenilo, kremu za lice-ili neki primer, podloga, rumenilo, mascara, olovka za usne nekad, vecinom karmin-samo da dobiju usne malo boje (Charlotte Tilbury Matte Bond-omiljeni,sve druge sam zapostavila). Nekad stavima eyeliner, ako mi se ne zuri, najcesce petkom, uvijek smedji jer mi crni stoji k'o magarcu sedlo, imam sitne smedje oci i samo smedji eyeliner mi pristaje i to tankoo, sto tanje to bolje izgleda ili sasvim mali flick i kratak da mi istakne bademaste oci.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#19849 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

BJB wrote:Koliko ljepse izgleda prirodno, bez ikakve sminke..Da sredi obrve, ma moze i konturisati lice ali ovo sto ona radi je totalno pretjerivanje..tri sloja podloge-conclealera,bronzera, highlightera -sunce ugrije a ona se "rastopi". Iskreno, ne svidjaju mi se ni usne, ni eyeliner a ona vjerovatno misli da joj je to ono sto je uspjelo pored konturisanja..Gdje je prvo napravila cisto platno od lica, pa onda iskonturisala, pa naglasila konture, izbronzala, stavila rumenilo, highlighter. I perika, cini mi se da ima lijepu, zdravu kosu, dobro nije griva, ali jest ok kosa.
Radite li vi ovo ovako zene?
Meni je vrijeme za mackanje ujutro 20mins i jos pijem kafu uz to..Zna se desit ako sam pospana da zaboravim podlogu staviti, istina niko osim mene nije ni primjetio. Caffeine okolo ociju, Ordinary HA, sredim obrve, podloga, sjenilo, kremu za lice-ili neki primer, podloga, rumenilo, mascara, olovka za usne nekad, vecinom karmin-samo da dobiju usne malo boje (Charlotte Tilbury Matte Bond-omiljeni,sve druge sam zapostavila). Nekad stavima eyeliner, ako mi se ne zuri, najcesce petkom, uvijek smedji jer mi crni stoji k'o magarcu sedlo, imam sitne smedje oci i samo smedji eyeliner mi pristaje i to tankoo, sto tanje to bolje izgleda ili sasvim mali flick i kratak da mi istakne bademaste oci.
Kako si zadovoljna sa Ordinary, posebno caffeine(podjeljena su mišljenja na netu)?
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#19850 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

Ponosna vlasnica Zoeva sjenila i Charlotte Tilbury karmina :srce:

Od srca ti hvala, BJB sis :kiss: ovo je prelijepo.
Kako ću se samo nakarminisati i nasjeniti sutra :D

Image
Post Reply