SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19801 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zoya wrote:Šta će tebi to, respo? Žene, kupila sam Anastasia sjenila za oči. Aj em in lov.
je li ova Image ili nova Image?
A vise se ne usudjujem narucivati sa cultofbeauty jer carina prati sve grom ih ubio..
Dosla bi me 34 funte + postarina 0, na sto bi mi krvnici sa carine obracunali jos50-60 poreza, pdv- i taksi, sto bi me ispizdilo totalno.Tako da cu se sudrzati dok ne dodju malo bolja vremena.,

Joj, ja sam sebi zabranila da kupujem vise paleta, samo koristim onu Zoeva veliku, malu i UD Nakedsice sam zanemarila totalno, Kiko sjene ce mi se pokvariti da sam ih jedva i dotakla,Sephora vintage=predivne boje, pocela sam je malo dirati otkako nisam na odmoru.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19802 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

BJB wrote:
supercali wrote:Jbt prelistah 700 i kusur stranica izgleda nema nigdje ova lancome radnja u sarajevu
A i vi zene kad treba izaci cekam vas po 2 sata da se nasminkate kad vas pitam o sminci nigdje vas :mrgreen:
Zar ti nisi musko? Ima u onom BBI centru u parfimeriji ne znam na kojem spratu, prizemljeili prvi,imaju Lancome,Chanel,Dior, itd.
Jesam musko zato i pitam ovako a ne sta mislite da li bi alajner odgovarao uz puder i sl
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19803 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

Zoya wrote:Šta će tebi to, respo? Žene, kupila sam Anastasia sjenila za oči. Aj em in lov.
Ne treba meni nego kao poklon mi treba
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19804 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Image

Imam ovaj -182 -ljubicasti ==sjajan ,super
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19805 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

supercali wrote:
BJB wrote:
supercali wrote:Jbt prelistah 700 i kusur stranica izgleda nema nigdje ova lancome radnja u sarajevu
A i vi zene kad treba izaci cekam vas po 2 sata da se nasminkate kad vas pitam o sminci nigdje vas :mrgreen:
Zar ti nisi musko? Ima u onom BBI centru u parfimeriji ne znam na kojem spratu, prizemljeili prvi,imaju Lancome,Chanel,Dior, itd.
Jesam musko zato i pitam ovako a ne sta mislite da li bi alajner odgovarao uz puder i sl
Moze li preporuka, kupi YSL touche eclat ili ako ces djevojci gdje ces joj ziv bio kupiti korektor? Hoces da joj kazes da ima kvalitetne podocnjake?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19806 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

Otkud ja znam sta je to
A sta je to ysl touche eclact?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19807 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Image

Hm, to je da osvjezis izgled, stavlja se ispod ociju, obrazi, na vrh nosa.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#19808 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

BJB wrote:
Zoya wrote:Šta će tebi to, respo? Žene, kupila sam Anastasia sjenila za oči. Aj em in lov.
je li ova Image ili nova Image?
A vise se ne usudjujem narucivati sa cultofbeauty jer carina prati sve grom ih ubio..
Dosla bi me 34 funte + postarina 0, na sto bi mi krvnici sa carine obracunali jos50-60 poreza, pdv- i taksi, sto bi me ispizdilo totalno.Tako da cu se sudrzati dok ne dodju malo bolja vremena.,

Joj, ja sam sebi zabranila da kupujem vise paleta, samo koristim onu Zoeva veliku, malu i UD Nakedsice sam zanemarila totalno, Kiko sjene ce mi se pokvariti da sam ih jedva i dotakla,Sephora vintage=predivne boje, pocela sam je malo dirati otkako nisam na odmoru.
Ovu prvu imam a drugu sam naručila pa treba doći. Sjene su stvarno ekstra. Ti znaš da imaš sestru koja ti može poslati poštom? :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19809 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Koristis li te sve nijanse?
:)
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19810 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zoya wrote: Joj, ja sam sebi zabranila da kupujem vise paleta, samo koristim onu Zoeva veliku, malu i UD Nakedsice sam zanemarila totalno, Kiko sjene ce mi se pokvariti da sam ih jedva i dotakla,Sephora vintage=predivne boje, pocela sam je malo dirati otkako nisam na odmoru.
Ovu prvu imam a drugu sam naručila pa treba doći. Sjene su stvarno ekstra. Ti znaš da imaš sestru koja ti može poslati poštom? :mrgreen:[/quote]
:kiss: :kiss: Kad sis dodje po sliku, tad cu ja imati obraza naruciti drugu paletu.. :D
Ja sliku tebi namjenjenu prefarbala i uradila nesto brzinsko drugoj sestri..A tebi cu novu, na novo platno, kad dodjes, javi se.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#19811 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

moonca wrote:Koristis li te sve nijanse?
:)
Moonca, koristim. Bila sam jako skeptična na one roze nijanse, mislila sam da su boje jarke ali baš nisu. Fakat nisam bolju paletu imala. Radujem se druga da dodje.

Sis, nećemo tako. Pa kome je uskoro rodjendan? :kiss:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19812 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ako kupim novu paletu sjenila, odrece me starci, kolektiv, prijatelji i poznanici :lol: :lol: :lol: :lol: ..
Meni nije jasno zasto je ljudima zao sto ja svoju lovu trosim? Boga mi k'o da od njih uzimam pare..
Kupujem ABH Modern Renaissance cim potrosim vise od pola ove Zoeva velike. Nemam vise prostora za makeup. Jedini razlog zasto odlazem kupovinu.
Jah i kupicu je bez obzira na to sto 100% nikad necu koristiti dvije roze nijanse jer bi s njima izgledala k'o vampir..
Meni su palete draze od pojedinacnih sjenila zato sto se daju kombinirati, prakticne su i uvijek su jeftinije i isplativije od single eyeshadows.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#19813 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

BJB wrote:Ako kupim novu paletu sjenila, odrece me starci, kolektiv, prijatelji i poznanici :lol: :lol: :lol: :lol: ..
Meni nije jasno zasto je ljudima zao sto ja svoju lovu trosim? Boga mi k'o da od njih uzimam pare..
Kupujem ABH Modern Renaissance cim potrosim vise od pola ove Zoeva velike. Nemam vise prostora za makeup. Jedini razlog zasto odlazem kupovinu.
Jah i kupicu je bez obzira na to sto 100% nikad necu koristiti dvije roze nijanse jer bi s njima izgledala k'o vampir..
Meni su palete draze od pojedinacnih sjenila zato sto se daju kombinirati, prakticne su i uvijek su jeftinije i isplativije od single eyeshadows.
BJB ova paleta je £41.00??

Uhh...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19814 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Zoya wrote:
moonca wrote:Koristis li te sve nijanse?
:)
Moonca, koristim. Bila sam jako skeptična na one roze nijanse, mislila sam da su boje jarke ali baš nisu. Fakat nisam bolju paletu imala. Radujem se druga da dodje.
Oh, ti bas radis varijeacije. Nisam probala -Anastasija- sjenila ,no vecinu drugih proizvodjaca da.
Jedini s kojim sam odusevljena i koristim je Kevyn Aucoin--boje posebne ,postjanje a pogotovo tekstura,

http://www.barneys.com/product/kevyn-au ... 04172.html
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19815 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

zubi wrote:
BJB wrote:Ako kupim novu paletu sjenila, odrece me starci, kolektiv, prijatelji i poznanici :lol: :lol: :lol: :lol: ..
Meni nije jasno zasto je ljudima zao sto ja svoju lovu trosim? Boga mi k'o da od njih uzimam pare..
Kupujem ABH Modern Renaissance cim potrosim vise od pola ove Zoeva velike. Nemam vise prostora za makeup. Jedini razlog zasto odlazem kupovinu.
Jah i kupicu je bez obzira na to sto 100% nikad necu koristiti dvije roze nijanse jer bi s njima izgledala k'o vampir..
Meni su palete draze od pojedinacnih sjenila zato sto se daju kombinirati, prakticne su i uvijek su jeftinije i isplativije od single eyeshadows.
BJB ova paleta je £41.00??

Uhh...
Nije, Cultofbeauty ti odbije British VAT kad dodas u korpu, pa je paleta zapravo34.01 ali one nashe krvopiej sa carine to ne bi propustile iako ne bi platili shipping..Ja sinoc dodavala u korpu i isla do checkout-a i Boga mi, shipping free..
Ali 34 funte je oko 70 KM i oni nasi bi zaracunali jos 50-60 KM priznanice, taksa, pdv, carina i bas se ne isplati..
I nije ona skupa koliko je prakticna i koliko dugo ti treba da je potrosis..
Uslikacu vam Zoeva paletu koju koristim neprestano ima vise od godine dana..Ponijela mi je rodjakova zena iz Austrije..Uvijek sminkam oci, znam se sminkati 2-3 puta na dan..Izgleda gotovo netaknuto..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19816 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

Nadjoh onu ruzu highlighter ili kako se vec zove jel normalno da cini mi se 180 grama kosta 120 maraka?
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#19817 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

supercali wrote:Nadjoh onu ruzu highlighter ili kako se vec zove jel normalno da cini mi se 180 grama kosta 120 maraka?
Sponzorima cijena nije Bitna
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19818 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

Bluemore wrote:
supercali wrote:Nadjoh onu ruzu highlighter ili kako se vec zove jel normalno da cini mi se 180 grama kosta 120 maraka?
Sponzorima cijena nije Bitna
Nisam ja sponzor
Poklon je nekome drugom ne sponzorusama
Nego jebo ja sebe ako sama ona posuda staklena nije teska 170 grama
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#19819 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

supercali wrote:
Bluemore wrote:
supercali wrote:Nadjoh onu ruzu highlighter ili kako se vec zove jel normalno da cini mi se 180 grama kosta 120 maraka?
Sponzorima cijena nije Bitna
Nisam ja sponzor
Poklon je nekome drugom ne sponzorusama
Nego jebo ja sebe ako sama ona posuda staklena nije teska 170 grama
E stvarno :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19820 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

E stvarno ajmo na kafu da mi objasnis
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#19821 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Je li kod nas ima negdje za kupiti Braun Satin Hair 7 četka za kosu?
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#19822 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by All Apologies »

Ericha100 wrote:Je li kod nas ima negdje za kupiti Braun Satin Hair 7 četka za kosu?
Nesto slicno sam vidjela u fisu, nisam sigurna je li braun
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19823 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ericha100 wrote:Je li kod nas ima negdje za kupiti Braun Satin Hair 7 četka za kosu?
Ako hoces sjajnu kosu, kad zavrsis s ispiranjem sapuna namjesti vodu tako da je hladna koliko mozes podnijeti..Bude predivno svilenkasta i sjajna...A i fen podesi na nizi nivo topline..Barem meni to fercera.
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#19824 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Muči me frizz. Kosa mi se nakon sušenja napuše i izgleda bezveze. Inače je ravna i sjajna sama od sebe, ako je isfeniram ili nešto. Ali ne znam rukovati četkama i fenirati samoj sebi kosu, pa tražim neko lakše rješenje, samo da zagladi dlaku i ukloni taj "elektricitet." :roll:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#19825 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by cendlerbing »

Ericha100 wrote:Muči me frizz. Kosa mi se nakon sušenja napuše i izgleda bezveze. Inače je ravna i sjajna sama od sebe, ako je isfeniram ili nešto. Ali ne znam rukovati četkama i fenirati samoj sebi kosu, pa tražim neko lakše rješenje, samo da zagladi dlaku i ukloni taj "elektricitet." :roll:
Ako je zamazes necim, uprljaces je.
Ne znam ni ja fenirati sebi kosu ali nakon sto je prosusim tako da ostane samo vlazna, onda je sirokom cetkom, znaci ne okruzglom nego samo sirokom iznutra susim i na kraju ispadne skroz ravna i mirna, pa eto, ne znam jesi li to probala.
Post Reply